Eesti uudised

Presidendi ametikodu ehitustööd neelaks riigieelarvest 5,4 miljonit (62)

Karoliina Vasli, 21. oktoober 2016 04:00
NÄRUS SEISUS: Kui ei teaks, võiks arvata, et need on vanad mahajäetud majad, mille võiks vabalt kohe ekskavaatoriga kokku lükata. Tegelikult on see kunagine Liberty mõisakompleks, mille hiilguse taastamine nõuaks riigieelarvest ­kopsaka summa. SaarFoto: Arno Saar

Presidendi tulevase residentsi renoveerimistöödega Rocca al Mares pole siiani alustatud ja kuigi Riigi Kinnisvara otsib kärpekohti, kujuneb tööde maksumus ikkagi miljoni euro võrra kulukamaks, kui varem arvati. Iseasi on, kas riigipea ja presidendi kantselei residentsi tahavadki.

Kahe aasta eest sügisel kinnitas presidendi kantselei Õhtulehele, et residentsiks saab Tallinnas Rocca al Mare vabaõhumuuseumi ääres olev Alexander Gustav ­Kochile kuulunud ­Liberty suvemõis ja selle abihooned. Tööd pidid valmima 2016. aasta sügiseks.

Kerime ajalindi tänasesse päeva. Vastne riigipea Kersti Kaljulaid elab edasi oma Nõmme kodus ning suvemõisa hooned meenutavad tondilosse. Osa aknaid on eest ära, osa kinni löödud. Kuna territooriumile pääseb üsna hõlpsalt ligi ning mererandki lähedal, on põõsaste vahel näha tühje õllepudeleid ja konisid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2016
Ilves tahab, et riik edaspidigi Ärma talu kulud kataks
06.10.2016
TV3 VIDEO | Mis saab uueks presidendi residentsiks plaanitud Liberty mõisast?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee