Eesti uudised

RAADI ELANIKUD: "Kes julgeks siin enam oma last üksi õue lasta?" (49)

LISA KOMMENTAAR

Tegelikult 20. oktoober 2016 17:07
on Raadile vaja veel Aafrika pigisid ja araabia kitsekarjuseid. Küll Taavi neid leiab ka sinna. Saavad ERM-is Eesti kultuuri õppida.
vana parm 18. oktoober 2016 20:56
ärge värisege Raadi elanikud, õige pätt kodu ümbert ei murra
a.j2nx 18. oktoober 2016 09:02
Vang on ka ikkagi inimene .
Harv juhus 17. oktoober 2016 14:54
Elasime Talinnas Herne tänavas ja oli puumaja. täna 19 aastat tagasi ja minu lapselaps oli alles tita. Yhes korteris meie naabruses elas endine vang ja tal käis kylas palju sopru. Kartsime väga. harjusime kohe nendega sest nad käitusid igati eeskujulikult. Kui tytar tuli lapsevankriga koju siis kysiti kohe et kas voime aidata. Ja tostsid vankri trepist yles. Voi jälle kysisid et kas saab raha laenata ja paari päeva pärast et kas saame raha tagasi anda. Hea mälestus jäi. Aga praegusel ajal kasutatakse narkootikume ja ohtlik seis. Hoidku jumal teie lapsi!
17. oktoober 2016 14:01
Inimestele tuleb anda ka info ja kindlus,et sinna tõesti pannakse vaid kanepivennad,vargad,valgekraed jms. kontingent. Mõrtsukaid ei taha minagi. Lubja tn. varjupaiga pärast ei peaks küll laps kartma. Joodikud ja tänavale tõstetud üldjuhul ei kujuta mingit ohtu. Vangide rehakeskus on teine asi.
Kristiina 17. oktoober 2016 14:00
Inimestele tuleb anda ka info ja kindlus,et sinna tõesti pannakse vaid kanepivennad,vargad,valgekraed jms. kontingent. Mõrtsukaid ei taha minagi. Lubja tn. varjupaiga pärast ei peaks küll laps kartma. Joodikud ja tänavale tõstetud üldjuhul ei kujuta mingit ohtu. Vangide rehakeskus on teine asi.
mart 17. oktoober 2016 00:52
sellise asutuse võiks mõne linnaisa kõevalmajja teha. Siis kuuleks, kas on hea projekt
Kõrvaltvaataja 15. oktoober 2016 22:20
need lähemal olevad vetkeskuse majade kompleksid erastati selle valitsuse saabumise ajal asutuse juhtidele EVP-dega. Kellel oli neid lepalehti piisavalt, see sai nad ju tasuta. Ruumi on seal laialt. Seal ei ole nii, et naaber vahiks aknast sisse. See on vaikne rajoon. Isegi linnaliin ei liigu seal akna alt läbi. Ühes küljes on konservitehase hall sein pikalt. Aed peaks territooriumil ka ümber olema. Kust nad mitusada allkirja kokku korjasid, seda ei kujuta ettegi.

pärnakas 15. oktoober 2016 00:34
Igasugune hoone funktsiooni muutmine peaks toimuma ehitusseadustiku alusel ja olema eelnevalt kooskõlastatud omavalitsusega. Huvitav vastuolu, et Riigi Kinnisvarale riigi seadused ei kehti.
J 14. oktoober 2016 19:32
Väga kurb, et kohalikud peavad oma kodudest lahkuma idiootide pärast :/ Aga ega kui selline asutus läheduses saab olema, pole kahjuks ostjat ka mitte kuskil :/
Ja mis vabandus see on, et maksimaalselt 11 inimest? Selle sees võib vabalt üks tropp olla... Ja mis valve? Krt kui vanglas suudab inimene endale käe külge panna, mis sellest valvest seal kasu on?
I 14. oktoober 2016 19:54
Need kipsmajad kõik pangalaenuga ehitatud, vaevalt nüüd need tegelased lahkuvad, niisama kekutavad. Kus nad parema koha leiavad? See 10 endist vangi pole tõesti midagi, millest numbrit teha, pealegi jääb see endine vet keskus suht elanikevaesesse kanti. Valla ja linna piirile. Uusasumid vallas ja linnamajad on sellest kaugemal.
Lgp. Tõnu Ints 14. oktoober 2016 19:21
Te ise olete selle projekti ära rikkunud. Teie vassimine, valetamine ja kohalike inimeste üle naermine on tekitanud kohalikes elanikes suure võitlusvalmiduse. Oleksite oma asju hakanud ajama õigest otsast valla ja kohalike inimeste teavitamisest, nendega läbirääkimisest. See oleks vähemasti tekitanud usalduse Teie suhtes. Te tahate asju ajada varksi ja salaja, nagu mingi kriminaal tegutseb. Nii ei saavutata inimeste usaldust ja lugupidamist. Projektis muidu mõnigi asi väga positiivne, ainult, et kriminaale ei pea koondama ühte kohta.
nh 14. oktoober 2016 17:57
Lubja tänava sotsiaalmaja kõrval on juba kodutute telklaager- esialgu oli hoonet piirava aia sees, aga ju vist kellelegi linnavalitsusest see ei meeldinud- nüüd on telk aia taga püsti! Huvitav miks?- mõlemalpool aeda on ju linna maa, aga eks aia sees olevad telgis ööbivad viitavad kohtade nappusele, aga aia taga elavad elavad oma vabast tahtest vabas looduses! Eks samasugune telklaager hakka ka sinna varjupaiga kõrval olevasse võsasse tekkima- kes hoonesse sisse ei saanud, jääb võssa ootele, kuna saab! Võsas elutsevad pole aga juba mitte linna, vaid maaomaniku probleem!
omad saavad kokku 14. oktoober 2016 17:52
Sealsed kadjakate majad nüüd küll ausa töömehe palga eest ehitatud ei ole. Ühed pätid kõik - las purelevad omavahel!
Raadikas. 14. oktoober 2016 16:40
Pole see Raadi nii vaikne ja armas midagi. Siingi elab inimesi, kes on teel vangi :). Ja pigem on ju positiivne teada, et vot need on vangid ja seal on valve ka neil, kui see, et saata nad niisama üksi ise hakkama saama. Siis ju ei teaks ka tänaval suhtlema hakates, et endine vang on. Ja samamoodi võiks sattuda Raadile elama, lihtsalt keegi ei teaks kust tulek.
andres 14. oktoober 2016 17:41
Kui kõik teavad, et sina oled olnud vanglas tehtud lolluse eest on sinul taas inimestega sotsialiseerumine väga raske
babuška 14. oktoober 2016 13:06
Miks jätta need vabanenud vangid Tartusse? Iga suller peaks saadetama sinna maakonda, kust ta vanglasse sattus. Seal ju ka politseid ja sotstöötajad jne.
ERM 14. oktoober 2016 12:57
Kas seda asutust ei saaks Eesti Rahva Muuseumiga Raadil ühendada. Muuseumi riigihankeid vaadates tundub nagu retside tehtud.

Pihkva Oblast 14. oktoober 2016 12:08
Tartu, Dorpat, Jurjev on ju kriminaalide ja joodikute linn. Normaalne
kui 14. oktoober 2016 11:58
tõsiselt, siis vaevalt sinna miskit rajatakse, kui vallavanem on vastu. Pole saladus, et Tartu vald on vägagi vallavanema nägu ja tegu.
Nende elanike hirme võib mõista, kuid kui aus olla, siis linna ei saa niimoodi arendada, et kõik rahule jääks. Alles see oli kui Supiselts keelas ära silla ehitamise, samas lubades "omadel" seal Supilinnas arendada kortermajade ehitust. Linna valitsemine eeldab ikkagi tasakaalu ühiste ja väikekogukondade huvide vahel.
Ka seal Raadil muide. Need pole mingid pätid, kes käivad koeri surnuaial jalutamas-pissitamas, vaid nn uusasukad pappmajade rajoonist. Nii et pättusi tehakse seal praegugi,
Irooniliselt 14. oktoober 2016 11:29
Aga kallid kaaskodanikud! Need eksinud ja õnnetud inimesed on ju oma ränga karistuse juba ära kandnud ja paenemise teele asunud, Meie mugav eurovangla ja selle hoolitsev personal on nad täiesti ümber kasvatanud! Nad vajavad nüüd mõistvat ümbrus ning keskkonda, et taas täisväärtuslike kodanikena ühiskonda sulanduda. Ja see eriline au ning usaldus on usaldatud just teile! Kas saab siis sedavõrd egoistlik ning eelarvamuste kütkeis olla?
Allan 14. oktoober 2016 11:28
Kes oli küll see nõme pealiskaudne bürokraat, kes käivitas projekti "ülikoolilinn vangide linnaks"!?
Koda2 14. oktoober 2016 11:17
Kes pagan tegi omal ajal otsuse rajada Tartusse vangla!?
Kas vanglast vabanenud hakkavad üliõpilasteks võ?
Vene rahvusest vangid tuleb saata sünnimaale, Eesti retsid ga eraldatud piirkonda meie kodumaal.
Lgp. Tõnu Ints 14. oktoober 2016 09:52
Kas Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas rahva arvamus ei loe? Küsimusele kas kohalike arvamus ei loe midagi ja kas kohalikel on midagi teha, et sellist tegevust raadile ei tuleks, oli Teie vastus valla koosolekul, et teil pole midagi teha ja keskus tuleb.???
Andres 14. oktoober 2016 09:51
Miks minu korduvatele järelpärimistele riigiametnik ei vasta?
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas. Ka Rõivasel ja tema, Mercheli käes märja kaltsuna toimival, valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.
Ann 14. oktoober 2016 09:41
Miks see keskus ei võiks olla vangla kõrval?

kuhu oleme teel.. 14. oktoober 2016 08:40
alaealiste kriminaliseerituse tasemelt oleme jõudnud juba Euroopa absoluutsesse tippu . Igatsugu laabreid tuleb üha juurde.Kuhu edasi ?
MGM 14. oktoober 2016 08:39
Loomulikult Raadile, kuhu siis veel. Vaadeldes seda kõrgete tarade ja turvakaameratega varustatud eramajade rajooni, tunneb iga vang seal end koduselt. Kohaliku elaniku vangivalvuri mentaliteet aitab ühiskonda sulandumisele kaasa.
võta või jäta 14. oktoober 2016 08:36
aga Ansipi poolt alustatu kannab juba mahlakaid vilju.ERM sobib sellesse ansamblisse suurepäraselt.
Arvamus 14. oktoober 2016 08:19
Peaks paigutama kesklinna seal kaamerad, politseipatrull pidevalt tiirutamas.
14. oktoober 2016 08:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
kas sa ise ka aru saad mida räägid ,loe artikkel läbi , 14. oktoober 2016 09:35
mitte ainult,et tahaks ka rääkida ,aga see hoopis eks vangide teema , mitte ei haaku sinu omaga ,aga peaministrit tuletad küll ,hea sõnaga,, meelde või siu nim see , tõsi , tõsi...
Brunn 14. oktoober 2016 08:10
Hullem kui vene aeg. Pirrud põlema.
Q 14. oktoober 2016 08:09
Miks neid kohti ei rajata kusagile Kohtla -Järve lähedale, seal suur töötumus?
raadikad 14. oktoober 2016 08:02
ME PEAME MIDAGI ETTE VÕTMA! Raadi oli ilus rahulik vaikne roheline linnaosa. Me ei tohi lasta võtta seda ära.

prrrrrrrrrrr 14. oktoober 2016 07:57
jubedaks kohaks on tartu muutunud, peksmised, tapmised, nüüd need
hm 14. oktoober 2016 07:40
Kuna tegemist on mingi kahtlase MTÜ-ga siis liiga palju protestides saate hoopis pagulased sinna. Laste suhtes palju hullem variant.
ab 14. oktoober 2016 07:40
kurb, aga paistab, et ka tartust on juba ajud ära kolinud!
Kviissenthali tundub 14. oktoober 2016 07:38
sobiv koht olevat. Ja eksvangidele ka suurepärane eeskuju, kuhu võib ausalt elades välja jõuda.
ja eriti MADRUSE TÄNAVASSE , mille mittemeeldimisega käib MÕNI hipster kohut , 14. oktoober 2016 09:47
siis saavad alles suurematest probleemidest aru ,kui eksvangid jalutavad seal mööda Madruse tn. :D :D
lihtne 14. oktoober 2016 07:38
kui vabanevad vanglast ,miks siis paigutatakse nad jalle uhte ,kas kellelgi kodu pole sailinud,millise astme kurjategijad nad siis on.Meie riik on lopuks ainult kodutud,kes ei kai tool ja nuud siis tehakse eraldi veel endised vangid.kas nad tool hakkavad kusagil kaima,ei moista mis toimub.Kus nende endised elukohad siis jaid voi pole neid olnudki.Nad voibolla pole ohtlikud ,aga olenb sellest kas nad tahavd muutuda normaalseteks.Kui jalle koik koos ,siis loob ju valja see vangis olijate kambavaim.
ka 14. oktoober 2016 07:38
Olgem ausad, need 10 ei ole mingid maksupetturid, roolijoodikud. Neil on pered, kodud ootamas. Need. 10 on pikaajalised vangid ( loe: raske, isikuvastase kuriteo toimepanijad), keda tuleb taasühiskonnastada, neile peavarju anda, sest keegi neid ei oota enam väljas.
hmm 14. oktoober 2016 07:24
Ja kuhu sis rajada? Ehk reaalselt ei saa neid ju kuhugi metsa saata....Ropka linnaosas on Tartu Vangla koos avavangla ja paarisjaa ringi jalutava kinnipeetavaga ja kohalikud ei saa kurta...Miks see raadi siis nüüd nii elitaarne koht on kuhu 10kond karistuse kandnud isikut ei tohi sattuda? Samasugune ninakirtsutamine nagu Madruse tänavanime üle jne....lihtsalt rahakott maksab.
Kutt 14. oktoober 2016 07:31
Aga võta omale naabriks
kuhu rajada? 14. oktoober 2016 08:18
Vangla ümber maad jagub. Sinna võikski rajada. Oleksid kõik kenasti valvatud.
No 14. oktoober 2016 08:41
sinna ROPKASSE Tartu vangla kõrvale siis rajagegi, ongi kõik ilusti koos.
cz 14. oktoober 2016 07:13
Head töllid ikka need Björnid ja muud jutud seal. Sellised tuleks ise vangimajja visata kuna takistavad riigi terrori all kannatanute rehabiliteerumist. Igasuguste sarnaste ürituste eel on tekkinud mingi nõme paanika. Tuleb lihtsalt asi ära teha ja küll inimesed näevad, et sellest midagi hullu ei sünni.

14. oktoober 2016 07:11
no vot. selline asi ilmselt langetab ka kinnisvara hinda. seega, asu aga kähku müüma.
Kuuuurija 14. oktoober 2016 07:08
Kas tõesti ei pea üldse muretsema, kui sinu naabriks tuuakse elama 11 kriminaalkurjategijat? Kas see Ints vastutab oma peaga, kui siiski tekib probleeme?
Sander 14. oktoober 2016 05:40
"Kas tõesti sõidab riigi rahaga toetatav asutus maksumaksjatest jälle teerulliga üle?"-raudselt! Imestama paneks see kui oleks vastupidi. Praktika on seda kordades näidanud, et sellist kontingenti ei tohi koondada ühte punkti, raudselt tulevad probleemid.