Eesti uudised

Presidendi abikaasa loobub autost ja sekretärist (142)

Jaan Väljaots, 13. oktoober 2016 12:33
President Kersti Kaljulaidi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski Foto: Alar Truu
President Kersti Kaljulaidi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski loobub ametiautost ja sekretärist, kuid võtab vastu presidendi abikaasale ette nähtud tasu.

President Kaljulaidi pressinõunik Taavi Linnamäe selgitas Õhtulehele, et kuna presidendi abikaasa roll on seotud kohustustega ning härra Maksimovski on öelnud, et ta seda rolli täidab, siis hakkab ta saama ka presidendi ametihüvede seadusega vabariigi presidendi abikaasale ette nähtud tasu, mis on 30 protsenti presidendi palgast.

President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski Foto: Alar Truu

Kuna presidendi ametipalk on praegu 5299 eurot, siis on presidendi abikaasa igakuine esindustasu 1590 eurot. Sekretäri ega ametiautot ta kasutama ei hakka.

Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves Foto: Alar Truu

Mäletatavasti loobus Toomas Hendrik Ilvese abikaasa Ieva Ilves nii sekretärist, ametiautost kui ka igakuisest esindustasust. Otsust põhjendati sellega, et Ieva Ilves jätkab töötamist oma senises valdkonnas ega vaja nimetatud hüvesid. Ehkki teadaolevalt ei ole selles osas midagi muutunud, hakkab Ieva Ilves pärast Toomas Hendrik Ilvese ametiaja lõppu siiski saama ekspresidendi abikaasale ette nähtud esindustasu, mis on 20 protsenti presidendi palgast ehk praegu 1058 eurot kuus. Vastavalt seadusele makstakse seda talle Toomas Hendrik Ilvese surmani.

Evelin Ilves Foto: Tiina Kõrtsini

Evelin Ilves kasutas presidendi abikaasana kõiki talle ettenähtud hüvesid ning lasi lisaks igakuisele esindustasule kantselei kulul õmmelda ka esindusriideid ja osta ehteid. Pärast lahutust jäi Evelin Ilves ilma kõigist presidendi abikaasale ettenähtud hüvedest ja hilisematest garantiidest.

Helle Meri ja Ingrid Rüütli esileedideks olemise ajal neile eraldi hüvesid ette nähtud ei olnud. Ekspresidendi abikaasa esindustasu saab praegu ka Ingrid Rüütel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee