Juhan PartsFoto: Teet Malsroos
Toimetas Piret Pappel 10. oktoober 2016 10:58
Valitsus kinnitas esmaspäeval erakorralisel telefoni teel peetud kabinetiistungil Euroopa Kontrollikoja liikmeks Juhan Partsi.

Peaminister Taavi Rõivas ütles otsust kommenteerides, et üksmeele saavutamine oli praeguses etapis möödapääsmatu.

“Olen ka varem öelnud, et Juhan Parts on sellele ametikohale tugev kandidaat. Tema kasuks räägib ainuüksi fakt, et tegemist on endise peaministriga ning kaalu lisab seegi, et Parts on olnud majandusminister ja riigikontrolör,” ütles Rõivas.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna sõnul on oluline, et valitsuses suudeti saavutada üksmeel. „Tunnustan partnereid konstruktiivse suhtumise eest. Nüüd on oluline keskenduda sisupoliitika otsustele,“ ütles ta.

Seni otsust pidurdanud sotsiaaldemokraatide esimees ning tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles, et sotsiaaldemokraatidel on Juhan Partsi sobivuse osas jätkuvalt kahtlusi, kuid otsuse venimine oleks seadnud löögi alla Eesti rahvusvahelise usaldusväärsuse.

Riigikogu Isamaa ja Res Publica fraktsiooni liige Juhan Parts oli aastatel 2003-2005 peaminister ning aastatel 2007-2011 majandus- ja kommunikatsiooniminister. Ajavahemikul 1998-2002 töötas Parts riigikontrolörina ning aastatel 1992 -1998 justiitsministeeriumi asekantslerina.