Tarbija

TÄHELEPANU, VEEBIPOODLEJAD! Paljud veebipoed on nakatatud pahavaraga, mis varastavad klientide krediitkaardi andmeid  (21)

Toimetas Kristin Aasma, 13. oktoober 2016, 19:22
VeebipoodlemineFoto: Stanislav Moshkov
Ligi 6000 veebipoodi on nakatatud pahavaraga, mis varastab klientide krediitkaartidelt andmeid. Veebipoodide seas on ka hulk Eestis tegutsevaid nagu näiteks jysk.ee, zippopood.ee, drgiorgini.ee, helmehaldjas.ee, sangar.ee ja smarta.ee, kuid neid võib olla rohkem.

Hollandi IT-arendaja Willem De Grooti sõnul on pahavaraga veebikülgede nakatamise taga kübervargad. De Groot leidis 5925 kahjustatud veebikülge, kui uuris andmevarguskoode veebisaidi tarkvaras, kirjutas BBC. Mõned varastatud andmed olid saadetud Venemaal asuvatesse serveritesse, rääkis Hollandi veebiportaali byte.nl kaasasutaja ja turbe juht Willem De Groot.

Häkerdajad kopeerivad krediitkaardi ja muu maksuteabe. Varastatud andmed müüakse mustadel veebiturgudel, kus kaart maksab ligikaudu 30 dollarit. De Groot leidis veebikülgedelt üheksa erinevat skimmeri koodi, mis paneb arvama, et häkkimisega on seotud erinevad kriminaalsed rühmitised.

Nimekirja häkitud veebipoodide aadressidega näed SIIT.

21 KOMMENTAARI

m
Mix Wõrgust Ostmin 14. oktoober 2016, 12:57
Pole seni ega hakka ka edaspidi mingeid ümbertnurga ostlemise E-poode kasutama. Hindan vanamoodsat viis minna ise poodi soovitud kaupa valima, et siis kohapeal ka ise maksta. Kes aga on umbusklik, maksku sulas.
e
eleonore 14. oktoober 2016, 10:56
tegelikult, krediitkaardiga on nii et kui sulle kaupmees ise kaubaga tüssu teeb, siis on ta varastanud panga raha ja kui taipad õigel ajal protestida, ei pea sina midagi maksma. aga kui sa maksad deebetist, siis on suht kindel et oled ilma oma isiklikust rahast ja pangal on täiesti suva sellest.
Loe kõiki (21)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee