Eesti uudised

Täiendatud kell 21.43

OOTAJAD JÄID PIKA NINAGA! Heltermaa sadamas lõpetati piletimüük (28)

Toimetas Gerly Mägi, 19. oktoober 2016 19:17
Pilt on illustreerivFoto: Teet Malsroos
TS Laevad lõpetas tänaseks piletimüügi Heltermaa-Rohuküla suunal, sest madala veetaseme tõttu sõidab vaid parvlaev Harilaid ning seetõttu on teenindusvõimekus tavapärasest väiksem. Saaremaa Laevakompaniiga peetakse läbirääkimisi, et parvlaev Kõrgelaid Hiiumaa liinile ümber tõsta.

Häiritud laevaliikluse tõttu on Heltermaa sadamas ootel ligi 400 rajameetrit sõidukeid. Hiiumaa liini teenindab vaid parvlaev Harilaid, mille mahutavus pole olnud piisav tagamaks ülevedu Hiiumaa liinil. Harilaid võtab pardale kuni 100 rajameetrit sõidukeid ja teeb väljumisi Heltermaa sadamast orienteeruvalt iga nelja tunni järel.

TS Laevad lõpetas piletimüügi, kuna sõidukitest tekkinud järjekorra teenindamiseks on vaja vähemalt nelja reisi ja selleks kulub vähemalt 12 tundi.

Hiiumaalt mandrile sõita soovivatel inimestel palutakse oma plaanid ümber muuta.

Järgmine parvlaeva Harilaid väljumine Rohukülast kell 20.05 ja Heltermaal orienteeruvalt kell 22.00. 

Homme saabub lahendus?

Samal teemal

Kuna lähiaja ilmaprognoosid olulist meretaseme tõusu ei luba ning lisaks on lähipäeval oodata ka tugevat tuult, peavad TS Laevad läbirääkimisi Saaremaa Laevakompaniiga, et tõsta parvlaev Kõrgelaid ümber Hiiumaa liinile. 

Parvlaev Kõrgelaid loodetakse lisada liinile nii pea kui kokkulepped on saavutatud ja meeskond laevale saabunud. AS-i Tallinna Sadam pressiesindaja Sirle Arro sõnul loodetakse kokkuleppeni jõuda homme, 20. oktoobril. Parvlaevad Regula ja St.Ola on sadamates ootel ja asuvad liinile niipea kui ilmastik seda võimaldab.

"TS Laevade esindajatega vestelnud meremeeste, aga ka sadamatöötajate sõnul on selle sügise ilmastikuolud Hiiumaaa liinil erakorralised just pikaajaliselt püsinud madala meretaseme osas. Sellel liinil töötanud inimesed ei mäleta, et sellist olukorda oleks olnud vähemalt viimase kahekümne aasta jooksul," sõnas Arro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee