Foto: Alar Truu
Toimetas Helen Pentsa 14. oktoober 2016 16:28
 Toomas Hendrik Ilves kommenteerib Facebookis EASi toetusega Ärma talu ümber tekkinud skandaali.

lvese postitus täismahus:

Puhkusel olles on minuni jõudnud küsimused, millele nüüd korraga vastan.
Aastal 2005 taotles Ermamaa OÜ EASilt toetust, et teha Ärma tallu külalistemaja. Siis olin mina Euroopa Parlamendi saadik, Ermamaa OÜ oli minu tollase abikaasa oma.

Aastal 2006 sai külalistemaja valmis, vahetult enne seda, kui mind vastu üldisi ootusi presidendiks valiti. Julgestuspolitsei hindas olukorda ja otsustas, et ametiajal ei saa Ärma talu külalistemajana toimida.

Toonane EASi nõue oli, et äriühing toimiks edasi ja nõnda jõudsime lahenduseni, et mina maksan Ermamaale üüri Ärma kasutamise eest. Kogu minu ametiaja jooksul aset leidnud rohkearvuliste välis- ja sisekülastuste eest ei võtnud Ermamaa OÜ sentigi. EAS otsustas, et kui ametiaeg on läbi, siis tullakse küsimuse juurde tagasi.

Nagu ma alles sel nädalal teada sain, otsustas EAS juba 2012. aastal, et kui Ärma külalistemajana tegutsemist ei jätka, siis tuleb Ermamaal tagasi maksta summa, mis nüüd teada. Aastal 2015, pärast lahutust sain mina Ermamaa omanikuks.

Minul puuduvad oskused ja kogemused turismiettevõtlusega tegelemiseks. Seda ütlesin ka EASile, mispeale esitati mulle tagasimaksenõue, mille ma tasusin.

EASi tollased ja praegused juhid on olukorda väga täpselt ja ammendavalt selgitanud. Minule on nende öeldust kõige olulisem, et otsust tehes tegutseti korra järgi, mis ei olnud mõeldud üksikjuhtumi lahendamiseks, vaid mis kehtis kõigi jaoks.

Samal teemal

Kommentaarid  (104)

A.H. 16. oktoober 2016 22:39
On sul üldse mingeid oskusi? Klouni kogemus välja arvatud.
murdepunkt 16. oktoober 2016 12:51
riik ja rahvas pakkusid tööd presidendina. Kui eelnevalt oli saadud tööpakkujalt ettevõtlustoetus, siis uus olukord eeldas ka toetuslepingu ülevaaatammist ja tõenäolist muutmist vastavalt uuele olukorrale. Töövõtja esitab sel juhul omad tingimused ja kui tööpakkuja on nendega nõus, lüüakse käed-standartolukord, milles 99,99 prossa töövõtjatest käituksid sarnaselt ka need, kes praegust THI suure usinuse ja innukusega tõrvavad ja solgiga üle valavad
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS