Eesti uudised

Peaminister üürib kodu kunagises nooblis bordellis (27)

Marvel Riik, 20. oktoober 2016 16:08
Nõukogude ajal kasutas maja kunstiinstituudi kateeder ning taasiseseisvumisaegadel asus majas Elvo Timmi juhtimisel Tallinna kõige nooblim bordell.Foto: Teet Malsroos
Eesti peaminister Taavi Rõivas üürib eluaset uhkes Laidoneri villas, mis taasiseseisvumise algusaastatel oli tuntud kui Tallinna kõige nooblim bordell.

Septembri alguses pani Taavi Rõivas müüki enda viietaolise korteri Wismari tänaval, et rahastada Nõmmel asuva sünnikodu renoveerimist. Seniks kuni Rõivase lapsepõlve kodu läbib värskenduskuuri, on pere üürinud uhke majaosa Tallinna kesklinnas Tallinna Tõnismäe reaalkooli taga. „Ajutiselt rendime osa Tallinna kesklinnas Õllepruuli tänaval asuvast majast, mis kuulub minu välismaale kolinud peretuttava ja endise nõuniku perele,“ sõnas Rõivas, kelle sõnul on maja teine osa jätkuvalt selle omanike ja lähedaste kasutuses.

Kahe maailmasõja vahel oli maja omanik kaitseväe juhataja kindral Johan Laidoner, kes lasigi saksa päritolu Karl Ferdinand von Kügelgeni suvemõisa ümber ehitada 600ruutmeetrise elamispinna ja 14 toaga majaks. Nõukogude ajal kasutas maja kunstiinstituudi kateeder ning taasiseseisvumisaegadel asus majas Elvo Timmi juhitud Tallinna kõige nooblim bordell. 1995. aasta juunis tunnistati kaunis maja kultuurimälestiseks ning oma tänases hiilguses taastasid selle investeerimisspetsialist Gert Tiivas ja Kristi Tiivas, kes samuti tegutseb investeeringute valdkonnas ning olnud peaministri nõunik. Villat on üüritud ka USA suursaadikule.

Kuigi peaministrilt ei õnnestunud teada saada, kui suur on üür ja kas maksmine käib ametlikult, kinnitab ta, et kõik kulud ja maksud tasub minister enda rahakotist. „Oma eluasemega seotud kulud kannan mõistagi ise ja maksumaksjale mingeid kulusid see kaasa ei too,“ kinnitas peaminister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee