Foto pärineb USA fotograafi Stephanie Sinclairi auhinnatud pildisarjast "Lapspruudid: liiga noor, et abielluda". Fotol vasakul olev Tahani abiellus Majediga, kui oli kõigest 6aastane. Peig oli abiellumise ajal 25aastane. Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Piret Kütt 11. oktoober 2016 10:48
Rahvusvaheline organisatsiooni Päästeke Lapsed (Save the Children) raporti kohaselt sõlmitakse alla 15aastaste tüdrukutega abielusid iga seitsme sekundi järel. 

Foto pärineb USA fotograafi Stephanie Sinclairi auhinnatud pildisarjast "Lapspruudid: liiga noor, et abielluda". Fotol vasakul olev Tahani abiellus Majediga, kui oli kõigest 6aastane. Peig oli abiellumise ajal 25aastane. Paremal olev tüdruk on Tahani klassiõde oma abikaasaga. Foto: Reuters / Scanpix

Uuring ütleb, et tüdrukuid, vanuses 10 eluaastat, sunnitakse Afganistanis, Jeemenis, Indias ja Somaalias abielluma neist märksa vanemate meestega, vahendab BBC. Taolist võigast tegevust toetavad vaesus ning humanitaarkriis, seisab raportis. 

"Lapsabielud käivitavad ahela, mis takistab tüdrukutel kasutada nende põhiõigusi - õppida, areneda ja olla laps," sõnas organisatsiooni liige Helle Thorning-Schmidt.

Lapspruut Krishna (14) 4kuuse pojaga Foto: Reuters / Scanpix

Kõige kehvemas olukorras on täna Tšaadis, Nigeerias, Kesk-Aafrikas, Malil ja Somaalias elavad tüdrukud

Positiivse näitena on raportis ära märgitud aga Gambia ja Tansaania, kus lapsabielud on keelatud.

Raport avaldati seoses tänase ülemaailmse tüdrukute päevaga.