Krimi

Krimiülevaade reedel: Pärnus põles saunamaja 

Maria Rozbaum, 14. oktoober 2016, 12:44
Foto: Alar Truu
Eile kell 20.17 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Aisa tänaval. Teataja sõnul põles ühekordne saun ning tulekahju püütakse ka ise kustutada. Sündmuskohale saabudes sisenes päästjate suitsusukelduslüli hoonesse ning alustati kustutustöödega. Tulekahjule saadi kontrolli alla kell 20.40 ning kustutati lõplikult kell 21.37. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse leiliruumist, täpse põhjuse selgitab välja menetlus. Hoone sai tugevaid tule- ning veekahjustusi.

Nüüd aga meile laekunud teadetest:

VALGAMAA:

 • Eile teatati politseile, et Põdrala vallas Liva külas tungis 62-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus kallale 55-aastasele mehele. Politsei pidas ründaja kahtlustatavana kinni ning toimetas ta esmalt arestikambrisse kainenema. Kannatanule osutasid meedikud esmaabi kohapeal.

LÄÄNEMAA:

 • Täna hommikl kell 6.50 sai häirekeskus teate tulekahjust Ridala vallas Uuemõisas Tallinna maanteel. Teataja sõnul oli tanklas tunda tugevat kärsahaisu. Sündmuskohale saabunud päästjad kontrollisid tankla üle, tulekahju ei avastatud. Esialgsetel andmetel võis kärsahaisu levitada kliimaseade. Tankla vastutav isik tegeles probleemiga edasi. 
 • Täna hommikul kella 6.41 paiku kutsuti päästjad Hanila valda Esivere külla appi karjääri. Teataja sõnul oli sõiduk läinud ümber ning üks inimene on sõidukis kinni. Päästjad aitasid kannatanu sõidukist välja ning andsid ta üle kiirabile.

SAAREMAA:

 • Eile kell 15.18 teatati häirekeskusele järelevalveta lõkkest Muhu vallas Vanamõisa külas. Teataja sõnul tossas lehehunnik. Päästjad kustutasid soduihunniku, mis oli mitu päeva hõõgunud ning levinud pinnasesse.

JUHTUM PIIRIL:

 • Eile saabus Koidula piiripunkti riigist väljuvale suunale 35-aastane Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel ilmnes, et isik on Schengeni territooriumil seadusliku aluseta viibinud nädal aega. Mehele koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks ning ta suundus Venemaa Föderatsiooni. 
 • Eile õhtul saabus Luhamaa piiripunkti Venemaa Föderatsiooni registreerimistunnusega poolhaakega veoauto, mille andmete kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et autorong ei ole tehniliselt korras. Kahjustatud kütusepaagi ja veotelje rikkega veoki piiriületus tõkestati, andmed kanti liiklusjärelevalve infosüsteemi ning sõiduvahend koos juhiga suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni vigade kõrvaldamisele.
 • Eile kella 21 ajal saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale Eesti numbrimärgiga järelhaagisega veok, mille kontrollimisel avastasid piirivalvurid amortisaatorite rikke ning katkise plommiga sõidumeeriku. Sõiduvahend ja selle haagise ohtlikud vead fikseeriti ning veok suunati erakorralisele ülevaatusele. 
 • Ööl vastu tänast peatasid Piusa kordoni piirivalvurid Võrumaal Meremäe vallas Vaaksaarõ külas kontrolliks sõiduauto Audi, mille dokumentide kontrollimisel selgus, et masinal puudus nii kehtiv tehniline ülevaatus kui ka liikluskindlustuse leping. Auto roolis olnud 40-aastase mehe suhtes alustati väärteomenetlust.
 • Eile saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal ja 1991. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud. Mõlemal juhul puudusid isikutel asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile teatati, et Jõhvis Tartu maanteel sihtis 53-aastane mees relvataolise esemega kaht 13-aastast poissi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. 
 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme maanteel varastati rändtsirkusest printer Samsung. Kahju on 209 eurot
 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval asuvast korterist varastati lauaarvuti Lenovo, gaasiboiler ja uks. Kahju on selgitamisel. 
 • Eile teatati, et Jõhvis Narva maanteel asuvalt turult varastati naisterahvale kuulunud jope, mille taskus oli mobiiltelefon Sony, autojuhiluba ja sõiduauto võtmed. Esialgne kahju on 460 eurot.
 • Eile kell 00.13 Kohtla-Järvel  Järve linnaosas Järveküla teel kustutasid päästjad tänaval põlenud prahihunniku.

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Eile teatati, et Karitsa külas asuvalt ehitusobjektilt varastati 2000 liitrit diiselkütust. Esialgne kahju on 2000 eurot.
 • Eile kell 03.09 teatati Häirekeskusele tulekahjust. Tapa vallas Läste külas, kus teataja sõnul põles elumaja. Päästjate saabudes põles  talumaja veranda. Koheselt alustati kustutustöödega ja kell 04.08. tulekahju oli likvideeritud. Inimesed tulekahjus vigastada ei saanud.

DEMINEERIMINE:

 • Valgamaal Helme vallas Taagepera külas leiti aiatöödel kaks mürsku. Kontrollimisel selgus, et tegemist oli metallist esemetega, mis ei olnud lõhkekehad. Leiud utiliseeriti pommigrupi territooriumil.·        
 • Valgamaal Helme vallas Patküla külas leidis metsas jalutuskäigul olev inimene 76 mm mürsu ja 82 mm miinipildujamiini. Ala kontrollimisel leidsid demineerijad veel kaks 20 mm mürsku. Esemed viidi hävitamiseks hävituskohta
 • Eile tegid demineerijad kahjutuks Tallinnast Uus-sadama tänavalt leitud 75 mm mürsu.

HARJUMAA:

 • Eile teatati, et Raasiku vallas Järsi külas varastati karjaaialt elektrikarjused ja nende akud. Esialgne kahju on 560 eurot.

TALLINN:

 • Eile kell 15.17 teatati, et Haaberstis Õismäe teel on kortermaja ühes korteris põlemine. Päästjate saabudes oli korteri ühe toa põrandal umbes ruutmeetri suurune põlemine, päästjad panid tulele piiri kella 15.32ks. Tuleõnnetuse täpsemad asjaolud selgitab uurimine.
 • Eile teatati, et Põhja-Tallinnas Roo tänaval asuvas korteris ähvardas 43-aastane mees 45-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni. 
 • Eile teatati, et Kristiines Kuldnoka tänaval asuvas korteris lõi tuttav mees 34-aastast naist ning tekitas talle tervisekahjustusi. 
 • Eile teatati, et Kristiines Kuldnoka tänaval asuvas korteris toimus konflikt 28-aastase alkoholi tarvitanud mehe ja 26-aastase naise vahel, mille tagajärjel sai naine tervisekahjustusi. 
 • Eile teatati, et Kesklinnas Uus-Tatari tänaval asuvas hoones toimus konflikt 33-aastase ja 26-aastase naise vahel. 

LIIKLUSÕNNETUSED:

 • Eile kella 07.25 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas Ristiku tänav 75 juures, kus 56-aastane mees sõitis sõiduautoga Audi Allroad otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud jalakäijale, 5-aastasele poisile. Jalakäija toimetati Tallinna Lastehaiglasse. 
 • Eile kl.10.23 toimus liiklusõnnetus Pärnus Lai tn.28 juures, kus sõiduteele jooksnud jalakäija, 10-aastane poiss sai löögi kaubikult Mercedes-Benz Vito, mida juhtis 66-aastane mees. Jalakäija toimetati Pärnu haiglasse kontrolli. 
 • Eile kella 18.36 toimus liiklusõnnetus Pärnus Riia maantee ja A.H.Tammsaare puiestee ristmikul, kus 20-aastane mees sõitis sõiduautoga BMW 735i parempööret sooritades otsa ülekäigurajal sõites teed ületanud jalgratturile, 42-aastasele naisele. Jalgrattur toimetati Pärnu haiglasse. 
 • Eile kell 19.03 toimus liiklusõnnetus Rapla maakonnas Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 47. kilomeetril, kus 53-aastase mehe juhitud sõiduautole Opel Astra Sports Tourer jooksis ette põder. Juht ja sõidukis kaasreisijana viibinud 41-aastane mees toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee