Tauno Kangro tahtis teha Georgi Bõstrovi kuju. (Arno Saar)

Maardu linnapea Georgi Bõstrovi mälestuse jäädvustamiseks korraldatud skulptuurikonkursi võidutööks valiti Aleksander Litvinovi töö, konkursil osalesid ka Tauno Kangro ja Arsen Kijan.

Kavandid kujutasid eri postamentidel Georgi Bõstrovi büsti või täisfiguuri. Kavandid nägid ette Bõstrovi mälestusmärgi paigaldamist Kellamäe parki.

Maardu linnavalitsus korraldas Maardu Vaba Aja Keskuse ruumides avaliku väljapaneku, mille eesmärgiks oli anda ka linnaelanikele võimalus oma arvamuse avaldamiseks.

Aleksander Litvinovi töö - pronksbüst postamendil - pälvis linnaelanike ja Bõstrovi lese suurima poolehoiu ning linnavalitsus otsustas jätkata koostööd selle autoriga, rääkis Maardu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Jelena Katsuba Õhtulehele.

Tegelik kuju maksumus selgub pärast lõpliku pakkumuse saamist. Kuna ka teised esitatud tööd vastasid konkursi tingimustele, otsustas linnavalitsus premeerida kõiki autoreid võrdse summaga, milleks on 500 eurot.

Võidutöö püstitamine Kellamäe parki on kavandatud tuleva aasta kevadesse.

Jaga artiklit

3 kommentaari

K
Kui raha taga,teeb mees  /   12:04, 19. okt 2016
monumendi kasvõi vanakuradi vanaemale.
A
Ain  /   09:24, 19. okt 2016
Eesti vastase Bõstrovi kuju teha ? Kangrol pole eetikat ja isamaalisust ollagi. Ka keskerakonna tuline pooldaja. Häbi sellisele.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis