Eesti uudised

Tallinn võtab korraga ette kolm mahukat tee-ehitust: Reidi tee, Gonsiori tänava ja Haabersti ristmiku (3)

Toimetas Kristin Aasma, 18. oktoober 2016 15:30
Haabersti ristmikFoto: Laura Oks
Tallinnas võetakse järgmisel aastal korraga ette kolm suuremahulist tee-ehitust: rajatakse Reidi tee ning ehitatakse ümber Gonsiori tänav ning Haabersti ristmik.

"Ajakava kohaselt kuulutatakse objektidele ehitaja leidmiseks novembris välja rahvusvahelised riigihanked ning neile parima pakkumise teinud tee-ehitusettevõttega saavad lepingud sõlmitud jaanuari lõpuks,“ ütles linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas lisades, et hiljemalt märtsis loodetakse ehitamisega alustada.

Samal teemal

Reidi tee ehituse ja Haabersti eritasandilise ristmiku valmimise tähtajaks on kavandatud 2017. oktoober, seega on ehitustöödeks aega kaheksa kuud, vahendas Raepress. Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd, mille maht kahest eelnimetatus tunduvalt väiksem, peavad olema lõppenud juuni lõpuks.

Haabersti ristmiku eritasandiliseks rekonstrueerimine hõlmab foorjuhitava ringristmiku ning üle selle Paldiski maantee suunalise 277 meetri pikkuse viadukti rajamist. Ühtlasi rekonstrueeritakse umbes 1,1 km ulatuses Rannamõisa tee kuni Lõuka tänavani ning 1,05 km ulatuses Paldiski maantee Mõisa tänavast kuni Pikaliiva tn perspektiivse ristmikuni. Kergliiklejatele rajatakse Ehitajate tee alla 38 m pikkune tunnel ja Paldiski mnt alla 54 m pikkune tunnel. Lisaks tuleb rajatakse haljastust ning  erinevaid tehnovõrke ümber tõsta ja rajada.

Gonsiori tänav rekonstrueeritakse põhiosas kolmerajaliseks, kus on eelistatud ühistransport ja kergliiklus. Rekonstrueeritava Maneeži tänava ja Laagna tee vahelise lõigu pikkus on umbes 1400 meetrit. Kolmest sõidurajast kaks on ühistranspordirajad ning keskmine on kavandatud nn muutsuunarajaks – päeva esimesel poolel kesklinna suunaline ning pealelõunast Lasnamäe suunaline. Lisaks rekonstrueeritakse K. Türnpu tänav ning uuendatakse ka Ilvese silla ja K. Türnpu tänava vaheline Laagna tee lõik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee