Eesti uudised

Lisatud TV3 video!

Klienditeenindaja tõstis väikese lapse rongist välja: su õpilaspilet ei maksa midagi!

Liis Vaksmann, 6. oktoober 2016 16:37

264 KOMMENTAARI

r
RAW/ 10. oktoober 2016 23:10
Viimaseajal olen tähele pannud,et need klienditeenindajad on liiga hülbeks läinud minujaoks on nad tühi koht.
a
aga/ 11. oktoober 2016 12:24
Kuidas saab klienditeenindaja klienti austada, kui klient ei austa klienditeenindajat? See on täiesti artikliväline lause, sest ma ei õigusta klienditeenindaja käitumist selle kooliõpilasega. Aga teie väide on absurd, nii ei saa inimestesse suhtuda :( Ülbus on teisi tühisteks nimetada ja ennast tähtsaks pidada. arvad et oled kõrgem klass, kuna oled klient ja võid teenindajat kohelda nagu prügi?
x
XXX/ 10. oktoober 2016 23:03
See klienditeenindaja tuleks töölt lahti lasta lihtsalt häbematu.
m
Mihkel/ 10. oktoober 2016 17:19
Elronil on ju kaamerad rongid, las kontrollivad üle, kas kontrolör valetas või polnud lapsel õpilaspiletit käes. Ning isegi õpilaspileti puudumine ei tähendaks seda, et 7aastasega tohiks käituda ülemäärast toorest jõudu kasutades.
n
nõme elron/ 8. oktoober 2016 13:58
meil oli ükskord nii .. olime siis selles elroni rongis mina istusin tavalises istekohas aga mu kaheaastane hakkas rongisõitu kartma natukene ja siis ta 12 aastane tädi viis ta sinna esimesse klassi rahunema korraks ja siis tuli see kontrolör nende juurde ja nähvas et siin ei tohi olla ja tuli küsis minu käest et ma pean esimese klassi pileti ostma kui nad pole nõus lahkuma.Ma vabandasin ja tõin siis lapsed selle peale sealt ära.Nii kurb oli kuna oli jõuluaeg ja sõitsime tallinna vanalinna jalutama ja "tulesi vaatama".Minu tuju oli igatahes reisilõpuks suht kehva :(
s
Sõitja/ 8. oktoober 2016 12:38
Sõidan väga tihti rongiga, ja näed iga hommik kuidas need väiksed lapsed mööda rongi jooksevad, ühest ostast teisse. Ja üsna tihti nad püüavad ennast peita, et klienditeenindaja neid ei märkaks. On ka sellised teenindajad kes iga ühe leiab ülesse. Kui neil ei ole kaarti kaasas ei viskanud neid kunagi välja ja isegi nägin kui raha pole võetud, kui nad olid nõus maksma. Arvatavasti laps sai teenindaja juttu valesti aru, aga emmekene kohe kaebama.
a
alles/ 8. oktoober 2016 11:44
oli õhtulehes jutuke, kus räägiti avalikust huvist ja selle puudumisest. Selles loos tundub olevat suur avaliku huvi osa. Äkki vaevuks pr Samuel asja kohtusse kaebama, et välja selgitada, mis seal rongis tegelikult juhtus. Usun, et antud stseenil oli palju tunnistajaid. Iseasi, kas nad kohtusse tahaksid minna, sest on ju häbi tunnistada, et lubati kontrollil väikesed lapsed maha tõsta ja ei raatsitud paari eurot maksta omast taskust, et olukorda normaliseerida.
l
7. oktoober 2016 12:25
Lapsevanema kohus on lapsele õpetada ka variant B selgeks, kuidas koju tagasi saada. Niiviisi ei satu laps paanikasse, kui mingi kiuslik nõid lapse ühistranspordist välja viskab.
e
E./ 8. oktoober 2016 11:25
Lapsevanemal, kes laseb esimese klassi lapsel üksi rongidega seigelda, ei ole nii ehk naa peas kõik korras ja siin peaks sekkuma lastekaitse. Vanem ise veel mainib artiklis, et "kui tal oleks kellast kellani töö, mis siis veel". Kui pole kellast kellani töö, siis ole inimene, ja vii ise oma laps kooli ning too ära, või organiseeri lapsehoidja, kes seda teeb. Loomulikult ei arva ma, et vagunisaatja oleks õigesti käitunud, et lapse rongist välja tõstis. Tema asi oleks olnud politseid teavitada, kes siis omakorda lapse emale üle oleks andnud. Esimese klassi laps on igatepidi liiga noor, et üksi rongiga sõita, olenemata sellest, kas tal on toimiv õpilapilet kaasas, või mitte.
h
heh/ 8. oktoober 2016 18:33
No tere talv. Seitsme aastane laps (eeldatavasi) on juba piisavalt suur küll, et rongiga paar peatust sõita. Mis maailmas sina küll elad? Üks normaalne Eesti lapsevanem peabki käima tööl, et pere saaks veidigi paremini elada. Kõik ei saa lubada endale lapsehoidjaid. Huvitav, mida sina oma lastele õpetad? võõrastega ei räägi, üksi kuhugi minna ei tohi, enne, kui 16a vana ja siis ka ainult km piires, et su lapsed ei õpiks kunagi teiste inimestega suhtlema, arvestama ning ka enda eest seisma? Ja, mis lastekaitsest sa siin jahud? Lastekaitse on instants, mis on loodud selleks, et lapsi ei väärkoheldaks. Sinusuguste pärast pole neil aga aega oma tööga tegeleda, kuna peavad kontrollima selliseid vihjeid: a la üks esimese klassi laps käib vahest õhtuti endale üksinda poest jäätist ostmas. Pealegi tuleb lastele iseseisvus kasuks ning marsruut kodu-kool-kodu on ju rutiinne, pealegi vaevalt, et üks ema topib lapse rongi peale ja ütleb seal mine maha ja vaata ise edasi, arvatavasti sõidetakse see teekond ikka täiskasvanuga enne mõned korrad läbi!
m
mina/ 7. oktoober 2016 09:56
oli selle sõiduga kuidas oli aga peaasi et Evelin Samuel sai jälle ennast meedias näidata

a
A5Anonymous/ 7. oktoober 2016 01:10
Vat niimoodi need suured juhid teevad tõesti. Mul on ka kogemusi küllalt nii lapsena, kui ka isegi täiskasvanuna, et tead kindlalt, et sul on pilet kaasas ja oled kolmanda osapoole juhtimisel ka kõik teinud ise selleks, et see pilet garanteeriks ka probleemideta sõitmist, kuid ametlikkus - see selgitab lihtsalt puhta asjalikkusega isegi ilma otsese rünnakuta kõiksuguste seaduste kohta, millest ilmselgelt saab järeldada, et sina valetad, et sul pilet oli tõesti kaasas ning välja läksid ju lõpuks ikkagi ise.
No püha jumal! See juba lapsepõlvest selge asi, et ametlike inimeste ja täiskasvanutega on ju kui mitte võimatu, siis vähemalt peaaegu täiesti võimatu vaielda, kusjuures nendega vaidlemisel võidakse sulle endale veel pärast ametlikke võtteid kasutades lisaprobleeme tekitada, mistõttu tead, et on parem ise lõpuks siiski loobuda. Nüüd tuleb välja, et loobumine, ehk siis sellele kaasnev rongist väljumine oli hoopis iseenda viga, mida ei olnud plaanis klienditeenindajal põhjustada, vaid lihtsalt sõnu peale lugeda. :O
Tüüpiline kaabakate riik, kus iga kätte antud võimalus on reaalselt vaid kellegi isiklik soov endale vaid ikka pappi jälle tasku kaevata, pole vahet, kas kool, töökoht või rongid... Inimesed eesotsas ei tea isegi seda, mis nende alluvate ja klientide vahel toimus, kuid kui papp niigi tasku tuleb, siis ei hakka nad seda uurimagi, vaid kasutades oma kõikvõimsaid ametlikke relvi teevad kohe tervele maailmale selgeks, kas te usute haritut ja korraliku tööd tegevat klienditeenindajat või mingit tundmatut pisikest nolki, kes väidab, et tal oli pilet. :)
v
Valga - Tartu/ 6. oktoober 2016 23:17
Eeee noo muidugi, Valga - Tartu vahel lastakse isegi ära sõita kui raha jääb puudu jne, see,et kaart ei tööta see oli ikka tõesti nii väike probleem, et anna minna! Suur suuur miinus selle töötajale kes lapse rongist välja viskas!
m
my ass/ 6. oktoober 2016 22:55
e-riik ja pidevalt viirused igal pool,vötaks vast suurematelt eeskuju
m
misasja/ 6. oktoober 2016 22:24
Rongis polnud seega ühtegi ajudega täiskasvanud, kes oleks lapsele pileti ostnud? Hiljuti just ühes poes algklassi koolilapsel polnud kaardil piisavat summat, et pisut süüa osta (oldi vist tuldud trennist). Jäi teine nõutult kassa juurde, ma siis lasin kassapidajal selle söögipoolise oma arvele otsa panna ja ulatasin söögi lapsele: oi kui tänulikud silmad olid.
m
Mart/ 6. oktoober 2016 21:36
Kõik ümberringi on süüdi aga mitte emme lapsuke.
p
Piret/ 6. oktoober 2016 23:23
Mart, mis inimene sa oled!?
s
Sa Mart.../ 7. oktoober 2016 09:03
...oled ikka tainas küll :D Edu Sulle elus sellise suhtumisega; kerge ei ole, ma pakun?
m
mart/ 8. oktoober 2016 11:00
on rongis piletikontroll
g
GS/ 7. oktoober 2016 09:53
Ühtegi last ei tohi ühelgi põhjusel rongist ega kuskilt mujalt välja tõsta.
Kui on vaja teha trahvi, siis tuleb võtta lapse ja vanema andmed ja suhelda edasi lapse vanematega.
Selge et selline piletikontrollija ei sobi oma tööle.
Ja just nimelt ONGI KÕIK SÜÜDI MITTE EMME LAPSUKE.
Kahjuks laps ei oska enda eest seista, minu käest oleks see piletikontroll kõvasti kuulda saanud, millised puudujäägid tema ajutegevuses esinevad.
r
roheline kaart/ 6. oktoober 2016 19:41
selliseid juhuseid palju, samuti , kui kooliaeg poole peal, lapsed laisad ja loodavad hea juhuse peale , nii bussides ,kui rongides, küll jäetakse maha kaart või õpilas pilet. Kord eaks olema ja vanemad eaks kontrollima, kas kõik kaasas.
Õ
../ 6. oktoober 2016 19:53
Õpilasel oli see kaasas,agata tõsteti rongist lihtsalt maha
k
kuule/ 8. oktoober 2016 11:04
esimese klassi laps oskab oma õpilaspileti ka koolis olles kuhugi toppida, kust ta seda pärast üles ei leia. Ta on ju alles laps. Minu lapselaps elab õnneks koolile nii lähedal, et saab jala koju, kui õpilaspilet-bussikaart kaob. Aga korra ta selle just nimelt tundide ajal kuhugi toppis ja üles seda enne ei leidnud ei tema ega vanemad, kui alles mitme nädala pärast. Selle aja peale oli juba uus kaart olemas.
1
1 klassi õpilase ema/ 6. oktoober 2016 19:29
praegu tahaks sellele klienditeenindajale lihtsalt virutada. kohutav mis haigeid inimesi sellisele tööle üldse võetakse. loodan et karma teeb oma tööd hästi..
n
Nojah/ 6. oktoober 2016 18:06
Partsu porgandite kulu on suurem kui tulu. Seepärast üritataks raha välja pigistada kus aga saab.

m
Metsamees/ 6. oktoober 2016 18:05
Kuidas lasi ema oma väikese lapse laadimata mobiiltelefoniga Tallinna tänavatele, kus võib kokku trehvata kurja ninasarvikuga?
l
lugeja/ 6. oktoober 2016 16:16
No on kurjam selline klienditeenindaja - lapsega niimoodi käituda! Ja juhtkond veel õigustab sellist käitumist! Kurjategijad ju!
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 16:25
Peaminister peab tagasi astuma - muidu võib juhtuda, et Saaremaa või Hiiumaa laevalt jäetakse õpilane maha ja ta ei saagi koju (ujuda ei suuda ju nii pikka maad)
a
ah/ 6. oktoober 2016 16:10
"mispeale lapsed väljuda otsustasid" Keda siis "tõsteti"?
e
eesti kodanik/ 6. oktoober 2016 16:06
kuidas saab selline teha sellist tööd.võib olla on ka ise ema.enamus ei oska sõnagi riigi keelt.häbi.
j
Juku/ 6. oktoober 2016 16:10
Elronis kui riigiettevõttes saavad töötada ainult need, kes oskavad ka eesti keelt
s
See oli/ 6. oktoober 2016 15:33
üks näotu tegu mupolase poolt, aga seda tallinlastele tasuta ja soodustusega sõitu ei tahaks muu rahvas väljaspool linna aksepteerida!! Ega te vaid linnarahadest seda soodustust saa, ka riigi rahakotist tuleb kopikas! Panen ka ühe Eesti depressiivse väikelinna sissesõiduteedela tõkkepuud ja hakkan just tallinlastelt raha korjama..
j
Juku/ 6. oktoober 2016 15:41
Elronis ei tegutse mupolased vaid Vabariigi Valitsuse juhendatava riigiettevõtte klienditeenindajad
v
vahet/ 6. oktoober 2016 16:15
pole, üks sulikamp kõik!
t
Tiit olen!/ 6. oktoober 2016 15:08
...ja selline ongi siis Eesti.
t
Tiidule/ 6. oktoober 2016 17:32
a
asta/ 6. oktoober 2016 14:09
Olen elektrirongiga üsna palju sõitnud ja märganud,et klienditeenindaja peaks lastega sõbralikumalt rääkima ja kui see väike "tuisupea" on oma õpilaspileti koolikoti põhja unustanud või ei leia seda kohe üles,siis mitte närviliselt seisma vaid teda julgustama ja uskuge, järgmine kord on lapsel pilet käepärast.
Rongis on alkoholi joomine keelatud,aga ometi seda tehakse ja siis teeb klienditeenindaja nii,et ta ei märka ei märganud.
k
Kindel/ 6. oktoober 2016 14:35
Elron on Eesti riigiettevõte - peaminister peab tagasi astuma

j
Juku/ 6. oktoober 2016 13:39
Miku lapsel on igaks juhuks 2 eurot taskus :)
Leidsin: http://www.irl.ee/evelin-samuel
o
6. oktoober 2016 15:22
oot oot, Tallina inimesed ju sõidavad tasuta
*
6. oktoober 2016 15:23
k
Kersti/ 6. oktoober 2016 13:12
Elron tõstis hiljuti ka minu õelapse rongist maha.Millegipärast tõrkus tallinna roheline kaart töötamast.Laps ulatas seepeale õpilasipileti kus oli selgelt näha et laps on tallinna elanik ja õpib tallinna koolis.Ei, sellest ei piisanud, laps tõesti rongist maha.Laps nuttis lausa, et kuidas ta ema kätte saab sest telefoni too päev esimese klassi lapsel polnud.
Kui rong nõmme jaama jõudis ja last polnud, tekkis mu õel paanika.Kuna mina elan balti-jaamale kõige lähemal, läksin last otsima kelle ka leidisin perroonilt nutmas, et tädi ei lubanud sõita ja helistada ta ei saanud.
n
noh,tädi oli ju / 6. oktoober 2016 14:10
t
tule taevas appi! / 6. oktoober 2016 12:33
häbi Elronile. Tallinlastel on sõit Tallinna piires tasuta. Kes Elroni klienditeenindaja arvates siis Tallinna kooli esimese klassi laps on? Ja "kommunikatsioonijuht" üritab jälle musta valgeks rääkida. Lapsed juba visati rongist välja, vabandamine siin enam ei aita., Kuhu on jäänud inimlikkus? Nii Elron kui muponaudid ning vahvad Harju maavalitsuse piletikontrollid peaksid teadma, et kõik õpilaspiletid ei tööta! See oleks Tallinna LV ja haridusameti asi igale poole teada anda, et selline probleem on. Ja seda ei lahendata sedasi, et laps muudkui ostab pileteid...
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 12:40
Tehti ju suur kampaania "Kirjutage ennast Tallinnast välja" - siis kirjutati ka lapsed Tallinnast välja ning nendele Tallinna sõidusoodustused ei kehti, kuigi nad käivad Tallinnas koolis.
r
Reisija/ 6. oktoober 2016 12:26
Olen ka näinud rongis situatsiooni, kus lapsel polnud sõidukaardile raha sõiduks üle kantud (tasuta sõidu õigust tal polnud, sõitis Tallinnas kaugemale). Teda maha ei tõstetud vaid lubati sõita. Miks aga vanemad panevad oma lapsed sellisesse olukorda? Miks laps peab klienditeenindajaga hakkama maid jagama?
e
Ei peagi/ 6. oktoober 2016 12:35
Kui klienditeenindaja on normaalne inimene, siis ei peagi. Ükski mõistusega klienditeenindaja ei hakka lapsega "maid jagama" - see on päris selge. Jobusid aga jätkub samuti kõikjale ja jobude vastu ei aita isegi see kui lapsel on kõik dokumendid ja raha jalaga segada.
j
Juku/ 6. oktoober 2016 11:59
Lapsevanemad tehke endale selgeks, et 7-aastaste ja vanemate laste sõit ei ole tasuta http://elron.ee/piletid/piletite-hinnad/soodustused/
t
To Juku/ 6. oktoober 2016 12:12
Tallinna linna ja Elroni vahel on sõlmitud koostööleping, mille alusel saavad rahvastikuregistrijärgsed tallinlased Tallinna piires (I tsoonis) Elroni rongides tasuta sõita. Tallinlase tasuta sõit Tallinna piires:
Tallinlaste tasuta sõidu õigus kehtib vaid isikustatud Ühiskaardi või muu kaardi ettenäitamisel. Isikustatud Ühiskaart kehtib vaid koos Eesti Vabariigis väljastatud isikut tõendava dokumendiga.
Elron sõidutsoonide jagunemise kehtestab Elron. Tallinlaste tasuta sõidu õigus kehtib järgmiste peatuste piires:
Läänesuunal: Tallinn (Balti jaam) – Lilleküla – Tondi – Järve – Rahumäe –Nõmme – Hiiu – Kivimäe – Pääsküla - Laagri;
Edelasuunal: Tallinn (Balti jaam) - Tallinn-Väike – Liiva;
Idasuunal: Tallinn (Balti jaam) – Kitseküla – Ülemiste - Vesse.
Rongis tuleb klienditeenindajale esitada isikustatud Ühiskaart või muu kaart koos isikut tõendava dokumendiga. Klienditeenindaja valideerib sõidu. Valideerimine on kohustuslik.
h
heinz42ubin@hotmail.com/ 6. oktoober 2016 11:56
Olen ise Tartu linnaliini bussijuht.Nii väikest Ilmakodanikku rongist väljatõsta on päris kuritegu.Ma saan aru,et seadus on niisugune.Kuid Inimene,kas sul endal lapsi pole.Nojah see on Tallinn ja savisaar ja MUPO.savisaar on kindllalt väikse tähega.
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 12:07
Elron ei ole Tallinna Linnavalitsuse vaid Eesti Vabariigi Valitsuse alluvuses - pöörduge kirjaga peaministri poole
k
küllap saa Savisaar/ 6. oktoober 2016 13:00
kamandab REFFIDE tegemisi ja mõtlemisi.
Kes muu?
n
no/ 6. oktoober 2016 17:04
Halloo bussjuht! vahe ju pole, kas kellegi endal on väiksemad lapsed või ei . Ilam lasteta inimsed on väga tihti mõitvamad ja abivalmimad, kui mingi kärgpere emmed-issid, kes enad ninast kaugmale näha ei suuda. Antud juhul on tegemist eurolaulul käinu lapsega, et kära suur. Tavalise töölise lapse puhul poelsk keegi ohanud ega jutte kirjutanud. Normaalne inimrne saab ise aru, et 8-14 aastased on koolilapsed. Ka siis kui neil just seda kinnitavat paberit taskus või nööriga võtme küljes pole. Nüüd sai Samuel ise pildile. Lapsed olevat ju ise peale piletiküsimist väljuda tahtnud. Koolilastelt ei tohiks üldse linnabussis dokumenti küsida, lapsed on lapsed. Iseasi on liinibuss , kus teatud vanuseni prii sõit.
t
tavaline/ 8. oktoober 2016 11:10
inimene lihtsalt ei pääse ajakirjanduse huviorbiiti või ei vaevugi seda tegema. Evelin Samuel võttis täiesti asjakohase teema üles.
t
to no/ 8. oktoober 2016 14:24
...lapse alateadvus ütles talle,et "piletita sõita ei tohi ja et ennast ausana tunda(häbenes),ta väljus rongist!(kui asi nii oli,nagu väidate?
u
Urmas/ 6. oktoober 2016 11:43
Seal kus algab raudtee, seal lõpeb mõistus!
Oleme ikka edaspidi mõistvamad! Me oleme Eestimaal väike rahvas.
Ei tasu enda depressiooni pisikste peal välja elada!!! Ega väikene laps ei pruugi kõiki seaduseid tunda! Olgem edaspidi inimlikumad.
Kui loogliselt mõelda, siis isegi täiesti ilma sõiduõiguseta väikeaps ei saa ju Elronile mitte mingisugust kahju tekitada. Ta ei kaalu mitte midagi ja kütusekulu ei suurene!
Kas Elroni klienditeenindaja sai orgasmi lapse mõnitamise eest?
Ma loen neid Eesti uudiseid ja ausalt öeldes, mul on tunne, et esimesel võimalusel ma lööksin selle riiginäraka laiali!!!
Siin ei ole viies kolonn, mitte muukeelsetest. Eestlased ise on ka praeguse pasakraatia vastu!!!
Tahan muutust, praegune Eesti on okse!!!
Olgem edaspidi inimlikumad!
u
Urmas/ 6. oktoober 2016 12:07
Sõja puhul ma praegust EV kaitsma ei läheks, või enne esitaksin arve, kui palju minu teenistus maksma läheb. Rahamaailma seadused!
k
Kallis Urmas!/ 6. oktoober 2016 12:21
Ega siis sõjas ei kaitsta peaministreid, presidente ega suurärimehi. Need on sõja alguseks juba ammu riigist jalga lasknud ja neid pole vaja kaista. Sõjas kaitstakse oma kodu, oma kodutänavat, oma naist ja lapsi, oma vanemaid ja oma au. Riik ja kodumaa on täiesti erinevad asjad.
u
Urmas/ 6. oktoober 2016 13:08
Kodutänavat? Nojahh!
Midagi nii lolli ma ei ole ammu lugenud!
o
oi ,Urmas,sa pead/ 6. oktoober 2016 14:13
vanade boshevike järglasi,ausate küüditajate lapsi ja lapselapsi lausa okseks. Neid tuleb sallida ja austada ...nad ikkagi 1940 st aastast riigipirukat nosimas.
u
Urmas/ 6. oktoober 2016 15:49
Minu pärast tehke oma riigiga mis tahate, aga ärge ainult mind sellesse segage!
s
saame hakkama/ 6. oktoober 2016 17:58
Ise sa topid oma pikka koonu siia- pole sind keegi appi sõdima palunud. Saame vajadusel ise hakkama.
u
Urmas/ 6. oktoober 2016 15:42
Ilusti värskelt remonditud kodu läks Sakslastest endiste omanike järglastele. Vastavalt Erastamisseadusele. Kõik!
Pole mingit kodutänavat mida kaitsta!
Naine ja lapsed on aga naine ei taha, et ma seda riiki kaitsen!
Praegune kodu ja elamine on enda kümne küünega kokku rabeletud.
t
tunneme kaasa/ 6. oktoober 2016 17:53
Remontisid röövitud kodu ilusaks ja lootsid, et omanikud on äragi tapetud aga saatus oli nii kuri ja ebaõiglane, et tuli omanikule kodu tagasi anda. Süüdi on muidugi kõik teised.

s
sürr/ 6. oktoober 2016 11:41
See pole küll mõistetav. Selle asemel, et vabandada ette ja taha ning kasvõi valetada klienditeenindaja rohud võtmata jätnud hullukeseks, hakatakse veel end õigustama ja vassima. Siin pole ju vaidlusmomentigi! Lapsest on ju näha, et laps. Laste sõit on nagunii tasuta. Mis kuradi dokumendist siin üldse rääkida saab ja kas selline inimene, kes seda ikkagi teeb, võib üldse kuskil töötada? Ainukene normaalne käitumine Elroni poolt oleks olnud lastele Playstatione ja torte viia ning vabandada ja valetada, et klienditeenindaja sai just eelmisel nädalal hullumajast välja ja nüüd tal suri ema või vend ära ja unustas rohud võtta. Need hakkavad veel ajalehele mingit soga ajama ja dokumentide olemasolu kohta vaidlust pidama- nii nagu ühes multikas öeldi, et kassi dokument on saba ja vurrud, nii on lapse dokument laps ise. Seda normaalse inimese jaoks.
j
Juku/ 6. oktoober 2016 11:53
j
Jah aga/ 6. oktoober 2016 12:09
Jah aga tallinlastele siiski on. Kokkuvõtvalt pole ju vahetki, mis alusel sel lapsel see sõit oleks pidanud tasuta olema. Mõistlikule täiskasvanule on selge, et Võru või Narva laps ei tule Tallinna koolikotiga jänest sõitma. Kui käib Tallinnas koolis, siis Tallinna laps. http://www.tallinn.ee/est/pilet/Tasuta-soit-Elron-rongides
t
To Juku/ 6. oktoober 2016 12:11
Tallinna linna ja Elroni vahel on sõlmitud koostööleping, mille alusel saavad rahvastikuregistrijärgsed tallinlased Tallinna piires (I tsoonis) Elroni rongides tasuta sõita. Tallinlase tasuta sõit Tallinna piires:
Tallinlaste tasuta sõidu õigus kehtib vaid isikustatud Ühiskaardi või muu kaardi ettenäitamisel. Isikustatud Ühiskaart kehtib vaid koos Eesti Vabariigis väljastatud isikut tõendava dokumendiga.
