Maailm

Rumeenias leiti tõend tulnukate külaskäigust

Aadu Hiietamm, 22. oktoober 2016, 04:00

24 KOMMENTAARI

n
njah/ 23. oktoober 2016, 02:10
Tundub mingi 250 000 aasta taguse kaevandus- või freesimislindi üks hammas.
y
Yeah/ 3. veebruar 2017, 23:18
Kõike väärtuslikumad materjalid on juba ära kaevandatud.
m
22. oktoober 2016, 19:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
a
ATamm/ 23. oktoober 2016, 17:07
Et siis oled ka nende idide hulgast, kes arvavad, et ainul nemad on lähima 10 000 valgusaasta ümbruses ainukesed enam-vähem mõtlemisvõimelised isendid? Igatahes kommentaar küll viidab, et mingisuguse mõtlemisvõimeni on Sul veel pikk tee.
i
Imelik/ 22. oktoober 2016, 18:16
Imelik pole see, et need asjad leiti vaid see, et sellest kirjutatakse ajakirjanduses. Ju siis jäi kellelgi midagi kahe silma vahele.
m
mingi/ 22. oktoober 2016, 13:38
p
p./ 23. oktoober 2016, 11:34
Kas arvad tõesti,et saehambad valmistatakse alumiiniumist?
e
Ei/ 3. veebruar 2017, 23:21
aga arvatavasti see aine mis muutis selle purunematuks on ära ajaga ära kadunud. Alumiinium oli lihtsalt kerge materjal mis andis esialgse kuju, millele saab kanda muid aineid.
m
maakas/ 22. oktoober 2016, 12:58
aitähh et minu kommentaari järjekordselt ei avaldatud
m
23. oktoober 2016, 14:21
maakate oma ei avaldata kunagi sest maalt ja hobesega.
M
!!!/ 22. oktoober 2016, 12:40
Maailmas on leitud veel kummalisemaidki asju, mille päritolu seletada ei osata. Enamik teadlasi eelistab nendest millegipärast vaikida. Muuseas, lisaks tulnukahüpoteesile võib seda seletada kunagise igiammuse, hävinud kohaliku kõrgtsivilisatsiooniga. Miks on sellest leide nii vähe? Aga mis te ise arvate, kui palju oleks meie huku korral meie pragusest tehnilisest tsivilisatsioonist nähtavaid jälgi alles nii 30-50-100 tuhande aasta pärast? Läbi roostetanud, purunenud, lagunenud, looduse poolt hävitatud ning mattunud. Ning säilinud,nähtaval olevad metallitükid oleksid pronksi- või rauaaega jõudnud asukad lihtalt ise kokku korjanud ja ümber sepistanud.
M
!!!/ 22. oktoober 2016, 14:34
Mida me teame näieks võimalikest tsivilisatsioonidest, kes elasid nii 15000 aastat tagasi rannikutel? Sest mandrijää sulamisega, s.o. jääaja lõppemisega tõusis merepind ligi 100 meetrit. Tollased võimalikud rannikulinnad uhtus ära tõusev meri. Lained purustasid ja matsid pakssu liiva ning mudakihi alla. Ning selle peal on lisaks veel kuni sadakond meetrit vett. Vahemere bassinis oli veetõus vägagi kiire, sest algul pidas ookeanitõusule vastu liiva mattunud Gibraltari maakitsus. Kui tõusev vesi selle lõpuks läbi murdis ja ära uhtus, tormas madalale alale mitme kilomeetri laiune ning kümnete kilomeetrite kõrgune möirgav veemass. Uputus ei võtnud just palju aega, ilmselt mõne päeva. Nii et põgeneda suutsid vaid üksikud. Sama kordus veidi hiljem ka Musta merega, kui täitunud vahemeri Bosporusse kuhjunud sodist lbi murdis.
Või mis võis juhtuda põhjpiirkonnas asunud muistsete linnade a asulatega, kui jääaja alguses mandrijää liustikud buldooserina peale tungisid, mida tegid sadu meetreid kõrged, vääramatu jõuga edasinihkuvad jäävallid.
Tuhandeid aastaid hiljem kui jää sulas ning taganes siis puruksmuljutud ja jäänused mattusid kümnete meetrite paksuse moreeni, kruusa ning liivakihtide alla. Mille peal on nüüd muld, järved, sood j.n.e.
n
njah/ 23. oktoober 2016, 20:42
" Aga mis te ise arvate, kui palju oleks meie huku korral meie pragusest tehnilisest tsivilisatsioonist nähtavaid jälgi alles nii 30-50-100 tuhande aasta pärast? "
Külm kliima konserveerib päris hästi. Alaskal ja Antarktikas mahajäetud asulad on täpselt samasuguses olukorras nagu oleks nad eile maha jäetud. Kuu peale jäetud tehnika on ka kindlasti alles, tuumajäätmed ka. Mount Everesti vallutamisel maha jäetud prügi on ka kindlasti alles. Mingid plastmassid ei ole ka kindlasti selle aja peale lagunenud.
Igasugu vandenõuteooriad on kindlasti huvitavad, aga paraku inimesed, kes neid välja mõtlevad, ei paista eriti laia silmaringiga olema ja need teooriad ei ole lõpuni korralikult läbi mõeldud ja on loogikavigu paksult täis. Kitsama silmaringiga inimestele lähevad nad muidugi hästi peale.
"Kui tõusev vesi selle lõpuks läbi murdis ja ära uhtus, tormas madalale alale mitme kilomeetri laiune ning kümnete kilomeetrite kõrgune möirgav veemass. "
Jep, kindlasti kümnete kilomeetrite kõrgune :) Loe telegrammi ja alkeemiat edasi :)
N
!!!/ 23. oktoober 2016, 22:42
Noh,Alaskale? Eks sealtki käis jääaja mandijää höövlina üle ning hiljem, jää sulades mattusid muljutud ning pihustunud jäänused paksu liiva ja kruusa alla. Muuses, mandrijää ulatus Ida-Euroopas Põhja Ukraina aladeni, lääneosas Poolasse ning Saksamaale ning ka Põhja-Ameerikast oli märkimisväärsed alad, miljonid ruutkilomeetrid mandrijää all. Ja omaaegsed rannikud on igal pool uppunud 100 meetrise veekihi all (meile teadaolevad vanad tsivilisatsioonid olid millegipärat ikka kas merede äärde või jõgede suudmetesse rajatud) . Aga mis oli Antarktikas, sellest ei tea me mitte tuhkagi, sest seda katab mitme kilomeetrine jääkiht. Kui rannikul ehk midagi oligi, siis selle on ookeani nihkuvad jääliustikud ammuilma merre kaasa viinud.
Miks oled kindel tuumajäätmetes? Miks oled kindel, et tollane tsivilisatsioon meie taemeni, s.o. tuumaenergeetikani üldse küüniski? Miks mitte näiteks XIX saj lõpu, kas või XX sai kolmekümnendateni? Siis näiteks toodeti küll alumiinimumi ja selle sulameid, kuid ei olnud veel mingit tuumatööstust ega uraani kaevandamist. Ja ka mitte üleüldist plastiuputust. Ka plastid olid tollal veel suht haruldesed ning ka Himaalaja 8000-lised veel vallutamata (ka sealse prahi kannavad aastatuhandetega nii jää, sulaveed kui ka tuuled vähehaaval minema. Ning Kuu peale minemini oli sel ajal rohkem nagu ulme.
P,S. Masinad Kuul? Seega kõrgtsivilisatsioon? (muuseas, erinevad tsivlisatsioonid ei pea üksteist kopeerima, rõhuasetused võivad olla erinevad. Meil näiteks on eelisarendatud just tehnika) Aga kui ongi? Kas meie oleme siis Kuu juba täiesti läbi uurinud või? Selle pind on peaaegu 38 miljonit ruutkilomeetrit. Meie, (s.o. esialgu vaid jänkid) oleme Kuul käinud vaid pooltosinat korda, kaks meest kuumoodulis. Kes on Kuu pinnal viibinud vaid loetud tunnid ja on kes on oma moodulist eemaldunud vaid 100-200 meetrit. Väga põhjalik Kuu ".läbiotsimine" igatahes!
n
njah/ 24. oktoober 2016, 14:42
Sinu jutust on ilmselgelt näha, et oled enamuse on "teadmistest" saanud kuskilt vandenõuteoreetikute lehekülgedelt, kus faktidele eriti tähelepanu ei pöörata.
"Kes on Kuu pinnal viibinud vaid loetud tunnid ja on kes on oma moodulist eemaldunud vaid 100-200 meetrit."
Mõnede Kuulendude ajal viibiti pinnal oma paar päeva ja kuukulguriga sõideti oma paarkümmend kilomeetrit ringi.
Teiseks on sul lugemisega probleeme. Ma ei öelnud ,et just nimel Alaskal või Antarktikas peaksid mõned asulad alles olema, aga et külm kliima konserveerib hästi. Kuskil pool maailma peaksid mingid asulad või ehitised külmas ja kuivas kliimas säilinud olema. Kui tegemist oleks mingi "kõrgtsivilisatsiooniga" olnud, siis oleks ju tegemist üleilmse tsivilisatsiooniga?
Kolmandaks variseb see hüpotees igasugu loogikavigade all kokku. Neandertaallastest on skelette nö lademetes, igasugu esimestest inimestest või inimeste eellastest 1 miljon või rohkem aastat tagasi, ka nendest on skelette. On igasugu koopamaalinguid kümnete tuhandete aastate tagant, on jälgi asulatest, on välja kaevatud tööriistu, luude koostise järgi on isegi nende dieet üsna hästi teada. See-eest samal ajal eksisteerinud "kõrgtsivilisastioon" on jäägitult kadunud. Ei kirjaklambrit, ei pudelikest, ei plastmassitükikest, ei ühtegi 100 tuh aasta vanust kolpa, millel oleks jälgi nt. tehishammastest, ei ühtegi välja kaevatud linna, a la Pompei jne. Siberi tundratest on mammuteid välja kaevatud, mille liha on isegi süüa kõlvanud. Ainuke millest pole märki, on see "kõrgtsivilisatsioon". Ei mingit nende Stonehenge'i, ei mingeid püramiide, ei midagi. Miks? Sest seda pole kunagi olemas olnudki, see eksisteerib ainult vandenõuteoreetikute peades.
P.S Räägi veel kuidas Vahemeres olid paarikümnekilomeetrikõrgused lained :)
j
jahaga/ 24. oktoober 2016, 17:28
_Neandertaallastest on skelette nö lademetes, igasugu esimestest inimestest või inimeste eellastest 1 miljon või rohkem aastat tagasi, ka nendest on skelette._
Tegelikult on neid skelette ääretult vähe, võrreldes sellega mis peaks olema.
Igasuguseid evolutsioonilisi üleminekuid skelettidena pole üldse. (Kui üks tuntud võltsing välja arvata)
t
to njah/ 24. oktoober 2016, 18:30
Mispärast sa arvad, et kui kõrtsivilisatsioon, siis oleks see täpipealt samasugune, nagu on prsegu meie oma? Kõigi oma puuduste ning pahedega. Tollastel inimestel võis olla meie omast oluliselt teistsugused väärtushinnangud. Näiteks mitte turumajanduslikud ja röövkapitalistlikud, vaid näiteks religioossed. Seega ilmselt ka nende ühiskond ning arengusuunad. Kõrgtsivilisatsioon on suhteline mõiste, see ei tarvitse tähendada meie praegust taset või enamaki. Isegi XVIII-XIX saj tase oleks kõrgtsivilisatsioon, kui neid ümbritsevaga võrrelda. Muuseas, ka tollased teadlased said oma laborites puhtaid metalle, mis ehedalt looduses ei esine ja segasid sulameid. Ja miks pidanuks see ühiskond olema tingimata sama ambitsioonikas ning maailmavallutuslik, kui on meie oma? Et tingimata kõigis maailmanurkades, ka Antarktikas. Oled sa üldse kõigi arheoloogialeidudega ikka täiesti kursis? Muuseas, nende "lademes" neandertaallateluude kõrval on mõnelt poolt leitud ka luid, mis on kaasaja inimese omadega palju sarnasemad, vaat peaaegu identsed, kuid seejuures neandertaallaste omadest märksa vanemad. Ja on mitmelt poolt mujalti leitud alumiiniumesemeid, klaasisulameid ning palju muudki, kuid tõsimeelne teadus eelistab neist vaikida. Kas või näiteks kurikuulus Dehli raudsammas, mis seisab teadaolevat juba vähemasti tuhat aastat, ega roosteta (mida analoogilist leiti sõja ajal ka Kaukaasiast). Või kuidas ehitati püramiidid, kuidas seda viimistluse käigus seestpoolt valgustati, kuna puuduvad tahmajäljed. Ning kuidas ehitati näiteks hilisema Heliopolise kuulus Baalbeki terrass. Kuidas toodi igiammusel ajal küngaste tagant asuvast kivimurrust kohale tuhandetonnised tahutud kiviplokid, millest suurima mõõt on 5 x 5 x 22 meetrit. See oleks pähkel isegi kaasaja inseneridelegi. Teise planeedi tulnukatest ma selliseid mõttetuid töömahukaid ehitisi ei ootaks. Pigem mimgi kohalik religioon. Olnuks neil tulnukail vaja näiteks kosmodroomi, poleks nad vinnanud tohutuid kiviplokke, vaid pigem valanud selle betoonist või nende kosmoselennu-tehnikat ja energiaallikaid arvestades oleksid nad selle võinud ju kas või kohalikust kivist valmis sulatada.
a
arvamus/ 22. oktoober 2016, 10:29
No see peab ikka loll jurakas olema, kes usub, et universumis peale inimese teisi elusolendeid pole.
a
Alar1/ 22. oktoober 2016, 09:35
Lätis uurisid ka teadlased UFO maandumispaika. Lõpuks tunnistas Tele2 üles, et tegemist oli reklaamitrikiga. Rumeenias ostis keegi metalliotsija ja otsustas kuulsaks saada."Teadlastel" pole niikuinii midagi tarka teha ja lihtne on neile kärbseid pähe ajada.

k
22. oktoober 2016, 09:22
Kas järjekordne tark mees taskust ?
a
Alumiiniumist kivikirves/ 22. oktoober 2016, 09:20
s
22. oktoober 2016, 09:11
Suur osa tehnilist värki pidi olema Antarktika mandri jää all. Kunagi oli Antarktika roheline manner.
e
22. oktoober 2016, 08:38
p
pro/ 22. oktoober 2016, 04:58
Meie tsivilisatsioon pole siin Maal esimene. Enne meid on oma arengus palju kaugemale jõudnud veel teisi tsivilisatsioone kelledest on maha jäänud suur hunnik artefakte ja inimkonna mälus edasi antavat. Võib öelda, et kogu meie tsivilisatsioon mäletab eelmisi kõrgtsivilisatsioone. Müüdid, legendid, loomislood ja esoteeriline traditsioon on need mis pärit just eelmistest nn inimkondadest.
o
Olen minagi kuulnud/ 22. oktoober 2016, 12:02
viimasel jääajal Musta mere rannikul asunud kõrgtsivilisatsioonist, mille jäänused on praegu 100 meetri sügavusel vee all. Inimese kui liigi vanus on 200 000 või isegi 500 000 aastat ja arvata, et "targaks" sai ta alles 5000 aastat tagasi (Sumerid) tundub minu meelest veidi naljakas. Aga jah, mida ei otsita, seda ei leita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee