KODU ASEMEL POKRISSE: Tänavu jaanuaris lootsid laevakaitsjad, et kohtusaalist lahkuvad nad vabade meestena, ent võta näpust. Nad toimetati hoopis vanglabussi. Foto: Alar Truu
Karoliina Vasli 12. oktoober 2016 04:00
Laevakaitsja ema: "Kõige suurem mure on meeste tervise pärast."

Laevakaitsja ema: "Kõige suurem mure on meeste tervise pärast."

Täna möödub kolm aastat sellest, kui India piirivalvurid pidasid kinni piraaditõrjelaeva, millel töötas ka 14 eestlast. Mehed on siiani vangis ja kohtusaaga lõppu ei paista kuskilt. Laevakaitsja Lauri Aderi ema Maret Veikat nendib, et laevakaitsjate lähedased on elanud kriisist kriisini, kuid lootust nad ei kaota, sest nii murduks ka meeste võitlusvaim.

India võimud pidasid MV Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget kinni 2013. aasta 12. oktoobril ja nädalapäevad hiljem võetakse nad vahi alla. Meestele esitatakse süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikult territoriaalvetesse sisenemises.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (28)

minumeelest 12. oktoober 2016 14:46
On neil kaitsjatel seal mingi jama kaelas, mida isegi meie välisminister ei suutnud lahata, seega istuvadki. Mida nad sinna vetesse ronisid üldse. Küll nad ise teavad või teatakse nende eest ega kõike avalikult ju ei räägita. Oleks kõik korras ja õnnetukesed ilmaasjata kinni, ju oleks ammuilma vabad.
EL 12. oktoober 2016 14:30
Läbi India käib illegaalne relvakaubandus. Varustatakse Läänemaailma vastu sõdivaid mässulisi. Euroopa Liit nõuab Indialt, et see tõsisemalt võitleks illegaalse relvakaubandusega.
Millise loogika alusel nüüd keegi arvab, et ELiit nõuab kinnivõetud illegaalsete relvakauplejate vabastamist?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS