Su-27. Foto on illustratiivneFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Piret Kütt 12. oktoober 2016 16:37
Soome piirivalve tegi avalikuks esialgse uurimise tulemused seoses eelmisel nädalal aset leidnud piiririkkumisega. 

Raporti kohaselt lendas 6. oktoobril kell 16.42 ja kell 21.33 Soome  õhuruumi kaks Vene hävituslennukit Su-27, vahendab Helsingin Sanomat. Hävitajad viibisid neile keelatud tsoonis ligi ühe minuti, kõige sügavamal viibiti õhuruumis 1,2 ja 1,9 kilomeetri kaugusel piirist.

Soome lahe rannavalve ülema asetäitja Jani Järäineni sõnul on raske öelda, kas tegu oli sihilike piiririkkumistega või ei. Siiski kinnitab ta, et uurimine on välistanud, et rikkumisi ei põhjustanud ilmastikutingimused. 

Järäinen ütleb kokkuvõtteks, et intsident jääb ebaselgeks. 

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

see 13. oktoober 2016 07:38
oli ilma ohvriteta välksõda - saage juba aru!
Teil 12. oktoober 2016 20:11
on kõik asjad ju ebaselged kui vene lennukit või laeva näete,jookske kohe parem peitu muidu võib püksi tulla
No kas läheb läbi? 12. oktoober 2016 21:20
Lisaks venkude peale lähevad neil ka pagulasi peale jalad nõrgaks. Ühes kesk-Soome väikelinnas (20tuhat+ elanikku) andsid tänavu suvel pagulaskeskuse "kliendid" kohalikule mööda jalutanule sellise koslepi, et tüüp pikemaks ajaks intensiivi sattus. Poliisi keeldus kallaletungi avaldust vastu võtmast, väites, et ise provetseeris, kuna kandis second-handist saadud t-särki, millel kiri "US Army". Pagulaskeskus tähendab nüüd seda, et vanemad ei julge enam oma lapsi omapäi kooli minna lasta, vaid veavad autodega, kuis kellel õnnestub, õhtuti istuvad tüdrukud nüüd kodus ja burksiputkast, kus vanasti järjekord pidevalt taga oli, ostavad nüüd kotletisaia vaid kalevipojad ja üksi elavad poissmehed, sest tööle võetud tõmmu ei suuda isegi normaalset burksi kokku keerata.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS