Eesti uudised

Savisaar: minul ja Oudekki Loonel on Toobalit ilmvõimatu tabada (53)

Toimetas Helen Pentsa, 21. oktoober 2016 17:08
Edgar Savisaarel ja Oudekki Loone.Foto: Arno Saar
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teatas täna oma Facebooki lehel, et Keskerakonna endine peasekretär Priit Toobal on seoses garantiikirjade skandaaliga käinud Kalev Kallo juures järgmisi käike läbi rääkimas, kuid ei temal ega ka Oudekki Loonel pole õnnestunud Toobalit tabada. Savisaare sõnul väidab "Pealtnägija", et Keskerakonna esimees on olnud algusest peale teadlik garantiikirjade olemasolust. Savisaar sõnab postituses, et nägi kirju esimest korda suvel, mil ta nendesse ei süvenenud ja pistis need sahtlisse, kuni tuli KAPO. 

Edgar Savisaare sõnavõtt täismahus:

Samal teemal

"Oli see nüüd eile või üleeile, kui õnneliku näoga Priit Toobal Tallinna Volikogu esimehe Kalev Kallo juures käis nõu pidamas. Arusaadav, järgmised käigud on vaja läbi rääkida. Mina ja Oudekki Loone oleme mitu kuud püüdnud Toobalit tabada, aga mingil põhjusel on see olnud ilmvõimatu. Nii mulle, kui ka vist Oudekkile.

Aga mulle saatis täna kirja keegi Anna Gavronski, kes soovib intervjuud ETV "Pealtnägijale", kuna "mitmelt poolt selgub, et Teie teadsite algusest peale garantiikirjade olemasolust" (tsitaat). Tegelikult mina nägin neid garantiikirju esimest korda suvel, kui advokaat Talviste mulle neid Poskasse näha tõi. Ütlesin, et selline kiri on jama, ei süvenenud sellesse ja panin need sahtlisse hoiule. Lubasin, et kui mul on aega, siis vaatan selle üle. Sinna see kiri jäi kuni KAPO külaskäiguni. Varem ei olnud ma seda kirja näinud.

Kutsusin Toobali Hundisilmale, küsisime Oudekki Loonega tema käest selle kirja kohta. Ka selle kohta, miks selle kirja kuupäevaks on pandud 4. detsember, kuigi mõned inimesed räägivad hoopis teisest kuupäevast.

Volikogu ajal saatsin Toobalile sõnumi, kus kirjutasin, et Ratas ja Simson süüdistavad mind temale liiga tegemises. Küsisin, mida see tähendab. Paljude aastate jooksul olin mina küll viimane, kes talle liiga oleks soovinud teha. Vastust ei tulnud.

Gavronski aga minu käest intervjuud ei saa. Ma oma arvates ei tunnegi teda. Võõrastele inimestele ma küll mingeid kommentaare ei jaga.

Mul on veel meeles, kuidas seesama "Pealtnägija" lavastas Rüütli vastu "Kadriorgia" loo. Kes teab, mida nüüd soovitakse lavastada enne kongressi, et mõju suurem oleks."

Samal teemal

26.09.2016
"Pealtnägija": Savisaar teadis garantiikirjadest vähemalt aasta varem, kui ta siiani tunnistas
25.09.2016
VIDEO | "PEALTNÄGIJA" HOMME: milline tagajärg on Keskerakonna garantiikirjadel?
22.09.2016
GALERII | Savisaar pidutses ühes toetajatega Tapal
21.09.2016
Priit Toobal: mind on kõik kätte saanud, aga garantiikirjadest ma rohkem ei räägi