Arvamus

ÕHTULEHE RAHVAKOGU ARVAB: kingime Lätile Ruhnu, Saaremaa või hoopis Savisaare! (12)

Õhtuleht.ee, 19. oktoober 2016, 11:20
Ühe kommenteerija arvates võiks Ruhnul paremini minna, kui see kuuluks Lätile Foto: TIINA KÕRTSINI
Üleeile küsisime lugejatelt, kas Eestil tasuks kaaluda Lätile saare kinkimist. Eesti rannikumeres on üle 1500 saare, meie naabritel lätlastel seevastu pole meresaari üldse. Suure kingituse tegemist võiks kaaluda näiteks 2018. aasta 18. novembril, kui Läti vabariik tähistab sajandat aastapäeva.

Oma arvamust avaldas üle saja inimese. Üks arvaja kirjutas, et meresaarte puudumine on Läti iseärasus ja iga riik tahab enda omapära säilitada.

Kingiks võiks saada Saaremaa, teatasid mõned kommenteerijad. Üks põhjendas pakkumist sellega, et Saaremaa olevat mõttetu saar.

Paljud pakkusid, et naabritele võiks kinkida Ruhnu, mis asub nagunii Lätile ligemal. "Külastasin suvel Ruhnu saart ja pean tunnistama, et leidsin ennast mõttelt, et arvatavasti oleks see saar tunduvalt arenenum, kui ta kuuluks Läti koosseisu ja oleks nende ainsaks saareks. Usun, et saare peal käiks kordades rohkem turiste," arvas üks lugeja.

Ühe kommenteerija arvates võiks Ruhnul paremini minna, kui see kuuluks Lätile Foto: TIINA KÕRTSINI

Kõigile see mõte siiski ei meeldi:" Kui kinkida Ruhnu, siis kingime ka üle 1000 ruutkilomeetri vett ja kümneid tuhandeid tonne kala. Järelikult oleks arukam kinkida mõni selline pisisaar, mis juba asub teiste saarte vahel ega too kaasa suure veeala loovutamist. Vast mõtteks oleks kinkida Edgarile kuuluv Salosaar Lämmijärvel. Siis saaks lätakad käia seal kala püüdmas ja ka Edgaril oleks kindel sissetulek ning ta võiks saada ka Läti kodanikuks."

Lämmijärv Foto: Aldo Luud

Mitu inimest pakkus sõnamängu käigus välja, et lätlastele võiks kinkida ka Savisaare enda. Vihjati ka eelmise presidendi Läti-sidemetele. "Andsime lätlastele ära oma parima mehe ja sellest peaks piisama! " teatas üks kommenteerija.

Selle üle, milline saar võiks Lätile kõige rohkem sobida, tekkis pikk arutelu: "Võiks kinkida küll, peaks vaatama mõne laiu või saare, mis Lätile võimalikult lähedale jääks, muidu neil kauge käia. Samas oleks see ka päras käkk naabritele, hakka siis praame soetama ja reisiliiklust orgunnima."

Sellele vaieldi vastu: "Vastupidi, võimalikult kauge tuleb kinkida. See oleks Eesti turismitööstusele tõelina kullaauk kui kõik lätlased hakkaksid läbi terve Eesti oma ainukest saart külastamas käima."

Nii mõnelegi on kinkimise mõte täiesti vastuvõetamatu. "Kust küll sellised jaburad mõtted tulevad? Keegi ei kingi oma maad teisele riigile. Venemaaga jaurame Petseri-taguse maaga, nüüd oleme valmis ise oma maad võõrale jagama. Lausloll küsimus! Kodumaad ei kingita! "

"Jagajale jäävad näpud," kinnitas teine. Kolmas küsis: "Sõrme annad, võtab terve käe?" Samuti uuriti: "Ja mis me vastu saame, kas Riia linna?"

RiiaFoto: Hemis / Alamy

Samal teemal

22. oktoober 2016, 18:14
TV3 VIDEO | PAHANE PRAAMITOOTJA: kuna keegi ei vastuta, siis saab selline asi lõpmatuseni jätkuda
17. oktoober 2016, 15:25
ÕHTULEHE RAHVAKOGU: Kas Eesti võiks Lätile saare kinkida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee