Eesti uudised

Kohus mõistis surmasõitu teinud noore isa vangi (1)

Õhtuleht.ee, 7. oktoober 2016 04:00
Kohus mõistis surmasõitu teinud noore isa vangiFoto: Jörgen Norkroos
Harju maakohus mõistis mullu detsembris surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustanud Raldi Uibole (30) eile lühimenetluses kahe aasta pikkuse reaalse vangistuse ning mees viidi otse kohtusaalist karistust kandma.

Süüdistuse järgi sõitis varem kahel korral kriminaalkorras karistatud Uibo mullu 9. detsembril sõiduautoga BMW mööda Sõle tänavat. Politsei andis kiirust ületanud Raldile peatumismärguande, mida too aga eiras.

Politsei eest põgenedes ohtlikke manöövreid teinud Uibo jõudis sõita umbes 500 meetrit, kui ta riivas Madala tänavale vasakpööret tehes teist autot.

BMW kaotas juhitavuse ja paiskus eraldussaarele, otsa tee ületamist oodanud 68aastasele naisele, kes suri hiljem haiglas saadud vigastustesse.

Süüdistuse järgi ei jäänud BMWd juhtinud Uibo sündmuskohale, vaid põgenes pärast avariid koos kolme autos viibinud kaaslasega.

Kuigi kannatanu seisukord noormeestele vahetult pärast avariid eriti korda ei läinud, pöördus Uibo hiljem Kesklinna politseijaoskonda.

Ekspertiis tuvastas, et end kahetsusega võimude kätte andnud mees oli enne traagilist avariid tarvitanud nii kanepit kui ka kokaiini. Kanepisuitsetamise võttis Uibo omaks, kuid kuidas sattus tema verre kokaiin, mehele ei meenu.

Samuti süüdistas prokurör Uibot mullu septembris auto juhtimises narkojoobes ning korduvas ilma juhtimisõiguseta sõitmises.

Kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokurör Rainer Amur küsis kohtult Uibole eelnimetatud tegude eest karistuseks nelja aasta pikkust reaalset vangistust, mida tuleb lihtmenetluse tõttu vähendada kahe aasta ja kaheksa kuuni.

Kohus mõistis Uibo talle etteheidetud kuritegudes süüdi ning määras karistuseks kolme aasta pikkuse reaalse vangistuse. Kuna tegemist on lühimenetlusega, läheb karistusest maha üks kolmandik ja lõplikuks karistuseks jäi kaks aastat vangistust.

Prokurör märkis, et karistus on küll mõnevõrra väiksem kui ta taotles, kuid otsust edasi kaevata seoses lihtmenetlusega pole võimalik.

Uibo on Eesti politsei ja kohtute huviorbiidis toimetanud juba peaaegu kümme aastat. Tal on tulnud vastust anda varguse, väljapressimise, narkokuritegude ja süütamise eest.

Joobes juhtimist võiks juba aga pidada Uibo meelistegevuseks. Kuritegusat meest on kohus mitu korda karistanud, muu hulgas ka reaalse vangistusega.

Hukkunud naise sugulane, kes tunnistati selles kohtuasjas kannatanuks, esitas Uibo vastu

30 000eurose tsiviilhagi. Kohtualune on avaldanud nõusolekut maksta sellest kinni kuuendiku, ülejäänu aga olla liig mis liig.

Samal teemal

07.10.2016
Surmasõitu teinud noore isa tume minevik – naisepeks ja süütepudeliga ründamine
06.10.2016
Politsei eest põgenedes jalakäija surnuks sõitnud liiklushuligaan läheb kaheks aastaks vangi
24.09.2016
Surmasõitu teinud noor isa: kurat, ma kahetsen ju siiralt!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee