Eesti uudised

Peaminister Rõivas: Rootsist on saanud Eesti olulisim majanduspartner (15)

Toimetas Kristin Aasma, 12. oktoober 2016 17:54
Rootsis visiidil viibiv peaminister Taavi Rõivas kohtus 12. oktoobril Rootsi peaminister Stefan Löfveniga.Foto: Tauno Tõhk / Riigikantselei
Rootsis visiidil viibiv peaminister Taavi Rõivas kohtus täna Rootsi peaminister Stefan Löfveniga, kellega arutati kahe riigi majanduskoostööd ja energiaprojekte, samuti Euroopa Liidu ees seisvaid väljakutseid. Rootsi ja Eesti majanduskoostöö teemal ütles peaminister Rõivas, et Rootsist on saanud Eesti olulisim majanduspartner.

Samal teemal

"Mitmete Rootsi suurettevõtete otsus oma arendustegevus Eestisse tuua näitab, et meie teadmispõhine ja innovatsioonile suunatud ettevõtluskeskkond on usaldusväärne ja konkurentsivõimeline," ütles Rõivas Rootsi ametivennaga kohtumisel. 

Rootsi on Eesti suurim välisinvestor ja olulisim ekspordi sihtriik. Rootslased on Eestisse investeerinud 4,5 miljardit eurot, mis on üle 25 protsendi Eestisse tehtud otseinvesteeringutest. Eesti ettevõtete eksport Rootsi moodustas septembris 17 protsenti kogu ekspordist, edastas riigikantselei.

Rõivas näeb suurt potentsiaali Rootsiga koostöö tihendamiseks ka digitaalvaldkonnas ning kutsus Rootsit üles toetama Eesti püüdlusi digitaalse ühisturu loomisel. 

Peaminister Rõivas ja Rootsi peaminister rääkisid samuti Euroopa Liidu energiajulgeoleku kindlustamisest ning Põhjala ja Balti riikide energiaturgude ühendamisest, peatudes eraldi energiaallikate mitmekesistamise vajadusel. "Põhjala ja Balti riikide ühine elektriturg on loodud. Järgmine etapp on Balti riikide elektrisüsteemide liitmine Euroopaga,  mis on selgelt meie energiajulgeoleku ja varustuskindluse huvides,“ ütles peaminister.

Euroopa julgeoleku teemal ütles peaminister Rõivas, et Venemaa agressiivne käitumine, sealhulgas Läänemere piirkonnas näitab, kui oluline on usutav heidutus ja tihe NATO ja Euroopa Liidu koostöö.

Peaministrit saadab visiidil äridelegatsioon, kuhu kuulub 31 ettevõtet. Äridelegatsiooni visiit on ette valmistatud koostöös EASiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee