Tuulepargivastased otsivad abi kohtust.Foto: Teet malsroos
Siim Randla 18. oktoober 2016 04:00
Hiiumaa lähedale rannikumerre plaanitava tuulepargi vastased taotlevad kohtus maakonnaplaneeringu tühistamist.

Tuulepargivastase MTÜ Hiiu Tuul eestvedaja Inge Taltsi sõnul tuleb maakonnaplaneering tühistada, sest menetlemisel ei ole kõiges järgitud Eesti riigi seadusi, Euroopa õiguse norme ega rahvusvahelisi kokkuleppeid.

"Tegemata on vajalikud uuringud. Kehtestatud planeeringulahenduse järgi saab hakata rajama hiigelsuuri – Hiiumaast põhja poole on plaanis rajada 700–1100 MW, edelasse ca 1000 MW tuuleparke. Sellele on hiidlaste ja Hiiumaa sõprade selge vastuseis – 8000+ allkirja on olemas," ütles Talts Õhtulehele.

"Paljusid meist riivaks sellina arendus väga otseselt. Me oleme oma põhjendused kohtule esitanud."

Kuni 1100 MW võimsusega tuuleparki tahab ehitada ettevõte Nelja Energia, mille juhatuse esimees Martin Kruus on Eesti Päevalehele kinnitanud, et Hiiu vald tervikuna on nende partner, kellega on sõlmitud koostööleping eesmärgiga elavdada tuulepargi rajamisega Hiiumaa majanduselu ja seega saare jätkusuutlikku arengut laiemalt.

"Vastuseis on pigem põhimõtteline, sisulisi argumente, nagu müra ja visuaalne mõju, antud juhul ei ole, sest plaanitav tuulepark asub rannikust 12 kilomeetri ja küladest veelgi kaugemal," kinnitas ta.