Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | President Kaljulaid Lätis: meil on ühine nägemus regiooni tulevikust (38)

Toimetas Maria Rozbaum, 21. oktoober 2016, 12:27
President Kersti Kaljulaid kohtumine Läti presidendi Raimonds Vējonisega.Foto: Läti Presidendi Kantselei
"Mul on hea meel tõdeda, et meil on Lätiga sarnane arusaam Balti riikide koostööst, seda nii julgeolekut, energiasõltumatust kui ka transpordiühendust puudutavate algatuste osas. Pikaajaliste eesmärkide elluviimise aluseks on heanaaberlikud suhted. Eestil ja Lätil on ühine nägemus regiooni tulevikust," tõdes president Kaljulaid, kes viibib tutvumisvisiidil Lätis. 

Foto: Läti Presidendi Kantselei

Samal teemal

Riigipea kohtus Riias Läti presidendi Raimonds Vējonise ja parlamendi spiikri Ināra Mūrniecega, et arutada Eesti-Läti majandus- ja kultuurialast koostööd, sealhulgas Rail Balticu projekti hetkeseisu ning Eesti ja Läti Vabariikide sajanda juubeli tähistamist. President Kaljulaid rõhutas tiheda koostöö vajadust nii kahe riigi presidentide, valitsuse, parlamendi kui ka erinevate ametkondade tasandil: "Läti on üks meie lähimaid liitlasi." 

President Kersti Kaljulaid kohtumine Läti presidendi Raimonds Vējonisega.Foto: Läti Presidendi Kantselei

Eesti riigipea nentis kohtumisel Läti presidendiga, et kaitsealane koostöö on muutunud julgeolekukeskkonnas olulisem kui kunagi varem. "NATO Varssavi tippkohtumise olulisim otsus meie jaoks oli NATO lahingüksuste paigutamine Eestisse, Lätti, Leetu ja Poola," märkis president Kaljulaid, kelle sõnul on julgeoleku aspektist sama tähtis Balti riikide energiaalane sõltumatus Venemaast.  

Presidendid Kaljulaid ja Vējonis leidsid ühiselt, et kindlasti tuleb panustada kahe riigi vahelistesse IT-algatustesse. "Andmevahetus saaks toimuda ka kolmepoolsena Soome-Eesti-Läti vahel, sest Eestil on juba piiriülene IT-koostöö Soomega," märkis president Kaljulaid. 

Foto: Läti Presidendi Kantselei

Riigipea jõuab Eestisse tagasi täna lõunal. Järgmise välisvisiidi teeb president Kaljulaid järgmisel kolmapäeval, 26. oktoobril Leetu.

38 KOMMENTAARI

t
tulevik 22. oktoober 2016, 20:34
Vaesus , orjus , rikkad käivad säästukas , vaesed ei käi poes, söövad muru ja tammetõrusid.
j
JUSS 22. oktoober 2016, 13:23
Nägemus ei ole hea sõna. Mulle seostub see ikka igasuguste viirastuste, hallutsinatsioonide või fatamorgaanadega. Ebareaalsega. Vahest oleks parem rääkida näiteks programmist, prognoosist visioonist, kujutlusest j.n.e.
Loe kõiki (38)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee