Eesti uudised

TV3 VIDEO | Nebokat: presidendi valimine nurjus, sest Edgari juhitud Keskerakonnaga ei olnud me valmis koostööd tegema (34)

Õhtuleht.ee, 14. oktoober 2016 20:27
Reimo NebokatFoto: Kuvatõmmis / TV3
Pärast presidendivalimisi pettunud Reformierakonna auesimees Siim Kallas ei välista uue erakonna loomist, sest koduerakonnaga edasi minna on raske. Partei peasekretär Reimo Nebokat aga süüdistab Kallast ihaluses sõbrustada Kremli-meelsetega ehk siis Keskerakonna juhi Edgar Savisaarega, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".

Samal teemal

"Täna hommikul lugedes Äripäeva intervjuud olin ma solvunud, sest Siim, kellega me koos veel presidendi tralli tegime, rääkis täna ajalehe veergudel uue erakonna loomisest," rääkis Reimo Nebokat telekanalile. 

Peasekretär süüdistas Kallast koostöö soovist Edgar Savisaare juhitud Keskerakonnaga ning ihaluses sõbrustada Kremli-meelsetega. "Kremli-meelsust ma viitasin eelkõige viidates Edgarile (Edgar Savisaar - toim) ja Keskerakonnale ja seda seetõttu, et vabariigi presidendi valimine ju seetõttu nurjus, et  Edgari juhitud Keskerakonnaga ei olnud me valmis koostööd tegema," põhjendas Nebokat. "Reformierakond on alates aastast 2007 deklareerinud, et Edgari juhitava Keskerakonnaga me koostööd ei tee."

Reformierakonna aseesimees Hanno Pevkur ütleb, et erakond on alati Kallast toetanud ning seetõttu on paljude solvumine Kallase peale, et ta mõtleb uue erakonna loomisele, ka mõistetav. Pevkur ütles, et Kallas teeb ise oma osused.

Kallas teatas täna, et süüdistus Kremli-meelsuses väärib partei juhatuses arutamist, sest süüdistatav peab saama end kaitsta. Ka presidendivalimiste aspektid väärivad erakonnasisest arutelu. 

"Ma loodan Siimuga (Siim Kallas - toim) kohtuda," ütles peasekretär Reimo Nebokat. Ka aseesimees Hanno Pevkur ütles, et kindlasti juhatus koguneb, et neil teemadel arutleda.

Samal teemal

26.09.2016
Siim Kallas oma edasisest rollist poliitikas: ausalt öeldes konkreetset plaani polegi
14.09.2016
Rõivas: Reformierakond loobus Kallase heaks populaarseimast presidendikandidaadist kaotades sellega reitingutes ja ka hea välisministri
14.09.2016
Atonen: Reformierakonna probleemid algavad partei enda juhtidest
14.09.2016
Holsmer: mingit sõda Reformierakonnas pole