Edgar SavisaarFoto: Tairo Lutter
Maria Rozbaum 24. oktoober 2016 09:28
Esmaspäeva esimesed tunnid veetis Edgar Savisaar Facebookis. Sotsiaalmeedia abil sai avalikkuse ette üles riputatud kiri, mis keelab Savisaarele delegaatide nimekirja näitamise. 

"Selle kirja saatis erakonna sekretärile Kadri Simsoni nõunik Jaak Aab, kes on isehakanud Keskerakonna peasekretäriks. Senine peasekretär ei andnud kirjalike käske, vaid püüdis leebemalt hakkama saada. 

Nüüd aga on Aabil nähtavasti nii suur hirm, et mina delegaatidega ise räägin, nii et neid varjatakse minu eest. Piinlik küll, kui erakonna esimehele antakse käsk mitte näidata delegaatide nimekirju. Küllap kardetakse, et kui ma mõne saadikuga räägin siis võib see meelt muuta ja hääletab Ratase asemel kellegi teise kandidaadi poolt," kirjutas Savisaar pildi kõrvale. 

Postitusele on tekkinud mõned üksikud esimeest toetavad kommentaarid. "oh jh,no on ikka lolle.võimuhullus .sellised reedaks ka kogu eesti rahva,pole kahtlustki." avaldab arvamust üks. "Imelik on hoopis see, et Ratase-Simsoni-Repsi leer sellist käekirja harrastavad. Nad on ise väitnud, kuidas nemad tunnustavad Edgar Savisaart erakonna esimehena ja ajavad nn valget poliitikat. Ju see on Ikka olnud tühi jutt!" pahandab teine. 

Sellega ei olnud varahommikused pahandamisminutid veel lõppenud. Tunnike hiljem ilmus lugejate ette järgmine nimekiri: 

"Kui Klandorf oleks tegelikult aukohtu esimees?

1. Taavi Aas tegi ettepaneku kaevata aukohtusse Riigikogu liige Marika Tuus kes kogus Savisaarile toetusallkirju. Tema süütegu seisnevat selles, et ta ei olevat piirkonna liikmena arvele võetud.

2. Oudekki Loone lasti lahti peasekretäri ametikohalt, kuna ta olevat varjanud juhatuse eest nõuet erakonna vastu. Tegelikult see nõue ei olnud kehtiv ja Loonel ei olnud mingit põhjust selle ümber kära teha. Siis tõsteti Loone vastu süüdistus, et ta olevat Aadu Musta laualaekast varastanud 114 eurot, mida küll kuidagi ei õnnestunud tõestada.

3. Urmi Reinde lasti Kesknädala peatoimetaja ametist lahti, sest ta keeldus lehte panemast Jaak Aabi artiklit, kuna tähtaeg lehe saatmiseks trükikotta oli möödas. Seda talle ei andestatud, kuigi Reinde pidi viie nädala pärast nagunii minema pensionile.

4. Kui Ratas Simson ja Reps haarasid büroos võimu, siis esimese asjana vahetasid nad maja uste lukud, et keegi Savisaare pooldaja sisse ei pääseks.

5. Taavi Aas ja Kalle Klandorf vallandasid linnapea nõunik Priit Kutseri usalduse kaotuse tõttu, sest ta käis koos Karilaiuga väljas - pool tööaega linnavalitsuse majas kohvi joomas. Karilaidu ei puudutatud.

6. Simsoni nõudmisel löödi Keskerakonna juhatuse istungilt minema TV3 ajakirjanik Katrin Lust, kuigi erakonna esimees oli lubanud ajakirjanikul sellest osa võtta.

7. Erakonna esimehe kirju tsenseeriti Jaak Aabi poolt ning ei võimaldatud esimehel erakonnaga sidet pidada. Kirjadele kirjutati kommentaare ja ei lubatud esimehe kirju ilma nendeta listi üles panna.

8. Võeti vastu seisukoht, et büroo töötajatel ei ole õigust kellelegi väljastada kongressi delegaatide nimekirju, isegi mitte erakonna esimehele.

(jätkub...)"

Öistest postitustest viimaseks jäänud nimekiri kogub eelmisest avaldusest rohkem populaarsest. Kaastundlikud kommentaarid ja jagamised aina kogunevad.

Edgar Savisaare kontaktilistis olevad inimesed, kes soovitavad Keskerakonna esimehel meediat kasutada, et oma versioon juhtunust avalikkuse ette tuua, saavad üsna ropult sõimata. "Ajakirjanikud on litsid!" põrutab üks kommentaator.

Arutellu sekkub ka Priit Kutser, kes nõustub eelpool mainitud väitega ning märgib ajakirjanike elukombeid arvustava kommentaari meeldivaks.

Samal teemal

Kommentaarid  (52)

Alatus ikka 25. oktoober 2016 21:57
Seni on lastud Savisaare sugustel ( Stalin, Brežnev jne ) juhtidel ikka elu lōpuni tōōd teha, aga meie riigis nāe mitte.
teadmiseks 25. oktoober 2016 12:53
Savisaare rahulikus paneb pöörajad nokauti, sest nad ei saa enam psühholoogilist relva kasutada
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS