Veebipoodlemine (Stanislav Moshkov)

Ligi 6000 veebipoodi on nakatatud pahavaraga, mis varastab klientide krediitkaartidelt andmeid. Veebipoodide seas on ka hulk Eestis tegutsevaid nagu näiteks jysk.ee, zippopood.ee, drgiorgini.ee, helmehaldjas.ee, sangar.ee ja smarta.ee, kuid neid võib olla rohkem.

Hollandi IT-arendaja Willem De Grooti sõnul on pahavaraga veebikülgede nakatamise taga kübervargad. De Groot leidis 5925 kahjustatud veebikülge, kui uuris andmevarguskoode veebisaidi tarkvaras, kirjutas BBC. Mõned varastatud andmed olid saadetud Venemaal asuvatesse serveritesse, rääkis Hollandi veebiportaali byte.nl kaasasutaja ja turbe juht Willem De Groot.

Häkerdajad kopeerivad krediitkaardi ja muu maksuteabe. Varastatud andmed müüakse mustadel veebiturgudel, kus kaart maksab ligikaudu 30 dollarit. De Groot leidis veebikülgedelt üheksa erinevat skimmeri koodi, mis paneb arvama, et häkkimisega on seotud erinevad kriminaalsed rühmitised.

Nimekirja häkitud veebipoodide aadressidega näed SIIT.

Jaga artiklit

21 kommentaari

M
Mix Wõrgust Ostmin  /   12:57, 14. okt 2016
Pole seni ega hakka ka edaspidi mingeid ümbertnurga ostlemise E-poode kasutama. Hindan vanamoodsat viis minna ise poodi soovitud kaupa valima, et siis kohapeal ka ise maksta. Kes aga on umbusklik, maksku sulas.
E
eleonore  /   10:56, 14. okt 2016
tegelikult, krediitkaardiga on nii et kui sulle kaupmees ise kaubaga tüssu teeb, siis on ta varastanud panga raha ja kui taipad õigel ajal protestida, ei pea sina midagi maksma. aga kui sa maksad deebetist, siis on suht kindel et oled ilma oma isiklikust rahast ja pangal on täiesti suva sellest.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis