Eesti uudised

Ilves: minul puuduvad oskused ja kogemused turismiettevõtlusega tegelemiseks (104)

Toimetas Helen Pentsa, 14. oktoober 2016, 16:28
 Alar Truu
 Toomas Hendrik Ilves kommenteerib Facebookis EASi toetusega Ärma talu ümber tekkinud skandaali.

lvese postitus täismahus:

Samal teemal

Puhkusel olles on minuni jõudnud küsimused, millele nüüd korraga vastan.
Aastal 2005 taotles Ermamaa OÜ EASilt toetust, et teha Ärma tallu külalistemaja. Siis olin mina Euroopa Parlamendi saadik, Ermamaa OÜ oli minu tollase abikaasa oma.

Aastal 2006 sai külalistemaja valmis, vahetult enne seda, kui mind vastu üldisi ootusi presidendiks valiti. Julgestuspolitsei hindas olukorda ja otsustas, et ametiajal ei saa Ärma talu külalistemajana toimida.

Toonane EASi nõue oli, et äriühing toimiks edasi ja nõnda jõudsime lahenduseni, et mina maksan Ermamaale üüri Ärma kasutamise eest. Kogu minu ametiaja jooksul aset leidnud rohkearvuliste välis- ja sisekülastuste eest ei võtnud Ermamaa OÜ sentigi. EAS otsustas, et kui ametiaeg on läbi, siis tullakse küsimuse juurde tagasi.

Nagu ma alles sel nädalal teada sain, otsustas EAS juba 2012. aastal, et kui Ärma külalistemajana tegutsemist ei jätka, siis tuleb Ermamaal tagasi maksta summa, mis nüüd teada. Aastal 2015, pärast lahutust sain mina Ermamaa omanikuks.

Minul puuduvad oskused ja kogemused turismiettevõtlusega tegelemiseks. Seda ütlesin ka EASile, mispeale esitati mulle tagasimaksenõue, mille ma tasusin.

EASi tollased ja praegused juhid on olukorda väga täpselt ja ammendavalt selgitanud. Minule on nende öeldust kõige olulisem, et otsust tehes tegutseti korra järgi, mis ei olnud mõeldud üksikjuhtumi lahendamiseks, vaid mis kehtis kõigi jaoks.

104 KOMMENTAARI

a
A.H. 16. oktoober 2016, 22:39
On sul üldse mingeid oskusi? Klouni kogemus välja arvatud.
m
murdepunkt 16. oktoober 2016, 12:51
riik ja rahvas pakkusid tööd presidendina. Kui eelnevalt oli saadud tööpakkujalt ettevõtlustoetus, siis uus olukord eeldas ka toetuslepingu ülevaaatam...
(loe edasi)
Loe kõiki (104)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee