Maailm

Rootsis vägistasid kuus põgenikku ratastoolinaise (181)

Toimetas Aadu Hiietamm, 13. oktoober 2016 04:00
Rootsis vägistasid kuus põgenikku ratastoolinaise.Foto: Vida Press
Rootslasi šokeerib 2. oktoobril Gotlandi (Ojamaa) saarel toimunud massivägistamine, mille kohta selgub järjest kohutavamaid detaile.

Algul teatas ajaleht Aftonbladet, et Visbys vägistasid kuus meest liikumispuudega naise. Kurjategijate päritolu jäeti ütlemata. Seejärel läks ohvri advokaat Staffan Fredriksson ajalehte Expressen ja teatas, et kõik kurjategijad on umbes 20aastased noored asüülitaotlejad araablased, kes elasid põgenikekeskuses. Sama keskuse tualettruumis toimus ka grupivägistamine.

Advokaadi sõnul tundis rünnaku ohvriks sattunud naine end kui halvatuna. Ta karjus küll appi ja hüüdis pidevalt ei, kuid see vägistajaid ei peatanud. Vägistamise järel lubasid mehed naisel lahkuda. Ta teatas juhtunust politseisse. Naise vaatas üle ka arst ja tuvastas rasked vigastused.

Politsei võttis kahtlusalused kuus meest vahi alla, kuid lasi hiljem taas vabaks ja paigutas turvakaalutlustel teistesse põgenikekeskustesse.

Vägistajate vabakslaskmine tekitas kohalikes palju pahameelt ja nii Visby politseijaoskonna kui ka vägistamiskohaks olnud põgenikekeskuse juures toimusid vägivaldseks muutunud meeleavaldused.

Juhtumiga tegelev prokurör heidab ohvrile ette, et ta ei hakanud vägistajatele korralikult vastu. Prokuröri sõnul eitavad kahtlusalused mehed vägistamist. Nad väidavad, et naine nõustus vabatahtlikult nendega seksima.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee