Riigikogu Foto: Laura Oks
Toimetas Kristin Aasma 13. oktoober 2016 00:03
Järgmise aasta kevadeks peaks riigikogu põhiseaduskomisjoni juurde loodav töörühm esitama ettepanekud, kuidas muuta riigiinstitutsioonide tööd efektiivsemaks, mis tähendaks ka riigikogu töö ja liikmete arvu üle vaatamist ning vajadusel vähendamist.

Mitmed õigusteadlased on varem välja öelnud, et riigireformi ei saa teha ilma, et ka riigikogu ise oma töö üle vaataks, kirjutas ERRi uudisteportaal. Riigikogu liikmete arvu vähendamine oli üks ideedest, mis käis läbi ka rahvakogu ettepanekutest. Kõikide fraktsioonide juhte koondav töörühm hakkab nüüd analüüsima, kuidas riigikogu tööd efektiivsemalt korraldada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ei ole kindlasti arutanud, mis see arv võiks või peaks olema," ütles põhiseaduskomisjoni reformierakondlasest esimees Kalle Laanet.

Samal teemal

Kommentaarid  (13)

Huvitav leiutis, "Töörühm"! 13. oktoober 2016 09:06
Riigikogu on ise üks rühm. Nüüd veel riigikogu sees teine, "töörühm". Et Riigikogu muidu tööd ei tee kui rühma sees on veel teine, "töörühm"? Kuradi mulapidamatus neil poliitikutel! Muudkui mulisevad, aga midagi öeldud ei saa.
Sellised arutelud 13. oktoober 2016 09:02
käivad täpselt järgmiste valimisteni. Siis avastatakse, et teema polegi arutamist väärt. Kuni keegi jälle uue valimisreklaami tarvis välja kaevab. Nii on see olnud juba 25 a.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS