HANNA KEEDAB SUPPI: «…võiks rohkem kodus süüa.» Foto: Aldo Luud
Maarit Stepanov 11. oktoober 2016 04:00
Kui üliõpilane omapäi kooli jõudis, oli ta esimese avastuse juba teinud. Võõras linnas õppimine ilma vanemate toeta ­võimalik ei ole. Tartu ja Tallinna tudengid kinnitavad, et peale üüri kulub kõige enam raha just söögile ja joogile, ilma selleta läbi ei saa ja sealt kokku hoida on raske.

Kui üliõpilane omapäi kooli jõudis, oli ta esimese avastuse juba teinud. Võõras linnas õppimine ilma vanemate toeta ­võimalik ei ole. Tartu ja Tallinna tudengid kinnitavad, et peale üüri kulub kõige enam raha just söögile ja joogile, ilma selleta läbi ei saa ja sealt kokku hoida on raske.

Haapalust tulnud Kaarel õpib kodust sadade kilomeetrite kaugusel Tartus arstiks. Algul mõtles ta, et kolib ühiselamusse, aga elab hoopis peretuttava juures.

Leivad on neil aga eri kappides. "Kui ta teeb süüa, pakub mulle ka, aga kuidagi mugavam on ikkagi ise endale süüa teha – ei taha kellegi teise seljas elada," selgitab Kaarel, kes naerab, et oma üllatuseks on temast saanud agar kokk.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (7)

11. oktoober 2016 18:16
nüüd jah igal korter või korter eraldi tubadega kahe-kolme peale. palju süüakse-juuakse väljas, stippi ka tavatudeng naljalt ei saa, mõned üksikud tipud saavad natuke. samas vaatad, et ikkagi nagu suht lahedalt elavad. kas vanemad tõesti suudavad oma lapsi ca 500 euoga kuus toetada?
Vanamehenäss 11. oktoober 2016 12:08
Rahaga ümberkäimist tuleb lastele õpetada juba lapsepõlvest. Mina näiteks sain alates esimesest klassist 20 kopikat taskuraha päevas, hiljem veelgi vähem, vaid 1 rubla nädalas. Ise pidin otsustama mida osta ning killest loobuma peab. Kui tegin vale valiku, siis omad vitsad nuhtlesid.
Kkui pragu annavad mõned lapsele 500 eurot kuus, mõned pidavat nõuda sellist raha koguni nädalas - no selge see, et selliselt rahadega ära hellitatu enam stipendiumiga toime ei tule. Eriti kui tuleb tasuda ka komunaalkulud ja igapäevane toit. Majandamise juures on väga oluline ka oskus, mis on võimalik ning mis mitte. Tuleb õppida ka ennast piirama ning nii mõnestki asjast või lõbust loobuma. Teatavasti pole rikas mitte see, kes palju saab, vadsee, kes arukalt kulutab.
11. oktoober 2016 18:20
sina jah majandasid kui kaks rubla maksid ühika eest ja kolmkümmend rubla said stippi. targutaja. vaata mis praegu ühikas maksab ning toit ja stippi saavad väga-väga vähesed.
! 11. oktoober 2016 23:15
Ka raha lugemist, oma kulude planeerimist ning rahaga ümber käimist tuleb oma lapsele juba maast madalast õpetada. Muretu ning küllusliku lapsepõlve korral ei oska nad seda ka iseseisvas elus teha. Siis tuleb seda oskust lõpuks ikkagi ära õppida. Ainult et siis juba läbi apsude ja märksa valulikumalt.
Vanamehenäss 11. oktoober 2016 23:19
Kui on nutti ja tahtmist ning püsivust korralikult õppida, siis tuleb ka stipendiumi. Aga kui pea ei võta, kui ollakse laisk või eelistatakse õppimisele lahedat burži nig seltsielu ja pillerkaaritamist, siis muidugi pole stippi lootagi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS