Eesti uudised

Tuulepargivastased otsivad abi kohtust (6)

LISA KOMMENTAAR

Katrin 18. oktoober 2016 09:57
Elektrijaamad peavad nagu ka me muu maailm muutuma puhtamaks ja keskkonda rohkem arvestamaks. Samas ei taha meist enamik tuulikuid oma koduhoovi, mina vähemalt mitte. Meretuulepargid on selles mõttes parim kompromiss - energia roheliseks ja inimestest piisavalt kaugel. Sinna ehitamine on loomulikult kallim, aga seda tehaksegi ju seepärast, et me tuulikuid tagahoovi ei lase. Minu meelest peaks inimesel olema ei ütlemise juures kohustus ka välja pakkuda alternatiiv. Mis see Eestis on? Ida-Virumaal edasi tossata, et siis puhtal Hiiumaal saaks puhta südamatunnistusega kallist (saastamisel on ka tasu!) elektrit tarbida?
urmas 18. oktoober 2016 07:59
Martin kruusi jutt, et 12km kaugusega kaob nii müra kui nähtavus on otsene vale. Teatavasti veepind võimendab müra mitmekordseks ja see kandub palju kaugemale kui maal. Visuaal on aga lausa kohutav, sest vastavad modelleeringud on tehtud. Kui see jõletu plaan teoks saab, siis on merevaade täis orke,mille otsas vehklevad tiivikud. Täiesti olematud uuringud on selles osas, kuidas muutub mere käitumine kui sinna ehitada sadu tuugeneid - vundamendid, kered, vibratsioon jms.. Töökohtade suhtes on häma, sest need saavad tulla vaid siis kui Hiiumaast tehakse tööstussaar, see aga oleks katastroof.
AB 18. oktoober 2016 07:33
Tuleb ennastunustavalt võidelda et keegi jumala pärast Eestis midagi ei toodaks,midagi ei ehitaks,midagi ei looks.Siis tuleb ka õnne meite õuele kui siin midagi ei tehta.
sass 18. oktoober 2016 06:34
Tuugenite tegijad on juba rikkad, sest kuidas saavad nad osta selliseid keskkonna uuringuid, mis tõestavad,et merre tuhandeid tonne betooni paigaldades see merd üldse ei mõjuta. Samas inimene, kes korjab oma sauna kerisele merekaldalt ämbritäie kive saab karistada keskkonna olulise mõjutamise eest. Praegu peaks keskkonnakaitsjad olema selliste projektide asjus eestvedajad olema, aga meie riigis nad kaitsevad oma töökohti, mitte loodust, seda mitte ainult tuugeni projekti kohapealt vaid mujal ka.
Idavirulane 18. oktoober 2016 09:42
Keskkonnauuringud on täielik jamps, tellib selle ju arendaja. Ilusad pildid ja graafikud, millel puudub sageli igasugune seos reaalsusega. Aga ega keegi ju ei süvene. Arendajad ajavad ilusat juttu ja otseses mõttes lollitavad rahva ära. Kahjuks kehtib see Ida-Virumaal just suure riigifirma kohta.
Urmas 18. oktoober 2016 06:11
Kahtlustan ka, et vastuseis rannikust 12km kaugusel asuvate tuulikute püstitamiseks on mingi eestlasele iseloomulik jonni ajamine. Äkki saavad tuulikute püsti ajajad rikkaks? No seda nüüd küll ei saa lasta juhtuda.