Eesti uudised

Esimese klassi õpilane ründas õpetajat

Liis Vaksmann, 20. oktoober 2016 04:00

317 KOMMENTAARI

k
kahtlane/ 4. november 2017 15:13
väga huvitav, et tänapäeval juba selliseid asju juhtub. ma usun, et see võis ka natuke õpetaja häiriv kõnetoon vms olla, sest lapsed nii küll tavaliselt ei tee.
r
raevus/ 25. oktoober 2016 10:41
7 - aastane on vägagi suure jõuga, et tekitada täiskasvanule n.ö. kehavigastusi. ajakirjandusest on olnud võimalik lugeda lugusid, kus 7 - aastane on oma kaaslase äragi tapnud. Õnneks selliseid jubedusi Eestis veel juhtunud ei ole. Korraldustele allumatud ja käitumisreeglitest mitte kinnipidavad lapsed tõstavad pead juba lasteaias. Huvitav, et lapsega rääkimise nõue on määratud õpetajatele. Te peaksite saama olla lasteaias hommikuti ja õhtuti, kui vanem oma last lasteaeda toob. Lasteaia riietusruum on kui lahinguväli, kus käib kisa ja kära. Laps kisub kõike, ronib enda ja kaaslaste riidekappi, näpib näitusele pandud laste töid ja vanem ei suuda oma võsukesele sõnadega selgeks teha, et nii ei ole lubatud. Kõik saab alguse ikkagi kodust, meeldib see või mitte. Üksteisega suheldaksegi kõva häälega kärkides, sest vaikset ja rahulikku hääletooni pole laps kuulama harjunudki või õigem oleks öelda - pole harjutatudki. Kurb.
v
veritas/ 24. oktoober 2016 12:13
...ehk siis eesti keeles TÕDE pääseb päevavalgele vaid siis, kui kannatajad end kokku võtavad ja sellele ebaõiglusele vastu astuvad! Ehk siis kallid lapsevanemad, kes te oma laste turvalise õpikeskkonna ja närvikava pärsat iga päev hinge kinni hoiate ja pead valutate, kelle algklassides on sellised tunnihäirijad ja kasvatamatud kaagid, soovitus teile: jalad selga, punt kokku ja otsemaid teed ajakirjandusse! Kool, kus ainult LUBATAKSE stiilis: me ju räägime selle lapse vanematega, mis me teha saame jne ei ole järelikult huvitatud enamuse õpilaste õiguste kaitsmisest. Ja see õigus on: saada koolis rahulikult ja turvaliselt õppida! Minge lehte, paluge kasvõi oma nimi salastada, kui avalikku võitlust kardate, aga tehke ometi häält! need on ju TEIE enda lapsed, kes seal kannatavad!
J
😬/ 22. oktoober 2016 15:42
Järgmine uudis teatab,kuidas 4aastane lasteaia poiss andis lasteaia juhatajale pasunasse.
r
Radist/ 22. oktoober 2016 14:19
Mäletan oma esimest koolipäeva, justkui olnuks see eile: Tere, mina olen teie õpetaja; tõstke käsi, kes juba tähti unneb? Tõusis vaid mõni käsi. Pole midagi, mu kullakesed, kirjutama-lugema õpite te kõik... Neli aastat hiljem: on tulnud aeg, kus pean teid üle andma järgmistele õpetajatele. "Emme, ära jäta meid maha!" hakkasid lapsed nutma. Uskuge, lapsed, ka mul on raske teist lahkuda, oli ühtäkki pedagoogki pisarais.
.
Järgnevail aastail saime valu ja vatti. Ja oi kuidas! Mõni õpetaja tõi tundi grammofoni. Või ütles vahetunni ajal, et radika najal külitamine kuivatab selgroogu. Füüsikaõpetaja oli täitsa hull - nimelt ei pannud ta kellelegi mitte kunagi "kahte", vaid jättis ohvri oma aine selgitamiseks peale tunde. Huvitav, et kooli lõpetamisel sai see "kehva õpetaja", nagu siin üks noor lapsevanem kommenteerib, kõigist kõige rohkem lilli.
7
7 aastane..../ 21. oktoober 2016 16:03
....ründas õpetajat??? Kuidas saab 7 aastane laps tekitada kehavigastusi täiskasvanud inimesele???Politsei ja kiirabi kohalekutsumisega tekitati lapsele kohutav trauma, mis jääb teda saatma eluaeg. Iga taolise probleemi korral, kui õpetaja ei tule lapsega toime, on kool kohustatud eelkõige teatama lapse vanematele. 7 aastane, kes alles harjub koolidistsipliiniga ei ole veel mingi ,,paha laps,,. Tegemist on õpetaja ebaprofessionaalsusega. Peksuõhutajatele: olen 18 aastat olnud ema ja tean kindlalt, et lapse füüsiline karistamine tekitab vaid trotsi ja viha. Eesti koolide õpetajate tase on masendav, halbade hinnete taga ei ole tihti mitte laisk ja rumal laps vaid väga kehva õpetaja.
1
18 aastat ema?/ 21. oktoober 2016 16:24
Oled tõesti? Sellisel juhul imestan, et sinu 18 aastane lapsuke pole sind veel su enda kodust minema löönud ja jalgadega su peal trampinud...Tõesti sa tead ainult 1 karistusmeetodit, milleks on FÜÜSILINE? Ja ise oled ema? Ma kahtlen, et su laps pole 18a jooksul ühtegi pahandust teinud. Ja kuidas sa teda karistasid siis? Füüsilist karistust sa ju ei poolda. Jätsid karistamata? Tead ma võin sulle rääkida, misa 7 aastane SAAB teha...Olen näinud lasteaias lausa 5 aastast last, kes teadlikult oli paha, manipuleeris ja valetas teiste laste peale ja oli kiuslik! Saavad ka 7 aastased! Väga kehv õpetaja? Mis osas? Lapse KOHUS on koolis käia ja kui ta keeldub tundi minemast, siis on õpetaja paha? Mida sa ajad siin? Mine arene natuke!
v
vastuseks: Lapse KOHUS on.../ 21. oktoober 2016 18:53
Kes peaks arenema? Loen ja tunnen head meelt, et minu kolmel lapsel pole olnud sinusugust õpetajat! Või oled Sa õnnetus lasteaialastele, kohutav on lugeda nii lastevaenulikku kommentaari.
t
Triinu/ 21. oktoober 2016 20:34
Kõik ju õige, seadus lausa kohustab last koolis käima. Ja kui see laps, juba 7 aastane keeldub tundi minemast, on midagi ikka väga pahasti. Ja mitte õpetaja juures, mitte ümbritsevates inimestes, kes sellist käitumist ei tolereeri, vaid selle lapse vanemates, kelle perest niisugune laps on sirgunud. Minul on kahju hoopis sinu kolmest lapsest .
t
triinule vastuseks/ 22. oktoober 2016 09:34
Seadus ei kohusta last kooliharidust koolis omandama, seda võib ka koduõppel teha. Selleks ongi koolipsühholoogid, kes koostöös vanematega leiavad lapse heaolule tuginedes kõige õigema lahenduse.
h
hmm/ 21. oktoober 2016 18:21
Mis ajast kallistamise ja füüsilise karistaminse vahel pannakse võrdusmärki?
k
kehva/ 22. oktoober 2016 16:00
Eesti keeles on sõna KEHV.
t
To 16:03/ 24. oktoober 2016 02:40
Mida õpetaja tegema oleks pidanud? Ta ei saa ju õpilast vastu peksta, isegi enesekaitseks, siis oleks tema süüdi. Proovis rahustada ja kallistada ja ikka on õpetaja süüdi ja põngerjas on kuningas? Huvitav kuidas see lapsuke nii õrnake on, et politsei kutsumine nii sügava jälje jätab, aga kui teistele kallale minna on vaja siis pole mingit probleemi. Normaalne 7 aastane laps ei lähe õpetajale kallale sest ta pole "kooliga harjunud". 7 aastane nüüd nii rumal ka pole, võibolla 4-5 aastane aga 7 aastasel on juba natuke aru peas.
k
21. oktoober 2016 15:56
koolides tuleb taastada ihunuhtlus!

m
murelik vanaema/ 21. oktoober 2016 15:23
Kuna elu muudkui areneb tohutu kiirusega, tehnoloogia ja sellega koos ka inimeste elustiil, valikud, perekonnamudel (abiellumine pole enam "moes", pere kooshoidmine ja laste kasvatamine pole enam mõlema lapsevanema prioriteediks, kärgpered jms) ja selle kõige keskel on ka LAPSED muutunud, kooliküpsus jne. Enam ei piisa kooli saamiseks vaid tavapärastest koolikatsetest, mis ei anna kuidagi ülevaadet lapse psühholoogilise seisundi ja arengu eripäradest! Eks paljud kasvatamatud lapsed lihtsalt saavad kooli sisse, kuna see neil ELUKOHAJÄRGNE kool ja kõik. Ole hüperaktiivne, kiuslik või kasvatamatu- seda ei kontrolli ju keegi. Ma teen ettepaneku, et kuna kõik on muutunud viimase 15 aastaga, siis lisaks tavapärastele koolikatsetele, kus antakse lapsele paar ülesannet lahendada, tuleb kohustuslikuks teha ka lapse ARENGUT väljaselgitavad testid, nagu on Soomes! Kuidas on lood tema keskendumisvõimega, teistesse täiskasvanutesse ja lastesse suhtumisega ning enda talitsemisega! Kui laps ei vasta 7 aastase lapse keskmisele tasemele, teda lihtsalt EI võeta tavakooli vastu. Pole vahet, et ta tegi ülesanded ära ja elab lähikonnas. Niisugune laps läheb koduõppele või erikooli, see oleks õiglane! Ja vanemad hakaku ükskord ometi kasvatama!
m
murelik vanaema/ 21. oktoober 2016 15:37
Ja üks oluline asi veel, lasteaiast saadud iseloomustus/dokument oleks selle kõige aluseks! Kui jub alasteaias on kõik need probleemid olnud aktuaalsed, et laps pidevalt segab ja kiusab teisi, ei kuula õpetajate sõna, vaidleb vastu ja valetab, see on ju selge märk, et koolis see kõik jätkub, ainult, et hullemini! See tuleb ära kaotada, et kasvatamatu lapse vanematel on õigus kõik maha vaikida ja viia oma võsuke esimesse klassi normaalse lapse sildi all ja halva käitumise korral hakata välja vingerdama jutuga, et kool on ikkagi uus keskkond, t apole veel harjunud, ta on veel laps, poisid ju kõik müravad jne. Ma olen kuulnud selliste emade õigustusi ja see on nii läbinähtav, et halb hakkab! Kui algklassilaps on probleemne 1 ja veel 2 klassis, siis kohe helistage lasteaeda, kus ta käis ja võtke ometi õpetajatelt iseloomustus! Ärge kuulake tema vanemate õigustusi!
h
hea vanaema,/ 25. oktoober 2016 19:59
ammu pole enam mingeid katseid ega kooliküpsuse teste. Pole mingeid erikoole. On vaid üks ja sama kool, kuhu lähevad õppima ühte ja samasse klassi tublid tublide vanemate lapsed. Need, kes oskavad käituda, tahavad õppida ja on positiivse meelelaadiga. Ja igasse klassi mahb kindlasti - lapsevanemal on õigus panna oma laps kodukohajärgsesse kooli ja koolil ja KOV-il KOHUSTUS tagada talle vajalik õpe. Õhes pajas tavalised lapsed ja paar-kolm erivajadustega tegelast. Kusjuures KOV ei suuda tagada sellistele lastele alati tugiisikuid kõrvale. Ja siis maadleb õpetaja üksi, et õpetada, kasvatada, korda luua ja veelkord korda luua, sest erivajadustega seltskond ei jaksa, ei taha, ei viitsi, ei ole harjunud koos teistega töötama. Segab tundi mis jaksab. Vaat selline olukord on tänapäevases koolis. Kusagil viimase 10 aasta trend. Õpetaja on jäänud üksi. Õpetaja on erivajadusega lapse vanema jaoks alati süüdlane, kelle peale saab kaevata, kuna aga vaim peale tuleb. Ja mitte keegi ei muretse nende tublide laste pärast, kes kogu aeg peavad sellist kammaiaad pealt nägema, kelle keskendumine saab häiritud käitumishälviku poolt jne. jne.
m
murelik vanaema/ 26. oktoober 2016 10:31
Just sellepärast ongi minu soovituseks võtta töitmiseks niisugused justnimelt erinevad katsed, et välja sõeluda häiretega ja erivajadustega ning kasvatamatud lapsed normaalsetest, ehk siis enamusest, kes tahavad ja suudavad õppida! Maailm on pidevas muutumises ja sellega koos peame ka meie enda ümber muudatusi tegema. See praktika enam ei tööta, et kõik panna ühte klassi ja õpetajate õlgadele nii suur koorem, rääkimata lastest, kes ilma põhjuseta kannatavad. Võtke ometi midagi ette! haridusministeerium? Arstid?
t
To to kuu/ 21. oktoober 2016 14:50
Aga vott oli küll julgust. Poisilt peksa ei saanud aga p- punkti saatis küll... Mida võõrad inimesed keelavad, kui vanemad lubavad?! Tuleb välja, et juba lasteaias said kasvatajad nö peksa sellelt poisilt, kui korrale üritasid kutsuda...
m
Minul/ 21. oktoober 2016 12:20
väga vilets kogemus, see ei ole küll seotud otseselt kooliga, aga sellised juhtumid viivad lõpuks sellise juhtumini: üks klienditeenindaja lõi teist klienditeenindajat müügisaalis rusikaga näkku. Rünnaku osaliseks saanu sattus EMOsse, pärast haiguslehelt naasmist kutsuti "vaibale" ning tehti talle käskkiri. Samuti nõuti, et ta vabandaks kollektiivi ja ründaja ees. Katseajal ründaja paigutati lihtsalt teise poodi.
p
Pärnakas/ 21. oktoober 2016 12:07
Lapse areng ja kõik edaspidi, ütleme põhivundament kujuneb välja enne kooli minekut, 3 eluaasta jooksul. Niisuguste pätilaste vanemad, ema ja isa on harilikult lapse 3 eluaastaks ammu lahku läinud, just, mitte isegi lahutanud, vaid kokkukolinud, kiiresti lapse saanud ja veel kiiremini lahku läinud! Isa, kui niisugustel pätipoistel ongi kusagil olemas, ei hooli hea eeskuju andmisest, ema muudkui vahetab peikasid ja iga mehega tihti saadakse ka uus laps...Haridust sellistel inimestel ei ole. Aga nende ihuviljad satuvad teiste laste sekka, juba lasteaedades on õpetajatel selliste väänikutega probleeme! Emad ootavad, et saaks ise oma tüütu lapse jalust ära saata, las lasteaed ja kool kasvatab...Ise istutakse uue titega kodus ja otsitakse netis uusi tutvusi, vanemad lapsed, kes juba jalul seisavad, viiakse aeda, jalust ära! See on karm tegelikkus ja ihukarvad tõusevad püsti, kui mõtlen, mis neist lastest saab...tulevased röövlid ja mõrtsukad ning vägistajad ja naisepeksjad, kes kättemaksuks, et oma ema nendega lapsena ei tegelenud- vihkavad kogu ülejäänud elu kõiki teisi naisi! Õpetajaid, kasvatajaid, oma tulevasi naisi jne :(
p
pärnakale/ 25. oktoober 2016 14:15
Ohh...sinu jutt on just täpselt selline, nagu need asjad tänasel päeval ongi. Mida kõik tegelikult teavad ja näevad, aga välja ei juleta öelda, sest tihti ollakse ise üks neist :( Töötan lasteaias abiõpetajana ja kogemusi on mul piisavalt selles töös ja üldse lastega, üle 17 aasta. Kasvav "trend" lasteaialaste vanemate hulgas ongi justnimelt pidev kaaslaste/elukaaslaste vahetamine ja sinna juurde on nagu mingi kohustus, vähemalt naistel, iga mehega uus laps teha, kuigi koos on oldud alla aasta. Lapsed ju aias räägivad kõik pere "saladused" välja ja ega me ise pimedad ei ole. Ka siis, kui ei räägita, kes vähegi lastepedagookiks õppinud, oskab lapse käitumisest, sõnavarast ja kehakeelest kenasti välja lugeda, mis tema kodus toimub! Tänasel päeval on väga suur erand, kui lapse ema ja isa lasteaia lõpus veel koos on, abielus on mõned üksikud...selline trend kasvab :-( Üks poiss, kes meil alati aias halvasti käitub ja sõna ei kuula, ütles, et emme ootab titat. Mina rõõmustasin, et vaat, kui tore, see võõrasisa käis ju sul siin järel paar korda ja tundus, et saate hästi läbi. Oh ei, mitte SEE võõrasisa, emmel on juba uus onu ja nime ei mäleta! Vaat sedasi. "Emme" ise võtab tagasisidet oma poja kohta ühe kõrvaga sisse, teisest välja_ jajah, jajah, me püüame, me katsume...Läheb poiss kooli aasta pärast, siis saab temast juba lehekangelane,kes õpetajatele vastu hakkab ja on koolis vägivaldne!
e
Eve/ 21. oktoober 2016 11:17
Ma näen iga päev kuidas lapsed üks teist löövad kätest tirivad jne.Vanemad pole õpetanud neile viisaka käitumise reegleid.Bussis ka karjuvad joovad viina või mida iganes on ülbed ja vägivaldsed ja vanemaid ei huvita üldse mis nende laps teeb.Mulle kohati tundub et siin Eestis pole turvaline olla kui nii palju vägivalda on.Mis vanemad need küll on kes ei õpeta lapsele kuidas tuleb käituda mis on õige mis pole mis on hea mis on halb.
j
Jälle sama jama.../ 21. oktoober 2016 10:21
Ja-jah, õpetaja süüdi... äkki oleks pidanud lapse käed ja suu kinni teipima v??? Mida te ajate, kasvatusraskustega lapsi tänu meie geniaalsele ajastule (nutiseadmed, meedia negatiivne mõju jne), on tuhat korda rohkem. Ei kehti enam varasemad "räägi rahulikult lapsega" meetodid. AMMU enam ei tööta see asi. Kodu poole tuleb vaadata, suurem osa lastest sitsib kodus nutikates, lapsevanem rahul, et võsuke passib kodus, aga tegelt, mis ta teeb, väga ei huvita. Ei tegeleta enam oma lastega, ei kasvatata neid, ei õpetata.. ja siis tahetakse, et lasteaed või kool peaks selle suure töö lapsevanema eest ära tegema. Aina hullemaks läheb, lapsevanematel puuduvad vajalikud teadmised, oskused ja huvi oma lapsi kasvatada.. palun väga - siin on kõige tavalisemad näited ja neid tuleb aina rohkem.
t
Tulevane/ 21. oktoober 2016 09:20
j
jeekim/ 21. oktoober 2016 08:43
Tänapäeval ei sekku ka õpetajad õigeaegselt kiusamisse.Nii väikesele lapsele kutsuda kiirabi ja politsei?Oleks piisanud heast sõnast ja lapsega rääkimisega.Ei saagi aru kus riigis me elame,lapsed on enamus autistid ja kõik muu veel juurde.Ei olnud vanasti selliseid asju.Lapsed olid võrdsemad.
a
ainuõige käitumine/ 21. oktoober 2016 09:10
tulebki kutsuda kiirabi ja politsei. Kui laps ei suuda rahuned ja adekvaatselt vestelda ei jäägi muud üle. Põhjusi sellieks käitumiseks võib olla palju ja kool pole see koht kus oleks aega tundide viisi hüsteeritseva lapse rahustamisega tegeleda. Va muidugi olukorrad kui tegu on koolikiusatavaga. Kool on toetav ja suunav asutus aga kodust algavad põhitõdede õppimised. Kahjuks on tänapäeva elu selline, et lapsed on järjest rohkem psüühiliste probleemidega. Vanematel kas pole aega, tahtmist või tarkust seda märgata. Ja isegi kui vanem on lapse probleemist teadlik ei pea ta õpetajat informeerima lapse eripärast. Ja nii juhtub algklassides tihti, et käitumisprobleemidega laps pannakse tavakooli kuigi ta ei suuda seal kohaneda. Ning siis peab olema koolipersonal see kes püüab kasvatada, ninnutada, nännutada , aru saada sellest mis lapsega üldse toimub ja lõpuks võtma ette raske vestluse vanematega kes süüdistavad kooli suutmatuses. Parem kutsuda kohe kohale arstid ja saabki võibolla selguse majja.
ä
Äge värk ju./ 21. oktoober 2016 10:32
Mina kuulsin seda asja natuke teistmoodi. Õpetaja püüdis kallistada seda last ja lapse käsi läks kõvemini pihta õpetajale. ja püüdis lahti rabeleda. Äge, kui õpetajale väikese vopsu saanud kutsutakse kiirabi ja politsei. Aga, kui koolis kiusavad teised teist last ei tehta väljagi. Kuhu jääb siis politsei ja kiirabi?
d
Diana "Ägedale"/ 21. oktoober 2016 11:45
Jjah, see natukene teistmoodi...Tead, eks sellise lapse iseloomustus on kokku pandud erinevate õpetajate j alaste poolt mitte ainult selle ühe juhtumi puhul! Kui ikka on tavaks, et ta halvasti käitub ja on sõnakuulmatu, siis nii ongi! Sellest pole raske aru saada. Parim sõbranna on algkassiõpetaja Tallinna koolis. Ka tema klassis käib üks selline kasvatamatu poiss, kellega sõbranna ja ka teised õpetajad pidevalt hädas on. See, et poiss pidevalt tundi segab ja teisi lapsi kiusab, on igapäevane nähtus. Tema päevik on märkustest pungil. Kellele kirjutatakse märkusi? Vanematele, et nad oma last karistaksid halva käitumise eest. Seda last ei karistata, sest nüüd juba 3 klassiks pole olukord muutunud, vastupidi. Kuigi on ilmselge, et see poiss on pätitempudes süüdi ja tülide algatajaks, paljud juhtumid, mida õpetajadpealt näinud, ei võta ta mitte KUNAGI tehtut omaks! Konkreetselt valetab teiste laste peale, et tema tegi, tema alustas, tema ütles, mina ei teinud jne. Kui õpetajad ütlevad, et aga sa ju praegu VALETAD, ma nägin, kuidas asjad olid, ütleb ta vaid, et EI VALETA! Kodus ju vanematele valetab samamoodi...nii jääbki mulje, et seda last kiusatakse. Aga vanemaid ei huvita tegelikult üldse, kuidas asjad on :( Ja see on vaid üks juhtum, paljudest..
e
ema/ 21. oktoober 2016 19:02
Diana, kuidas vanem peaks seda last sinu arvates karistama? Füüsiliselt? Ei, siis lähed vangi ja loed õhtulehest, et piinad oma last. Jätad nälga? Lukustad üksi tuppa? Karjud? Miks sa arvad, et need vanemad on nii halvad? Miks sa arvad, et need vanemad ei räägi oma lapsega nagu inimesed. Fakt, et õpetaja kallistas last aga laps ikkagi lõi teda ei ole õigustus. Võib-olla see laps ei vajanud sel hetkel kallistust, tal oli mingi muu mure ja õpetaja ei saanud seda aru ega ka küsinud talt, miks laps tundi m inna ei taha.
t
teine ema/ 25. oktoober 2016 14:22
Kuule ema, 19.02,võib olla laps ei vajanud SEL hetkel kallistust, võib olla õpetaja ei saanud aru, miks laps tundi minna ei taha! No tule tõesti taevas appi! Ise annad omale aru, missugust idiootsust sa kirjutad? Kui õpetaja peaks IGA õpilase hetkeemotsioonidega arvestama, kas tahab või ei taha kallistust, kas tahab tundi minna, äkki tahab hoopis coca colat ja arvutimängu? Kurat võtaks, koolis on tervele klassile, tervele koolile ühtsed reeglid. Õpetajad ei ole psühholoogid, ega kasvatusteenuse pakkujad! Aga päris naljakas on lugeda, et mõni sinusugune lapsevanem tõepoolest niisugust lähenemist koolilt ootab...egas muud, kui head ootamist! 5 aastakese pärast leiad end oma pojukest vanglast koju ootamast, kus aastad tiksuvad..Pealegi, kui selle lapse armas emmekene oskaks tõesti oma lapse arengule ja vajadustele keskenduda ja ise pühenduda, siis tema lapsel niisuguseid käitumisprobleeme koolis ei esineks!
k
kasvataja Pille/ 25. oktoober 2016 16:16
tuttav, et otsitakse enda tegemata töö tõttu õigustusi, aga ka otseseid süüdistusi, et kasvatajad on halvad ja õpetajad saamatud. Laps on ikka ja alati olnud perekonna ja oma kodu peegel. Oli seda 100 aastat tagasi, 30 aastat tagasi ja on ka täna. Kus kasvab laps, kus ta elab ja on enne ja pärast kooli ja lasteaeda- kodus! Kuidas tema enda vanemad talle kodus eeskuju annavad, teavad vaid nemad ise, aga näevad (kahjuks või õnneks) kõik ümbritsevad, niisugust asja ei saa lihtsalt teiste, eriti veel pedagoogide kaela ajada, et vot teie ei oska minu lapsega käituda!

N
.../ 21. oktoober 2016 08:23
Nõrk õpetaja, kes ei suuda 7. aastase lapsega suheldes end kehtestada.
i
Irja K./ 21. oktoober 2016 12:16
Noo mine ja kehtesta, kui sa ei tohi ei häält tõsta, range olla, ega kättpidi klassist välja talutada! Kättpidi jah, sest kui sa sellisel väikesel saatanal palud klassist lahkuda, sest ta segab tundi ja ei kuula õp sõna, ta lihtsalt ei lähe ja kõik! Kui sellise lapse vanemad pole suutnud end kehtestada, siis ei saa süüdistada õpetajat suutmatuses! Laps, kes austab oma vanemaid, austab ka teisi täiskasvanuid ja eriti õpetajaid!
e
Eve/ 21. oktoober 2016 08:22
Kahjuks on nii et lastele on kõik lubatud.See tähendab et neile pole vanemad õpetanud kuidas koolis käituda.Mis on hea või mis on halb.Ja kahjuks peavad teised kannatama.Sellised agresiivsed lapsed tuleb koduõppele jätta sest nende koht pole koolis.Kool pole selleks et lolli mängida teisi lüüa jne.Kool on selleks et õppida.
k
Kristiina/ 20. oktoober 2016 23:45
Kaamerad koolis ma lubaks. Privaatsusteemaga minge hekki! Siis on mustvalgel näha kes kellega noris ja õiglus majas. Ainuke jama on riideruumidega aga eks tuleb siis korrapidajad sinna lähedale seisma panna ja uksed heli hästi läbilaskvad,et saaks kohe sekkuda. WCga sama teema. Poiste pelleri juurde meesõpetaja ja tüdrukute juurde naine. Mujal kaamerad ja HD kvaliteediga. 80-90% koolikiusamisest toimub vahetunnis või privaatruumides või kooli ümber. Oma kogemus.
e
EP/ 21. oktoober 2016 08:03
Kas ikka kaamerad aitavad alati? Tean kooli kus on kaamerad ja ka salajased, mida lapsed ei näe aga õpetajatele see ei loe. Kui ikka tahan last kiusata, siis teen seda ikka. Kui on soov klassis laste kallal kisada, teen ikka. Laps on ju nõrgem. Kui tahan, et direktorist abikaasa tantsib ka koolis minu pilli järgi, siis andke andeks aga teen ikka ja jääb veel õigust ülegi. Kui lõpuks muu asi ei aita, siis saadan lapse ka psühhiaatria kliinukusse koos vägagi mustava iseloomustusega. Ühesõnaga, kui on soov ühe lapse elu ja tulevik hävitada, siis peab see ilmselt nii olema. Ilmselt ongi ainsaks lahenduseks siit riigist lahkuda ja mitte enam tagasi vaadata. Las siis teised halisevad, eestlasi jääb kogu aeg vähemaks ja ei taheta enam sünnitada. Valitsusel on mille üle mõelda ja on ehk viimane aeg ka mõned seadused kiirkorras üle vaadata.
v
vanem/ 21. oktoober 2016 11:20
Meie koolis on kaamerad klassis koridorides Garderoobe pole riiete kapid koridori peal igalühel oma kapp mis võtmega kinni /lahti, WC poksid ühesed (nagu kodus et üksi käid ) mitte nagu vanasti 5-6 boksi ja siis kõik kogunevad.
s
SEE ON AJA MÄRK/ 20. oktoober 2016 23:14
vaadake filme,igal pool vägivald, minu ajal seda polnud, praegu kasvavad lapsed interneti taga ja teleka taga ja nendes on palju halba vaadata. Loll laps, selge see ei hakkagi mõistatama,miks ta nii tegi,oleks tal püstol olnud,oleks ta tulistanud, keretäis kuluks ikka ka ära.
a
aja märgile/ 21. oktoober 2016 10:29
Nõus sinuga 100 prossa. Vanemad on selles süüdi, kuna lubavad lastel kõike vaadata, ega kontrolli. Vanemad tulevad õhtul koju, istuvad tv ette oma sarju vaatama (no kõik need "lahedad" täiskasvanute sarjad, kus on seksi ja gay teemat, vägivalda jne) ja nende jaoks on täiesti NORMAALNE, et ka lasteaia või algklassilaps vaatab ka sama sarja!? Tulge mõistusele ometi! Kui on nii hädasti vaja seda sarja vaadata, siis planeeriga nõnda, et laps on samal ajal oma toas/teises toas ja kui nii ei saa, siis vaadake hiljem järelevaatamisest! Sama asi arvutimängudega: las latseke mängib telefoniga, nii armsalt ja rahulikult istub...Aga MIDA ta mängib? Sellesse ei süvene mitte keegi! Tulemus ongi käes, lapsed hakkavad telekas ja arvutis õpitut päriselus rakendama. Lapsed võivad küll mängida arvutimänge ja vaadata telekat, kuid siin peavadki vanemad olema filtriks ja teadma, MIDA laps vaatab ja õpib sealt. Kas see on heaks eeskujuks, kas see õpetab lapsele midagi head, kas see on EAKOHANE!
k
Kristiina/ 20. oktoober 2016 22:48
Ilmsesti on tegu häiretega. Paljud võib olla on kodus juba sakutatud 3-4aastasest saati. Minul oli ka nii,et tühise asjaga löödi ja see hirmutas. Olin eeskujulik oivik kuni 5.klassi lõpuni ja käis kõrks ja siis polnud vihas enam vahet kes. Eriline viha oligi täiskasvanute vastu. Lapsi ei puutunud. Kasvasin välja haigla abiga. Autist. Töölooma enam pole.
k
Kristiina/ 20. oktoober 2016 23:22
Ma tegelikult ei taha selliseid lugusid enam. Nii noorte puhul võib olla sada asja ja rikub ka ohutumate vaimuvigadega laste või agressiivsusest väljakasvanud noorte renomeed. Eriti nii sagedased lood. Koolimõrvarid tuleb avaldada jah pildiga sest üldjuhul on need 15-17aastased kes peaks teadma,et tappa ei tohi.. 7-12 aastaste puhul ei ole asjad mustvalged.
a
allekõrs/ 21. oktoober 2016 13:06
k
22. oktoober 2016 00:23
Küsid veel. Kes muu siis ikka.
e
EDASI (seltsimehed)/ 20. oktoober 2016 21:50
Selgunud on: ÕPETAJATE TASE ON NÕRK! Kuidas saada õpetajaks? Lihtne ! Mine kooli :-D Õpetajaid vähe ja iga lammas sobib! Olen ettevõtja ja näen riigi asutuses iga päev selliseid kellel paber.... . , , , aga ise loll kui lammas. Tase on kusine :-( . Lihtsam on otsida viga mujalt!
e
eesti mees/ 20. oktoober 2016 23:36
See on suure "demokraatia" tagajärg...! Keegi ei tohi enam last karistada ja lapsed kasvavad ülbeteks ja jõhkrateks....!
s
20. oktoober 2016 23:39
Sina ja ettevõtja? Varsti bankrotis, sest töötajaid pole
k
keelemees/ 22. oktoober 2016 14:39
"bankrot"? Üllatavalt nigel haridustase kirjutajal, veel kehvem
kaasalaikijail. Mida me siin teemas siis üldse enam arutame?
b
bankrotis.../ 22. oktoober 2016 16:46
...Loodetavasti mitte PANKROTIS.
k
kah ettevõtja/ 20. oktoober 2016 23:46
Olen sinuga täiesti nõus. Õpetajate tase on nõrk ja koolil on lihtsam süüdistada last ja vanemaid. Igaljuhul mitte õpetajat. Lapse probleem tuleb täiskasvanute abiga ära lahendada, mitte teda lihtsalt "nagaks" tembeldada nagu ka siin kommentaariumis paljud "kasvatusspetsialistid " teevad. Mitte ükski 1. klassi laps ei ole "naga" vaid tal on probleemid-olgu need siis kas suhtlemisel õpetajaga, vanematega või kaaslastega. Nii muutub laps vägivaldseks. Kui täoskasvanud olukorda lahendada ei viitsi , ei taha või ei oska, siis see aina süveneb, kuniks võib ka juba hilja olla. Tülikast lapsest saabki "naga". Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
v
20. oktoober 2016 21:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
sain teisiti aru/ 20. oktoober 2016 22:34
mulle näis, et kiirabi kutsuti last rahustama
PS - ka väiksema kehavigastuse puhul tuleb selliste laste aitamiseks vormistada kõiksugu paberid. Hiljem ei tõesta sa kuidagi ära, et laps kriimustas õpetajat. Hea küll, õpetajat kriimustas vaid, aga omavanusele võib ta vihasena raskema kehavigastuse tekitada.
s
Selline "LAPS" ei kõlba tavalisse kooli! / 20. oktoober 2016 23:39
Selline "LAPS" ei kõlba tavalisse kooli! Tema koht on trellitatud KINNISES ERIKOOLIS....!
l
lapsevanem, kelle laps tuli kooli õppima/ 20. oktoober 2016 20:58
Kell heliseb, läheb õpetaja klassi ning hakkab õpetama, mitte ei käi mööda koolimaja õpilasi tundi palumas. Kui on palju põhjuseta puudumisi, on see esmalt lapse ning tema vanemate probleem, mille lahendamiseks tuleb kaasta ka kooli tugipersonali.
k
KA/ 21. oktoober 2016 08:07
Mida teha siis kui õpetaja ei lähe klassi mitte õpetama vaid laste peale oma kehva tuju välja elama? Olgu see siis kooliga või sootuks eraeluga seotud mure.
o
oioi KA.../ 21. oktoober 2016 10:33
...ära ikka liialda nüüd! Isiklikult mina ei ole ei enda kooliaja jooksul, ega ka kummagi lapse õpetajate puhul niisugust asja küll näinud, ega kuulnud, et mõni õpetaja nõnda käituks! Ja kui selline juhus peakski tekkima, siis NORMAALNE algklassilaps on vait ja istub oma pingis ning õpib, mitte ei tule selle peale, et õpetajale vastu hakata, kallale tulla, vastu haukuda!

l
20. oktoober 2016 19:36
Loodan, et seekord lastakse mu kommentaar läbi.
Nimelt 15 a,. tagasi käis minu laps ühes Tallinna koolis, kus teda kiusas, lõhkus koolikoti jne. üks tatikas( kiusajat ma poisiks ei nimeta, sest ta pole seda väärt). Läksin järgmisel hommikul kooli riideruumi, sain kratist kinni, sõimasin kõigi silme all näo täis, ähvardasin, et kui ta veel mu lapsele midagi teeb, läheb tal järgmisel korral väga valusaks, kui ma ta kätte saan. Selle peale jooksis tattnina NUTTES koju emmele kaebama. Klassijuhataja helistas mulle, et oi oi, mis te tegite! Küsisin, et mida te ise oleksite oma lapse kaitseks teinud? Õp. suu oli kinni! Aga tatikas hoidis mu lapsest edaspidi eemale, Sellest on näha, kui arad vennikesed need kiusajad tegelikult on.
v
Vanasti.../ 20. oktoober 2016 20:19
vedas, et sind vangi ei pandud, tänapäeva pehmo ja feministlik õiguslik euroopa keelab sellised asjad ära ja sa oleksid kohe vangi pandud.
a
ammune lugu/ 20. oktoober 2016 19:19
Kui asi oli nii, siis mispärast seda ei avaldata? Et teeme siis sellistele pai või- nõmedad olete!
k
Kaili/ 20. oktoober 2016 17:56
7 aastane peaks oskama aru anda oma tegudest, opetajale kallale minek peaks viima kohe direktori juurde selgitust andma, seal naeb kas laps on moistus peas. Vene ajal ka algklassi poisid kaklesid, see on neile iseloomulik jouga oma koht teiste seas voita.
d
Dan/ 20. oktoober 2016 19:37
hüperaktiivne laps ei saa sellest aru ja kohati ei mäletagi mis juhtus.
t
to Dan/ 20. oktoober 2016 20:02
Järelikult peaks sellise koht olema kas erikoolis või eriklassis, mitte teiste, noraalsete hulgas.
t
to dan/ 20. oktoober 2016 21:25
siis tuleb loomi ketis hoida.
q
QuQu/ 21. oktoober 2016 20:47
Direktori juurde viimine ei aita, ega hirmuta mitte kuidagi niisugust last, kelle sees karistamatuse tunne on juba juured nõnda laiali ajanud, kuna ta teab, et kodus ei tee vanemad selle peale teist nägugi! Ja nii ta läheb kooli ja teeb taas uusi pahategusid. Mis see õpetaja ja dire noomimine siis on? Kätega ju keegi kallale ei tule, kodus ka mingit karistust ei järgne..
m
mupsik/ 20. oktoober 2016 17:53
Kas peksukotiks olemine mahub õpetajate palganumbri sisse?
k
20. oktoober 2016 17:41
Kibe vits, armas laps.
Korralik keretäis vaja anda, ja probleem oleks lahendatud.
m
mammi/ 20. oktoober 2016 23:40
Häda ongi selles, et lastele ei tohi enam VITSA anda....! Ilma selleta aga ei kasva korralik laps...!
k
Ka/ 20. oktoober 2016 16:49
praegu on koolides nõukaaegse koolitusega õpetajaid, kelledel on kombeks oma võimu demonstreerida.
t
Teeline/ 20. oktoober 2016 18:20
Praegu lähevad kooli kaasargse "kasvatusega" lapsed, kes teavad kõike oma õigustest, aga kohustuste koht on null.
A
??/ 21. oktoober 2016 10:49
Aga kust kuulevad nii väiksed nö enda õigustest?? Ikka kodust ju. Vaja ise teha kord, et laps oskab austada ja armastada. Mitte olla lapsele sõber nagu enamus vanemad teevad. Keegi ei keela sul kodus last korrale kutsuda ja vitsa anda. Teed ka selle lapsele selgeks, et oma vanemate peale ja koduseid asju väljas ei kaeba. Ei tähenda et kohe peksma peaksid nüüd kõik oma lapsi, aga nõudke korda, kui laps on alles väike, nii kasvab temast ehk normaalne inimenegi!
E
??- le/ 21. oktoober 2016 11:53
Enamuse su jutuga olen nõus, aga need kasvatamatute laste vanemad on lapsele SÕBRAKS olemisest küll kaugel :) Sõber on see, kes tunneb muret oma lapse käekäigu pärast, toetab, õpetab, kasvatab ja karistab ka paha käitumise eest! Sõpra usaldatakse. Pätilapsed ei usalda oma vanemaid, sest need vanemad ei huvitu üldse oma lapse käekäigust tegelikult! See, kui sa annad lapsele süüa, saadad kooli ja ostad talle nutitelefoni- sellest ei piisa, et oma lapse silmis sõbra staatus välja teenida! Ja üleüldse misjaoks algklassilastele nutitelefonid ja pidevalt kättesaadav nett? Vanemad, kas te ei muretse, et pidevalt nina telefonis väike laps astub auto alla, tema tähelepanu on keskendunud põnevale telefonimängule ju! Olgu nuppudega telefon, millega saab vanematega vajadusel sidet pidada, aga et tähelepanu ei oleks koolis kõrvale juhitus! Mõtlemiskoht, eks!
õ
õp/ 20. oktoober 2016 23:45
Kust tuleb see teadmine? Mina olen 27 ja nõukaaegne. No aitäh, naeran välja:)
e
EP/ 21. oktoober 2016 08:09
n
naine/ 20. oktoober 2016 16:22
Minu kooliajal oli nii, et õpetaja võis last sakutada, joonlauaga pähe või vastu näppe taguda, raputada ja isegi lüüa, mõnitamisest rääkimata. Vot sellised ajad olid nõukaajal. Kui taolise käitumise ohvriks ei soovinud saada, siis pidid tunnis vaikselt istuma ja õpetaja poolt korraldusi täitma. Lapsed kartsid osasid õpetajaid. Jube, mis tegelikult toimus ja õpetajatele ei tehtud midagi. Ega paljud lapsed ei julgenudki kodus sellest rääkida. Nüüd on siis võim õpilaste käes. Õpetaja-õpilase suhted peavad olema sõbralikud, sellised et üksteist mõistetaks. Nii õpetajad kui ka õpilased on inimesed. Kool ei ole vägivallatsemise koht. Toona oli õpetajatel liiga palju õigusi ja tänapäeval lastel, kumbki ei ole lahendus. Olen nõus, et lapsed tulevad kodust ja kodud on ikka oi-oi kui erinevad. Kurb, et sellised asjad koolis juhtuvad. Ei oskagi lahendust anda, kahjuks. Mina õpetajana ennast peksta küll ei laseks, vallandagu siis või töölt. Minu teada peaksid olema klassiruumides ka kaamerad, et sealt siis vaadata, kumb alustas.
k
ka õpetaja/ 20. oktoober 2016 17:42
aga palun asu siis kooli õpetajaks..me kõik hea meelega vaatame kuidas sa ennast kehtestad
t
Teeline/ 20. oktoober 2016 18:22
Olen ka nõukaajal koolid lõpetanud, aga ühtegi sinu kirjeldatud tegevust küll ei mäleta.
t
to Teeline/ 21. oktoober 2016 05:41
Ma käisin ka nõukaajal koolis ja mäletan küll.
Mõni õpetaja ikka valis välja, keda mõnitama hakata.
t
to Teeline/ 21. oktoober 2016 19:10
Mina ka mäletan õpetajat, kes vihastades kriipis pastakaga lapse pead, valas vaasist vett krae vahele, viskas kriidiga jne. Koolis käisin 80-ndatel. Seega koolis on hulle igal ajal ja mõlemal poolel olnud läbi aegade.
k
kullakene/ 21. oktoober 2016 20:51
esiteks ma sügavalt kahtlen, et selline õpetaja tõesti eksisteeris, kes õpilasele midagi krae vahele kallas ja kriidiga viskas...Teiseks, kui selline hull oligi olemas, siis oli see suur erand, mitte enamus! 1 tuhandest võib tõesti hull olla. Aga kasvatamatute laste pealevool lasteaedades ja koolides ei ole tänasel päeval erand, neid kasvab muudkui peale ja koolid on nendega hädas. Riigis pole kehtestatud ka konkreetseid reegleid, mida niisugustega teha võib, vaat selles on probleem,
m
Muide/ 2. oktoober 2018 10:35
Muide, meil oli koolis selline õpetaja, kes ajas tunni ajal üht poissi taga. Lõpuks sai tal juustest kinni ja tõmbas peast suure tuti juukseid. Mul on siiani see pilt silme ees.
k
Kai/ 20. oktoober 2016 16:21
Minu keskmine tütar ei talunud ühegi võõra kallistust.Normaalne-kui ei meeldi siis ei meeldi.
k
20. oktoober 2016 16:32
kõik algas keeldumisest tundi minna

m
milleks/ 20. oktoober 2016 15:58
Postimehest loen, et õpetaja hakkas last kallistama, no tule taevas appi, mille põrgu päralt siis ahistate lapsi, ajate ligi. Täied inimesed, võõrastele lastele ei tohi end ligi ajada nende intiimtsooni ja siis imestad veel, et laps lööb. Püha taevas! Kust on võetud asi, et pedagoog, kes peab lapsi õpetama ajab lastele end ligi, ei tohi kallistada ega emmata võõraid lapsi, see on ahistamine. Paljud lapsed ei talu sellist võõraste tädide poolt kallistamist. vastik.
m
Mis assja - võõras laps?/ 20. oktoober 2016 16:33
Kas tema õpetajat nägi esimest korda? Kus ta oli varem, kas poppi tegi või?
v
vot sellepärast/ 20. oktoober 2016 18:04
lapsed on kinnised ja kartlikud, et me ei kallista üksteist. kohe ahistamine, VASTIK ajab ligi. sa ise vist sooda.
s
20. oktoober 2016 20:12
see "milleks" on ikka päris segi
k
kuule milleks/ 21. oktoober 2016 09:17
7 aastasel lapsel ei ole mingit arusaamist seksuaalsusest selle sõna otseses tähenduses, neil puudub intiimtsoon , intiimpiirkond,intiimtsoon neil puudub selle mõistega seotud häbitunne. Neil on õpitud käitumismudel, et palja peega pole ilus ringi lipata ja iga võõraga pole vaja kallistada aga intiimsusest pole neil ei sooja ega külma.
t
to kuule milleks/ 22. oktoober 2016 00:49
Mida sa targutad. Paned ju täitsa mööda. Väljend intiimtsoon pole ju otseselt ja nii üheselt seotud seksuaalsusega. Kommenteerija "milleks" mõtles selle all hoopis midagi muud. Sisesta otsingusse "inimeste ruumiline paigutus", "personaalne tsoon", "avalik tsoon" jne. ja loe. Leitud tsitaat: "Intiimtsoon kehapinnast kuni 45-60 cm, siia lubatakse lähedasi sõpru, pereliikmeid lähedasi, partnerit, arstidel, ja mõnel teise elukutse esindajal on "eriluba". Nimetatakse veel käeulatus, käsivarre pikkus. Selles tsoonis mõne võõra inimesega suhelda on ebamugav". Palja peega ringilippamisega pole siin midagi pistmist.
e
Ene/ 22. oktoober 2016 09:18
Kuule 00.49- klassijuhataja EI ole lapsele VÕÕRAS inimene! Ära otsi õigustusi idiootsustele.
a
ah et võõras/ 21. oktoober 2016 18:31
see nn "võõras laps" iga päev on koos õpetajaga rohkem tunde kui lihased vanemad
M
onju/ 20. oktoober 2016 15:39
Miks veetakse tavaklassis vaimse puudega lapsi lõputunnistuseni? Alles hiljuti oli ETVs 11-nda klassi õpilane, kes ei olnud suuteline kahte lihtarvu kokku liitma, aga tahtis minna ülikooli. Mammake oli õnnelik, et laps on rahul. Mis saab siis kui tõehetk tuleb? Pigem tuleks talle õpetada elus toimetulekut ja vajalikke oskusi.
m
Mis asi/ 20. oktoober 2016 21:00
on lihtarv? Pakun, et keegi ei suuda kahte "lihtarvu liita".
t
to mis asi/ 20. oktoober 2016 21:27
abikoolis oleksid selle võinud ju selgeks siiski saada? palun ära sigi.
n
no koolis õpetatakse ka asju,/ 21. oktoober 2016 08:00
mida elus küll eriti vaja pole.Kooliprogrammi latt on seatud ikka väga kõrgele,lastel on koormus väga suur.Õpetajad panevad oma töö lastevanemate õlgadele. Olen kuulnud,et Skandinaavia riikides see nii küll ei ole.
k
kuule ...no koolis/ 22. oktoober 2016 10:13
Tänu sellele, et pead koolis õppimist niisuguseks tarkuseks, mida elus vaja ei lähe, ajadki sellist lolli juttu suust välja. Oleks omal ajal koolis õppida viitsinud, oskaksid ka midagi targemat öelda antud teema kohta.
e
EP/ 20. oktoober 2016 14:19
Ajakirjanik on kasutanud valeväidet. Tallinnas toimunu kohta, kus direktor on andnud ajakirjanduses põhjalikud selgitused, annab keegi ikkagi infot, mis ei vasta tõele. Miks? Kuidas selliste avalikult valetavate ja oma mõjuulatust ära kasutavaid ajakirjanikke karistada? Samas ei tohiks selline info ajakirjandusse üldse lekkida nagu artiklis kirjas on. Seni kuni pole selge mis toimus enne ja kas õpetaja käitus pedagoogile kohaselt, on tegemist last kahjustava võidujooksuga. Kool, kes info lekitas, võiks siinkohal nüüd anda selgituse, kuidas nad on sellise keerulise õpilase puhul taganud tugiteenuste osutamise koolis sellele lapsele. Juba ette ruttavalt võib arvata, et õpetaja osa intsidendis oli 50% kindlasti. Tegemist ju ikkagi professionaaliga! Lapsele vastutuse panemine on ikka lausa naeruväärne.
e
EP-le/ 20. oktoober 2016 14:43
Oh, lõpetage ära palun! Ainuõige võimalus on selline info lõpuks ometi ja üha häälekamalt AVALIKKUSE ette tuua! Õpetaja OSA INTSIDENDIS??? Sa ikka vastutad ka oma sõnade eest? Õpetaja osa oma õpilasi õpetada ja selleks on ta aastaid ülikoolis õppinud, laste OSA on õpetaja sõna kuulata, tunnis tööd teha vaikselt ja viisakalt käituda. KUI lapsed oma osa ei täida, vastutavad selle eest lapse vanemad, et nad pole oma last kasvatanud! Ainsad, kes süüdi on ja vastutavad lapse käitumise eest on tema vanemad! Õpetajast süüdlase tegemine on puhtlollus. Last kasvatavad kodus tema vanemad ja seda sündimisest peale. Õpetajad tegelevad õpetamisega!
e
Ega sul väga haridust ei ole, eks?/ 20. oktoober 2016 15:06
Kui tegu on psüühikahäirega, siis ei ole asi kasvatuses. Kodus turvalises õhkkonnas võib kõik korras olla, häire avaldub lapse jaoks hirmutavas sotsiaalses situatsioonis. Paraku on ette nähtud, et needki lapsed peavad käima tavakoolis, vajadusel luuakse neile spetsiaalselt väikeklass. et tingimused oleksid neile sobivamad. Nii antud juhul oligi. Ja õpetaja peab sel juhul lapse eripäraga arvestama, sest laps sinna ise midagi parata ei saa. Ei saa vanem ka, ja tal ei ole muud kohta. kuhu oma laps panna- ei ole ette nähtud. Koduõppele kõik ka jätta ei saa, sest tööl tuleb ka käia.
t
to EP/ 20. oktoober 2016 15:07
See on tibuemmede ja neid toetavate lastekaitseinspektorite seisukoht, et meie lapsuke on kukupai ja süüdi on kindlasti õpetaja! Ega siis meie kukupai, õrna hingega maimuke milleski süüdi olla ei või! Vaat et nõuavad veel õpetaja karistamist ning vallandamistki.
j
Jää vait!/ 20. oktoober 2016 15:20
Ei, hälbega laste suhtes mul tõesti haridust ei ole, olen lõpetanud bioloogia eriala! Hoidke oma häiretega lapsed oma KODUSES, turvalises keskkonnas, kus nad ei ole teistele ohuks, ausõna! Ärge tooge tavakoolidesse ja ärge oodake teiste MÕISTMIST! Aitäh! Katsu sa teisi vanemaid ka MÕISTA, kes soovivad oma lapsi kaitsta ja kindlad olla, et koolis on turvaline ja oohutu õppekeskkond!
n
No-no/ 20. oktoober 2016 16:05
Kõva haritusega ( jah, see sõna käibki t tähega ) inimeste kõneviisi kuuluvadki sellised väljendid nagu ole vait? Ja 15.20 võiks seletada kuidas saab lapsevanem jätta lapse kooli panemata, ( kui kuskil haridusametis leitakse, et erikooli ei ole vaja ) ja ise tööle minemata.
1
15:06, 20. okt 2016 / 20. oktoober 2016 16:35
Miks psüühikahäirega lapsi topitakse koos teistega tavakooli!?
h
haritusega emmele/ 20. oktoober 2016 16:40
Kui haridusametis leitakse, et erikooli ei ole vaja, siis vanem peab arvestada ka sellega, et selline laps õpetajale vastu ei hakka nagu tavaline laps, ja kui hakkab, saab karistada. Aitab kord.
n
na-na/ 20. oktoober 2016 16:46
Kas erakooli on vaja, otsustavad arstid mitte haridusamet. Eestis on päris mitu erakoole.
j
Juhm/ 20. oktoober 2016 16:53
Igast pedagoogist ei saa mitte IIALGI õpetajat.
t
to no-no/ 20. oktoober 2016 18:59
jah, ole vait on täpne väljendus, kui soovitakse öelda inimesele, et ta oma naeruväärset jama suust välja ei ajaks. EP aga ajab, täiesti naeruväärne, mida kirjutab. vot siin on sobiv öelda: ole vait! (muuseas ühe lõpetatud ja teise pooleli oleva kõrgharidusega, kindlasti ka haritusega!)
t
to juhm/ 20. oktoober 2016 19:02
igast tu-pest välja vupsanust ei saa kunagi last. enamasti tema vanemate mina ja maailm-suhtumise tõttu.
e
EP/ 21. oktoober 2016 08:13
Teie küll õpetajaks ei sobi või on Teil endil kalduvus end laste peale välja elada.
w
Wanda/ 21. oktoober 2016 16:30
na-naga nõus. Tõepoolest ju järjest rohkem antakse juba algklassilastele diagnoose: tähelepanuhäire, arenguhäire, hüpeaktiivsus- AGA miks käivad need lapsed tavakoolides, tavaklassides? Arstid peavadki nõudma niisugustele lastele ERIKOOLIDE rajamist, kus on 5 last klassis ja seal siis ERIVÄLJAÕPPE saanud pedagoogid tegelevad nendega. Ma ei ole nõus, et minu lapse arvelt ja kogu klassi arvelt kuluks õpetajal aeg, et 28 korda korrale kutsuda ja keelata mingit häirega totukest! Ja sellest korralekutsumisest pole ju mingit kasu! Kaua me jookseme peaga vastu seina?
o
oled juhm küll/ 21. oktoober 2016 23:08
Vaesekene, on ikka sinul ja su lapsel raske elu, et nii kehvad ja saamatud õpetajad on lapsele sattunud. Aga mine otsi parem kool, kus selliseid hulle lapsi kiidetakse ja julgustatakse kõiki om atundeid kontrollimatult teiste peal välja elama. Aga tegelikult, ma tõesti ei soovi nähe sellistest lastest sirgunud täiskasvanuid :(
K
???/ 20. oktoober 2016 15:17
Kas taolised faktid tuleb siis maha vaikida ning laulda kooris halleluujat vabakasvatamatusele ning karistamatusele?
Ootan huviga järgnevaid uudiseid. Näiteks et see õpetaja, keda löödi, on saanud karistada (ise on süüdi, kui ta nägu õpilasele ei meeldinud!). Kas siis preemiatest ilmajätmise, palga vähendamisega 20% või lausa vallandamisega. Või lausa kutsekeeluga.
k
Kuu/ 20. oktoober 2016 21:24
Rumal jutt! Artikkel kirjutatud direktori kirja põhjal, mis saadeti lapsevanematele... Vanematel savi, mis laps teeb. No peksab ema kõrval klassivenda, või sõimab roppude sõnadega- emal vahib oma nutitelefoni- ju selles peres on nii normaalne... Kas ka 50% väikse klassiõe süü, kes poisi käest taas peksa kardab saada ja terve vahetunni hirmust WCs lukutaga peidab?! Aga süütud teised lapsed, kes peavad seda terrorit pealt vaatama- kas pidev õpetajate ründamine, p... saatmine, koolikaaslaste peksmine on normaalne?! Kes osutab tugiteenust süütule osapoolele? Selle poisiga tegeleti igatpidi lasteaias, läks aasta hiljem kooli just oma käitumis probleemide tõttu aga kui vanemad lapse käitumises midagi valet ei näe, siis ei aita ükski tugiteenus teda ja mida varem ta tavakoolist minema saadetakse, seda vähem traumeeritud kaasõpilased on!!!
p
20. oktoober 2016 14:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
h
Hea poiss17/ 20. oktoober 2016 14:49
Sinusugused kõvatajad tavaliselt satuvad lõpuks vangi. Kahjuks küll tänapäevastesse sanatooriumidesse, mitte parikümneaastatagustesse pärisvanglatesse.
Sinusugused vennad lasid juba Patareis, sealse kambriuksel püksi ja varsti kohtusid oma uue emaga, kel oli ainult üks tiss. Seal kubeme piirkonnas.
Tsoonis ei tohtinud sinusugused teistele otsagi vaadata ja pidid inimeste möödumisel selja keerama.
t
to hea poiss17/ 20. oktoober 2016 19:03
väga hästi öeldud. kahjuks ma ei näinud, mis poiss kirjutas, õhtuleht otsustas, et see on mulle liig ja ei lase vaadata, aga usun, et vastus on asja eest.
s
Sulz/ 20. oktoober 2016 14:04
Teen pedagoogidega, just algklassilaste pedagoogidega koostööd hetkel Soomes. Mulle meeldib, et siin on väga rangelt reguleeritud klasside komplekteerimine ning õpilaste jaotus. Iga sõnakuulmatu laps liigitatakse kas diagnoosiga (käitumishäire, arenguhäire, puua) või diagnoosita (lihtsalt ongi kasvatamatu, ükskõiksete vanemate ihuvili) häire alla ja see jaotus toimub juba esimeses klassis, kuna kõik lapsed peavad tooma lasteaiast õpilase kohta iseloomustuse, kus on käitumine väga täpselt määratletud punktiskaalal! Kuidas ta töötab teistega kaasas, kas suudab keskenduda konkreetsele ülesandele, kuidas käitub teiste lastega, täiskasvanutega jne. Selliseid lapsi, kes sõna ei kuulu, koostööd ei tee ja õpetajatela vastu hakkavad, rääkimata kiuslikkusest teiste laste vastu EI võetagi tavakooli, tavaklassi! Nad suunatakse erivajadustega laste koolidesse, kus pedagoogid on saanud ERI väljaõppe! Tavapedagoogiks õppides niisugust õppekava ei olegi, kuidas taltsutada arenguhäirega või muidu sõnakuulmatut last ja kuidas panna teda tunnis tööd tegema. See pole üks ja sama! Miks Eestis topitakse kõik lapsed kokku? Teised lapsed ju TAANDARENEVAD selliste laste seltskonnas, kes lihtsalt kogu õpetaja tähelepanu endale võtavad!
M
:)/ 20. oktoober 2016 14:34
Meil ei tohi ju inimesi sildistada. See polevat demokraatlik.
t
to :)/ 20. oktoober 2016 19:06
huvitav, tegelikult ju soomes ammugi ei tohi, kuidas selline asi lubatud saab seal olla? soomes on asi nii kaugel, et tuleb soome grupp näiteks restorani sööma ja seal on igalühel mingi imeallergia (osaliselt tähelepanu võitmiseks välja mõeldud) ja siis ei tohi avalikult küsida, et oot kes teist nüüd siin see laktoosik on. vot pidavat olema solvav ja sildistav.
s
Soomes.../ 21. oktoober 2016 10:48
...oleneb piirkonnast. Sotsiaaltöö on seal väga hästi arenenud tegelikult. Sõbranna laps läks soomes 1 klassi ja väga põhjalikult kontrolliti mitte ainult tervislikku seisundit, vaid ka arengut, tasakaalukust, et kõik, mis antud vanuse piires normaalne, oleks tasakaalus! Mitu testi tehti. jah, seal öeldaksegi, et kui neid teste ei läbi, siis sorry, aga meie kooli teie laps ei sobi. vanemad peavad ise otsima erikoolidest sobivaima ja need on TASULISED! vaat nõnna.
9
999/ 20. oktoober 2016 15:07
Nõus sinu jutuga sults, nõnda on vähemalt mingi võimalus, et pätilapsed ei lipsaks tavaklassidesse, sest selliste laste vanemad teavad suurepäraselt, mis neil tegemata on jäänud...lapse küll sünnitasid ja kogu edasise vastutuse nad lükkavadki lasteaiaõpetajate ja kooliõpetajate peale! Mis mõttes nagu? Ega õpetajad ei sünnitanud teie lapsi! Palun, Eesti haridussüsteem võiks võtta eeskuju! Varsti need väikesed pätid kasvavad kõigil üle pea. Kuna õpetajad ei tohi keelata, ega karmimaid sõnugi öelda, on ainuõige kutsuda politsei, seni, kuni haridusministeerium ei ole kehtestanud seadusi,mis paneks niisuguste laste vanemad vastutama!
m
Minu arvates/ 20. oktoober 2016 12:53
on ühiskonnas ikka midagi kapitaalselt valesti, kui kool peab õpetaja ja esimese klassi õpilase konflikti puhul nõutama ametlikud dokumendid kiirabist ja politseist. Käib nagu võidujooks, kes ennem jõuab, kas kool või lapsevanem. Vastasel juhul loeksime Õhtulehest lapsevanema hala kooli ja õpetaja julmusest tema lapse suhtes. Ja siis imestame, miks õpetajate keskmine vanus on 50 aastat ja noori õpetajaid kooli ei tule. Siiralt ei saa aru, miks Oskar Lutsu ``Kevade`` siiani veel keelatud pole. Seal ju peale nn.``koolikiusamise`` muust ei räägitagi.
l
leo/ 20. oktoober 2016 12:50
Mõningate kommenteerijate arvates ei tohiks sisuliselt terroriste ka karistada. Vägivald on teatavasti üks põhilisi loodusseaduseid ja kuna iga asi läheb iseenesest ainult hullemaks, siis peab igale pahateole ehk vägivallaaktile järgnema karistus. Iseasi muidugi, millises vormis see karistus seisneb
e
Et/ 20. oktoober 2016 13:45
Karistamine ja peksmine EI OLE sünonüümid.
n
noo/ 20. oktoober 2016 14:11
selles asi ongi, et selliste laste vanemad ei karista oma lapsi mitte kuidagi! Ei distsiplineeri, ega karista ka füüsiliselt. Vastasel juhul lapsed ju nõnda ei käituks, kui nad teaksid, et kodus ootab karistus! Ja selline laps, keda kodus distsiplineeritakse, aga ikka asjadest aru ei saa, on arengupeetusega ja sellise koht ei ole nii ehk naa tavaklassis!
e
Ega/ 20. oktoober 2016 16:07
Lapsevanem ei saa ju nõuda lapse erikooli paigutamist, kui kuskil ministeeriumides, komiteedes jne leitakse, et peavad olema väikesed eriklassid tavakoolis.
t
to et/ 20. oktoober 2016 19:07
vitsa saamine ja peksmine ka ei ole, et sa teaksid.
j
jajah/ 20. oktoober 2016 12:28
meil on ka siin väikeses koolis samad asjad toimuvad.koolis samad asjad igapäevaselt,huvitav miks see meedias pole.ja muidugi on ühe sellise lapse ema ka õpetaja.hoitakse siseringis asja.see jube,kõik teised lapsed kannatavad ja ka õpetajad.see jama jah sellest,et puudega autistid pannakse tavalistesse koolidesse.tagajärg on ühiskonnas mahajäävus ja pekstud ja piinatud hinged.kaalun lapsele koduõppele jäämist.
K
../ 20. oktoober 2016 13:07
Kuidas Sa nii valesti kirjutad, kui väidad, ET MEIL KA koolis?
t
to ../ 20. oktoober 2016 19:13
kuidas sa üldse kirjutad, kui loetut ei mõista? või on sinu meelest see, et postitaja laps koolis käib, viide sellele, et ka lapsevanem on koolis käinud? ega postitaja ju kirjuta, et ta töötab koolis? äkki on hoopis hea kokk? või tubli koristaja? äkki on tervislikel põhjustel kunagi koolitee lühikeseks jäänud? ja väga räigeid kirjavigu tal ju pole, põhiliselt puudub tühikute kasutamise oskus? aga no said ära torgata, õnnitlen, päev kirjas sul.
e
E./ 20. oktoober 2016 13:21
Paraku autistide hulk aasta-aastalt suureneb, ja see on teadupoolest tingitud lapse isa kõrgest vanusest lapse eostamise ajal. Alles eile lugesin, et ka suur vanusevahe ema-isa vahel- et ema on 20 ja isa 40-, on soodus foon autismi tekkeks. Antud juhul see kõnealune laps päris tavalises klassis ei õppinud, ta õppis väikeklassisi, mis asub tavakoolis. Ega Eestis neid autistidele mäeldud eraldi koole piisavalt ei ole ju-mina tean ainukesena Tartu Masingu Kooli, kus on autistidele eraldi klass- jällegi, mitte eraldi kool, vaid eraldi klass. Harjuge ära. Saage lapsi järjest vanemas eas ja lihtsalt harjuge. Ega see laps ju ise süüdi ei ole selles, et ta niisugune on. Tema ka kannatab. Loomulikult, kui minul oleks koolieas laps, siis mina ka võtaks midagi ette, et ta ei peaks sellises keskkonnas õppima. Pigem jätaks jah, koduõppele.
k
kats/ 20. oktoober 2016 13:46
Igas koolis on mõni autist või muu haigusega laps. Selliseid lugusid juhtub koolis pidevalt, see pole mingi uudis. Kõik erivajadustega lapsed on tavakoolidesse suunatud, vastavalt haridusreformidele. Igal hetkel võib mõni autist märatsema hakata - õpetajaid veel kaitstakse, aga kaasõpilased on kaitseta ja nendele on ka raske selgeks teha teiste laste haiguse tagamaid. Kiired jalad on ainult abiks, muidu võib näiteks kiviga piki pead saada.
k
20. oktoober 2016 16:42
kusjuures sul võib olla õigus, tean vähemalt 3 last, ja nende vanemate vahe ongi ca 20 aastat
e
E./ 20. oktoober 2016 18:53
Et autism ei teki vaktsiinist, peaks lõpikult igaühele selge olema- see arst, kes seda väitis, jäi arstilitsentsist ilma, ja ta mauide tunnistas üles, et mõtles selle ise välja. raseduseaegne foolhappe puudus ema organismis võib küll autismi soodustav tegur olla- lisaks isa vanusele, mõistagi. Ma tunnen ka autisti, kel ema oli 17 ja isa 19, kui laps sündis.
m
ma tean kahte peret, kus suur vanusevahe/ 20. oktoober 2016 19:16
ja mõlemal lapsed normaalsed. et mitte öelda ülitublid. aga võtame avaliku näitena elu tegelasi, kas keegi teab, kas Kati Tootsi laps on autist? Isa ju rohkem kui 20 a vanem? Ei ole? vähemalt mulle tundub, et ei ole, väga tore laps on. seega selle teooria võita nüüd vabalt prügikasti visata.
j
ju / 20. oktoober 2016 21:03
tal siis lihtsalt vedas, aga kõigil see nii ei ole.
p
Pada sõimab katelt ... või mis/ 20. oktoober 2016 21:57
Lugedes Sinu kommentaari, õige kirja järgi saaks ka Sind liigitada :-D
u
Uskumatu/ 20. oktoober 2016 19:21
Siis jääb küll laps kodus täiesti arenguta kui arvestada jajah-i kirja

h
20. oktoober 2016 12:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
oh sind, hmm/ 21. oktoober 2016 18:36
raputage raputage...neid raputatud lapsi on haiglates vegeteerimas juba rohkem.
Väikest last ei tohi üldse raputada, kui ei taha last invaliidiks muuta.
s
Sildistajatele/ 20. oktoober 2016 12:09
Väga piiratud silmaringiga kommenteerijad on siin, kohe näha et ärapanijate põlvkond.
Oli küll selliseid lapsi ka vene ajal. Minu klassis oli omal ajal ilmselt tervelt 2 autisti. Üks oli selline vaikne ja veider, kellegagi ei suhelnud ja narrimisele ka ei reageerinud. Teine võis mitukümmend minutit selili röökida kui midagi teda häiris, ükskord mäletan, et lõi teist poissi (kes teda ilmselt narris) tooliga pähe. Oli selline pisike tool, nagu lasteaedades. Sellest tuli muidugi suur pahandus. Politseid ei kutsutud, vanemad küll. See oli algklassides. Mida aeg edasi, seda rahulikumaks ta läks,teismelisena oli taga vähem probleeme kui teiste poistega- aeg ajalt mitte kaasa tegemine ja vahel tunni segamine. Mina tüdrukuna teda kunagi ei kartnud ja tema olemasolu meie klassis mind ka ei seganud- mina teda ei torkinud ja tema mulle midagi ei teinud. Ei teagi, kas õpetaja tegi teistele poistele selgeks et teda ei maksa torkida või said nad sellest ise aru, aga need konfliktid kadusid varsti ja kõik said vastastikku üksteist aktsepteeritud. Pätti tast ei saanud, sai hoopis jurist ja on praegu üsna kõrgel kohal.
n
no ma ei tea/ 20. oktoober 2016 13:03
ma ka 50+ ja no ei olnud meie klassis ühtki sellist, kes oleks teistele kallale läinud, õpetajale veel vähem. õpetajate vastu oli austus, praegune vabakasvatus on kaotanud lastel üldse autuse mõiste. lasteaialastel lendavad sellised rõvedused suust välja, et kuula ja imesta, vanemad aga naeravad, neil veel lõbus, nii tore nunnukene ju. kohutav, mis väikseid väärarenguid lasteaiad täis on, ei kujuta ette, miks mõni on nõus seal nendega veel töötama. sama õpetajatega.
j
20. oktoober 2016 14:36
Ja kuna SINU klassis ei olnud, siis ei ole võimalik et kellegi teise omas oli?
n
no ma ei tea/ 20. oktoober 2016 19:18
vaata paralleelis ka ei olnud, küsisin nüüd mehelt ja paarilt sõbrannalt, näe, neil ka polnud. aga praegu on IGAS klassis. seega katsu nüüd olla oma sõnakuulmatu lapsega omaette.
k
karma/ 21. oktoober 2016 01:06
loodan et karistuseks sulle, sinu suguvõsas ühtki erivajadustega last ei sünni, kuigi oleks sulle hea kogemus järele mõelda mis jama suust välja ajad
K
./ 20. oktoober 2016 13:08
Kas see ka autismiteema?
i
iff/ 20. oktoober 2016 11:51
ootan juba õudusega millal hakkavad vastsündinud sünnitusmajas ründama!
m
Mr Cool/ 20. oktoober 2016 11:49
Tuleb hakata rajama "kõurikutele" kolooniaid! Vitsa ja rihmanuhtlusametlikult sisse seada!
t
to mr cool/ 20. oktoober 2016 13:05
ole nüüd, tänapäeval ei tohi õpetaja lapsele kurja näoga otsagi vaadata, kohe kaebab, et ahistatakse. puhta ära pööratud oma ahistamisega ja lapsed muutuvad üha rämedamateks ja vägivaldsetemaks.
c
Carita/ 20. oktoober 2016 10:55
Väga hea, et selliste kasvatamatute laste osas järjest enam sõna võetakse! Nüüd on ajakirjanikele suur ülesanne: Välja uurida Haridusministeeriumilt ja vastata KÕIGILE lapsevanematele, kelle lapsed käivad algklassides, kus sellised pätilapsed agaralt võimust võtavad, MILLAL antakse riigi poolt korraldus niisugused lapsed normaalsest klassist elimineerida??? Nad ju häirivad KOGU klassi õppetööd, on halvaks eeskujuks jne. See ei ole normaalne lihtsalt. Aga vaadake, need on sellised lapsed, kelle vanemad ei karista neid pahategude eest, ei õpeta elementaarset viisakust jne. Ma mõistan, et iga laps on mõnel üksikul korral natuke ülemeelik, aga need tõrvatilgad on lapsed, kes iga jumala päev segavad tundi, igat tundi! Segavad õpetaj ajutule vahele, eiravad korraldusi, lollitavad tunnid, valetavad ja kiusavad teisi lapsi. Päevikud on neil märkusi täis. Vanemad, kes ei ole oma last kasvatanud, ega ette valmistanud ühiskonda minemiseks, teiste lastega koos olemiseks peavad võtma VASTUTUSE, et selline laps ei tohi olla teistele hirmuks koolis! Võtke ära oma pätilaps koolist ja makske kõrget hinda koduõpetajale! Kõrget hinda, sest olete jätnud oma vanemlikud kohused täitmata- te ei kasvata oma last! MIKS terve klass ja õpetajad peavad kannatama, miks?
l
lapsevanem/ 20. oktoober 2016 10:57
Tekstis on kirjas, et laps õpib väikeklassis ja teiste õpilaste õppetööd seega ei sega.
a
aga.../ 20. oktoober 2016 11:25
...palju on selliseid lapsi tavakoolides, suurtes klassides! Väga paljud õpetajad on niisugustega hädas!
l
lapsevanemale/ 20. oktoober 2016 12:45
Kas ta on väikeklassis või individuaalõppel? Väikeklassis on ka teised õpilased ja sageli on need liitklassid, kus õpivad koos erinevate häiretega lapsed. Seal segab selline agressiivne röökur kindlasti teisi. Kui õpib üksi koos õpetajaga, ka siis puutub ta ju päeva jooksul kokku teistega, ega ta puuri pole pistetud.
o
oo,kas teine on ka õpilane või ?/ 20. oktoober 2016 13:31
ja mis õiguserd on neil teistel ==n eed tehakse kassikrõbuskiteks. JOKK
t
Teeline/ 20. oktoober 2016 19:01
Kas väikeklass on ainult ühele õpilasele?
t
to lapsevanem/ 20. oktoober 2016 21:36
oled ka puudega, et aru ei saa? pib väikeklassis on sinu meelest siis eraõpe, kus laps üksi klassis? või need teised seal klassis ei pea rahu saama? selliseid seisukohti tavaliselt esitavad lapsevanemad, kellel endal just probleemne laps on ja kes midagi teha ei viitsi, ainult õigustavad.
o
ole nüüd/ 20. oktoober 2016 13:06
neil vanematel jääb veel õigust ülegi, süüdistavad kõiki teisi, v.a. oma juurikat.
I
!/ 20. oktoober 2016 13:27
Ilmselt oli tegu erivajadusega lapsega. Sellisel juhul ei saa ei vanemat ega õpetajat süüdistada, keegi pole kaitstud selle eest, et lapsel taoline tervisekahjustus.
Seetõttu ongi individuaalõpe ja väikeklassid, aga sealgi ei toimi võluvägi. Ühel päeval üht- ja teisel teistviisi, nii ongi.
a
Aino/ 20. oktoober 2016 13:57
Seda enam, kui ta on erivajadusega, siis on tema koht e r ikoolis, mitte tavakoolis ja tavaklassis! Temaga peavadki tegelema, mitte tavakooli õpetajad, vaid e r iväljaõppe saanud pedagoogid! Erivajadus pole mingi privileeg, et kõiki teisi oma eriliste vajadustega häirida!
t
to Aino/ 20. oktoober 2016 17:08
Tuleb kohe meelde nõukaaeg, kus vähe elevamaid lapsi ähvardati erikooliga, kui nad ei oska teistega koos olla.
t
toaino/ 21. oktoober 2016 10:57
Aga miskipärast ähvardamisest juba piisas, et nad koolis normaalselt käituksid, oli ju!? Ja nõuka ajal ikka nii palju neid ei olnud kindlasti, sest siis ei olnud 1. EMAPALKA (mis paneb mõtlematud inimesed lapsi tootma) 2. ei olnud vägivaldseid arvuti, telefoniMÄNGE, kust lapsed "õpivad" 3. ei olnud seksistlikke ja vägivaldseid SERIAALE ja 4. Ei vohanud ELUKAASLUST ja KÄRGPERENDUST, kus vanemad keskenduvad vaid sellele, et peaasi, et mul oleks KEEGI, kaaslane..., pole tähtis kui kauaks. Ja kõik need lapsed, eelmistest elukaaslustest kasvavad kuidagi ise, ei tegeleta nendega! Vaadake nüüd endale otsa, kes niisuguse probleemi ees seisavad ja öelge, et te ei vasta ühelegi nendest punktidest! Tänapäeva sõnakuulmatute laste puhul mingi ähvardamine ei aita, sest nad teavad, et kodus vanemad ei karista halva käitumise eest!
k
Kurb/ 20. oktoober 2016 10:43
Aga maailm on muutunud ja uus põlvkond samuti, kahjuks ei osata nendega toime tulla. Uusi meetodeid ei õpita ja vanad ei kehti enam. Kõige enam peavad pedagoogid õppima.
e
Et/ 20. oktoober 2016 10:54
e
Et/ 20. oktoober 2016 12:03
Nagi näha arvab suurem osa, et islamiusulised on valdavalt blondid ?
k
kurvale/ 20. oktoober 2016 10:57
Te olete valel teel, hea inimene! Mitte pedagoogid ei pea õppima, vaid lapsevanemad peavad hakkama oma lastega tegelema ja kasvatama, mitte lükkama arvuti või telefoni taha vägivaldseid mänge mängima!!! Paljunetakse, kellega juhtub. Lisaks vohab elukaaslus, kärgpered, uued elukaaslased iga aasta tagant, see on ju korralagedus. Enda lapsed jäetakse tahaplaanile, ega mõelda, mis neist kasvab...mitte midagi ei kasva. Eluheidikud ja tulevased pätid!
j
jäta pedagooge rahule/ 20. oktoober 2016 11:50
Laste kasvatamine toimub esimeste 3 aastade jooksul, edaspidi saab ainult vigu parandada
j
Johanna/ 20. oktoober 2016 10:28
Õpetaja kah paras pirts, no peksab/ küünistab, va vallatu, minutikese või kaks, lõpuks tüdineb ära ja probleem kaob iseenesest. See võrukael ei viitsi arvatavasti tulevikus õpetajate kallal ennast mõttetult väsitada. Õppetund kogu eluks. Selleks puhuks on saadaval häid tehnilisi abivahendeid.
õ
õpetaja/ 20. oktoober 2016 10:42
See vallatu peksab/küünistab järgmisel korral minutikese või kaks teist last, võib olla Sinu last. Kes siis pirts on?

j
Juss/ 20. oktoober 2016 10:15
Narkomaanidest vanemate hüperaktiivsed ja vaimse puudega lapsed on kooli jõudnud. Rohud peale ja laps muutub normaalseks. Õpetajad saavad vaid neid lapsi arstile suunata, ülejäänu on vanemate teha.
v
vastan nii/ 20. oktoober 2016 11:50
Selleks ei peagi olema narkomaan või joodik, et laps sünniks puudega või muude probleemidega.
t
to vastan nii/ 20. oktoober 2016 13:09
jah, piisab, et on loll ja laisk ja mina ja maailm suhtumisega, kes oma last alati õigustab ja piire ei sea.
k
Köik kohe lapse kallal?/ 20. oktoober 2016 10:11
Kujutage ette 7aastast hirmunud last. Miks ei ole lapse versiooni,mis juhtus. Kas öpetaja karjus,tutistas,vedas kättpidi vöi lausa kraest kinni nagu paha teinud kassipoega?Selliseid öpetajaid ei ole vähe.Nöuavad ainult palka juurde.Kui last on alandatud,loomulik,et hakkab vastu. Ja kas siis kaameraid ei olnud?
j
juku/ 20. oktoober 2016 10:18
Milliseid kaameraid? Kaamerad on keelatud .
Aga kui õpetajad on samad siis õpilased on muutunud
i
Imelik/ 20. oktoober 2016 10:26
Kuidas aastakümneid õpetaja on sama?
k
kuidas ja kuidas/ 20. oktoober 2016 13:11
nii lihtsalst asjast võiks ju aru saada? alustas 20aastaselt ja nüüd on 60 - 40 aastat ehk aastakümneid juba õpetaja. kas tehe käib üle jõu?
n
nomisnüüd/ 20. oktoober 2016 10:05
Kas te ei adu, et mõistate siin hukka esimese klassi jutsi, kes sisuliselt on alles süüdimatu lasteaialaps. See ei puutu küll asjasse, kuid ausalt öeldes lasteaiast kooli potsatades ootab lapsi ees päris suur shokk, osad õpetajad ei teadvusta enestele või on unustanud, millisel tasandil need olevused alles on - nõutakse seda, mida sellisel tasemel laps veel pakkuda ei suuda, kuna ta puhtmentaalselt ei ole selleks enamaks suuteline, AGA tegelikult on laps kõigest lõuend, kelle on vorminud tema perekond, ühiskond, kaas- ja lähikondlased. Teate terve see ärapanemisihas ja mõnitamisaldis rahvas tundub järjest mõistmatum ja pinnapealsem, seega kui täiskasvanud inimesed on kaotanud oma aru, siis kuidas ei saada aru, et laps on laps ja temalt ei saa nõuda seda, mis on jõukohane täiskasvanule, ta teeks seda, kui suudaks! Ma mõistan, kui politsei kutsuti selleks, et fikseerida tõend, et tõepoolest ei eksinud õpetaja, et saada kindel kaitse ülekohtu eest, kuid kiirabi? See mull on väga suureks puhutud ja minu meelest on see mõtlematu. Mida saab laps muuta selles, milliseks ta on kujunenud? Nii pinnapealselt probleemidele lähenedes neid jamasid süvendatakse, mitte ei lahendata. Masendav on lugeda, KUI pinnapealsed on inimesed. Tõsiselt? Kui sügavamalt mõtlema hakkate, siis äkki veidi vaatenurk ikkagi muutub ka.
k
kuule tarkpea 10:05/ 20. oktoober 2016 10:10
Laps ei saagi midagi teha, aga vanematele on see küll selge märk midagi ette võtta lapsega. Kujutad ette, et selline ilma abita edasi kujuneb ja mis siis järgneb?? Nuga ja püss??
n
nomisnüüd/ 20. oktoober 2016 10:19
Kui see laps on veel vähegi tervemõistuslik, siis see fiasko, mis hetkel asjast kulmineerus, jätab ta psüühikasse elu lõpuni väga tõsise trauma. No ma ei kujuta ise täiskasvanud inimesena ausalt ette, et ma ei saa jagu esimese klassi lapsest ja kutsun talle politsei ja kooli kiirabi ja vanematele otse ei helistagi. Kooli administratsioon saab vastu võtta otsuseid lapse väljaheitmise osas ja see on kindel märk vanematele, et nende kasvatusmeetodeid ei aktsepteerita. Mina loen siit aga välja üle ühe kommentaari, et see laps peab korralikult peksa saama. Mida see praegu muudaks, kui ta ei saa ise arugi, mida ta valesti teeb? Õpetaksime lapsele, et just julmus ruulibki ja just nii peabki?
m
muiduig/ 20. oktoober 2016 13:12
koolitulistaja. sedagi ju veel isa õigustas.
e
E./ 20. oktoober 2016 13:29
Mis puutub väljaheitmsse, siis alla 17 astast või alla põhihariduseta last ei saa koolist välja heita. Kui on 17 täis ja põhiharidust ei ole, siis võib kooli nimekirjast kustutada. Isegi abikoolist saab 17 aastast ilma põhihariduseta õpilast välja arvata. Esimese klassi lapsi puhul on selline soovitus nonsenss. Minu lapse klassis oli omal ajal ka selline poiss- ise oli teistest aasta noore, sai alles sügisel seitsmeseks. Peksis, nii et vähe polnud. Ise nägin, kui mu enda maaslamavat last peksis jalaga pähe. Lõi hamba välja.Samuti on teisi, ka minu last, peaga vastu seina peksnud. Temaga oli palju probleeme- ta isa oli muide ka erakordselt jõhker, ema jällegi oli alaealisena sünnitanud,see nuttis alati, kui ta poja peale kaevati. Nüüd on poiss täisealine ja tubli mees. Läks õnneks.
n
nomisnüüd/ 20. oktoober 2016 14:13
Et meie ajal ei juhtunud, ei vasta päris tõele, sest juhtus ka siis - sigatsesid nii lapsed kui ka õpetajad, vahe oli selles, et õpetajaid väga kardeti ka, neil oli voli vägagi laste kallal vaimselt (vahel füüsiliselt) vägivallatseda. Õpetaja oli kunn ja kõige targem inimene maamunal. Ehk sai sellest mõõt täis, et niivõrd teise äärmusesse on mindud. Inimene loomulikult jätkab, kui ta on sigadustele avatud ja karistust ei järgne. Minu meelest pole see üldse siin meiesugustele lahatagi, vaid ekspertgrupi rida.
t
to E/ 20. oktoober 2016 14:19
Kullakene, ära räägi muinasjutte! No ei saa sellisest peksjast täisealisena tublit meest, ei saa! Oot, vangimajas on tubli? Nikerdab seal mingit korvi ve? Sinu jutt on väljamõeldis! Mina olen 45 aastane ja mäletan, et meie ajal õpetajaid austati ja mitte üks laps ei iitsatanud klassis, kord oli paigas. Kes tundi segas või sosistas, saadeti klassist välja, mitte ei kulutatud noomimisele aega, teiste arvelt! Tuleb meelde oma koolist vaid paar pätipoissi, kes juba 4 klassis istuma jäid ja hiljem vist koolist välja visati üldse. Mõlematest said joodikud, üks oli lausa prügikoll ja külmus vist kusagil surnuks lausa...Sinu muinaslugu on ikka hea küll :)
s
sa/ 20. oktoober 2016 21:09
vist ei saa ise milestki aru. Eks mine mõnele sellisele tugiisikuks-see viimasel ajal väga popiks saanud ja proovi kuukene kaasa tiksuda ja kommenteeri siis- kui siis enam tahad.
t
to to E/ 20. oktoober 2016 21:46
E soovis kõigile sõnakuulmatute ja kasvatamatute laste vanematele julgustust jagada: ärge vaevake end kasvatamisega, las peksavad ja teevad mis tahavad, pärast saavad neist niikuinii tublid mehed. dont worry.
n
no-no/ 21. oktoober 2016 08:21
Meil niigi küllalt kadunud noori kes ei ole kooli ega töölis klassi nimekirjas, ehk aitab, las õpivad.
q
QuQu/ 21. oktoober 2016 21:07
Vaata, E, sina paistad vägagi täpselt olevat kursis, et sõnakuulmatut ja teisi häirivat last ei saa koolist välja heita alla 17 aastasena. Hmm, ilmselt oled ühe sellise ema, kes rind kummis korrutab seda asja kui mantrat, igale lapsevanemale klassis, kes tuleb sinult aru pärima, et halloo, inimene, miks su laps teisi kiusab ja segab? Aga vaata, ühel hetkel need seadused muutuvad! Võib olla on selleks ajaks sinu laps juba koolist välja heidetud, sest niisugused keskkooli küll ei lõpeta. Küll aga saad oma ükskõiksust tunda kogu ülejäänud elu, sest niisugune laps ei austa oma vanemaid, ei toeta, ega aita, kui vanemad on vanad ja nõdrad. Hakab vanematelt raha pommima ja lööb veel kodunt minema ka. Aga kahju ka ei ole, need vanemad istuvad ise pommi otsas! Lapse kasvatamine ja eluks ettevalmistamine on investeering meile ja mei elastele ju kogu ülejäänud eluks! Kui sellest üle hüpatakse, siis ärge lootke lapsi, kes teie eest vanaduspõlves hoolt kandma hakkavad ja jõuluks külla tulevad.
s
Siiri/ 20. oktoober 2016 10:45
Olen Teiega täiesti nõus ja toetan! Kahjuks ma enam ei üllatu kui selliseid õelaid kommantaare siin loen... Kõik laitjad olid ju kohal ja teavad täpselt kuidas see laps kasvanud on ja muid pisiasju ja kasvatusteadust jne...
t
to siisri/ 20. oktoober 2016 21:48
loodetavasti mõni selline nunnukene on juba jõudnud teismeliseks kasvada ja virutab teile ühe korraliku obaduse.
õ
õpetaja/ 20. oktoober 2016 10:48
Kahjuks on koolis üha enam selliseid lapsi, keda suudabki rahustada vaid kiirabi. Kui laps ärritub selle peale, et klassikaaslane või õpetaja tema poole vaatab või kogemata tema asjade pihta läheb, näitab juba tema nõrka närvikava. Kui ta seepeale aga kaaslasele kallale läheb, teienkord käärid püsti peos kaaslast taga ajab, siis see ei ole enam normaalne. Kooli on jõudnud lapsed, kes ei tunneta enam piire ning neid aitabki vaid kiirabi. Nagu artiklist lugeda võib, ei aita rahulik rääkimine ega selgitamine.
õ
Õpetajaga nõus/ 20. oktoober 2016 11:04
Need lapsed ei tohi õppida tavaklassis! Ei TOHI! Kuidas saab nii, et vanemad lihtsalt sünnitavad, aga ei kasvata? Kuidas nad julgevad sellised lapsed kooli saata??? Sellised vanemad peavad saama karistuse. Las antakse selline õel, kasvatamatu tatikas neile koju ja kooli võib tulla VAID siis, kui ta on viisakas, kuulab tunnis õpetajat, ega tee idiootsusi. Nii kaua, kui seda ei suuda, siis on kodus ja las oma vanemad NAUDIVAD päevi ja päevi oma lapsega, ehk jõuab siis kohale, mida kogu klass peab taluma sellisega...Ja muuseas õpetajad on ülikoolis õppinud laste psühholoogiat, kuidas mõista, toetada ja aru saada, aga selliste lastega, kes on sündimisest peale konkreetselt kasvatamatud- vabandust, aga niisuguseid lapsi ei õpetatagi ülikoolis MÕISTMA! Nendele ei peagi mingit erilist kohtlemist, ega tähelepanu pakkuma, mis läheb kogu klassi arvelt! Lapse käitumise eest vastutab 18 aastaseks saamiseni tema vanem! Kui ei oska koolis käituda, siis viige minema oma pätilaps!
t
tänapäeva/ 20. oktoober 2016 13:17
tibuemmed on ju süüdimatud, neid ei huvita, mis teised arvavad, nende titt on maailma naba ja teised teenindagu teda. õigustatakse igal saamul ja nagu siingi näha neid padusallivaid, kes ninnnu-nännutavad ja õpetajat süüdistavad, selliseid on kahjuks küll, kes veel ema ahviarmastust toetavad ja julgustavad.
a
autisti ema to õpetajaga nõus/ 21. oktoober 2016 19:49
Loodetavasti sünnib sulle või su lastele koju mõni autist ja siis vaatame, mis noote sa edasi kraaksud. Te ei tea, millist tööd teevad emad kasvuraskustega lastega. Mõni "normaalne" laps ei saa kogu elu jooksul ka niipalju tähelepanu ja tuge, kui need lapsed saavad. Aga õpetajate eripedagoogiline suutlikus on nõrk. Väikeklassi õpetaja peab olema spetsiaalse ettevalmistusega ja minu teada on neid Eestis väga vähe. Väikeklass üksi ei ole mingi võluvits.
p
Palju õnne!/ 21. oktoober 2016 21:13
Huvitav, et taolised inimesed, kes ise oma elus kibestunud, muud öelda ei oska, kui teiste peale sappi pritsida a la: LOODAN, et sulle sünnib, loodan, et sinuga juhtub sama. Vaat ei juhtu! Sina looda aga terviseks :) Ee...oled ikka kindel, et sa oled kursis, mida tavakooli õpetaj apeab oskama ja teadma? Ei, kindlasti mitte erivajadustega lastega tegelemist, kantseldamist ja rahustamist! Harin sind nõnda palju, et avaldan saladuse: nimelt erivajadustega laste pedagoogiks saamiseks (kui keegi lisaks ülikooli poolt ettenähtud programmile tõesti näeb kutsumust ja väga soovib!), tuleb võtta veel 2 AASTAT eraldi, et õppida tundma erivajadustega lastele lähenemist ja nende hingeelu. Jah, neid on tõesti eestis väga vähe, sest ...no ma ei kujuta isegi ette inimest, kes tahaks tegeleda lastega, kes karjuvad, teevad ettearvamatuid sigadusi ja lihtsalt ei kuuletu :S
e
ei löö last/ 20. oktoober 2016 09:44
Ja tulemuseks kui 12 aastast kodus korrale kutsun lubab politsei kutsuda ja vangi lasta panna-seega ära löö last😈Karistamatuse tunne tänapäeva noortel ikka väga suur!
k
ka vanaema/ 20. oktoober 2016 10:12
..just,ära löö last -karu näeb.Ja nüüd on tagajärjed käes,enda lapsed said õigel ajal halva käitumise eest karistatud ja on praegu vägagi tublid mehed,aga kui nüüdseid lapsi vaadata siis tõesti tuleb hirm peale kui nad täiskasvanuks saavad.nii ongi meil varsti tapjate,kaakide ühiskond-kahju
a
Ahah/ 20. oktoober 2016 10:58
Ja ainus karistamisviis, mida siin suur hulk inimesi teab, on peksmine ? Pole siis ime, et lapsed ka teisele kallaleminemisega püüavad olukordi lahendada.
t
To Ahah/ 20. oktoober 2016 12:16
Kes siin peksmisest räägib, ära näita oma lollust ja harimatust välja, loodan, et sul lapsi ei ole.
a
Ahah/ 20. oktoober 2016 13:55
Mõndade meelest vitsaandmine ei olegi löömine? Pidev vitsa ülistamine käib. Ja karukampaabnia halvustamine. Karu ja ka keelas löömise st. peksmise. Karistamine ja löömine ei ole sünonüümid, aga vitsaandmine ja peksmine on. Või ei ole midagi nii elementaarset primitiividele arusaadav ?
e
Et/ 20. oktoober 2016 14:15
12.16 näitab erilist harituse ja hariduse taset, kui kommentaariumis tigetseb ja halvustab.
e
Et jah/ 20. oktoober 2016 16:20
ei löö last / 09:44, 20. okt 2016 Ja tulemuseks kui 12 aastast kodus korrale kutsun.../ ka vanaema / 10:12, 20. okt 2016 ..just,ära löö last -karu näeb.Ja nüüd on tagajärjed käes.../ jne jne Löömine ei olegi peksmine?
o
olen vanaema/ 20. oktoober 2016 09:42
Kui seda loen,siis õudus tuleb peale.Tänapäeval on lapsed saanud kõik õigused ja ega vanemad ei karista ka lapsi.Kui kuhugi välja minna-kohvikusse või kuhu iganes,siis laste käitumine on kohutav.Kui minul oleks olnud sellise kasvatusega lapsed,siis mul oleks olnud väga häbi neid üldse kuhugi viia. Kui oleksin tänapäeval pidanud saama emaks-siis kindlasti ma seda teisi lapsi vaadates ei oleks teinud. Paren olla ilma lasteta,kui elada koos kasvatamatutega,sest neid ei saa ka korrale kutsuda-siis teatavad lastekaitsesse.
n
naisuke/ 20. oktoober 2016 10:29
Selleks sa ju olemas oledki, et neid sünnitada ja kasvatada, armastusega! Ei oleks lapsi olnudki- sel juhul oled imelik ise ka!
ä
Ärni/ 20. oktoober 2016 11:08
Armastus tähendabki seda, et sa armastad oma last ja kasvatad ta heaks, mõistlikuks inimeseks, mis omakorda tähendab ka pahateo/paha käitumise eest karistamist! Mis ära löö? Ega löömine poel ainus karistamise viis. Normaalne vanem on leidlik ja karistab sedasi, et ei luba nt sõbrale külla, ei osta kommi või ei luba teatud ajal arvutimängu mängida. Midagi niisugust, mis lapsele on oluline, kuid mida ta ei saa, kuna ta käitus halvasti ja saab järele mõelda. Tänapäeva vanematel on nii kiire, et midagi nad mõelda ei viitsi, kuidas last õpetada või distsiplineerida. Aga tinderis uusi "kaaslasi" otsima on mihklid...Õnneks on palju mõistlikke vanemaid ja neid on hea näha! Kasvatamatud lapsed on, nagu mädamunad, kes visatakse klassi haisema, kus ka teised peavad seda kõike taluma ja piinlema. Miks?
ä
Ärnile/ 20. oktoober 2016 11:27
Sedasama jah tähendab, aga kui ei oska armastada, sisi jätad lapsed sünnitamata?
t
to naisuke/ 20. oktoober 2016 13:19
sinusugune on tõesti olemas vaid sigimiseks, saan aru, et sul on raske mõista, et teistel võib olla elus ka muid eesmärke ja soove. sigi julgelt!
e
elu/ 20. oktoober 2016 11:41
Elu Eestis on muutunud kohutavalt vägivaldseks. Täiskasvanud kardavad jõhkarditest lapsi. 7 aastane terrotiseerin koo
lis teis, ka õpetjaid! Puutega laste vanemad on koortermajades samad agrwesiisvsed kui nened haiged ja väga kasvatamatud lapsed. Terror koolis tänava,, bussis, kortermajades aina kasvab.
Uus suund, võtame "vaesed pagulased". sadade viisi Eestisse oma kombeid ka vägivaldset "kulutuuri" juurutama.
Praegu juba sõidutvad tõmmud hästi riides mehed oam 8-10 aastasi võsukesi liinibussiga kooli. (veel pole Eesti neile autosid andnud) . Lapsed pannakse hommikul täis bussis, millege inimesed tööle, kooli sõidavad, esiisitmele istuma. tsiviliseeritud maades istuvad bussis esamalt naised, ja vanemad inimsed ja sülelastega naised. Murjamite maal on naine alam rass. Nii siis "sulanduvad" sõjapõgenikud kohalike seas oma üleolekut juba lapsest saati näidates. Häbi poltiikutele, kes soosivad võõraste teiste kulul elavate inimseste pealetungi väiksesse riiki, kus endal vaesseid ja töötuid palju, teiste kulul elu nautima.
m
millise süütu põgeniku,kalli islamisti ja muhameedlase jaoks on naissoost asi/ 20. oktoober 2016 13:37
inimene ?
Sealsed targad mehed on arutanud täiesti ametlikult,kas naisteks kutsutavatel loomadel on isegi hinge olemas.
Tavaliselt on õpetatud mehed konstateeriunud fakti- neil puudb hing ja nad ei ole inimesed.
h
huvitav jah/ 20. oktoober 2016 19:55
Huvitav, et selliste hingetute olenditega tehakse lapsi nagu loogu ja kui mõni neist tänavapeal üksi, siis võetakse kambaga ette. Kuidas nad üldse alandavad ennast hingetu olendiga ühtima?
m
masendav/ 20. oktoober 2016 09:42
aga selliseid käitumishäiretega lapsi tuleb üha enam juurde. ja sellistega ei tohi midagi teha. teised käigu mööda seinaääri ja olgu ettevaatlikud, et sellist mitte ärritada.
ega selline laps ründab kindlasti kodus ka vanemaid. ei imestaks, kui kallale läheb, silmi peast välja torgib või midagi muud sellist teeb.
e
ei ole vale/ 20. oktoober 2016 11:49
See kõik ongi tolle haiguse või käitumishäire ilming, see laps vajab eriõpetaja õpetust, ta ei sobigi tavakooli . Sellega peaks ema-isa tegelema ja asja uurima. Kui laps jätkab tavakoolis, on tema hirmud ja käitumishäire teiste jaoks segavad, lapsele aga olla seal hirmus. Mõelge kui ikka peas pole kõik nii nagu vaja, no mida aitab siis riidlemine.
e
ei ole vale/ 20. oktoober 2016 09:30
Laps võib olla ei olnud kooliks ette valimistatud, laps ei saa aru võõrastest sõnadest tema jaoks, laps ei suuda aru saada, mida nad temast tahavad, lapsele on keegis eal haiget teinud või lapsel valutab kõht, pea jne...Esimese klassi laps on veel väike, et ta suudaks täiskasvanule haiget teha, laps oli paanikas ja selle asemel et vanematele helistada, kutsuvad nad politsei ja kiirabi. Ehk lapsele kiirabi, kui ta psühhoosi sattus aga mitte õpetajale , ma loodan. Laps kaitses ennast.
l
liisi/ 20. oktoober 2016 10:05
asi pole ehk ainult kooliks ette valmistamises. Selle lapsega on olnud korduvalt probleeme ja ka minu lapsel seal koolis. Kui antud laps vajab teistmoodi lähenemist, siis peaks ta ka käima ehk teistmoodi koolis, mitte koolis, kus kaasõpilased peaksid hirmu tundma kui ta kuskil läheduses viibib.
j
juku/ 20. oktoober 2016 10:24
Laps tuleb lasteaiast, kust saab kaasa koolivalmiduse kaardi! Kui laps ei ole valmis kooliks,siis tuleb vanemal taotleda koolipikendust
k
koolivalmidusest/ 21. oktoober 2016 22:32
Koolipikenduse taotlemine on õigustatud juhul, kui lapse sotsiaalsed oskused ja vaimsed võimed pole veel sel tasemel, et 1. klassis õppimisega hakkama saaks. Kui aga laps lihtsalt kasvatamatu türann või ebastabiilse närvisüsteemiga, siis milleks seda last veel üheks aastaks lasteaeda jätta, ega ta seal ülekasvanuna paremaks ei muutu. Mingu kooli ja hakaku koos vanematega vastutama oma tegude eest. Kui vaja, siis ravi ja tabletid peale, aga koolireeglitele tuleb alluda juba 1. klassist alates..
Niisugustele ongi kindlate reeglite ja raamide kehtestamine parim tasakaalustamisvahend, laps peab taipama, mis on lubatud, mis mitte. Nunnutamine ja haletsemine ei aita ei last ega tema vanemaid, õpetajate süüdistamine ammugi mitte.Vaja on rakendada konkreetseid meetmeid, et tagada kaasõpilastele ja õpetajatele töörahu, milleks neil on täielik õigus.
Arvan, et kooli direktsioon, tugisüsteemi meeskond ja lastevanemate aktiiv oskavad ka selle juhtumi puhul õiged otsused teha. Sõnasõda ajalehe kommentaariumis ei vii kusagile edasi, on pigem auru väljalaskmise kohaks.
j
juhan/ 23. oktoober 2016 14:07
Kas seda koolipikendust peaks siis täiealiseks saamiseni andma. See poiss juba sai ühe koolipikenduse.
s
Selline / 20. oktoober 2016 09:20
laps vajab isemoodi lähenemist. Parem olnuks anda talle kätte mõni huvitav pildiraamat ja jätta ta mõneks ajaks rahule. Tegemist on ju alles koolitulnud lapsega,kes vajab kohanemist,sest kõik on uus. Polnud vaja kiirabi ega politseid, vaid lapsevanemat. Ja mis nüüd edasi saab?

k
20. oktoober 2016 09:17
Koolis peaks olema karm kord.Kui õpilane ikka käitub kohatult ja läheb teistele kallale tuleks kasutada ihu nuhtlust nii,et eluaeg mäletab!
l
Lahendus/ 20. oktoober 2016 09:07
Vallavanem Kaupo võiks oma erahaaremist vallamajas eraldada mõned pikakoivalised koolidesse korda pidama, nii ehk teisti ei mõista nad vallamajas isegi kodanike lihtsamatele küsimustele vastata.
Oleks ehk mingigi kasu neist?
m
Mine metsa/ 20. oktoober 2016 09:07
Kuidas saab väike laps õpetajast jagu? No ei saa aru!
a
20. oktoober 2016 09:43
aga saab ju. miks ei saa?
õpetaja ei teinud enesekaitseks midagi. ja seda sel põjusel, et vastasel korral oleks ta pärast kurjategijaks tembeldatud. lapsele kallaletungis süüdistatud jne. ilmselgelt käitus õpetaja väga õigesti. laskis ennast rünnata, sest enesekaitse on tema ametis lubamatu.
m
mis/ 20. oktoober 2016 09:00
kool, kui lasteaias on selliseid lapsi.
Kui vaadata, siis veel pisemadki on poes käsi pikalt.
CA 30 aastat tagasi lugesin ühe saksa isa nn. logiraamatut oma tütre Mona kasvatamisest...kindermunad ja muu selline poodides. TÄPSELT samad probleemid. OLID ka seal lapsevanemad hädas koos lastega poes käimisel ja nende jonnitujudega.
Löömise suhtes peab ka kodus kohe reageerima, seda nägin oma laste puhul, ei tohi kannatada et väike ja puha. KOHE tuleb näidata, et selline asi emmele ei meeldi. Laps ju armastab ema ja ei taha talle halba.
Kahju, et lastega ei anta kaasa kasutusjuhendit.
m
Mimoos/ 20. oktoober 2016 10:18
Laps armastab emmet!!! Just! Tuli meelde yks tuttav, pisike ja kleenuke, kelle pojad olid tast juba suurema. Kysisin kuidas ta neid korrale kutsub. Ytles, et teen hasti kurva nao ja poisid kuuletuvad, et mitte teda kurvastada.
v
Vanem/ 20. oktoober 2016 08:58
See on nüüd siis otsene tulemus mida olete tellinud kallis "lastekaitse"
e
Et/ 20. oktoober 2016 09:18
Vastupidi, peksuga kasvatatud laps arvabki, et probleeme lahendatakse füüsilise vägivallaga. Need, kes kasvatada ei oska, need peksavad.
ä
ÄÄrmusest äärmusesse.../ 20. oktoober 2016 11:10
Üks asi on peksmine, teine karistamine.
Olen alati selle poolt, kui vitsaga vastu kintse sähmata. See on karistamine mitte peksmine. Ainult rääkimine on mõnikord nagu hane selga vesi.
Sain mina karistada, said minu lapsed karistada. Kõigist on kasvanud korralikud haritud inimesed. Tagantjärele ütlen, et veel vähe sain.
n
No/ 20. oktoober 2016 12:07
Ega lastekaitse karistamist ei keela ka, keelu alla on ikka peksmine ja löömine, mida siin paljud ainukeseks karistus-ja kasvatusvahendiks peavad.
t
to et/ 20. oktoober 2016 22:01
ära valeta. mina ise olen saanud rihma ja vitsa kõvasti, võib öelda, et peksti. aga täiskasvanuna saan aru, mille eest. ja ma ei ole absoluutselt vägivaldne, kohe üldse ei ole. omad lapsed on mõne sahmaka saanud vitsaga, kui kunagi pole keegi neid peksnud. seega su suur kokkuklopsitud teooria ei pea paika.
l
Lastekaitse on saatanast/ 20. oktoober 2016 09:30
Õige eesti isa teab, kuidas oma lapsi kasvatada- kas viskab vastu vannitoaseina vigaseks, peksab sinikatesse või põhjustab midagi lausa fataalset. Pole lastekaitse asi, laps on vanema eraomand ja õige mees karistab karmi käega. Meile pole vaja mingit kaitsmist ega õpetamist, sajandeid on asi traditsioonilistes peredes nii käinud.
j
Jah/ 20. oktoober 2016 11:01
Siin suur osa inimesi arvab, et kui ikka kõvasti tappa anda, küll siis laps kõike mõistma hakkab ja omandab head kombed ja õiged arusaamad.
ää lüü latsekest/ 20. oktoober 2016 08:58
PAAR PSIHOLOOGI jutulindu reaalselt kooli mitte näidis palaganiks ja siis tahaks teada kas veel kirevad kuidas lapsi kasvatada nende jutu järgi
v
võimalik,/ 20. oktoober 2016 08:52
et klassikaaslastest keegi kiusab tunni ajal seda õpilast.
k
Kuu/ 20. oktoober 2016 13:52
Poiss teistest klassi lastest peajagu pikem! Ei mõõdu päevagi, kui ta mõnda klassikaaslast ei peksa või sõnadega ei mõnita... Esimesel septembril oli aimatav, mis juhtuma võib hakata- poiss tōukas klassiõe pikali, viimane sai haiget ja nuttis- poisi ema reaktsioon oli 0, vahtis tuima näoga oma telefonis edasi... Või, kui esimese koolipäeva õunapuu istutamiseks lapsed järjekorda võtsid ja oma korda ootasid tahtis see poiss järjekorra ette trügida- emal jälle reaktsioon 0....
q
Q/ 20. oktoober 2016 21:28
Aga klassitäis vanemaid saaks ju ka selle 0-reaktsiooniga emmega tegelda, kes oma lapse unarusse jätnud. Lastevanemate koosolek kokku ja arutage seda asja. Ega delfis kaeblemine ka asja ei paranda, tuleb lastevanemate aktiivil tegutsema hakata. Koolil on ju hoolekogu ka olemas, kel samuti sõna- ja otsustamisõigus.
t
to kuu/ 20. oktoober 2016 22:03
aga ise? reaktsioon null? või oli julgust öelda sellele emale? ega ei olnud ju, eks? piinlik oli, onju? aga siin julged küll. silmakirjatseja.
v
võimalikule/ 21. oktoober 2016 11:12
Kiusab TUNNI ajal? Kle tunni ajal terve klass on vait ja keskendub õppimisele. See on pätilaste emmede põhisüüdistus, et kindlasti keegi KIUSAB nende last! Aga palun, kuulame kõik koos üle te latsekese: Kooli direktor, õpetajad, lapsevanemad ja latseke...Konkreetsed küsimused lapsele; Kes kiusab, nimed, millal ja kuidas? Juba nende küsimustega tuleb vale välja, ja seda enam, kui koolis on kaamerad! Saab jälgida kasvõi kuu aega jutti, kas ja kuidas latsekest KIUSATAKSE! Tõsi on see, et üsna pea tuleb välja, et tegemist on kiusaja endaga, kes julmalt teiste peale valetab! Mis neil vanematel SIIS öelda on?
j
JUHAN/ 20. oktoober 2016 08:42
Ilmselt vähese vitsa viga. Sest tibuemmed ei luba lapse õrna hingeelu karistamistega traumeerida. Ja laps teab, et temal on alati õigus! Tungib kallale kodus, tänaval kui ka koolis. Ta teab, et temal on õigused, mitte kohustused. Et teda karistada ei tohi! t just tema on maailma naba,kelle ümber kõik keerlema peab. Üle kasvanud ego. Ühesõnaga, mitte vabakasvatus vaid pigem vabakasvatamatus.
j
jälle / 20. oktoober 2016 09:19
Ja suure hulga inimeste meelest ongi peksmine ainus õpetamise ja kasvatamise meetod ?
j
jällele/ 20. oktoober 2016 11:13
Mitte peksmine, vaid KARISTAMINE on vajalik igale lapsele! Ka hea ja sõnakuulelik laps teeb vahel pahanduse. Kui me selle eest ei karista, kasvab lapses karistamatuse tunne, et ta võib ka eksida, võib lausa pahandusi teha, sellele ei järgne MIDAGI! Karistada saab väga mõjukalt, ilma füüsilise vägivallata! Aga mõelge natuke need lapsed, keda ei karistata, kes on juba lasteaias kõikidele pinnuks silmas, siis lähevad kooli, terroriseerivad kogu klassi. Kui neid lapsi vanemad kodus ei karista, kasvab inimene, kes arvab, et ta võib ka tappa! sest ta on nõnda kasvanud, et midagi ei juhtu, kui sa oled paha...Justnimelt see inimene kasvab, sirgub, kiiresti, kui umbrohi, sest teda ei ole kasvatatud! Ta kasvab ise, olles pinnuks kõigile ümbritsevatele :(
j
Jälle uuesti / 20. oktoober 2016 12:13
Püüangi ju pidevalt seda väita, et karistamist ei ole keegi ära keelanud, vaid peksmine on keelatud. Aga suurem osa ju väidab, et kui peksta ei tohi, siis ei saagi last kuidagi karistada.
n
No/ 20. oktoober 2016 11:03
Juba aasta-kahes last tuleb keelata ja suunata ja nii järjepidevalt. Kas peksmisega?

l
Laps on laps ja/ 20. oktoober 2016 08:41
Siin tuleb tunnistada õpetaja oskamatust. Kui laps häält tõstab minnakse endast välja ja ... . Olen ise sellist olukorda näinud. Igal tüli on põhjus ja kes siis targem on?
s
sama vääna- jõesuu/ 20. oktoober 2016 08:40
Muraste lähedal Vääna-Jõesuu koolison samuti paar hüperaktiivset last kes konkreetselt segavad lastel õppimist ja on ettearvamatud. Mis jama on et Harku valla koolidesse sellised lapsed on vastu võetud.
s
20. oktoober 2016 08:51
Seadus ei luba neid mitte vastuvõtta. Nad on koolikohuslased, nende vanemad ei ole tegelenud või ei taha tegeleda et neid sobivasse asutusse toimetada.
k
Kersti/ 20. oktoober 2016 11:15
Mismoodi vanemad Ei TAHA??? Riik peaks kehtestama seaduse, et vanemad ON SUNNITUD teisi segav ja agressiivselt käituv laps viima erikooli või palkama eraõpetaja, OMA raha eest! Milles kogu klass on süüdi, et nad peavad taluma iga päev mingeid segajaid tunnis, kiusajaid? Milles on süüdi pedagoogid, et neil ei lasta oma aiinet õpetada? see pole normaalne!
a
Aga/ 20. oktoober 2016 12:30
kuhu nad siis panna?Ei ole MEIE RIIGIS eraldi koole sellistele lastele.
Olen ise üles kasvatanud sellise lapse kes nüüdseks on tubli mees.
Olen üle elanud lapsevanemate,kooli ja ühiskonna pahameele.Süüdistused kasvatusvigades. Ka mõnede õpetajate ülekohtu.Haiget last kasvata kuidas tahes, ta jääb teistsuguseks.Ainult siin targutajad kes pole kogenud kõike seda võivad sõna võtta kasvatusest.Sellele perele soovin rahu ja jaksu kõige selle üleelamiseks.
k
Kuhu panna?/ 20. oktoober 2016 14:29
Kui pole selliseid koole, siis õpetagu ise kodus oma last! Ei ole normaalne, et kogu klass ja õpetajad ei saa oma tööd teha nende pärast! See olukord peab lõppema!
s
sama vääna- jõesuu/ 20. oktoober 2016 08:40
Muraste lähedal Vääna-Jõesuu koolison samuti paar hüperaktiivset last kes konkreetselt segavad lastel õppimist ja on ettearvamatud. Mis jama on et Harku valla koolidesse sellised lapsed on vastu võetud.
s
sama vääna- jõesuu/ 20. oktoober 2016 08:40
Muraste lähedal Vääna-Jõesuu koolison samuti paar hüperaktiivset last kes konkreetselt segavad lastel õppimist ja on ettearvamatud. Mis jama on et Harku valla koolidesse sellised lapsed on vastu võetud.
s
sama vääna- jõesuu/ 20. oktoober 2016 08:40
Muraste lähedal Vääna-Jõesuu koolison samuti paar hüperaktiivset last kes konkreetselt segavad lastel õppimist ja on ettearvamatud. Mis jama on et Harku valla koolidesse sellised lapsed on vastu võetud.
A
!/ 20. oktoober 2016 08:38
Ai ai ai, kuidas siis nii? Õpetajale tuleb teha vali noomitus, teda karistada. Ja kui veel rünnatakse, siis vallandada!
a
Aarne/ 20. oktoober 2016 08:32
Laps on kodu peegel,ju siis kodune elu käibki kurjuse ja vihaga.
ä
äkki/ 20. oktoober 2016 08:42
on see Jürgeni haridusreformi uutmismeelne esimene ilming ?
k
KA/ 20. oktoober 2016 17:18
Kui laps on kodu peegel, siis kelle peegel on lapsi ahistav õpetaja? Tegu on juba nõukaaegse õpetajaga, kel mees direktor ja kaitseingel.
m
mX/ 20. oktoober 2016 08:29
läksin esimesse klassi keskkoolis 1973,kooli vägivallast ei teadnud midagi,kuni seal õppisin,õpetajaid kardeti,samas austati ja peeti lugu,muidugi oli üksikuid jobusid,aga need olid tavalisedlihtsalt ei tahtnud õppida,koolis käia või tegelesid muude lollustega,oli olemas õppenõukogu,alaealiste asjade komisjon,lastetuba,kui ikka mõistust pähe ei võtnud,oliSindi,Puiatu,kaagvere jne.aga enne said vanemad vastu päid ja jalgu nii,et vähe polnud,juba suitsetamise pärast oli suur probleem,laste multikad olid õpetlikud,õpetasid headust,ausust,õiglust,ja praegu on puht vägivald ja karistamatus ,ükskõisus.eks see ole kõik lääne demokraatia toomine,kus väiksest peale zombeeritakse vägivalda,pettust,õelust ja vale,kallid lapsevanemad,võtke mõistus pähe ja tegelege oma lastega,püüdke ande lastele seda,mida nad ei saa koolist,ja tundke huvi,millega nad tegelevad.
h
hmp/ 21. oktoober 2016 11:20
Kirjapilti arvestades sa küll vist keskkoolis käinud pole.

p
plääd/ 20. oktoober 2016 08:26
Palun viige sõna otseses mõttes haiged lapsed neile sobivamasse kooli/keskkonda. Nende koht EI OLE tavakoolides!
t
Tolerastile/ 20. oktoober 2016 08:56
See jõmpsikas oli raudselt valgest heteroperekonnast. Tolerastid hoidku käed eemal traditsioonilisest perest- isa peksab, ema allub ja laps vaatab pealt ning õpib.
p
pläädile/ 20. oktoober 2016 21:32
Vanema nõusolekuta ei saa õpilast kusagile mujale suunata, isegi mitte väikeklassi. Kui vanema luba pole, käib tavaklassis edasi.
a
aga/ 20. oktoober 2016 08:21
koondaks alustuseks haridusministeeriumist mõned nõunikud,peaspetsialistid ,osakondade juhid jne.ja selle raha eest palgata koolidesse tugipersonali juurde.
n
nagu külaeided/ 20. oktoober 2016 08:20
Kui läinud nädalal võttis Kadrioru saksa gümnaasiumi viienda klassi õpilane kooli kaasa noa ja läks kallale ka õpetajatele...
Klge õhtulehe ketrusvabrik, see õpilane ei läinud mitte kellegile kallale... vaid hakkas vigastama iseennast.
n
..../ 20. oktoober 2016 08:50
nagu alati, teavad siinsed kommijad kõike paremini :D kuigi pole ise pealt näinud ega kuulnud
m
mahvalda/ 20. oktoober 2016 08:20
"Anna kohe mu telefon tagasi. Sa ei tohi last kiusata. Ma kutsun politsei. Ma olen väsinud, sina ei sunni mind õppima. Helistan lastekaitsesse ja küll sa siis näed, mis sind ootab, kui last kiusad."
Selline jutuajamine, siis 13 aastase poisi ja ema vahel. Isa jättis köögis sõõmise pooleli. Võttis rihma ja tegi noorhärrale seda, mida ikka sellisel puhul vanasti tehti, kui ema sõna ei austa. Mõjus. Kohe väga hästi mõjus.
e
ema/ 20. oktoober 2016 08:18
Lapse agressiivsus on koduste lahendamate probleemide eskaleerumine koduvälises keskkonnas. Vanemad, vaadake peeglisse! Vabakasvatuse viljad ja / vöi kodused probleemid , nii et jätke oma vanemliku vastutuse siirdamine öpetajatele.
e
20. oktoober 2016 09:57
Ei pruugi olla. Eskaleeruda võivad ka eelnenud lasteaia/kooli pinged ja kiusamised. mingil hetkel laps ei jaksa lihtsalt enam. Vanemas eas saavad kõik aru, mida koolikiusamine kaasa tuua võib. Aga asi võib alata tegelikult juba lasteaias, juurde lisada stress keskkonnavahetusest kooli minekul ja midagi veel (nt ei saa koolis aru, keegi hakkab ka seal kiusama vms) ja järgnebki lapse reaktsioon.
-.-/ 20. oktoober 2016 13:20
Palun uuri enne, mida see mõiste tegelikult tähendab - vabakasvatus ei ole kasvatamatus.
k
Karutapja/ 20. oktoober 2016 08:18
Laps on kodu peegel - järelikult räägitakse kodus ka käte ja jalgadega. Tänane tõsiasi meie ühiskonnas on fakt, et lapsed teevad lapsi ja siis ei tea, mis nendega siis tegema peaks. Rünnak õpetaja suunal on normiks saamas. Meil Keilas on ka koolis lapsi, kelle vägitegudest kuulen iga päev.
ä
Ärni/ 20. oktoober 2016 08:07
n
no niii.../ 20. oktoober 2016 08:06
jälle uus teema. Noh lapsevanemad, hakake nüüd õpetajaid süüdistama, lahti laskma jne.
e
EP/ 20. oktoober 2016 16:35
Alati ei ole ikka lapsed süüdi ka just nagu püütakse näidata. Mida teha õpetajaga, kes on direktori abikaasa ja siis arvab, et võib teha lastega mis tahab? Kui ühes klassis ei õnnestu, siis laamendab järgmises klassis. Lapsed keelduvad isegi tema tundi minemast. Direktorist abikaasa käib kontrollimas aga tulemust pole mingisugust. Kahjuks saavad ikkagi ainult lapsed karistada aga mitte tema kallis abikaasa. Mida teha sellise õpetajaga? Pole siis ime kui mõnel agressiivsel lapsel ühel hetkel mõõt täis saab ja hakkabki õpetajale vastu. Tulemuseks jälle süüdlasest laps ja lapsevanem. Õpetaja aga oma kalli abikaasa kaitsva tiiva all võtab ette järgmise klassi või nõrgema õpilase.
k
Kuule, EP!/ 25. oktoober 2016 23:07
Sina jäta too direktori abikaasa rahule! No ma ei tea mitu kommentaari sa juba oled sel teemal siia samma postitanud. Kui sul direktori abikaasaga kana kitkuda või ebaõiglus hinge seest sööma hakkab, no mine siis ja teata, kuhu vaja. Ära vingu siin. See sind ei aita!

b
Brunn/ 20. oktoober 2016 08:03
Poisil lõunamaa mehe veri.
e
Ema/ 20. oktoober 2016 08:02
Arvatavasti puutus laps kokku sellise korraga, mis on talle tundmatu või vastuvõetamatu. Sel juhul lapsed käituvad agressiivselt. Siin on kodus midagi tegemata jäetud ja laps peab nüüd kooliikka jõudes ise hakkama saama. Kurb.
e
Ei usu, / 20. oktoober 2016 07:59
Selline asi saab juhtuda vaid Venes. Meil on elatustase nii kõrge ja rahva turvalisus uskumatult hea. Rahulolu ja vastastikune mõistmine on suurem kui kunagi varem.Meil lihtsalt pole selliseid harjumusi.
k
20. oktoober 2016 08:10
kool ajab lapsed hulluks, kodus antakse tohutult õppida
s
Sõida seenele./ 20. oktoober 2016 08:21
Esimeses klassis ei ole koduseid töid.
l
lapsevanem/ 20. oktoober 2016 08:57
On ikka küll. Tean ainult Viimsi kooli kus ei anta koduseid ülesandeid kuid mujal ikka ka esimeses klassis.
m
mamma/ 20. oktoober 2016 09:22
esimeses klassis on lastel igas õppeaines ja iga päev kodune TÖÖ. seda nimetatakse täna lihtsalt peenelt - "lõpetamine" ehk siis laps peab lõpetama klassis alustatud töö. mõnes aines on ka tarvis pähe õppida, meisterdada, pikem tekst läbi töötada või harutusi korrata.
töö on töö ja ise ta ennast ei tee. seega ei ole lapsel peale kooli mitte puhkeaeg vaid töö jätkub. miks tööd klassis, kus 7-aastased lapsed usinasti pingutavad, valmis ei jõuta, on mõtlemist väärt küsimus.
l
lapsevanemale/ 20. oktoober 2016 10:12
Palju Sul lapsi siis on, et sa tead kõikide ülejäänud koolide kodutööde hulka?
m
Muraste koolis ka ei tohi!/ 20. oktoober 2016 10:40
1
1. klass/ 20. oktoober 2016 10:55
Mamma, vat küsi siis oma lapse käest, miks ta tunnis ei tööta ja omi töid peab kodus lõpetama. Küsi õpetajalt ka, mida Sinu laps tunnis teeb!
Enamus lapsi ju jõuab kõik tehtud, mõni küsib veel lisagi. Kui lapsele tema koormus üle jõu käib, tuleks õpetajaga nõu pidada, mis lapse õpijõudlust takistab. Ehk vajab ta spetsialisti abi.
d
Dd/ 20. oktoober 2016 17:39
49 aastat tagasi oli veel rohkem neid kodutöid ja harjutusi joonistusi jne ja hindeid pandi. Ellu jäime!
l
lugeja/ 20. oktoober 2016 07:56
See on täiesti normaalne, et ründajale tuleb politsei kutsuda, muidu ta ei saa ju üldse aru, et ühiskonnas on teatud käitumisnormid. Las politsei tegeleb niisuguse kasvatamatu jõnglase perega ja selgitab mis on sobiv mis mitte käitumises avalikus ruumis.
j
Ja, jaaa/ 20. oktoober 2016 08:04
e
ema/ 20. oktoober 2016 07:54
ukski tavalises ja rahulikus ohkonnas laps ei runda kedagi ja ei lahe kallale,need ikka probleemsed pered,laps ei ole jarelikult muud nainud kui vagivalda,lapse narvikava juba sunnist saati rikud.Koigepalt tutvuge selle keskkonnaga kus laps kasvab.Esimeseklassi laps pole kurjategija,see on kasvatuse viga.Erikool on asutus kus koik laheb ainult hullemaks.Kui opetaja ei oska suhelda lapsega nii,et laps rahuneb ,siis on viga ka opetajas Laps vajab turvatunnet ,kui see puudub ,muutub agressiivseks ja ta ei oska teisiti end kaitsta.Kohe ajalehte,miks teete asjad ainult hullemaks,motelge lapsele ja lahendage olukord.On igal ajal olnud koolides erinevaid lapsi ,selliseid kes ei taha kuuletuda,pole kunagi kutsutud politsed ikka opetad on saanud ise hakkama,Miks see laps ei tahtnud minna tundi,ehk mingi pohjus,kas teda kiusatakse,selgitage valja ja alles siis raakige.
l
Lapsevanem/ 20. oktoober 2016 08:32
Õpetaja ei ole sellises asjas süüdi. Õpetajad on koolis et õpetada. Kui laps tuleb kellelegi kallale, siis on politsei just õige koht kust abi paluda . Ma kujutan ette, kui õpetaja oleks kogemata ENNAST KAITSTES kasvõi ühe kriimu teinud õpilasele, oleks sellel järgnenud selline uurimine ja õpetaja elu taguotsa keeramine.
Me peaksime ikka jõudma sinna maani, kus kodus tehakse kasvatustöö ja koolis tegeletakse õpetamisega. Loomulikult kaasneb kooliga ka mingil tasemel kasvatus, aga elementaarsed asjad, et teist inimest ei lööda ega rünnata, peab laps kaasa saama kodust. Meie pere lapsed ei ole kunagi kellelegi kallale läinud ja kui on koolist mingisugunegi kaebus olnud minu laste suhtes, siis ma olen sellega tegelenud ja ei kuku õpetajad süüdistama, et kuidas te siis minu lapsega nüüd hakkama ei saa. Kui minu poeg rikub koolis korda, ei ole see õpetaja probleem. Õpetaja õpetagu, vanemad kasvatagu.
See et seda uudise artiklis ei räägita, ei tähenda, et nendest asjadest varem pole räägitud. Ehk on asi välja selgitatud juba ammu ja politsei välja kutusmine oli viimane õlekõrs. Nõustun teie postituses vaid ühe asjaga ja selleks on fakt, et ajakirjandus peaks mõistuse pähe võtma ja mitte trügima kooliellu. Vaatamata asjaolule, et see laps on olematu kasvatusega, ei tohiks teda avalikule poomisele tuua. Kõige kurvem on see, et ma olen suhteliselt kindel, et ükski õpetaja seda infot ei lekitanud ajakirjandusele. Kui keegi seda tegi, siis sai see olla kas lapsevanem või nii kurb kui see ka ei ole, politsei või kiirabitöötaja.
K
.../ 20. oktoober 2016 07:51
Küsimus ei ole ju niivõrd õpetajates (mida teeb tuul müürile), vaid just kaasõpilastes. Kuidas suudetakse koolis tagada õpilaste turvalisus? Koolides tugipersonal on peaaegu olematu, aga rakendatakse kaasavat haridust, kus kõik piirkonna õpilased peavad õppima piirkonnakoolis. Kui laps on tugeva erivajadusega (määratud tabletid ja kui hommikul jäävad tabletid võtmata, siis on allumatu ja ettearvamatu), siis ta on ohtlik klassi- ja koolikaaslastele (ning ka iseendale ja ei tohiks õppida tavaklassis (vähemalt nii kaua, kuni tal pole oma tugiisikut). Kannatajaks on kõik ülejäänud lapsed. Ehk siis: kaasav haridus on kallis-see vajab koolidesse eripedagooge ja tugiisikuid. Praegu on kool jäätud probleemiga üksinda.
v
20. oktoober 2016 07:50
vaadake vahest bussis vöi rongis kui väike laps lööb ema näkku ja ema vaid naeratab. siit köik algab
r
Ray/ 20. oktoober 2016 08:34
No ma ei saa aru, kuidas see kommentaar saab kellelegi mitte meeldida. Ilmselt emad/isad, kelle laps vatab just sellele kirjeldusele.
h
Hus/ 20. oktoober 2016 07:41
Sellise lapse koht on erivajadustega laste koolis. Ma nüüd ei tea, kas on veel alles sellised koolid nagu Puiatu, kus õpetati/kasvatati probleemseid lapsi.
õ
Õige/ 20. oktoober 2016 08:18
Paneme 7 a kohe kinni, ega tast enam asja ei saa. Milleks rääkida, proovida aidata või uurida lapse agressiivsuse põhjuseid- laps trellide taha ja mure murtud.
h
Hus/ 20. oktoober 2016 08:26
See pole trellitatud asutus.
r
Ray/ 20. oktoober 2016 08:35
Erivajadustega laste kool ei võrdu päris vanglaga. teistega koos teda hoida ei saa. Nõnda ei saa keegi õppimisega tegeleda.
d
Dr./ 20. oktoober 2016 09:02
Varem või hiljem on vaja õpetada last vabas ühiskonnas elama kuhu ta erivajadustega koolist naaseb. Ümber õpetada, et ta oskaks vabaduses olla võib olla keerulisem! Seega, Hus! Sinu arvamus on vale!
s
Sinu kot on seal/ 20. oktoober 2016 09:15
Hus. Sa ei näe kaugemale kui oma nina. Need inimesed naasevad sealt erivajadustega koolist varem või hiljem ühiskonda ja edasi, kes neid siis valvab, või otse vangi? Vaja on ikka kohe, maast madalast tegeleda normaalsetes tingimustes.
h
Hus/ 20. oktoober 2016 11:04
Need koolid pole noortevangla sarnased kolooniad. Need pole karistusasutused. Seal ei "toodeta" potensiaalseid kurikaelu. See on õppeasutus, kus lisaks õppeprogrammile tegelevad õpilastega ka psühholoogid. Püütaksegi inimest tuua tavapärasesse maailma. Kujundada temas käitumis/mõtlemismudel nagu see on normaalses ühiskonnas .

l
löömamees/ 20. oktoober 2016 07:37
Selle kooli juhtkond ja ka see õpetaja, kes "kannatada" sai, tuleks laste turvalisuse pärast kohemaid vabaks lasta. No mida värkki, millal lasteaeda politsei kutsutakse? Ehk oleks turvalisuse mõttes vaja politsei juba sünnitusmajja kutsuda? Mine tea, kes pea välja pistab. See kool, kes 1. klassi lapsele politsei kutsub, ei ole üppeasutuse nime vääriline. Häbi. Loodan, et need ebakompetentsed isikud oma ametist priiks saavad,
e
20. oktoober 2016 07:48
ei saa aru kas räägid vöi naljatad
l
löömamees/ 20. oktoober 2016 09:20
Tegelikult olin veidike sarkastiline küll, otseselt ei naljatanud, tahtsin öelda vaid seda, et algklassides, eriti esimeses klassis tuleks sellised probleemid lahendada koolisiseselt koostöös lapsevanema te ja eripedagoogiga. Kui seda ei suudeta, siis näitab see kooli nõrkust ja ebakompetentsust.
l
Lollus/ 20. oktoober 2016 10:43
Kui sa ei tea olukorda, siis ei ole üldse mõtet rääkida. Kust sa tead, et see ema või isa on nõus üldse tegelema olukorraga. Mäletan oma koolipõlvest "terroristist" koolivenda. Ema keeldus kooli tulemast ja ütles vaid, et mida te kisaute minu poega. Kodus on ta tore ja vahva.
l
Loen ja imestan/ 20. oktoober 2016 08:37
Huvitav kas sa ise ka aru saad, et sul kõik korras ei ole? Kui üks esimese klassi nagla õpetajat ründab, siis on ainukene õige lahendus kutsuda politsei. Kuule mõtle ajuga. Tänapäeva ühiskonnas on enesekaitse õpetaja puhul juba liigse jõu kasutamine. Tead sõida seenele. Sinusuguste tõttu me selliste lastega tegelema peamegi.
õ
Õpetaja/ 20. oktoober 2016 16:21
Muide kool üksi ei saa midagi teha. Selleks et midagi muutuks, komisjonid tööle hakkaksid jme ongi just vaja avaldust politseisse. Koolidirektori käskkiri ei muuda last, selle viskab laps prügikasti. Vanemaga rääkimine ei aita, sest vanem õigustab takka või ei saa ka ise lapsega hakkama. Õpetajal õigusi pole. Selliste vägivaldsete laste puhul tulebki pöörduda politsei poole ja asjad kirja panna. Üks hetk on ühest asjast saanud 10 asja ja tulevad ka tagajärjed. Kui aga midagi kusagil fikseeritud ei ole, siis ei toimu midagi. Ja kust me teame, et see 11 kord ei ole juba traagilise lõpuga. Olgu või 1. klassi lapsega tegu.
a
ants/ 20. oktoober 2016 07:32
Head lapsed kasvavad vitsata - paraku on ka halvad olemas.
o
on/ 20. oktoober 2016 07:28
See on vabakasvatuse ja sugulise lodevuse, mida riigikogulased propageerivad, tagajärg. Metsalise käitumisega lapshuligaan on kas mõne ülbe "ärimehe"; poliitiku või siis moraalilagedate ja jõhkra käitumisega inimeste järglane. Laps peegeldab kodu, kust ta on.
j
Juulius/ 20. oktoober 2016 07:27
Kuna tegemist oli väikeklassi õpilasega, siis ilmselt erivajadustega lapsega. Füüsilist puuet ei ole, sest ega muidu saa kallale minna ja seda juba mitmendat korda. Ma saan aru, et erivajadustega lapsed tuleb varakult ühiskonda sulatada, aga millise hinnaga? Kas tõsised vigastused järgmine kord õpetajale või läbi pekstud klassikaaslane??? Kui laps on 7 aastane ( erivajadusega puhul võib-olla vanem), siis millalgi võib juhtuda ka hullem! Vaesed õpetajad! Kohustused on , õiguseid ei ole, sest lapsed on koolis ju kliendid, kellele on lubatud kõik. Varsti on klassis ka turvamees, et tagada õpetus julgeolek. Ehk tuleks midagi ümber muuta? See on tõsine murekoht , sest me kõik tahame turvalist ühiskonda nii lastele kui täiskasvanutele.
õ
õpetaja/ 20. oktoober 2016 07:27
olen 35 aastat koolis klassiõpetajana töötanud. Tõsi, lapsed on vägivaldsemad. ei kuulata, ei kuuletuta ja väga kergelt minnakse esimesele ettejuhtuvale kätega kallale. rohkem roppust. Vanemale kurtmisest pole ka kasu, sest see ütleb " ai ma talle raisale äsan, kui koju jõuab..." Vot nii - demokraatia!
e
Emme/ 20. oktoober 2016 13:00
Ühe sellise nagamani Barbiks kujundatud emme ütles hoopis koolis õpetajale, poisi koolis kaklemise kohta, et õieti tegi, kui teisele kallale läks selle eest, et talle tunnis ette ei õelnud.
o
Osta loto/ 20. oktoober 2016 22:00
Riputa pilt kus on vägivald näha ära sega vett. Olen kindel, et ka õpetaja nagu iga teine tahaks raha saada ei millegi eest-
r
RR/ 20. oktoober 2016 07:21
Politsei kutsumise eest tuleks küll direktorit natuke nahutada.
g
ggg/ 20. oktoober 2016 07:55
Kui õpetaja natukenegi jõudu kasutab on kohe kindel et lendavad kohale raisakullid ja nõuavad tema eemaldamist õppetöölt
m
mees/ 20. oktoober 2016 07:21
Haridusminister peaks algatama erikoolide taastamise, mida kauem ta viivitab, seda hullemaks läheb.
n
Naine/ 20. oktoober 2016 08:44
Vaidlen vastu! Pigem tuleb õpetajaid koolitada. Enamus õpetajaid valib mitmest varjandist kergema. Aga palga tõusu nõuab küll. Nalja number!
a
Ahaa/ 20. oktoober 2016 09:13
s
Siit see hakkab/ 20. oktoober 2016 10:19
Esimese klassi katsed on siis sinu arust lahendus, ainult eliidile, jah, sest hüsteerikutega pole võimalik enam klassis õpetada, kogu aeg kuluks nendele. Nendega saaks ka muidugi rakendada karistusi aga meie ühiskond on selles suhtes nõme õpetaja vallandataks iga katse puhul isendit korrale kutsuda või isoleerida.
k
Kai Naisele/ 20. oktoober 2016 16:26
Väga õige jutt!!! Miks te miinuseid laote?Mõni õpetaja tuleb kooli 1 minut enne tundi ja kaob kohe.Algklassides pole õieti vihikuid parandada ega tundi ette valmistada.Vaat kui lühikesed tööpäevad,Suvel pikad puhkused.On ka muidugi ka ÕPETAJAD kes juba eos summutavad koolivägivalla.
a
algklassik/ 21. oktoober 2016 19:54
No Sina, Kai, oled ikka kummastavalt eluvõõras! Kui endal koolis käivaid lapsi pole ja enda kooliaeg ka unustatud juba, siis ära küll õpetaja töökoormuse kohta sõna võta. Kust võtad väite, et algklassiõpetaja ei valmista tunde ette ja ei vaata laste vihikuid, tuleb kooli 1 min enne tundi ja läheb koju kohe kui tunnid läbi? Mine mõnele algklassiõpetajale nädalaks töövarjuks, siis saad aimu, milline on õpetaja töö ja kui pikk on ta tööpäev. Ega tunniandmine pole ainus õpetaja kohustus.
ä
ära löö last, peksa teda/ 20. oktoober 2016 07:21
Alustuseks jõnglasele keretäis, siis kinnisesse pimedasse ruumi, kuni vanemad kooli jõuavad ja oma tupsununnu koju viivad järelkasvatusele.

n
nomisnüüd/ 20. oktoober 2016 07:13
Ma saan aru, et laps peaks olema 6-aastane? Politsei ja kiirabi, et tema tegude suhtes tagada kooli turvalisus? Kas koolil psühholoog või õpetajate näol lapsevanemad puuduvad? Kas puuduvad inimesed, kes mõistavad? Kas õpetaja kriimustused ja punetus väärisid kiirabi ja politseid? Kas suuremat pilti vaadates on aru saada, et laps saab trauma kogu eluks? Tegeldagu põhjustega.
e
elagu vabadus!/ 20. oktoober 2016 07:10
elagu pätistan! Nõuka ajal olid ikka inimesed normaalsed, sellist arulagedust ei tulnud kellelegi pähe.
o
OMG/ 20. oktoober 2016 07:04
Mis toimub? Nii ei või varsti enam lasteaiaõpetajadki end turvaliselt tunda.
Kas tõesti on laste au ja väärikuse kaitsjad pendli nüüd teise nurka virutanud ?
m
Mina tean vahendit/ 20. oktoober 2016 08:21
Ka minu kooliajal mis algas 1966 oli selliseid väänikuid, politseid ei kutsutud, teipi ei kasutatud aga nurka pandi ja tutistati, kui teisiti ei saanud. Väga efektiivne, seisad nurgas ja mõtled järele. Kui ei mõjunud oli koloonia e. ümberkasvatusasutus. enamasti mõjus, kui vähegi mõistust oli.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee