Arvamus

Iivi Masso: Ilves alustas hästi, aga lõpp kukkus ära (19)

LISA KOMMENTAAR

Maamees 12. oktoober 2016 19:04
Minu arust kukkus ära Masso ise. Nüüd siis halab.
to jansa 12. oktoober 2016 09:21
Eks ta ole, kui kipub enne lõppu ära kukkuma, siis tuleb uue naisega proovida. Jne.
jansa 11. oktoober 2016 18:45
sellises vanuses tikubki vahest enne lõppu ära kukkuma
12. oktoober 2016 12:11
11. oktoober 2016 15:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
sugulane 11. oktoober 2016 18:40
HÄRRA TOOMAS HENDRIK ILVES OLI KÖIGE PAREM PRESIDENT !
100% õige jutt 12. oktoober 2016 03:24
Härra Ilves oli tõesti siiani parim president. Töö kiidab tegijat. Tema oponendid on kõik väga halenaljakad ega osanud isegi kedagi pakkuda järgmiseks presidendiks.
haisev enesekiitus 11. oktoober 2016 15:19
tahab siin see masso iseennast kiita- vat kui mina nõunik olin siiis oli kõik hästi- läbipaistev ja haisev enesekiitus
lõpp 11. oktoober 2016 15:07
kukkus ikka väga ära ja läks solvamiseks.
Nojah 11. oktoober 2016 14:38
Mina pigem juhiks tähelepanu sellele, et algus oli natuke konarlik, aga siis väsis eptamisest ära, lõi käega kõiki pärismaalasi mõista püüdmisest ja kui ta sai aru, et "pärismaalaste elu" pole midagi, millest ta Ameerikast tulnuna aru saaks. Eesti elu ei ole tema pärusmaa. Aga - tubli poiss, keskendus välissuhtlusele ning IT arengule. Kas kellegi soovitusel või mitte, polegi tähtis. Need olid valdkonnad, milles tast oli kasu ja mida ta oskas. See ajajärk oli tegelikult tervikuna täitsa kabe aastapaar-kolmik. Hea küll, mõned piinlikud säutsud välja arvata, aga eks me kõik ole aeg-ajalt väikest veini võtnud ja joomase peaga kirglikuks läinud. Ta on ka inimene.
Aga... Edasi läks keeruliseks. Ühelt poolt pole ju tema süü, et "idufirmad" hävitavad usalduse IT-arengu suhtes. Aga presidendilt ootaks natuke laiemat maailma mõistmist, tal ju palgal ikkagi mitmeid-kümneid ja sadu tuhandeid maksev meeskond, kes võiks terad sõkaldest eristada.
Seega - see etteheide on pigem LOSSI suunas. Aga lõpuks - peaks president ka seal korda suutma hoida. (Tegelikult peaks President saama teisel ametiajal saama valida uue meeskonna. Ilmselgelt jäi praegune seltskond talle kodaratesse kinni. Ja ta ise oma teenrite pantvangiks. Eestile on kombeks, et teene, teene vastu.) Nii IT, majanduse kui kultuurivaldkonna kajastused ja arusaamad ei kannatanud enam viimased kaks-kolm aastat isegi nii õhukest kriitikat, mida võiks teha gümnaasiumiõpilastele. Mis oli väga halb. Sest paljud parteid said aru - meil ei ole enam presidenti. Ja eks need viimased kaks-kolm aastat määravadki tulevikus kahjuks tema staatuse - idiootsed vaidlused päris majandusteadlastega, kes said ka aru, millest nad rääkisid, erinevalt meie presidendist, kes kangelasliku Nõukogude sõduri kombel promoüritustel džotile viskus, kui Ansipi õukonna majanduspoliitika vajas kaitsmist (Mille eest mees sai kahjuks Ameerika suunal igavese tõrjumise), naistevahetus, armukese pidamine, sekkumine uue presidendi valimisse... Ühesõnaga - täielikku ülevaadet tema mandumisest pole me veel saanud. Aga lõpp on kahjuks üsna haletsusväärne. Hetkel küll kaunis, aga selge on see, et ajaloo silmis, saja aasta pärast, kui keegi enam IT imesid tõsiselt võtta ei suuda, joonistub ta isegi Rüütlist kesisemaks presidendiks. Natuke teenimatult, tegelikult. Aga mis teha. Aeg teeb oma, kahjuks. Ja Ilvese võitlused sattusid natuke imelikku aega või imelikku konteksti. Just sellepärast loodangi, et uus President lööb lossi puhtaks. Aeg on edasi läinud. Mis sest, et presidenditooli saab reguleerida ikka samadest hoobadest. Ka ise kasutan 98- aasta arvutitooli, aga omal ajal kulutasin sellele ettenägelikumalt rohkem, kui oma arvutile. Ja ma ei julge öelda, et mu prioriteedid on paigas. Aastal 2012 nägin üht arvutitooli, mis oleks võinud nii mõnegi mu tervisehäda kõrvale tõrjuda. Kahjuks puudub meil inimestena ettenägemisvõime. Ja nii soovitan ka suhtuda meie lahkuvasse presidenti - me ei ole alati maailma targemad, aga me anname parima. Jõudu ja jaksu uue põlvkonna esindajale presidendilossis. Tundub tubli tükk tüdrukut. Neli-viis aastat peab ikka vastu. Eks siis näis.
T.Mets 11. oktoober 2016 14:38
Masso võiks katte silmadelt ära võtta, siis ehk räägiks teisiti oma Ilvese heast algusest. Kas see oligi hea algus, kui kohe algas trall naistega, kohe tulid majanduslikud sahkerdamised. Kas Masso pidas ka seda heaks alguseks, kui Ilves ja Laar nagu paaris härjad jooksid kasvõi nahast välja, et Eesti elektrijaamu jänkidele maha sahkerdada. Ilvese võimuletulekuga olid tõesti lootused, et midagi läheb paremuse poole, aga võta näpust, tehing Ilvesega osutus samaks, mis mustlaselt hobust ostes
11. oktoober 2016 15:12
veel ruumide rikkumine nätsuga ning ka diivanite plekitamine

nõmmekas 11. oktoober 2016 14:36
Eks seda juhtub ikka igal mehel.No kohe iga naisega ikka ei vea lõpuni välja.
inimene 11. oktoober 2016 14:31
saab ju aru, et raha saab ka vaid välisvisiitide ja kohapeal olemise eest, mida seal pingutada niiväga, etikett ja viisakusvisiidid ning kogu lugu.
masso 11. oktoober 2016 14:07
halin jälle! õudne lugu no küll teevad liiga, eriti Tom
mnjah 11. oktoober 2016 14:01
seepärast ei peakski olema rohkem kui viis aastat korraga ning Riigikogus ei tohiks olla üle kahe koosseisu järjest, erakondade sisenimekirjade töttu on aga köik vöimalik. Keegi ei vali neid tonte sinna niimoodi, erakondi küll.
Mx 11. oktoober 2016 13:55
Just esimesed aastad ongi kõige viljakamad, hiljem tekib igapäevane rutiin ja küllap ka tüdimus.
Seepärast pole soovitav võimulolijaid tipus üle kahe hooaja hoida - edaspidi värskus ning uudsus
kaob, ta lihtsalt oleskleb vanas rasvas....Meil Riigikogus on tänaseks juba nö elupõliseid saadikuid,
värskust Eestile ei lisata kuid lahkuda ka ei kavatseta, elu nagu hernel....
Joh 11. oktoober 2016 13:40
Ärma algas kohe alguses, polnud seal head midagi.
Jep 11. oktoober 2016 13:58
Ja see esileeditamine algas ka ju kohe.
ahh 11. oktoober 2016 15:14