Maailm

Putin ja Hollande keerasid tülli (2)

Õhtuleht.ee, 12. oktoober 2016 04:00
Putin ja Hollande keerasid tülli. Foto: AFP / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin (vasakul) jätab ära järgmiseks kolmapäevaks, 19. oktoobriks planeeritud külaskäigu Pariisi, vahendab YLE Uutiset.

Putin pidi osalema Eiffeli torni lähistel asuva uue Vene õigeusu katedraali õnnistamistseremoonial ja külastama ka Vene kunsti näitust. Venemaa president soovis, et samadel üritustel osaleks ka Prantsusmaa president Francois Hollande (paremal).

Samal teemal

Viimase kantselei tegi eile aga ettepaneku, et Putin pühendaks kogu visiidi vaid Süüria probleemile ja Hollande on valmis Venemaa presidenti Elysee palees vastu võtma, kuid muudel üritustel ei osaleks.

Kremlis tekitas Hollande’i seisukoht pahameelt ja Putini visiit Pariisi otsustati määramata ajaks edasi lükata. Tasub meenutada, et Putini visiit sattus kahtluse alla juba 9. oktoobril.

Hollande ütles siis intervjuus telekanalile TF1, et ta ei ole üldse kindel selles, kas ta ikka tahab 19. oktoobril Putiniga Pariisis kohtuda, sest Venemaa ja Süüria õhujõud sooritavad Aleppos sõjakuritegusid.

Vene ajakirjandus lisas eile, et Putin ja Hollande kokkusaamine 19. oktoobril täielikult välistatud veel ei ole, sest jõus on Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli kutse Putinile ja Hollande’ile tulla Berliini õhtusöögile, et arutada arenguid Ukrainas.

Tavapäraselt on nõndanimetatud Normandia neliku kohtumistel osalenud ka Ukraina president Petro Porošenko, kuid tema pressiteenistus teatas, et teisipäevase seisuga Kiievisse kutset Merkelilt ei ole veel jõudnud.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov kinnitas eile, et ettevalmistused Normandia neliku kohtumiseks tõepoolest toimuvad. Kas see kohtumine aga just 19. oktoobril Berliinis toimub, on tema sõnul veel vara öelda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee