Eesti uudised

Savisaar püssi põõsasse ei viska ning loodab Ratase kongressil seljatada (75)

Karoliina Vasli, 15. oktoober 2016 15:21
Foto: Toomas Tatar
"Pettunud? Miks? Ma ei ole kunagi pettunud," kostab Edgar Savisaar Õhtulehe küsimuse peale, kas pettus, et tema soosiku Peeter Ernitsa asemel valiti Keskerakonna volikogu juhiks  Kersti Sarapuu.

Sarapuu ülekaal oli üsna selge - täna Mektorys peetaval volikogu istungil sai ta 106 häält, Ernits aga 51. "Erakond lepib sellega ja vastavalt ka käitub," hindab Savisaar hääletustulemust. Ta nendib, et see ei esinda kõigi valijate huve, aga nagu olevat Jüri Rataski öelnud - mõjukad erakonnaliikmed arvavad nii, esindas mõjukate huve.

Samal teemal

Kuigi selles otsuses pole Savisaar enda sõnutsi pettunud, pole ta rahul, et partei eesotsas nn Ratase leeriga ei toetanud seda, et teha laiapõhjalisem kongress, kuhu oleks oodatud kõik Keskerakonna liikmed. 

Kongress toimub 5. novembril ning Savisaar ei taha tulemuse üle suuri spekulatsioone teha, aga nendib siiski: "Täna hääletati nii (Ratast toetavalt - toim), aga arvan, et mõne nädala pärast teistmoodi..."

Savisaare vastu astub võitlustulle Jüri Ratas. Kuigi avalikkuse ees on räägitud palju ka osapoolte lepitamisest, oli volikogul näha, et erakonna sees on siiski selged leerid. Edgar Savisaarega hoidsid rohkem ühte näiteks Heimar Lenk, Olga Ivanova, Siret Kotka, Yana Toom ning Oudekki Loone. Üle pika aja oli suuremal üritusel näha ka Moonika Batrakovat. Ühes Moonikaga Savisaar enne kella 15 volikogult ka lahkus.

Teise leeri kuuluvad lisaks Mailis Repsile, Jüri Ratasele ja Kadri Simsonile näiteks ka Toomas Vitsut, Jaanus Karilaid ja mitmed teised.

Hoolimata lahkhelidest, nentisid mitmed erakondlased Õhtulehega vesteldes, et kogu praegune sisesõda mõjub halvasti üldisele Keskerakonna kuvandile. Viidati, et praegu on Reformierakonna sees suuremadki lahkhelid, Keskerakond võiks selle valguses end tõestada, aga ei - aur läheb kahjuks ikka sisevõitluse peale. 

Samal teemal

26.09.2016
Kohtla-Järve keskerakondlased toetavad Jüri Ratast
26.09.2016
Läänemaa keskerakondlased toetavad Ratast
25.09.2016
Jüri Ratas: Keskerakond näeb valitsuskoostööd kõigi parlamendierakondadega
21.09.2016
Vitsuti hinnangul võib Savisaar loobuda Toomi kasuks kandideerimast