Malta lennuõnnetuses hukkusid Prantsuse kaitseministeeriumi ametnikudFoto: REUTERS TV
Toimetas Piret Pappel 24. oktoober 2016 14:42
Maltal kukkus hommikul alla väikelennuk, mis pidi Vahemerel otsima inimkaupmehi ja narkolaadungeid. Surma sai viis inimest, teatas Independent.

Liibüa linna Misratasse suundunud lennuk  tõusis õhku Malta rahvusvaheliselt lennuväljalt hommikul kell 8.20 Eesti aja järgi. Õnnetus juhtus kohe pärast starti.

On selgunud, et lennuk oli Prantsuse kaitseministeeriumi teenistuses ja pidi otsima narkokaupmehi ja inimsmugeldajaid. Prantsuse kaitseminister Jean-Yves Le Drian teatas, et kolm hukkunut olid tema alluvad ja kaks lepingulised töötajad. 

Algselt väitis kohalik meedia, et lennuki pardal olid Euroopa Liidu piiriagentuuri Frontex töötajad, kuid Frontexi pressiesindaja lükkas selle teate ümber.

Ka Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Frederica Mogherini kinnitas, et lend polnud seotud Euroopa Liidu ametnike tegevusega.

Lennujaam oli hommikul suletud ja saabuvad lennud suunati ümber Sitsiilia lennujaamadesse. Õnnetus on üks kõige hullemaid kogu Malta tsiviillennunduse ajaloos.

Kommentaarid  (7)

lihtsalt 24. oktoober 2016 16:57
keegi näitas võimeid v jõudu?
Jutust jäi ebaselgeks, 24. oktoober 2016 15:21
kas nad otsisid koostööpartnereid inimkaubitsejate seast või oli neil soov inimkaubandust piirata. Kui soov oli piirata siis poleks olnud vaja minnna lennukiga tiirutama vaid võtta käsile rannavalvelaevade tegevus, nendega see äri käibki. Iga päev tuuakse sadu ja tuhandeid inimkaubanduse ohvreid Süüriast euroopasse, selle asemel, et nad kodumaale tagasi toimetada või euroopa piiri kaitsta.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS