Tarbija

TÄHELEPANU, VEEBIPOODLEJAD! Paljud veebipoed on nakatatud pahavaraga, mis varastavad klientide krediitkaardi andmeid  (21)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2016 19:22
VeebipoodlemineFoto: Stanislav Moshkov
Ligi 6000 veebipoodi on nakatatud pahavaraga, mis varastab klientide krediitkaartidelt andmeid. Veebipoodide seas on ka hulk Eestis tegutsevaid nagu näiteks jysk.ee, zippopood.ee, drgiorgini.ee, helmehaldjas.ee, sangar.ee ja smarta.ee, kuid neid võib olla rohkem.

Hollandi IT-arendaja Willem De Grooti sõnul on pahavaraga veebikülgede nakatamise taga kübervargad. De Groot leidis 5925 kahjustatud veebikülge, kui uuris andmevarguskoode veebisaidi tarkvaras, kirjutas BBC. Mõned varastatud andmed olid saadetud Venemaal asuvatesse serveritesse, rääkis Hollandi veebiportaali byte.nl kaasasutaja ja turbe juht Willem De Groot.

Häkerdajad kopeerivad krediitkaardi ja muu maksuteabe. Varastatud andmed müüakse mustadel veebiturgudel, kus kaart maksab ligikaudu 30 dollarit. De Groot leidis veebikülgedelt üheksa erinevat skimmeri koodi, mis paneb arvama, et häkkimisega on seotud erinevad kriminaalsed rühmitised.

Nimekirja häkitud veebipoodide aadressidega näed SIIT.