Eesti uudised

Uudist täiendatud!

FOTOD | President Kersti Kaljulaid tutvumisvisiidil Soomes (39)

Toimetas Kristin Aasma, 20. oktoober 2016 10:39
Eesti president Kersti Kaljulaid esimesel välisvisiidil: 20. oktoobril Soomes koos põhjanaabrite presidendi Sauli Niinistöga.Foto: Juhani Kandell/Soome Presidendi Kantselei
President Kersti Kaljulaid viibis täna tutvumisvisiidil Soomes, kus ta kohtus Soome presidendi Sauli Niinistö, parlamendi spiikri Maria Lohela ja välisministri Timo Soiniga. Veel täna õhtul suundus president Kaljulaid visiidile Riiga, et kohtuda seal Läti presidendi Raimonds Vējonise ja parlamendi spiikri Ināra Mūrniecega. Tagasi Eestisse jõuab riigipea homme õhtul.

President Kaljulaid teatas hommikul oma Facebooki lehel, et viibib Soomes tutvumisvisiidil ning andis intervjuu ajalehele Helsingin Sanomat. 

Samal teemal

“Üleilmne julgeolekukeskkond on ärev. Euroopa seisab suurte väljakutsete ees, nimetagem siinkohal kasvõi Ukraina konflikti või olukorda Süürias. Välis- ja julgeolekupoliitiliselt sarnaselt mõtlevate riikide ühtsuse hoidmine ja vastastikune solidaarsus on sellistel aegadel võtmetähtsusega. Mul on hea meel tõdeda, et jagame Soomega samu väärtusi,” rääkis president Kersti Kaljulaid kohtumisel Soome presidendiga.

President Kaljulaid rõhutas, et Eesti jaoks on oluline tiheda kaitsekoostöö jätkamine Soomega ning regiooni turvalisus on naaberriikide peamine huvi, vahendas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond. “Pingeline julgeolekuolukord on veelgi tõhustanud Põhjamaade ja Balti riikide vahelist koostööd. Soome on Eestile selles küsimuses hea ja kindel partner. Meie kaitseväelased teevad tihedat koostööd nii Soome lahe ääres kui ka kodust kaugel Liibanonis ja Malis,” ütles Kaljulaid.

Presidendid Kaljulaid ja Niinistö rääkisid lisaks julgeolekule Euroopa tulevikust, Ühendkuningriigi referendumi mõjust Euroopa Liidule, Eesti Euroopa Liidu eesistumisest 2017. aasta teises pooles ning Eesti-Soome majanduskoostööst. “Soome on pikka aega olnud Eestile üks olulisemaid majandus- ja kaubanduspartnereid. Soovime, et koostöö tiheneks veelgi infotehnoloogia, energia, transpordi ja paljudes teistes valdkondades,“ lisas Eesti riigipea.

“Selleks, et suhe kahe riigi, ka kahe naabri vahel püsiks hea, tuleb sellesse aktiivselt panustada. Nagu minu eelkäijad, kavatsen ka mina hea seista selle eest, et Eesti-Soome suhe oleks võimalikult tihe ja töine,” ütles president Kaljulaid pärast kohtumisi.

President Kaljulaid külastas ka Eesti saatkonda Helsingis.

Algusega kell 13 toimus Soome ja Eesti presidendi pressikonverents, mis kestis ligikaudu 20 minutit ning mille kandis üle ka Eesti Rahvusringhääling.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee