Eesti uudised

Oksjonil pakutakse müügiks loodusliku kassi nahka (2)

Liis Vaksmann, 12. oktoober 2016 10:34
Foto: osta.ee
Müügiportaalis osta.ee on keegi tundmatu isik pannud müüki tähnilise karvaga kassi naha. Oma kuulutuses viiteb müüja, et tegemist on loodusliku kassi nahaga. 

Kassi nahk on osta.ee keskkonda lisatus möödunud pühapäeva õhtul kasutaja "mihhon" poolt ja peaks lõppema käesoleva nädala pühapäeval, kuid täna hommikul kella kümne ajal oli oksjonil märge "oksjon suletud." Kõrgeim pakkumine, mis antud hetkeks nahk oli saanud, oli 10 eurosenti. 

Loomakaitse Liit reageeris müügikuulutusele kiirelt ja tegi pöördumise Veterinaar- ja Toiduameti kauplemise ning impordi ja ekspordi osakonda viitega Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrusele, milles keelatakse kassi ja koera karusnahkade ning neid karusnahku sisaldavate toodete turuleviimine.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste jäi Õhtulehele samuti kinitama, et kassi karusnaha müük on Euroopa Liidu määrusega keelatud. "Seetõttu pöördume politsei poole, et tuvastada kõnealune isik ning selgitada välja täpsemaid asjaolusid ning võtame kasutusele seadusega kehtestatud meetmed," sõnas Halliste. "Kui aga näiteks selgub, et tegemist on metskassi nahaga, siis informeerime sellest Maksu- ja Tolliametit.“