Eesti uudised

Savisaar: "Simson, Reps ja Ratas püüavad rahuldada Rõivase nõudmisi, mida tuleb üha juurde!" (84)

Pealinn, 10. oktoober 2016 12:14
Mailis Reps, Kadri Simson ja Jüri Ratas.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
"No nähtavasti ei osata teisiti kui jõuga – mina püüan ikkagi tarkusega," lausub volikogu ametisse nimetatud Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar Pealinnale antud intervjuus. "Ilmselt teiste erakondade noorte hulgas heidetakse meie noortele ette, et miks nad pole Savisaarest jagu saanud, et nad on nii nõrgad ja vaesekesed. Samas pole noorte juhitud parteid seni suutnud Eestis veel midagi suurt ära teha." 

Edgar Savisaar: noorte juhitud erakonnad pole juhtimisega hakkama saanud. Foto: Arno Saar

Samal teemal

"Oleme ainuke partei, kus on jäänud keskealised juhtima," märkis Savisaar. "Aga teiste erakondade noorte hulgas heidetakse ilmselt meie noortele ette, et miks nad pole Savisaarest jagu saanud, et nad on nii nõrgad ja vaesekesed, ei ole suutnud asja ära teha. Samas kõik teised parteid, kus noored on tulnud võimule, siis midagi peale võimuletulemise enda pole nad suutnud ära teha. Rõivast nimetatakse teatavasti Brežneviks. Aga kuidagi noorelt on ta saanud selle nimetuse." 

Savisaar ei pea tegelikult õigeks seda, et kui tavaliselt peetakse Keskerakonnas kongressi iga kahe aasta tagant, siis nüüd novembris peetav uus kongress toimub vaid aasta pärast eelmist. "Tegelikult oleks muidugi kongressi targem korraldada pärast 2017. aasta valimisi, siis kui on näha, kuidas on valimistega hakkama saadud ja kes neil valimistel edukad on,” leiab Savisaar. Eks nad aga kibelevad ja kartsid, et ma saan kongressi ajaks liiga tugevaks. Teiseks, nad tahavad hirmsasti Rõivasega kokku leppida, aga öeldi, et saate kokku leppida heal juhul siis, kui olete ise Keskerakonnas võimul. Eks nad püüavad seda nõudmist täna rahuldada. Aga ma mõtlesin, et see on ka demokraatia, kui üks aseesimees kongressi nõuab. Eks me siis viimegi selle läbi, ma usun, et see kongress tuleb ikkagi edukas." 

Samas on Kristen Michal ja Taavi Rõivas ikkagi öelnud, et valitsusse pääsemiseks Keskerakonna juhivahetusest ei piisa ning on seadnud lisatingimusi. "Mida edasi, seda rohkem neid tingimusi tuleb," selgitas Savisaar. "Ma tahaks näha seda garantiikirja, mis ütleb, et millalgi saadakse kindlalt valitsusse. Arvan, et astmelisest tulumaksust jt meie põhimõtetest öeldakse aegamööda siis lahti." 

Savisaare sõnul oleks auesimehe koht, millest Kadri Simson tema puhul räägib, lihtsalt tühine tiitel, mis sisuliselt ei tähenda midagi. "Praegu püütakse arendada asja nii, et enne kongressi saaks minust lahti, et ma mingite auametite eest enne tagasi astuks. Vaevalt et see juhtub," märkis Savisaar. 

Savisaare sõnul on tal küllalt uusi ideid, ja tegemata asju, mida ta erakonna esimehena ellu tahaks viia. "Mina tegelen aga täna sellise asjaga nagu kodanikupalk, mida katsetatakse Soomes ja ka mujal riikides," selgitas Savisaar. "Ma mõtlen, kuidas pärast suuri valimisi seda Eestis rakendada. Samuti maksupoliitikas tuleb minna rohkem Läti teed ja muutuda ettevõtjasõbralikumaks. Samamoodi kavandavad nad astmelist tulumaksu. Mul on palju ideid, mida ellu viia. Mõnedele Keskerakonna noortele aga tundub, et on vaja vaid Reformiga sõber olla." 

Loe pikka intervjuud Pealinna portaalist!

Samal teemal

24.10.2016
KONGRESSI EELMÄNG: Savisaar lustis toetajatega Tapa kohvikus
11.10.2016
"RADAR" TÄNA | Keskerakonna uus peasekretär: Edgar on aastaid ainuisikuliselt otsustanud, kuhu raha kulutatakse
09.10.2016
Edgar Savisaar: "Ma selle kongressi asja üle väga ei muretse."
06.10.2016
Edgar Savisaare pühendus neile, kellele ta on "tee peal ees": "Ei kao ma niipea kuhugi!"