Maailm

Saksamaal tabatud süürlasest terrorist plaanis rünnata Berliini lennujaamu (13)

Toimetas Piret Pappel, 11. oktoober 2016 09:36
Al-Bakr tabati Leipzigis Paunsdorfi linnaosasFoto: HENDRIK SCHMIDT
Saksa politsei tabas eile riigis varjupaiga saanud süürlase, kes plaanis terrorirünnakut Berliini lennujaamadele, vahendas Deutsche Welle.

Jaht 22-aastasele Jaber al-Bakrile algas siis, kui tema Chemnitzis asuvast korterist leiti lõhkeainet.

Saksamaa konstitutsioonikaitseameti (Bundesamt für Verfassungsschutz) ehk siseluureteenistuse juht Hans-Georg Maaßen kinnitas telekanalile ARD antud intervjuus, et esialgu oli al-Bakril kavas rünnata ronge, kuid siis muutis mees oma plaane.

Jaber Al-Bakr Foto: HO

Politsei jälitas al-Bakri siseluurelt saadud vihje põhjal ja nägi teda reedel liimi ostmas. Kuna arvati, et see võib olla viimane kemikaal, mida terrorist vajab pommi valmistamiseks, otsustati tema korterisse tungida. Mees põgenes politsei käest ja tabati alles pühapäeval Leipzigis. Al-Bakr otsis otsis abi süürlaste käest, kuid nood andsid sidusid ta kinni ja andsid üle politseile.

Al-Bakr tabati Leipzigis Paunsdorfi linnaosas Foto: HENDRIK SCHMIDT

Al-Bakri korterist leitud lõhkeaine sarnaneb hiljutistes terrorirünnakutes kasutatuga. "Kõige praegu teadaoleva põhjal võib arvata, et Chemnitzis tehtud ettevalmistused on väga sarnased sellega, mida tegid Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute kavandajad," kinnitas Saksamaa siseminister Thomas de Maizière.

Samal teemal

14.09.2016
Saksamaa tähtsaim vang poos end üles
13.09.2016
Berliini lennujaamale pommirünnakut kavandanud süürlane tegi vanglas enesetapu
12.09.2016
Sakslased kiidavad Chemnitzi pommimehe tabanud süürlasi
10.09.2016
Saksa politsei nabis kinni Süüria põgenikust islamiterroristi