Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Pelgulinnas ajasid noored töömehed ekskavaatori kummuli (20)

Juhan Haravee, 18. oktoober 2016 17:45
Foto: Teet Malsroos
Eile ennelõunasel ajal kaevas ekskavaator Tallinnas Härjapea tänaval Pegulinna haigla taga kortermaja ehitussüvendit, kui juhtus väike äpardus ehk pigem õnnelik õnnetus.

“Hommikul juhtus tõesti väike tööõnnetus,” ütles Õhtulehele WEST Capital Holdingu OÜd esindav projektijuht Aivar Vähk. “Noor kopajuht sõitis lihtsalt natuke kaugele ega arvestanud, et pinnas on all väga pehme. Siis see vajumine sündiski. Keegi kannatada ei saanud. Nüüd pole muud, kui ootame ära kraana, mis ekskavaatori püsti aitab. Seda seika ma nüüd erakorraliseks küll nimetada ei tahaks – selliseid asju tuleb ette!”

Õnnetus ehitusel Foto: Teet Malsroos

Pelgulinna elanik Raivo Kerm teatas Facebookis, et tööõnnetus olevat juhtunud eile kella 11 paiku. “Komatsu ekskavaator vajus nii öelda maa sisse,” lausus vahetu tunnistaja Raivo Kerm. “Hoiatasin küll nädal tagasi noori töötegijaid, et all on savipinnas, mis on ettearvamatu, kuid ikka juhtub.”  

Teisipäeva pärastlõunal teevad kaks meest kraana saabumiseks ettevalmistusi. Üks on ametis kummuli läinud ekskavaatori juures, teine püüab abi vajavale roomikkopale traktorisahaga pääseteed tasandada. Kraanata siin mõistagi toime ei tulda.

Paljunäinud pelgulinlasi see triviaalne seik ei häiri, ehitusplatsist jalutatakse sõnatult mööda.Veidi pärast nelja sõidab kohale veel paar asjameest. Juurdepääsud sündmuskohale suletakse ajutiste liiklusmärkidega. Operatsioon “Päästke Komatsu” võib alata kohe, kui saabub päästev kraana.

Ekskavaatori päästmist saad vaadata videost!

Kortermaja valmimisgraafikusse lõi äpardus ebameeldiva päevase augu, kuid arvestades, et maja peab valmima alles tuleva aasta septembris, siis küllap tehakse see kiiresti tasa.

Õnnetus ehitusel Foto: Teet Malsroos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee