Maailm

Palved ei aidanud, Tai kuningas suri (6)

Õhtuleht.ee, 14. oktoober 2016 04:00
Palved ei aidanud, Tai kuningas suri.Foto: Reuters / Scanpix
Tai kuningakoja teatel suri 88aastane kuningas Bhumipol Adulyadej eile rahulikult Bangkokis Siriraj haiglas, kus ta oli juba pikemat aega ravil viibinud.

Seda, et 70 aastat troonil olnud monarh on suremas, anti teada juba esmaspäeval, kui tema tervislik seisund kuulutati ebastabiilseks.

Samal teemal

Viimastel päevadel viibis Sirijaj haigla ees palju inimesi, kes palvetasid kuninga eest, kuid see ei aidanud. Surma põhjust kuningakoda ei öelnud, kuid varasemate teadete järgi ütlesid kuningal üles neerud ja seejärel ka kopsud.

Tai peaminister Prayuth Chan-ocha kuulutas riigi ametnikele välja terve aasta kestva leinaaja. Peaminister pöördus ka kodanike poole üleskutsega hoiduda kuu jooksul pidustustest ja festivalidest.

Tai uueks kuningaks saab Bhumipol Adulyadej 64aastane poeg, kroonprints Maha Vajiralongkorn, kes saabus Saksamaalt Münchenist kodumaale kolmapäeval.

Eile surnud kuningat austati Tais väga. Teda peeti riiki ühendavaks sümboliks ja ühiskonna stabiilsuse alustalaks. Uuel kuningal on rahva seas oluliselt väiksem toetus. seetõttu kardetakse, et Taid ootab ees senisest suurem poliitiline ebastabiilsus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee