Megaorkaan tappis ligi 600 inimest. (AFP / Scanpix)

Orkaan Matthew laastas üle Kariibi mere liikudes eriti Haiti lõunaosa . Esialgsetel andmetel sai seal surma ligi 900 inimest.

Peaaegu täielikult purunes Jérémie linn. "80 protsenti hoonetest on minema pühitud," ütles abiorganisatsiooni CARE Haiti direktor Jean-Michel Vigreux. Edasi suundus Matthew USA kaguranniku poole.

Ettevaatusabinõuna evakueeriti orkaani teelt ligi kolm miljonit ameeriklast.

Riikliku orkaanikeskuse hinnangul on Matthew äärmiselt ohtlik ja valmis tuleb olla katastroofilisteks tagajärgedeks, eriti Florida ja Lõuna-Carolina osariigis.

Jaga artiklit

4 kommentaari

?
???  /   03:21, 9. okt 2016
Nii et 900 hukkunuga orkaan on juba lausa MEGA? Huvitav, kuidas tuleks nimetada siis orkaane, mille tõttu hukkub kümneid või sadu tuhandeid inimesi? Näiteks 1970.a. Bengali lahes Gangese delta-ala tabanud ülivõimas orkaan juuris puid, pühkis minema majad ja tõstis hiiglaslike tormilainetega rannkualadel veetaset kümme meetrit, tungides lausa kümmekond kilomeetrit sisemaale. UNESCO hinnangul hukkus seal tookord ligikaudu 400 tuhat inimest, mitu miljonit jäi ilma peavarju ning varanduseta. Huvitav, millise eesliitega lehemehed sellist orkaani iseloomustavad, mis pärast kõlavat mega veel üle jääb? Gigaorkaan? Teraorkaan?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis