Krimi

Krimiteadete ülevaade neljapäeval: puhastamata korstnad tekitavad päästjatele peavalu (1)

Maria Rozbaum, 13. oktoober 2016, 12:55
Foto: Tiina Kõrtsini
Möödunud ööpäeva jooksul laekus taaskord mitmeid teateid kodude kohta, kus pole küttehooaja alates korstnapühkijat kutsutud ja seetõttu on läinud põlema korstnad või lõõrides tahm. Õnneks seekord midagi hullemat ei juhtunud.

Nüüd meieni jõudnud teated järjekorras:

JUHTUM PIIRIL:

 • Eile saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isikul puudus selge eesmärk riiki sisenemiseks ning tal puudusid piisavad elatusvahendid riigis viibimiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Eile teatati, et Rakveres Heina tänaval asuvast garaažiboksist varastati valuveljed koos rehvidega, keevitusaparaat, tööriistakohver ja muid esemeid. Kahju on 2739 eurot.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuva maja juures rünnati 36-aastast naist, kellelt üritati ära võtta käekott. Tänu mööduja sekkumisele ei viidud kuritegu toime. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe. 
 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuvas korteris tungis 42-aastasele naisele kallale tema endine elukaaslane. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. 
 • Eile teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas majas peksti 34-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 41-aastase mehe. 
 • Eile teatati, et Narvas Vestervalli tänaval asuvas majas peksti 38-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe. 
 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel asuvast korterist varastati keevitusaparaat, kodukino ja mängukonsool. Kahju on 9409 eurot.
 • Eile kell 20.49 Jõhvi vallas Jõhvis  Puru teel ja kell 10.47 Kohtla-Järvel Järve linnaosas Kalevi tänaval kustutasid päästjad prügikonteineri.
 • Eile kell 17.44 Häirekeskusele teatati, et Narvas Tallinna maantee korterimaja  4. korruselt on näha suitsu aknast. Selgus, et tegemist oli grillimisega rõdul. Grill oli kustutatud ja selgitustöö tehtud.
 • Eile kell 14.39 Häirekeskus sai teate, et Kohtla-Järvel  Järve linnaosas Keemia tänaval VKG territooriumil on elavhõbe välja voolanud ja on avastatud ühes kontoriruumis  põrandal. Päästjate saabumisel töötajad olid evakueeritud. Selgus, et  välja voolanud kogus oli umbes 10 grammi ja ohtu ei olnud. Elavhõbe oli kokku korjatud ja sellega sündmus lõppes.

SAAREMAA:

 • Eile kell 20.11 sai häirekeskus teate põlengust Lääne-Saare vallas Jõgela külas. Teataja sõnul oli ahju tuld tehtud ning tuba oli suitsu täis. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et tulekahjuga tegemist ei olnud. Tõenäoliselt oli tuld tehtud küttekoldesse, mis oli külm ning seetõttu hakkas ahi suitsu sisse ajama.

RAPLAMAA:

 • Täna kell 6.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Kärus Jaama tänaval. Teataja sõnul oli kahekordse elamu teisel korrusel ahju juures näha leeki. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et tegemist oli tahmapõlenguga korstnas ning soojamüüris.

LÄÄNEMAA:

 • Eile kell 14.21 sai häirekeskus teate tulekahjust Lääne-Nigula vallas Kadarpiku külas. Teataja sõnul põles eluhoones asuv katlamaja. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et katlaruumis oli boilerile ladustatud kergesti süttivat materjali, mis põles. Tulekahju oli hoone omaniku poolt kontrolli alla saadud, päästjad kustutasid tulekahju lõplikult.
 • Eile kell 10.37 teatati häirekeskusele põlengust Hanila vallas Hanila külas. Teataja sõnul põles sõiduauto. Päästjate saabudes oli sõiduk leekides. Päästjad kustutasid tulekahju.

TALLINN:

 • Eile kell 22.08 teatati, et Nõmmel Lemmiku tänaval on kivimaja korstnas süttinud tahm. Päästjad kustutasid põleva tahma.

VILJANDIMAA:

 • Eile kella 20.30 ajal põles Viljandi vallas Vardi külas elumaja korstnas tahm ja leegid ulatusid korstnast välja. Ahjus tuli summutati ning päästjad kustutasid põleva korstnaotsa.  
  Päästjad hoiatavad, et puhastamata lõõrides tekkivad tahmapõlengud lõhuvad kütteseadet ning pragudest pääseb kuumus hiljem ümbrust süütama. Kütteseadme eluea pikendamiseks tuleb seda regulaarselt hooldada ning seadus kohustab seda tulekahjude ärahoidmiseks tegema minimaalselt korra aastas. Veel tasub meeles hoida, et puhastatud lõõridega ahi annab rohkem sooja ja kütet kulub vähem.

TARTUMAA:

 • Eile kella 13.01 ajal suitses Tartus Jaama tänaval asuvas pääste- ja häirekeskuse hoones, kus asub ka Annelinna päästekomando, ventilatsiooniruumis ülekuumenenud jahutusseadme kompressor. Inimesed evakueerusid hoonest ning päästjad kontrollisid ruumi üle. Tulekahju ei tekkinud ning seadme rikke põhjust hakkasid selgitama spetsialistid.
 • Eile kella 14.33 ajal käisid päästjad Tartus Vapramäe tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse, vabastasid tee ja tõmbasid ühe teeäärsesse hekki sõitnud auto sealt välja.
 • Eile kella 20.36 ajal põles Tartus Västriku tänava elumaja korstnas tahm ja leegid ulatusid korstnast välja. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust ja õnneks leegid lõõridest välja ei levinud. Päästjad hoiatavad, et puhastamata lõõrides tekkivad tahmapõlengud lõhuvad kütteseadet ning pragudest pääseb kuumus hiljem ümbrust süütama. Kütteseadme eluea pikendamiseks tuleb seda regulaarselt hooldada ning seadus kohustab seda tulekahjude ärahoidmiseks tegema minimaalselt korra aastas.

LIIKLUSÕNNETUSED:

 • Eile kella 08.44 toimus liiklusõnnetus Tallinnas Peterburi tee 2b juures, kus esialgsetel andmetel sõitis foori keelavat tuld eiranud 39-aastane mees kaubikuga Iveco 35S13 otsa sõiduautole Škoda Fabia, mida juhtis 57-aastane mees. Škoda juht toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse kontrolli. 
 • Eile kell 09.59 toimus liiklusõnnetus Tallinnas Mustakivi ja Peterburi tee ristmikul, kus 37-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Vento teelt välja vastu eraldussaarel olevat betoonist poolkera. Juht toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.   
 • Eile kella 14.31 toimus liiklusõnnetus Tartus Ehitaja ja Vapramäe tänavate samaliigiliste teede ristmikul, kus 39-aastane mees sõitis sõiduautoga Volkswagen Jetta ette paremalt lähenenud sõiduautole Renault Megane, mida juhtis 41-aastane naine. Volkswagenis viibinud 10-aastane poiss toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi kontrolli. 
 • Eile kella 14.46 toimus liiklusõnnetus Viljandimaal Tarvastu vallas Viljandi-Rõngu maantee 17. kilomeetril, kus 69-aastase mehe juhitud mopeed Lifan LF50Q paiskus teele külili. Arvatavalt mopeedi tagumise rehvi purunemise tõttu sõidukiga kukkunud mees toimetati Viljandi haiglasse kontrolli. 
 • Eile umbes kella 15.30 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas Koskla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul, kus 38-aastane mees sõitis sõiduautoga BMW X6 XDrive vasakpööret sooritades ja liiklusmärgi 53 (sõidurajad- ja suunad, lubatud suund ainult otse) nõudeid eirates otsa reguleeritud jalakäijate ülekäigurajal joostes sõiduteed ületanud jalakäijale, 13-aastasele tüdrukule. BMW juht viis jalakäija sõiduautoga Merimetsa haiglasse ja sealt edasi Tallinna Lastehaiglasse. 
 • Eile kella 15.39 toimus liiklusõnnetus Pärnus Karja tänaval, kus Turu bussipeatusest sõitu alustanud 59-aastase mehe juhitud liinibussis Mercedes-Benz O 530G Citaro kukkus reisija, 77-aastane naine. Reisija toimetati Pärnu Haiglasse. 
 • Eile kell 22.45 toimus liiklusõnnetus Harjumaal Saku vallas Kasemetsa tee 1. kilomeetril, kus alkoholijoobes ja vastava kategooria juhtimisõigust mitteomav 18-aastane noormees sõitis sõiduautoga Opel Omega teelt välja kraavi. Opelis kaasreisijana viibinud 18-aastane noormees toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee