Eesti uudised

Nagu Tarja Halonen, ainult suursugusem (96)

Eiris Teeveere, 11. oktoober 2016 04:00
PÕHJAMAISELT KARGE: President Kaljulaidi kleidivalikust õhkub vaoshoitust ja minimalismi, millega on silma paistnud ka mõni teine Põhjamaade riigipea.Foto: Alar Truu
Pottmütse ja rulluisukleite me enam ei näe – see sai selgeks eile, kui Kersti Kaljulaid andis ametivande ja sellega koos vihjas ka sellele, millist stiili tema presidendina viljelema hakkab.
undefined Foto: Jörgen Norkroos

Nagu arvata oli, siis roosasid vahukoorekleite ja muud, mida varem võis Kadrioruga seostada, enam me ei näe. President Kaljulaidi tumesinine kleit, mida ta ametivande andmisel kandis, õhkab endast pigem põhjamaalikku kargust ja lihtsust ning kindlustab selle, et mitte kleit ei räägi, vaid ikka inimene selle sees. 

Foto: Alar Truu

Samal teemal

Tõsi, sellised kleidid unustatakse kiiresti, kuid samas ei lähe nad ka moeämbrite ajalukku. 

Kas juhuslikult või taotluslikult meenutab kleidivalik midagi sellist, mida Soome endine president Tarja Halonen nii mõnelgi vastuvõtul kandis ja maitsekuse eest kõrgeid punkte teenis. 

Kersti Kaljulaidi kleidi autoriks on Ülle Pohjanheimo, kes on tuntud oma ajatu disainikeele poolest ning kelle töö tunneb ära tihti põnevama seljaosa poolest. 

Ka Kaljulaidi kleidi seljaosa oli veidi avatum, mis harmoneerus imehästi presidendi ametiketiga. Tumesinine värvitoon ja minimalistlik disain on suurepäraseks taustaks kuldsele ametiketile. Just seepärast eelistavad ka näiteks kroonitud pead just tumesinist, kuna ametiketid paistavad selle taustal eriti hästi välja. 

Kleidi juurde sobib hästi ka hall jakk, mille autoriks on samuti Pohjanheimo, kelle ärile nädalapäevad tagasi Harju maakohus, riigile 35 000 euro võlgnemise tõttu, pankroti kuulutas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee