ASi Hekotek juhatuse esimehele Heiki Einpaulule annab aasta ettevõte auhinna üle president Kersti Kaljulaid.Foto: EAS
Toimetas Maria Rozbaum 14. oktoober 2016 08:36
Eesti edu võti pole mitte teiste leiutiste kiires kopeerimises, vaid leiutamises, ütles president Kersti Kaljulaid eile Eesti Parimad Ettevõtted 2016 auhinnagalal, kus tunnustati edukaid ettevõtteid ja ettevõtjaid. 

"Enam ei ole edu võti läbi välisinvestorite kiires tehnoloogia parandamises. Enam ei ole võti läbi välispartnerite oma turukompetentsi tõstmises. Nüüd käib mäng panga peale - kas me suudame olla innovatsiooniliidrid," sõnas president Kaljulaid. 

President kuulutas üritusel välja Aasta Ettevõtte 2016, kelleks on  Hekotek AS ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Swedbanki poolt algatatud konkursi Noore ettevõtja 2016 laureaadi, kelleks on Taxify OÜ looja ja juht Markus Villig.  

Riigipea rõhutas oma sõnavõtus, et ettevõtjatel on suur roll keskmise sissetuleku klaaslae murdmisel, mille all me täna paljudes sektorites veel kinni oleme. "Selle klaaslae olemust on oluline taibata enne, kui hapnik lõpeb ja me väsitame ennast üha enam ja enam ninaga vastu klaasi surudes. Veel enne tuleb leida väljapääs, ōigemini väljapääsud, sest lihtsad, selged ja valed või ainult lühiajaliselt õiged suured üksiklahendused meid ei rahulda," sõnas president Kaljulaid.  

"Paljud tänased tulusad tööd on paindlikud, ettevõtmise rõõmu ja ise otsustamise vabadust pakkuvad. Noored otsivad tööturult just nimelt vabadust, mitte enam lihtsalt rakendust. Vaba vaim vajab vaba keskkonda, et luua ja kasvatada," ütles Kaljulaid. 

Ta lisas, et vabadus on teistpidi alati vastutus: "Te saate kaitsta oma vabadusi, kui võtate vastutuse meie majanduskeskkonna eest. Aus mäng vajab vähem kohtunikutööd. Ma näen, et üle aastate paraneb seegi mõistmine."

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

No 15. oktoober 2016 10:17
Mida vastust, nii et piima enam vaja pole , kõik leiutama
Aga lp president ratast pole enam vaja leiutada
Neo 14. oktoober 2016 20:09
Aga äkki hakkaks hoopis asuaks..ah!?
Võibolla ajame nii palju rohkem varandust kokku ,,ah!?
Vabas vormis tõlgendus suurepärasest lastefilmist "Arabella mereröövli tütar".
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS