Eesti uudised

Kas presidendi kaasa hüvitis on ajast ja arust? Ingrid Rüütel: see tasu kulub ära riiki esindades. (58)

LISA KOMMENTAAR

msi 8. oktoober 2016 13:14
vaatasin üle presidendi ametihüvede seaduse. näib, et presidendi kantselei on seadust rikkunud. elus oleva endise presidendi abikaasale pole ette nähtud ei sekretäri ega autojuhti. ometi need Ingridil riigi kulul on. endise presidendi lesele on ette nähtud autojuht, erandkorras.
9. oktoober 2016 16:55
täielik õigus eelneval
Ja üleüldse,
mis ajast ESINDAB EKSpresident riiki?
Ammugi mitte EKSPRESIDENDI ABIKAASA!
Kas proua Ingritil ka seniilsus kallal, et ta siin segast paneb, nagu ta kallis Arnold?
toredad nautijad 7. oktoober 2016 19:29
1988. aasta kevadeni oli Arnold Rüütel nii poliitilises tegevuses kui ka avalikes sõnavõttudes täielikult lojaalne ja ülimalt ustav Nõukogude Liidu keskvõimudele.
20. veebruaril 1988 üle kantud televisioonikõnes kritiseeris ta Balti küsimuse ülestõstmist USA poliitikute poolt ning väitis, et "mingit tagasiteed kodanliku Eesti Vabariigi juurde ei ole ega saagi olla".
>""<
Praegu naudivad tõesti ekspresident ja ta abikaasa Ingrid, EKRE AUESIMEES Arnold Rüütel selles vastikus kodanlikus ja „vaeses“ Eesti Vabariigis väga rikkaliku eripensionärina oma kauneid vanaduspäevi.
Uudisest, mis ilmus 13.märtsil 2014, on lugeda:
President Arnold Rüütliga seotud kulud olid mullu (anno 2013) kokku
127 679,01 eurot.
Nende hulka arvestati nelja inimese töötasud koos maksudega summas 69 081,35 eurot ning
majandamiskulud 58 597,66 eurot (administreerimiskulud 2700,24 eurot;
lähetused 10 837,89 eurot;
17 kinnistu majandamine 18 724,49 eurot;
sõidukite ülalpidamine 24 511,37 eurot;
infotehnoloogia ja kommunikatsioon 905,81 eurot;
inventar 917,86 eurot).
Lisaks saab ta igakuiselt pensioni ligi 5000 eurot ja tema nimel on 17 kinnisvara sissekannet kinnisturaamatus.
( kõik on vanad andmed, nüüd on kõiki summasid kõvasti tõstetud)
Jah, te lugesite õieti – SEITSETEST(!) kinnisvara sissekannet oli neil 2013 aastal.
Nüüdseks on ehk juba 20 täis!
kinnisvarahullud 7. oktoober 2016 18:56
presidendi ametist priiks saanud rüütlil oli maja tartus, korter kadriorus, mitmed krundid sa suvila saaremaal. vaatamata sellele asus ta elama riigile kuuluvasse residentsi nõmmel, mille kõik kulud katab riigikantselei. lisaks sai ta tasuta kasutamiseks tööruumid kadriorus.
sellest kõigest jäi tal väheseks. ta taotles endale tallinna linnalt eramu ehitamiseks krundi. lisaks sellele veel naaberkrundi arhiivi ehitamise jaoks. kui ma ei eksi, siis tallinna linn kinkis talle need krundid. neid krunte olid taotlenud endale mitmed inimesed, neile neid ei antud, oli mingi piirang.
maarjamäele 2 maja ehitamine läheb midagi maksma ka, vb tuleb isegi ingridil hakata tualettide, kingade ja soengute koha pealt kokku hoidma. hoidku jumal, et seetõttu eesti riik esindamata ei jääks.
ja 8. oktoober 2016 10:43
tolle krundi taustast siit: http://tallinncity.postimees.ee/1229184/maast-ja-aiast-ilma Ja oma Saaremaa talu müüsid nad ise ära siis, kui esimene tütar sündis, talupidamise vastu (reaalse töö osas) seal peres huvi puudus ja ema koliti Tartusse lapsehoidjaks. Nii et tagastamisest nende osas ka juttu ei saanud olla...
Kuri kodanik 13. oktoober 2016 09:46
Saaremaa maakodu (koos uhke paadisadamaga jm uhkega) pole nad kindlasti pärast esimese tütre sündi ära müünud: http://tv.delfi.ee/uudised/paevauudised/video-laupaevaleht-lp-kais-kulas-president-arnold-ruutli-saa...
kulla juss 7. oktoober 2016 15:59
Sa ise ju kirjeldasid ja pôhjendasid täitsa selgelt, kuidas asjad evelini puhul käisid. Kuhu see raha tal ikka läks, iseenda taskusse! Eks tal oli lisaks muidki sissetooma allikaid, logomärkidest arstiôpingute stipendiumi saamiseni välja! Siis ja nüüd evelin sellest ei piiksatanud, nüüd uue president kaljulaidi ametissesaamisel jaurab exeli tabelitest. Eks ta maruvihane on, et ieva hakkab raha saama, peale selle, et mehe ka omale sai, aga evelin edaspidi rahatu. Tagavarasid tal peaks olema, lahutuse eest sai toredad summad lisaks ja toomas lubab oma ema korteris pesitseda. Kogu see esindustasude temaatika on jälk. Keegi ei sunni mingile üritusele vägisi minna, aga tundub, et raha saamise nimel tatsavad rüütlid veel vanuritena ka hoolega pidulikel üritustel ja väidavad koguni, et nemad esindavad riiki. Ei esinda. Oma rahva seas ikka ei esinda küll. Hoopis sellesama rahva hulgas patseerivad sellesama rahva raha eest! Pole mingeid soenguid-kostüüme, vaid rahvariided ja 20 a vana soeng. Seega pole ka raha vaja, saab ka ilma! Ingrid teab seda väga hästi, sest raha läheb mammal mujale. Ei tasu valetada, mamma-papa rüütlid. Riigi raisatud raha see tsirkus - arnoldi "töötamine" enda kahtlase arhiivi kallal ja kogi selle kupatuse ülalpidamine. Pensionäri koht sellises eas on kodus!
JUSS 7. oktoober 2016 15:27
Esindamise kuludes on iva sees. Aga kes kinnitab, et raha kulub ikka esindamiseks, et seda millelegi muule ei kulutata, näiteks kas või Komeedi kohvikus? Võtame näiteks meie kuulsa eksesileedi Evelini. Tema sai essinduskulu 1515 eurot kuus, seega 18180 eurot aastas puhtalt kätte. Ja sedasi enam kui üheksa aasta jooksul. Peaks nagu piisama? Aga samas laskis ta endale erifondide arvelt tellida ka veel kleite ning ehteid enam kui 70 tuhande eest. Sest kuluartikkel "Muud põhjendatud kulud" on väga laialivalguv ja suvaliselt tõlgendatav. Ning rumal on see, kes oma nõudmisi kuidagi põhjendada ei oska. Aga kui kleidid ja ehted osteti muude fondide eest, kuhu kulutati siis see igakuine 1515 eurpt?
Juku 7. oktoober 2016 18:26
Selle eest osteti toitu - mahetooted on väga kallid (kalamarja tuli ka ju süüa)
to Juku 8. oktoober 2016 16:29
Söögiraha tuleb ikka palgast nagu teistelgi. Meenutagem. Paar koosseisu tagasi ostis keegi keskerakondlasest riigikoguja, mingi Paidest tulnud vanahärra kuluhüvituse eest endale majoneesi ning pidu seetõttu kui häbiplekk erakonnast välja heidetama. Vana ennetas väljaviskajaid ning astus erakonnast ise välja. Kuid mitte riigikogust. Seal istus ta akna all pingis parteitu saadikuna kuni viimase sekundini ning kasseeris kõik saada oleva palga ning hüvitused viimse sendini sisse.
EKRE fänn 7. oktoober 2016 15:16
EKRE ei luba Rüütlit sõimata ega halvustada. Seda tehke ainult Meri ja Ilvese puhul! Kes kõige kangemini laimab, see on JULGE, TUBLI ja ÕIGE mees EKRE arvates!
juss 7. oktoober 2016 14:12
no mida kuradit-kommunist saab riigirahadega elatist?
jussile 14:12 8. oktoober 2016 01:19
Vaata, kui seda ;kuradi- kommunisti: poleks olnud ,siis sinu isa sperma ja ema munarakud oleksid juba 28a. siberi mulla all, mõtle ikka enne, kui hüppad!
inimlikkuse mõiste 7. oktoober 2016 12:31
kas ka uue presidendi abikaasa hakkab peale presidendi ametiaja lõppu eripensionit saama?
No ütlen küll teisisõnu, et maailm hakkab hukka minema.

Anna 7. oktoober 2016 12:24
Rüütel on tubli ekrelane.
Asjatundmatu, 7. oktoober 2016 16:36
soovitaks sul ennast rohkem asjadega kurssi viia. Jälgi korralikumalt ajakirjandust.
kommija 7. oktoober 2016 12:06
Kui mõni MÕISNIK panna presidendiks, siis pole küll talle vaja PALKA ega mingeid hüvitusi SENTIGI vaja maksta! On ju nii, EKRE kommenteerijad...?
on küll 7. oktoober 2016 12:24
kunagi aastaid tagasi tekkis Tallinna linnapea valikul üles küsimus, et linnapea palk olla väga madal ja selle palga eest ei oleks tulijaid.. Siis võttis sõna ,vist oli see, Aasmäe ja ütles, Kulla arutelult osavõtjad, kui te saaksite Tallinna linnapeale palgaks määrata ka vaid 300 krooni , ka siis on kandidaatide järjekord sellele ametile sadadesse küündiv.
kuhu kadus kommentaar 7. oktoober 2016 12:02
12:02 7. oktoober 2016 12:22
Moderaatori taskusse! Ta kogub neid omavoliliselt!
vanake Hotaputs 7. oktoober 2016 12:25
minu anne pole veel kadunud .
msi 7. oktoober 2016 11:48
enne 2006. aastat presidendi abikaasal mingeid erisoodustusi polnud. vaevalt jõudis rüütel presidendiks saada, kui need tekitati. hea oli vihjata, et neid on vaja helle meri jaoks. tegelikult kehtestati need ikka rüütlite jaoks. võimul olid rahvaliit ja keskerakond koos reformiga. küllap reiljan peamine asja tagant tõukaja oli.
ingrid käib esindusüritustel enamasti rahvariietes, neid pole iga aasta vaja uusi osta. kui see esindusliku välimuse tekitamine niipalju maksma läheb, siis ei saaks kinnisvara juurde hankida.
ja kulutusi on vähem kui tavapensionäridel -tasuta elamispind, riigi kulul auto ja autojuht nii härral kui proual, samuti mõlemal sekretärid.
minu arust tuleks uurivatel ajakirjanikel üles otsida 2006.a. seaduseelnõu autorid ja neilt aru pärida. juhul, kui komisjonide protokollid alles oleksid, tuleks need avalikustada.
ja keegi võiks kokku võtta kulud, mis maksumaksjatel tuleb rüütlite hüvanguks maksta -eluaseme kulud, tööruumide kulud, tööjõu kulud, autode kulud, presidendi eripension, presidendi proua lisatasu.
Maksumaksja 7. oktoober 2016 12:24
Samas, ega president Meri ja Helle Meri millestki ilma ei jäänud. Kes ei mäletaks seda inetut, maksupettuse kahtlusega majaehitamise saagat sinna Armuneemele. Noh, ja kõik järgmised on saanud ja saavad muuses kopsakat pensioni edasi. Nii et kurvastamiseks pole põhjust kellelgi, v.a ehk Evelin Ilves, kes vist nibin-nabin ilma jäi. Kui ikka jäi.
!!! 7. oktoober 2016 15:34
Enne kuu midagi jahuda, võiks ikkagi seadustega kah tutvuda. Mitte huupi lahmida. Presidendi ametihüvede seadus, mis sätestas igasugused erihüved, jõustus juba 1996.a. 1-st oktoobrist. (ja ära arva, et presidendil enne seda mingeid hüvesid eiolnud, ikka oli!) Seega võeti sodustusi andev seadus vastu sinu poolt näidatud ajast kümme aastat varem. Seega juba Lennu-Taadu enda ametiajal, kes oli president teatavasti 1992.a. kuni 2001.a.
saad valesti aru 7. oktoober 2016 18:09
1996.a. seadus nägi ette soodustusi ainult presidendile. 2006.a. seadusemuudatus tekitas soodustused ka presidendi abikaasale.
300ne penskat 7. oktoober 2016 11:30
"see tasu kulub ära riiki esindades". Tegelikult esindame me ju kõik oma riiki, aga esindamise eest ei anta meile midagi . Jääb vaid vaid loota, et seda 300 eurist elatusrahagi esindajate tarbeks ära ei võeta..
.... 7. oktoober 2016 11:23
kui A.R.sai presidendiks ja nad kolisid Kadrioru ametiruumidesse elama, siis oli mingi intervjuu proua isikliku palgalise erasekretäriga. Kus viimane muuseas ütles, et - proua kurtis, et tal on vähe ruumi. Korter on umbes 150 ruutmeetrine, kuhu pidi kolima kaks vanainimest, kel ei ole vaja endal ei koristada, pesu pesta ega süüa teha - kõik tehti nende eest ära, tööruumid on eraldi. Guugeldage, KUI palju vara on see paar omale kokku kraapinud ja KUI palju kulutab riik nende jätkuvale ülalpidamisele - seda on rohkem kui lahkuvale presidendile tema ametisoleku ajal.... Rikas on see meie riigike, kes peab ülal rohkem kui üht pseudokuningaperet koos õukondadega! Nüüd siis hakkab ülal pidama lausa välisriigi kodanikku!
mis asi see küll on 7. oktoober 2016 11:34
mis inimestel mõistuse peast viib kui tegemist on rahvalt saadava ropult suure rahaga.
Ikka enam ja enam ja piiri polegi.
ahjaa 7. oktoober 2016 10:34
miks on meile üldse vaja presidenti,kellel pole võimu ega saa midagi keelata ega käskida nagu ilu asjake nurgas.pärast ametiaja lõppu vajavad nad miskipärast jälle maju ja raha ehkki midagi nad ei suuda muuta,eriti veel nende abikaasad.kas me oleme tõesti nii rikas riik 1,3mil.inimest,kes ei suuda 2020 aastal enam oma pensonäregi ülal pidada aga peame neid ja nende pereliikmeid kallilt poputama.
lugeja 7. oktoober 2016 12:00
Vaja oleks meile jah Putini taolist presidenti, kes annaks välja UKAAZI, et igale presidendi või peaministri sõimajale, laimajale või halvustajale antaks KOHE 30 kepihoopi! Pole vaja mingit kohust! President käseb, poob ja laseb!
ää 7. oktoober 2016 10:32
Kogu see presidendi amet koos oma hüvitiste ja õukonna pidudega on ajast ja arust, riigis kus maksumaksjaid on jäämas nii väheks, et inimesi sunnitakse töötama surmani.

- 7. oktoober 2016 10:17
Vaatan,et kes seal teise pildi peal siis on. Ei saanud aru kas mees või naine. Pigistasin ennast üle laua arvutile ligemale- Ieva ja Toomas küljelt pildistatud. Eemalt vaadates justnagu üks inimene.
ehh 7. oktoober 2016 09:32
ahnus on selle kõige nimi ja ei tee ahnureid väärikateks. Rikasteks küll.
ma ei ütleks nii 7. oktoober 2016 10:28
1000 võib ju tunduda suur raha aga tegelikult on see ikkagi liiga väige, et inimväärselt elada.
xxxx 7. oktoober 2016 10:32
Kuidas nimetada siis 300 eurot mida enamus pensionäre saab?
mina ka 7. oktoober 2016 10:53
Ja kui näiteks supermarketi kassapidaja saab 400-500 euri, siis peab elama. Leian, et ka lihttööline esindab riiki, sest rahvas ongi riik.
Pr. Rüütli poolt selline nutt ja hala on häbematu!
muutlik 7. oktoober 2016 11:37
rahvas on loodud riiki ülal pidama ja seda peaks ta tegema nurisemata ja rõõmsat laulukest hümisedes.
10:53-le 7. oktoober 2016 12:02
Ei tohi Rüütlit sõimata - ta on EKRE liige! Sõimata võite teisi endisi presidente!
nojaa 7. oktoober 2016 14:11
aga enamik pensionäre ei saa ammu enam 300 euri, need kes tööl käisid ja vaeva nägid, on piisavalt hea pension. joodikutel võin arvata ja kahju kui saavad, siis ikka 300. ma ei annaks neile pennigi, kes tööl pole käinud.
to: xxxx / 10:32, 7. okt 2016 7. oktoober 2016 15:47
ja teistele
Seda nimetatakse ABIRAHAKS aga pensioni minge küsige ikka Toompea toladelt
Jobu 7. oktoober 2016 18:28
Eesti Vabariigi toetuseks Nõukogude Liidu tööaastate eest
ole nüüd ikka 7. oktoober 2016 11:35
Mis loeb väärikus võrreldes lõpmatu õnnetundega , mida tekitab suures koguses raha omamine.
cs 7. oktoober 2016 09:26
Selle raha eest saab käia seal kus muidu käia ei saaks. Aga lihtinimene peabki välja nägema nagu rott, sest temal ei jätku raha soengute ja meigi peale
miks nägema 7. oktoober 2016 11:55
ta ju ongi, sest tema olemasolust ei taha keegi mitte kui midagi teada.On vaid tülinaks ja mangub alatasa almust.
Juba anglo-saksi Ameerika avastajad eesotsas röövlisalku juhtinud konkistadooridega ütlesid alati , et parim indiaanlane on surnud indiaanlane.
09:26 7. oktoober 2016 12:03
Milleks karjatalijale soen ja meik....?
cs 7. oktoober 2016 13:12
Ega eestlane ei tahakski ainult karjatalitaja olla kui siin eestis oleks asjad paigas ja palgad suuremad :D
ongi 7. oktoober 2016 09:21
ajast ja arust.Peale ametiaja lõppu tuleb kaotada igasugused hüvitised ja eripensionid.Seda enam,et neid ülalpeetavaid tuleb järjest juurde.Praegu juba 5 inimest hüvitiste ja eripensionite peal.Politsenikel võetakse eripension ära,miks peaks see jääma presidentidele .Ja aitab sellest ,et riiki esindab ametisolev president.
ainus õige ettepanek. 7. oktoober 2016 11:57
Olgu see president siis või ärgu olgu, aga luksuslik ülalpidamine aastakümneteks peale ametiaja lõppu on uskumatu alatus oma vaese rahva vastu !
Kes nad tegelikult on 7. oktoober 2016 09:20
Kui nad saaksid teiste inimestega võrdselt pensioni ,poleks nad need kes nad on.
Kuri kodanik 7. oktoober 2016 09:17
Just selliste ülbete õigustuste pärast peab presidendi abikaasa hüvitise ära kaotama. Meri selle hüvitise oma naisele äraelamise kindlustamiseks ju välja mõtles, ja see on kindlasti marjaks ära kulunud, sest pole kuulda olnud, et Helle Meri Eesti Vabariigi ajal üldse tööl oleks käinud.
7. oktoober 2016 08:24
see tasu kulub ära riiki esindades.!!!! millegipärast ajakirjandus ei kajasta nn. esindamist? paras raha raiskamine muud ei midagi.
hh 7. oktoober 2016 09:29
ei ole raiskamine. Kõik kraabitakse kõhu alla kokku. Pole kuulnud, et nad heategevuseks raatsivad anda.
rannamiis 7. oktoober 2016 10:34
siiski peab ütlema, et nad on annetanud, nt. eesti kirjakeele looja Eduard Ahrensi mälestuse jäädvustamiseks
Mida 7. oktoober 2016 08:08
sina siin küll esindad ja ka keda see kotib

juss 7. oktoober 2016 07:11
mehe naine olla on siis nüüd elukutse????ja veel riiklikult tasustatav??
EH 7. oktoober 2016 06:44
kui on -õigusriik-,mida esindada
Mjahh 7. oktoober 2016 06:37
Kui juba läheb PS muutmiseks presidendi valimisel, siis peaks üksiti üle vaatama ka nende hüved, mis on praegu eluaegselt määratud.
Vb piirduda ainult kõrgema pensioniga kui muudel riigiametnikel, abikaasad ei kuuluks küll nende hulka, neil isegi riiklik penss jookseb edasi.
7. oktoober 2016 08:26
suured hüved on rikka riigi tunnus, lubas ju Andu ka et 5 rikkama riigi hulka, nüüd ei saa neid hüvesid vähendada, kuna see määrib meie riigi suurepärast rikast renomeed.