OTSE BUSSILE ETTE: Pühapäeval hukkus rängas õnnetuses sõiduauto roolis olnud mees.Foto: Politsei
Liis Vaksmann 18. oktoober 2016 04:00
Pühapäeva õhtul kella 17.34 ajal sõitsid Pärnumaal Halinga vallas Kodesmaa külas Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 99. kilomeetril kokku Tallinnast Leetu teel olnud reisibuss Scania Irizar ja Tallinna poole sõitnud Opel, mida juhtis 71aastane mees. Sõiduauto juht suri sündmuskohal.

Esialgsetel andmetel kaldus Opeli juht sõidukiga teepeenrale ja ei saanud seejärel juhtimisega hakkama. Auto paiskus, külg ees, vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku liinibussiga.

Buss küll pidurdas, kuid sellele vaatamata toimus lauskokkupõrge, mille tulemusena lekkis sellest välja hinnanguliselt 200 liitrit bensiini. See võis iga hetk süttida. Kõigepealt kõrvaldatigi põlenguoht ja siis lõigati hukkunud autojuht Opelist välja.

Selle, kas juht oli joobes ja kas ta kasutas turvavarustust, selgitab ekspertiis. Bussijuht oli kaine.

Õnnetusse sattunud buss kuulub Leedu ettevõttele UAB Olego Transportas. Selle juht Mindaugas Bilevicius ütles Õhtulehele, et bussi juhtinud mehe tervisega on kõik hästi.

"Ta viibib Leedus ja on alates tänasest kahenädalasel puhkusel. Ta on väga professionaalne bussijuht ja töötab meie juures juba alates 2011. aastast."

Kui palju buss õnnetuses kannatada sai, ei osanud Bilevicius kommenteerida. "Me ei oska seda praegu öelda, sest me pole bussi näinud," põhjendas ta.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Mario Huik tuletab liiklejatele meelde, et sõidukit juhtides tuleb olla ettevaatlik ja äärmiselt tähelepanelik.

"Tähelepanelikkus ja keskendumine on liikluses väga tähtsad ja aitavad vähendada ohtusid," ütles Huik.

Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitab välja kriminaalmenetlus.