Eesti uudised

"Võta viiner piruka seest välja ja söö tainas ära!" ehk Millist elu elavad taimetoitlased ja veganid? Milliseid negatiivseid kogemusi on nemad tundnud?

Liis Vaksmann, 15. oktoober 2016 04:00

59 KOMMENTAARI

t
Taimetoiduline/ 16. oktoober 2016 17:18
Sooviks sõnada, et olen taimetoiduline. Küll aga ei mõista, miks tehakse nii suur probleem asjaolust, et noor inimene soovib erimenüüd. Kui nt laktoosi talumatu soovib oma menüüd, siis ta saab selle (enamasti) ja keegi ei saa kurjaks. Kui aga vegan midagi taolist soovib, on väga suur osa rahvast kohe tal kraes.
Loomulikult on võimalik öelda, et veganid on kahtlased ja tigedad inimesed, kes proovivad kõiki inimesi oma 'usku' pöörata, kuigi see ei pruugi üldsegi tõsi olla. Mina isiklikult arvan, et negatiivsete kommentaaride kirjutamine ei muuda midagi ja võiks positiivsemalt mõelda.
j
Just nimelt/ 16. oktoober 2016 21:57
Just nimelt, teisel on mingi toidu talumatus, mis on meditsiiniline probleem, aga sina lihtsalt valid toitu, oled pirtskas ja tahad tähelepanu.
j
JUSS/ 16. oktoober 2016 16:03
Ma ei tea kuidas mujal on, kuid meie poe letis on neid kapsa- ning porgandipirukaid ülekülluses. Lisaks igasugu salateidki. Poleks nagu vaja mõttetut viinereid raisata, neid ära visates. Isiklukult mulle maitsevad need viineripirukad hea!
a
Annimanni/ 16. oktoober 2016 08:35
Naabri Linda hakkas kah taimetoitlaseks. Hea küll, lasku käia. Aga asja juures oli hullem see, et pani ka terve pere taimetoidule _ mehe, poja ja kassi. Nädalakese kannatasid mees ja poeg seda jama ning käisid mehe ema pool söömas. Siis sai jamast kama kaks ja panid Linda fakti ette, et kas normaalne lihatoit majja või muidu lahkuminek. Vingus naine, mis vingus, aga loobus lollustest.
Ah jaa, kass. Kassile hakkas ka tegema mingeid juurikaputrusid ja oli uhke, et kass sööb. Ega ikka ei söönud küll, mees viskas minema ja andis kassitoitu.
Linda on nüüd natuke pahane küll, aga pistab kahe suupoolega liha ja manab meest ja poega, et need ei lasknud tal inimeseks saada. Ei ole juttu, et tegu lollide maamatsidega, vaid naabrinaine töötab pangas, mees on mingi juht ja poeg teismeline koolipoiss. Kass , see pärslane, vaatab naabrinaise i meliku pilguga ja susistab. Linda teatas ka, et tema tahtis paremat, aga välja tuli nagu alati. Nii et mõnikord lähevad taimetoitlased kätte natuke imelikuks.
k
Karla/ 16. oktoober 2016 11:59
Enamasti lähevad imelikuks
a
Aga/ 16. oktoober 2016 06:18
Kas teil kahju ei hakka taimedest,sööte kõik taimed ara kogu aeg.Linnas muru niigi vähe ja taimetoitlased ka veel käivad ringi ,kõigil suu jookseb ainult vett,et saaks kõik taimse nahka panna.Mõni taimetoitlane külla tuleb ,siis peab kõik lillepotid kappi luku taha panema muidu pärast on ainult muld alles.
t
trifiid/ 16. oktoober 2016 00:04
Sai ju öeldud, et Kaisa pangu oma fotod üles. Erilist rõhku pööraku strateegilistele kehaosadele. Siis saab hinnata, et kas toiduvaba päev läks asja ette või on sae käimatõmbamisel põhjust. Ilma tissifotodeta on kõik spekulatsioonide tasemel-
j
Juku/ 15. oktoober 2016 23:23
Mul kodus ka vegan, joob aga SOJA piima, loen, et seda iga päev polegi kasulik juua, seal naissuguhormoonid, mis liigse tarvitamisel tekitab rinnavähki.
n
Nähtud/ 15. oktoober 2016 21:13
Mitmed minu tutvusringkonna noored naised on hakanud samuti veganiteks.
Paari aastaga said neist vastikud, tigedad väikesed, lahjad vanaeided, koos vinnilise naha ja aukus silmadega.
Nad muutusid nii tigedateks kogu ümbritseva inimkonna vastu, et neid hakati vältima. Mitte ükski mees nende kõrval ei püsinud, isegi joodikud mitte, sest varem kenad naised ja rõõmsameelsed olnud olid saanud virisevateks, teisi halvustavateks ja pidevalt konfliktseteks inetuteks olevusteks.
k
Karla/ 16. oktoober 2016 12:01
Sama kogemus. Need, kes loobuvad normaalsest toidust, hakkavad närima oma lähedasi. Ülekantud tähenduses muidugi.
p
Päris jama kohe.../ 15. oktoober 2016 17:24
Sellised Kaisad hävitavad meid ühel päeval. Tavaliselt on sellised ka muus osas radikaalid, kes nt võivad vallandada millegi nende meelest "ülla idee" pärast kasvõi tuumasõja. No näiteks sigade vabaduse eest võideldes hävitada pahad inimesed koos nende sigadega vms.

v
Vee Kann Vikerkaar/ 15. oktoober 2016 16:18
Viieripirukas on väga hea, sest süües ära tainase osa, saab hiljem viinerit endale taguotsa toppida.
v
vegan/ 15. oktoober 2016 15:55
Kahju, et karnistid ei tea, et kõik valgud saaks ka taimedest kätte. Selleks ei pea loomi tapma, et valke saada. Herned, oad, sojaoad, pähklid, teraviljad, kartul jne... Kahju et inimestele on sisendatud, et valgud on ainult lihas , kalas, ja piimatoodetes. Veel kurvem on see, et ei tunta huvigi selle vastu, kuidas säästa loomi kannatustest vaid õigustatakse takka, kui tore on loom tappa ja seda süüa. Ei tunta huvi selle vastu, kas saaks elada nii et ei peaks kedagi tapma ja et äkki on alternatiiv tapmistele.
k
Küsiks arglikult/ 15. oktoober 2016 20:55
Mida te herbistid nt talvel ja sõja ajal süööma hakkate, kui teie edevaid taimetoite võtta pole ja konservid jms on söögiks?
Kraabite kui põhjapõdrad lume alt sammalt?
Teate- ei usu! Te panete kahe suupoolega kõike, mida te kätte saate ja kuna teil on tegelikult jube tige iseloom, siis esimesena hakkate ka kannibalistideks.
m
mutt/ 16. oktoober 2016 08:19
Paraku on nii, et osa asju leidub vaid lihas, näiteks kasvõi B12 vitamiin, mis on hädavajalik aju normaalseks funktsioneerimiseks. Samuti jääb veganitel puudu kaltsiumist ja enamikest B-rühma vitamiinidest. Ega see, et mingi aja jooksul on teie vereproov korras, ei tähenda, et teil tegelikult ka kõik korras oleks. Teatud aja saab organism hakkama nö vanadest varudest, aga kui need on otsas siis enam nalja ei ole. Jah, nii mõndagi neist on ka taimedes, aga inimene ei omasta neid sellisel kujul vaid vajab omastamiseks ka loomseid valke. Aga no eks igaüks ise teab, mida oma tervisega teeb peaasi, et seda teistele peale ei sunni.
k
Kadri/ 16. oktoober 2016 14:47
Te, mutt, olete kohe nii tark. See teie teooriaid ei kõiguta, et nt. Inglismaa ja Kanada toitumisteadlaste organisatsioonid on kuulutanud veganismi turvaliseks igal eluetapil. Teie muidugi kuulutate oma kännu otsast ikka oma jama edasi.
t
15. oktoober 2016 15:01
Tule taevas appi, siin ju selgelt näha, et taimetoitlus mõistusele juba mõjunud. Või nemad peavad päevast päeva rinda pistma selliste "suurte probleemidega"
a
Aga/ 15. oktoober 2016 15:29
kui kõik iga päev vinguvad, et "jänesetoit" ja "kust sa oma proteiini saad" ilma, et ma neile "sadist" või "kust sa oma vitamiinid saad" vastu ütleksin, siis hakkab ajule. Mitte julmusevaba toit, vaid vaimne terror süümepiinades lihasööjate poolt. :(
j
Jäta meelde!/ 15. oktoober 2016 15:45
Looduses on kõik paigas. Ka see, et nii loomade, lindude kui inimeste keskel tehakse vahet "eriliste" suhtes. Sina, oma õigustamisega, looduse vastu ei saa. Kuidas näiteks on sinul meelsus sugudevahelise suhtega? Kas meeldivad sooneutraalsed vahekorrad? Ka sellist häiret esineb loomariigis, mida tõrjutakse. Vaimset terrorit ei oleks kui sa keskmisest väga silma ei paistaks. Veel hullem kui hakkad midagi tõestama. Looduse vastu inimene ei saa.
a
AA/ 15. oktoober 2016 14:34
Lähed koolitusele, kus sul on tagatud söök ja sulle see ei maitse või ei sobi siis ilmselgelt jääd tühja kõhuga. Sellistel üritustel pakutakse ikkagi toitlustust keskmisele, normaalsete toitumisharjumustega kliendile. Kõiksugu eripärasid ei ole ju võimalik arvesse võtta ja need, kellel on omapärasemad toituisharjumused, peavadki ise oma toidulaua eest hoolt kandma.
k
kama kaks/ 15. oktoober 2016 16:53
100% sinu seisukohaga nõus
t
Taoline herbivoor on kohakaasluse alusel kaneurovoor/ 16. oktoober 2016 14:56
Ja sööb oma nõudmistega kaasinimeste närve. Enamus ei pea ennast indiviidi järgi kohendama. Tahad taimi syya, siis parim, mida teha annab, ongi oma toidule hakkamine.
k
Kõige tähtsam.../ 15. oktoober 2016 14:09
Seisan siin paigal ja tunnen kohe, kuidas kogu universum käib minu ümber. Päike ka tiirutab minu järgi. Huvitav, et keegi sellest aru ei saa.
k
Kõige tähtsam.../ 15. oktoober 2016 23:27
Irooniaga kirjutatud tekst ja ikka tuleb miinuseid. Naerma ajab, on ikka inimesed. Kirute riiki ja valitsust, aga ennast ei näe. Virisege edasi, ega teid ei muuda. Mina rohkem ei kommenteeri. Aitab! Tänan, kes lugesid.
o
omnivoor/ 15. oktoober 2016 13:19
See on iga inimese vaba valik, ei tasu siin pirtsutada - istun tühja kõhuga jne. Võta kaasa kodust tehtud toitu, kui mujal pakkutud ei kõlba. Täitsa väikse jonnaka lapse suhtumine. Ja mis taingal on viga? Ah et viiner on sees olnud, Ja mis siis. Nt. kokk (kiskja seisukohast maitsev liha) ju samuti on toidu juures seisnud, lausa oma kätedega puudutanud, kas nüüd toit kohe söömiseks ei kõlba?
t
15. oktoober 2016 12:35
taimetoitlased ei peaks põlgama viinerit, viiner on ju taimetoit. kes seda ei tea? mina ei söö viinerit sellepärast, et selle sees pole grammigi liha.
v
Ving, ving, ving/ 15. oktoober 2016 12:34
on vegani väga väga raske töö. Igal pool ja alati. Kui ei taha ära söö. Samuti tead ise paremini mida sa ise sööd ja kui toitud teisiti kui normaalne ja tavaline inimene, siis võta oma toit kaasa. Ma ei usu et keegi pahaks oleks pannud kui lõuna ajal oma moonakotti tühjendad.

t
Tarmo Männard/ 15. oktoober 2016 12:13
Kui ma otsustan homme hakata kalamarjasööjaks, kas siis peaks mu tööandja toitma mind lähetuses vaid puhta kaaviariga?
Toidueelistused on ikkagi vaid inimese eralõbu ja kui ei meeldi, ära söö. Lihtne, onju!
m
mm/ 15. oktoober 2016 11:33
Taimetoit on erikohlemine?
Oh, aga ükskord algab aega
Kui kõik moslemitest mehed
pikka palvepausi peavad
siis kui teised teevad tööd
t
15. oktoober 2016 11:21
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
ja/ 15. oktoober 2016 13:29
varsti on sul kõhunääre pekki, siis on hilja halada
t
tegelikult/ 15. oktoober 2016 11:11
on inimene kõigesööja ja ainult taimest ära ei ela.Ja pealegi õeldakse "taimetoitlane" lihtsalt kehva ja saamatu küti kohta!
v
vägivallatu/ 15. oktoober 2016 15:23
Tegelikult pole siga evolutsioneerunud selleks, et oma elu jooksul mitte kordagi päikesevalgust näha, või lehmad selleks, et sekundid pärast sündi oma emade juurest ära kiskuda.
Mine küti põtra ;)
t
to vägivallatu/ 16. oktoober 2016 08:26
Aga milleks siis kodusiga loodud on kui mitte toiduks? Ma ei näe sellel loomal ausalt öeldes ühtegi teist funktsiooni. Lemmikloom või? Samuti kana; no milleks see lind siin ilmas veel on kui vaid munemiseks? Peaksid teda puuris papagoi asemel?
v
väike taks/ 15. oktoober 2016 10:39
v
väike taks/ 15. oktoober 2016 10:45
Vabandust.
Kas vegan võib neelata spermat - loomne saadus ju?
t
Tegelikult ei või./ 15. oktoober 2016 11:29
Veganid imevad tavaliselt võilille juurikast valget mahla välja.
l
leo/ 15. oktoober 2016 10:37
Teadlsed on kindlaks teinud, milline on see peamine haigus, mida taimetoitlased põevad. Kaasaegne inimene on teatavasti välja kujunenud just tänu sellele, et hakkas sööma lihatoitu. Niisiis - taimetoitlus kujutab endast mingit veidrust. Mõned teadlased peavad taolist veidrust vaimuhaiguseks
2
22/ 15. oktoober 2016 15:24
mis see peamine haigus on siis? kaasaegne inimene ei söönud hormoonidest täistopitud laipu muidu
k
kapo/ 15. oktoober 2016 21:50
egas ainult liha pole hormoonidest täis topitud,taimed on ka ju jubedalt igasugu keemiat täis
m
Mitte-lihasööja/ 15. oktoober 2016 10:28
Toitumise eripära stiilis ei söö/ei talu/ei tohi on paljude jaoks viisiks saada tähelepanu. Koolitusel ei pea küll keegi erimenüüd pakkuma. Kui keegi teeks oma toitumisest tööl sellise tsirkuse, siis tööandjana mõtleksin tema väljavahetamisele.
j
just tähelepanu vajadus on selle nimi/ 15. oktoober 2016 18:49
minugi tutvuskonnas selline. Tsirkus missugune.
e
E./ 5. aprill 2017 14:39
Mina olen laktoositalumatu, ja kui koolitustel pakutakse sooja bufeelõunat, siis sealt leiab endale sobiva nii laktoosi-, kui gluteenitalumatu, kui ka vegan ja moslem. Valik on lai. Kui on tegemist piruka-ja küpsiselauaga, siis on jah keeruline. Ega ma neid pirukaid siis söömata ei jäta, võtan ferment laktaasi alla ja muudkui läheb.
v
15. oktoober 2016 09:47
veganid teevad ise probleeme. ma ei reklaami seda, vaid alati laual leidub mida syyja, ja perenaine ka ei solvu

h
hõk/ 15. oktoober 2016 09:39
Mind ei huvita veganite negatiivsed kogemused.
o
okei/ 15. oktoober 2016 15:25
ära siis loe artiklit eks
k
kolla/ 15. oktoober 2016 09:30
Tavaline eputis,nagu ei teaks,et viinereid ei valmistata juba ammu enam lihast.
t
taimetoiduline ise/ 15. oktoober 2016 15:25
jep, aga kanakaeladest/varvastest jne küll
v
Veganid!/ 15. oktoober 2016 09:17
Kas te mitte ise ei korja omale oma eripäraga probleeme juurde? Miks peab tavainimene teie ebanormaalsusele kaasa aitama? Leodsite ka mooduse looduse vastu protestida. Eh, teid, veganeid!
v
Viga!/ 15. oktoober 2016 09:19
Mitte Leodsite, vaid Leidsite. Vabandan!
m
miks/ 15. oktoober 2016 15:26
ebanormaalsus? Vägivalla vältida püüdmine on imelik? Kui ma jalaga koera löön siis tuled ütlema, aga kui siga tappa ei taha, siis on ebanormaalsus? WTF
m
maniila/ 15. oktoober 2016 23:26
taim on ka elusolend. kui juurika maa seest välja tõmbad, siis oled ta tapnud. kõike tuleb süüa, aga mõõdukalt.
M
;)/ 15. oktoober 2016 09:13
Ma söön vaid kalamarja, kas seda saaks ka tööandialt nõuda, et kui koolitus siis olgu mul taldrik kalamarja.
i
ikka/ 15. oktoober 2016 15:27
ikka tohid nõuda ja saad õhtulehte äkki samuti
m
Millised/ 15. oktoober 2016 09:04
inimahvid on täisveganid? -MITTE ÜKSKI
n
Noh/ 15. oktoober 2016 15:27
g
gorilla pole erand/ 15. oktoober 2016 16:56
kõik nad söövad liha, kui ainult kätte saavad
n
nojahh/ 15. oktoober 2016 08:40
Ega tööandja ei peagi kellegi erimenüüd teadma kui koolitusele saadab. Erinevate talumatustega on väga palju inimesi. Ei jõua kõigile erimenüüd teha. Seega tõesti - kui ei sobi, võta viiner piruka seest välja või kanna oma moonakotti kaasas. Lugege vähem internetist igasugu jama ja toituge normaalselt ning pole kunagi probleeme kui ülemus saadab koolitusele.
l
loomulik/ 15. oktoober 2016 10:08
minagi eritoidul ega tee sellest probleemi, ei vigise teiste seljas nende aega ja energiat kulutades. minu toitumine on minu probleem ja ise vaatan kuidas saan. ei salli neid krigisejaid.
t
Tiit/ 15. oktoober 2016 18:42
Jah aga veneaeg kui söödi liha ja joodi lehmspiima. Ilma lahjendamata. Polnud neid talumatuid ja astmaatikuid