Foto: Toomas Tatar
Toimetasid Gerly Mägi, Karoliina Vasli | Fotod: Toomas Tatar 15. oktoober 2016 15:29
Täna toimus Tallinnas Mektory keskuses Keskerakonna sisevõitluse niinimetatud vaheetapp, kui volikogu valis omale uue juhatuse. Hääletuse tulemusena valiti volikogu uueks juhiks Kersti Sarapuu ning aseesimeesteks Korb ja Tuus-Laul.

Tänast üritust võib julgelt pidada novembrikuise kongressi eelmänguks. Edgar Savisaare leerist kandideeris volikogu esimeheks Peeter Ernits, Jüri Ratase-Kadri Simsoni leerist aga Kersti Sarapuu.

Paari päeva eest korraldasid nii Savisaar kui Ratas pressikonverentsi, kus kinnitasid oma kandidatuuri tulevasel kongressil. Savisaar oli kindel, et just Ernits valitakse ka volikogu etteotsa.

Oma kõnes volikogu koosolekul avaldas Sarapuu tunnustust Kallole, et too loobus juhiks kandideerimast. "Olen seisukohal, et Kalev tegi volikogu eesotsas head tööd ning juhtis meie volikogu väga kindlakäeliselt. Ma jagan mitmeid Kalev Kallo väljatoodud väärtusi, eesotsas seda, et erakonda tuleb hoida ning edasi viia."

Keskerakonna pressisekretär Taavi Puki teatel valiti Kersti Sarapuu Keskerakonna volikogu esimeheks. Sarapuu kogus 106 häält, tema vastaskandidaat Peeter Ernits kogus 51 häält. Kehtetuid sedeleid oli kolm. 

Volikogu aseesimeesteks valiti riigikogu liikmed Mihhail Korb ja Marika Tuus-Laul. Korbi poolt andis hääle 100 volinikku ning Marika Tuus-Lauli toetas 50 volinikku. Kehtetuid sedeleid oli kuus. 

Seega vahetus Keskerakonna volikogu juhtkond täielikult. Senine volikogu esimees Kalev Kallo ning aseesimehed Tarmo Tamm ja Siret Kotka uueks perioodiks ametisse ei kandideerinud. 

Vastavalt Keskerakonna põhikirjale kestavad volikogu esimehe ja aseesimeeste volitused kaks aastat. 

Lisaks hääletati erakorralise kongressi kokkukutsumise küsimust. Vastavalt volikogu otsusele kutsutakse kokku Keskerakonna erakorraline kongress 5. novembril 2016. aastal Paides. Otsuse poolt hääletas 109 Keskerakonna volikogu liiget, vastu 29, erapooletuks jäi 5 volinikku.

Muu hulgas arutatati volikogul ka palju kära tekitanud garantiikirju (ettekande tegi Taavi Aas) ning Mailis Reps ning Jaak Aab tegid kokkuvõtte presidendivalimiste kampaaniast.