Elron sõidutsoonide jagunemise kehtestab Elron. Tallinlaste tasuta sõidu õigus kehtib järgmiste peatuste piires:
Läänesuunal: Tallinn (Balti jaam) – Lilleküla – Tondi – Järve – Rahumäe –Nõmme – Hiiu – Kivimäe – Pääsküla - Laagri;
Edelasuunal: Tallinn (Balti jaam) - Tallinn-Väike – Liiva;
Idasuunal: Tallinn (Balti jaam) – Kitseküla – Ülemiste - Vesse.
Rongis tuleb klienditeenindajale esitada isikustatud Ühiskaart või muu kaart koos isikut tõendava dokumendiga. Klienditeenindaja valideerib sõidu. Valideerimine on kohustuslik.
Seega , kuilapse sõit jäi nendesse piiridesse, on ta tasuta
j
Juku/ 6. oktoober 2016 12:15
Selles reeglis on kirjas
Rongis tuleb klienditeenindajale esitada isikustatud Ühiskaart või muu kaart koos isikut tõendava dokumendiga. Klienditeenindaja valideerib sõidu. Valideerimine on kohustuslik.
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 12:20
Tallinnas käivad koolis ka lapsed, kes ei ole rahvastikuregistri järgi Tallinna elanikud ning nendele tasuta sõit ei kehti. Sinu reeglites on kirjas:
Rongis tuleb klienditeenindajale esitada isikustatud Ühiskaart või muu kaart koos isikut tõendava dokumendiga. Klienditeenindaja valideerib sõidu. Valideerimine on kohustuslik.
k
Kas sa Juku oled ..?/ 6. oktoober 2016 12:34
Kas sa ise oledki see d...k, kes nii esimese klassi lapsega käitus? Sul endal on mõni väike laps? Ajada siin mingit valideerimise juttu, kus eelnevalt on selgitatud ka välja, et kaart oli antud lapsele kooli poolt ja see ei töötanud.
j
Juku/ 6. oktoober 2016 12:44
Minu lapsel on igaks juhuks 2 eurot taskus :)
e
Eestlasele/ 6. oktoober 2016 12:50
Püha müristus, kui laps on väike ja pole eestlane siis võib rongist-bussist välja visata? Kuhu me oleme sattunud? Häbi Teil olgu. Laps on laps ja vahet ei ole mis rahvuses. Laps on koolis siin riigis ja paljudel vanematel ei piisa raha isegi söögi jaoks. Siis tuleb laps välja visata, kui pole piletit ja raha selle ostmiseks. Te pole eestlane vaid koletis. Kas Teil endal lapsi ei ole, või vihkate lapsi? Sellist naabrit ma küll tunda ei tahaks ja koos ühes riigis elada. Laps pole eestlane ja viskame välja. Teid oleks vaja kusagil metsa vahel välja visata.
t
tuutu-luutu/ 6. oktoober 2016 12:54
mida te tuututate, keegi ei tõstnud last maha, lapsed läksid ise maha.
Te ei kujuta ette, kuidas teie nunnukesed väljaspool kodu käituvad.
Töötan R-kioskis ja näen seda iga päev .
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 13:12
Nad tõmbavad isegi suitsu ja joovad GIN-i
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 13:14
Eestlase laps läks ise maha
j
ja siis/ 6. oktoober 2016 13:37
loomulikult läks maha kui tädi tema peale pröökas. Ja kas teie arust on see normaalne? Balti jaam ei ole just pealinna kõige puhtam ja turvalisem paik.
k
Kindel/ 6. oktoober 2016 13:48
Pröökava tädi pärast peab peaminister tagasi astuma - Elron on Eesti riigiettevõte
h
hetkejuhus on see,tegu on valge psikese eestlasega/ 6. oktoober 2016 14:15
mitte uue ja õige etnilisega, Tavalise valge lapsega.
k
kommenteerijad tegid selgeks,et/ 6. oktoober 2016 14:16
oopis selle 1 jalaga Edgari isikik omand.
v
valideerijale/ 6. oktoober 2016 17:47
Eesti Vabariigis ei pea keegi VALIDEERIMA,sest EESTLANE TUVASTAB end juba mitukümmend aastat.Kahjuks napib meil keeleoskajaid.
m
mamma/ 6. oktoober 2016 11:23
väike koolilaps laps tõstetakse sõidukist maha .. ja kõik seal samas viibivad täiskasvanud vahivad lihtsalt tuimalt pealt? selgub, et mitte ainult kontrolör ei olnud mõtlemis- ja empaatiavõimetu inimene, neid oli selles vagunis rohkem!
k
Kui seaduses on nii kirjas, siis ei saa teistmoodi!/ 6. oktoober 2016 11:37
Kahjuks muutub meie riik üha bürokraatlikumaks ja pealiskaudsemaks. Valitsevad oma mõtlemiseta ahned arhondid.
e
et siis/ 6. oktoober 2016 11:38
need täiskasvanud oleks pidanud pileti kinni maksma või kontrolörile pasunasse sõitma? kumba sina oleks teinud?
j
Joodik/ 6. oktoober 2016 11:39
Miks keegi lapsele sõiduraha ei annetanud?
e
Eestlane/ 6. oktoober 2016 11:48
Miks keegi lapsele raha ei annetanud?
e
ei nähtud/ 6. oktoober 2016 11:49
Ma usun, et keegi ei näinud, sest muidu poleks see kontrolör söandanudki nii teha ja tal poleks ka lastud sedasi käituda.
j
justjust/ 6. oktoober 2016 11:18
siit moraal eestisse pole mõtet lapsi sünnitada, pole lapsi pole ka probleeme, ei endal ega teistel
k
KA-JA/ 6. oktoober 2016 11:14
Mul on sellest lapsest kahju. Ei ole vahet, kelle laps ta on. Endal laps juba keskkoolis, aga oleks mõni madalalaubaline gorilla minu algklassilapsele ühistranspordis sellise trauma tekitanud, oleksin isiklikult skandaali tekitanud! Teate, Elroni personaliosakonna SPETSIALISTID, töötajate värbamisel (töötajad, kelle igapäevane töö on suhelda inimestega) on inimlikkus ja empaatiavõime ESMASED iseloomuomadused, millega arvestada. Tuim nägu ja robotiliigutused sobivad koristajale või tehasetöötajale, mitte piletikontrolörile, kes on kõige ehtsam klienditeenindaja! Bussides ja trammides sõidavad päevast päeva räpased ja haisvad parmud, narkarid- neid ei julge mitte keegi välja tõsta! Tegelege sellega! Aga väike, koolikotiga laps välja tõsta ja oma seadust ja juhendeid taga ajada...On alles põmmpead ja häbi teil olgu!
p
peeter meeter/ 6. oktoober 2016 11:04
Seal ELROOOONis on neid teenindajaid seinast seina - mõned on erilised v*tupead, aga enamus on suht normaalsed inimesed.
Mul seal värvikamatest kogemustest tuleb meelde üks kord kui jalgrattaga C-alasse sisenesin, aga kuna see oli titekärusid täis pandud juba ja peale minu oli seal nii mõnigi rattur, kes lihtsalt sellepärast seisis seal vahekäigus ratas käekõrval (kuna konksu otsa ju panna ei saanud), siis mutt tuli ja hakkas muga mölisema, et "Kas te ei näe, et rong on täis. Minge maha oma rattaga ja minge järgmise rongi peale, kus rohkem ruumi on!".
Mina igatahes saatsin ta pekki ja "sõitsin" "rahulikult" edasi.
õ
Õhtulehele/ 6. oktoober 2016 10:39
Ma olen korduvalt lubanud, et olen sunnitud pööruma vastava organi poole, et Teie lehe toimetust korrale kutsuda. Ilmselt teen seda lähemal ajal. Kirjutasin kommentaari, milles ei olnud ühtegi halvustavat ega roppu sõna. Ka ei mõnitanud ma kedagi, lihtsalt avaldasin oma arvamust rongist nn. "väljatõstetud" Evelin Samueli lapse kohta- Seda te läbi ei lasknud. Häbi Teile
e
ema ja vanaema/ 6. oktoober 2016 10:01
Emal on selles mõttes õigus, et last niimoodi kaitsetult maha jätta ei tohi!
Teine asi: kuidas üldse võib nii väikest, alles kooliteed alustavat last üksi rongi hooleks jätta?
Kui minu esimene laps Tartus ca 35 aastat tagasi kooliteed alustas, polnud laste viimine-toomine veel üldine ja nii nad siis iseseisvalt bussiga sõitsid (kui kool oli kodust kaugemal). Tosin aastat hiljem oli pilt muutunud, peaaegu kõiki kaugemal elavaid lapsi saadeti või sõidutati. See ei olnud Tallinn.
l
6. oktoober 2016 10:53
Laps peabki praegu valgel ajal kojukäimise selgeks saama. Isegi kui muidu ema viib-toob, peab ikka oskama ise ka koju saada, kui midagi ette peaks tulema. Ja harjutada niimoodi sõbraga koos ja telefon taskus on igati õige,
e
emale ja vanaemale/ 6. oktoober 2016 11:31
Oled ehk märkanud, et aeg on edasi läinud ja tänasel 1. klassi lapsel on telefon, nutitelefon, taskus, mis annab lapsele kaasa turvalisuse, et saab üksi hakkama. 35 aastat on mööda läinud, ära võrdle enam tänast varasemaga. Tänased lapsedki on taibukamad kui siis.
O
...liiga pikk vastus:/ 6. oktoober 2016 18:47
Olen märganud, et eelkõneleja pole "märkanud", et minu nostalgilises heietuses oli mingi viide ka aegade muutumisele. Olen märganud, et koolist kaugemal elavaid lapsi viiakse ja tuuakse Tartus ja Tallinnas praegu väga tihti autoga. Ülejäänud kohtade kommetest tean vähem. Teravad olete. Mispärast? Mõnda ehk kannustab süütunne või rahulolematus, et ta ennast mitmeks lõhkuda ei saa ja olla korraga nii lapsekarjas kui ka igal pool mujal. Mina olin 55 aastat tagasi väga iseseisev ja pärast esimest septembrit ema mind enam kuhugi ei saatnud. Kuigi nutitelefon oli veel leiutamata.
n
nutitelefon / 11. oktoober 2016 21:46
pole küll nüüd mingi turvalisuse näitaja.Piisab vaid sellest,et mõni suurem kutt seda näeb ja ongi ilma uhkest nutikast.Kas te pole kuulnud ,kuidas suuremad väikesi "pommivad" ja neilt asju ning raha norivad?Ja kus siis see turvalisus on.?Mida uhkem telefon,seeda suurem tõenäosus,et ühel päeval on ta sellest ilma.
j
Juku/ 6. oktoober 2016 10:01
Elron on riigifirma. Tallinna elanike tasuta rongisõidu maksab linn riigile kinni. Kui sõitu ei registreerita (näiteks õpilaspiletiga), siis ei saa ju riik Tallinnalt raha nõuda.
i
imestav/ 6. oktoober 2016 12:23
Kas see ühe lapse ühekordne nn tasuta sõit oli siis tõesti nii suur, et selle raha Tallinnalt kätte saamine viiks Elroni pankrotti? Arvestades, et vähemalt mõni aeg tagasi (võibolla ka praegu) tipptunnil sõites oli nii palju inimesi, et piletimüüja ei jõudnudki kõikideni ja osa sõitis nagunii piletit ostamata? Tegemist oli esimese klassi lapsega, nii väike on ikka arudaadavalt laps veel, see peaks igale mõtlevale inimesele näha olema. Inimlik oleks olnud klienditeenindajal seletada miks ja kuidas peab pilet olema, aga lubama lastel siiski koju sõita!

j
juhani häbekannel/ 6. oktoober 2016 09:59
Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik ju täiesti selgelt valetab, et neil on prioriteediks laste turvalisus! Kuidas saab selline mölakas üldse kuskil töötada, kes lapsi välja ajab ja valetab veel ka tagatipuks?
m
Mõttetu olendid seal Elronis/ 6. oktoober 2016 09:54
See Mai Vahtrik on üks labane valetaja ja vassija, kes õigustab Elronis olevat korralagedust. Nagu alati - kõik teised on süüd aga riigiettevõtte töötajad alati õiged. See on võimalik tänu sellele, et riiklikus süsteemis ei vastuta mitte keegi mitte millegi eest!!! Rõhutan veel kord Elronis on kombeks valetamine ja vassimine, mitte aga oma sigaduste eest vastutamine ja korrektne käitumine!
o
olgu pilet või mitte/ 6. oktoober 2016 09:34
Kui väikesel lapsel on koolikott seljas on selge, et ta käib koolis. Asi ei ole ainult õpilaspiletis vaid jutt käib inimlikus käitumises. Rongisaatjal paistab, et seda inimlikkust ei ole ja tõstab Balti Jaamas lapse maha, kus on alati luusimas igasuguseid kaake. Olen olnud tunnistaja, kui kontroll tahtis lapse maha tõsta keset metsa, kuna lapsel ei olnud ette näidata piletit ja ka õpilaspiletit. Lapsel oli seljas raske ranits ja kusagil 8 aastane. Terve bussirahvas hakkas kontrollile vastu ja laps sai sõita edasi 7 km. kus pidi väljuma. Asi ei ole piletis vaid asi on ikka inimlikkusest. Eestis peaks olema ikka nii, kui lapsel ei ole piletit, tuleb koolist peaks ta ikka koju saama turvaliselt. Kuradile need seadused ja see südametu kontroll. Laps ja veel väike peab saama koju turvaliselt olgu tal pilet või mitte.
t
To olgu.../ 8. oktoober 2016 14:47
Huvitav,kes olid need neli lol...kes miinused asetasid? Üks võis olla Mai Vahtrik,teine see klienditeenindaja... jne..
v
VANAEMA( SEE TEINE)/ 6. oktoober 2016 09:24
See koolilaste, eriti väikeste pileti kontroll on TÄIELIK JAMA- nagunii on laps koolilaps j atal on ÕIGUS õpilaspiletiga sõita, mida siin üldse kontrollida on?! Veel vähem õiendada ilmselge tehnilise süsteemi tõttu?! See on absoluutselt ebakompetentsus-ebainimlikkus ja häbematuus takkapihta!!
See väike inimene sai oma trauma ja see klienditeenindaja enda meelest tegi korralikult tööd, aga kahjuks on selliseid jurakaid kõikjal , kes ei oskagi mõelda, rääkimata käituda!
6
60aastase soovitus/ 6. oktoober 2016 09:16
Kallis ema,kui teil pole kellast kellani tööaega, siis vara hommikul ja peale tunde lähete ise esimesel aastal ja viite-toote oma lapse koju. Soovitavalt ka naabrilapsed. Paistab, et teil on vaba aega, sest järgis aite lapsele minna ju kohe kui ta abi vajas. Emad peaksid oma mugavused lapse esismesel kooliaastal nurka viskama ja lapsi ühiskondlikes transpordivahendites mitte stressi laskma ajama. Ebaviisakaid ja ebameelidvad täiskasvanud on Tallinna linn täis ja last ohtus eada pole õige käitumisviis.
6
66 aastane vanaema/ 6. oktoober 2016 09:37
Kas pööninguga on ikka kõik korras? Paistab , et olete ülimalt "viisakas ja meeldiv" mitte Tallinna inimene.
k
Kulla 60-aastane/ 6. oktoober 2016 10:03
See, et ema saab hädaolukorda lahendama tõtata, ei tähenda, et tal on vaba aega või võimalust igapäevaselt last sõidutada. Mulle ei mahu pähe täiskasvanute ükskõiksus ja juhmus olukordades, kus laps ei saa ennast ise aidata. Ja mis puutub siia esimene või teine kooliaasta - mul käib üks laps kolmandas klassis ja sellises situatsioonis oleks ta sama abitu kui esimese klassi põnn.
j
6. oktoober 2016 10:08
Ja siis on 60-aastastel jälle häda miks lastele iseseisvust õpetatud pole?
e
eesti naine/ 6. oktoober 2016 10:39
Just minu mõte. Kust need lapsed iseseisvust ikka mujalt õpivad kui ISE iseseisvust harjutades.
Aga klienditeenindaja pidi olema ikka eri tohman - LAPS on kas kooli- või lasteaialaps, kellel niikuinii on õigus tasuta sõita. Kui oleks tegu ca 15 ja üle noorega, vot siis võib tekkida jutt, et "mina tema vanusest ei saanud aru ja palusin õpilaspileti esitada..."
t
Teadja/ 6. oktoober 2016 09:15
Ärge süüdistage antud klienditeenindajat. Eestis on igale inimesele oma töökoht kallis ja tuleb teha nii nagu tööandja ütleb (tihti seadusega vastuolus), sest vastasel korral tööleping lõpetatakse. Antud küsimuses tuleb võtta tööandja pihtide vahele, sest teenindaja on vaid ettur, otsused tehakse oluliselt kõrgemal.
m
mamma/ 6. oktoober 2016 11:30
mitte keegi ei saa keelata olemast inimene, keelata inimlikkust, mõistlikkust, arukust. kirjeldatud olukorras kaotasid kõik, ka vagunis viibinud tuimad kaasreisijad. nii lihtne ongi.
t
to Teadja/ 6. oktoober 2016 12:39
natuke inimlikkust peab ka olema piletimüüjal. Ja kui Mai V. ütleb, et prioriteet on laste turvalisus, siis see on ju Elroni ametlik seisukoht. Või avaldab pressiesindaja isiklikke seisukohti? Kas teate, kes see vahva piletimüüja siis oli?
h
hm/ 8. oktoober 2016 11:22
ma küll ei usu, et keegi rongis sõitjatest oleks selle teenindaja peale kaebama läinud, et näe, ei tõstnudki ilma kaardita sõitvat 1. klassi last rongist maha. Sa ajad ikka täiega jama.
a
Ats/ 6. oktoober 2016 08:58
Nii ongi, firma pole suudi, laps otsustas ise maha minna! Kui laste ohutu kohaljoudmine on prioriteet siis kust tulevad sellised teenindajad?
l
laps/ 6. oktoober 2016 09:29
t
TK/ 6. oktoober 2016 09:49
EKS nad võta õppust võimuparteilastest
r
Raske/ 6. oktoober 2016 08:51

v
vist on veel üks teine/ 6. oktoober 2016 08:50
prioriteet millest siin ei saa rääikda
m
Millise/ 6. oktoober 2016 08:36
konkursiga see Elron endale selliseid tobusid klienditeenindajateks valib?
z
Zz/ 6. oktoober 2016 08:25
..no on idioodid..ega laps tule nt pärnust tallinnasse jänest sõitma..hullumaja..näed ju et on laps..
k
kodanik/ 6. oktoober 2016 08:01
Pileti konrolöörid ei ole inimesed! Neil on vaid tähtis kedagi trahvida, välja tõsta jne.
k
kodanikule/ 6. oktoober 2016 09:00
Kontrolöörid on inimesed aga tuleks vaadata teise-nurga-alt, kes annab töökäsud ja kuidas neid täitma peab vastavalt seadusele ja kes seadusi teeb?
k
Kuna Eesti esimölaka koha hõivas ajakirjanduse andmetel / 6. oktoober 2016 07:37
Indrek Tarand siis peab see "klienditeenindaja" leppima tåiesti kindla teise kohaga.
l
lugeja/ 6. oktoober 2016 07:37
Mis inimesed küll sellised on?Laps rongist välja tõsta!
k
kas lapse bussist väljaajamine on etem ?/ 6. oktoober 2016 09:32
aastaid tagasi olen isiklikult maksnud bussijuhile kahe lapse pileti eest,sest ma ei saanud neil minna sügisel pimedas vihma kätte mitmeid kilomeetreid vantsima. Tegu oli Tallinna ja Kose vahelise liinibussiga. Ja allameetrised olid oma piletid kooli unustanud.
p
Papp/ 6. oktoober 2016 07:18
on meil tähtsam kui inimene!
h
hea,et sellest/ 6. oktoober 2016 09:32
h
Häbiväärne on/ 6. oktoober 2016 07:07
et Elron julgeb veel õigustada ja last süüdistada.Ja see Valnes oleks ka vaja välja vahetada.Me reklaamime ennast kui innovaatilist ID riiki ja selline saamatus on riigi kuvandi õõnestamine.

a
abc/ 6. oktoober 2016 07:00
Lapse lora ei tasu muidugi kunagi sinisilmselt uskuda. Vaevalt, et tal õpilaspilet käes oli. Mis ei tähenda siiski, et oleks pidanud lastele selgesõnaliselt ütlema, et saavad sõita. Ilmselgelt pidi ju näha olema, et väikesed lapsed.
d
def/ 6. oktoober 2016 10:09
Mul algkoolilapsed kodus, tean üsna hästi, kuidas neil asjad käivad. Õpilaspilet võis olla kotis, taskus või käes, või hoopis maha ununenud. Sellest hoolimata oli üks olukorra osaline TÄISKASVANU, ja kui see täiskasvanu vähegi normaalne inimene on, siis peaks ta aru saama, et TEMA KOHUS on aidata last, selgitada talle, mis toimub ja mis saama hakkab. Kui seitsmeaastane läheb rongist nuttes maha, siis pole see unustatud õpilaspileti pärast vaid seepärast, et üks suur inimene oli rumal ja hoolimatu.
e
ema/ 6. oktoober 2016 10:28
Küsin juurde, kus olid teised täiskasvanud, kes lasid sellel juhtuda? Kui lapse näol juba nutuvõru ümber, kas teiste südamed olid siis kivist?
m
MASSOONIDE DIKTATUUR/ 6. oktoober 2016 06:43
Riik on halastamatu ja loll,sest teda valitsevad massoonid.
e
EH/ 6. oktoober 2016 06:30
jah,lapsele tuleb juba lapseeas selgeks teha,milline riigikord meil walitseb
m
Mudilasest koolilaps?/ 6. oktoober 2016 04:50
Milleks peab üldse mudilase juba kooli panema!? Võiks ikka kooliküpsuse ära oodata, kasvõi koolikohusluse. Seitsmene on ikka tunduvalt küpsem sotsiaalseks hakkamasaamiseks.
s
seistmene juba nii vana,et/ 6. oktoober 2016 09:34
peab kõlbama tööd tegema, kasvõi bordelli klienditeenindajaks. Eks siis ole õigust,kallis naaber ?
a
Anonymous/ 6. oktoober 2016 04:24
Esiteks on jälle näha, et selle Valnesi puhul "pakub teenuseid" mõni järjekordne ajupuudega ja süüdimatu krimioravate onupoeg ja teiseks on eriti võigas ja küüniline demagoogia see, kui see Elroni tibi tuleb peale lapse rongist väljatõstmist väitma, et nende prioriteet on laste turvalisus!? TE TÕSTSITE JU LAPSE TÄNAVALE JA KUIDAS SAATE NÜÜD NII VÄITA? MINGE RAVILE KRDI SÜÜDIMATU KÕNTS, Ja tehke selle hingetu ja südametu lapsi vihkava Elroni tegelase nägu avalikuks. Kui julgeb lapsi tänavale tõsta, siis julgegu ka avalikult oma seisukohti selgitada. Mis on selle Elroni tüütaja endakommentaar juhtunule?
m
mäletan/ 6. oktoober 2016 04:20
aastatel 80 oli lastel ainult mingi nimega papitükk ja toimis küll. nüüd ei toimi isegi pildiga ja elektrooniline vidin. aretajad on saanud suured rahad ja kasutegur on null.
o
6. oktoober 2016 03:42
Omal ajal olime bussides nagu kilud, et raha kokku hoida. Nüüd kõigil on kohad? Kõik on rihmadega kinnitatud? https://www.facebook.com/oleg.stroganov/videos/10153960456940949/
m
miljokas/ 6. oktoober 2016 12:17
Ja kui SEB-st seda keegi loeks, siis kutsuks kohe nõustamisele, et selle kokkuhoitud raha nende kontole kannaksid :) Tegelikult oleks ju tore teada, mida teha kookuhoitud rahaga. Teine asi on see , kui teistmoodi võimalik ei ole, sest raha pole. Siis tuleb bussis kilu mängida, aga kokkuhoid- see kõlab suursuguselt- nagu oleks seda, mida kokku hoida.
9
6. oktoober 2016 03:38
91-st aastast pole midagi muutunud. Mõni ärkab alles täna. Usu vähem meediat!

h
Horros/ 6. oktoober 2016 03:24
See Vahtrik tuleks viivitamatult vabadtada oma üõesanbetest.
.
Juhul, kui too Vahtrik jätkab on kogu süsteem , ülemused, ebakompetentsed.
.
Selge, et ka selline nö reisisaatja peaks asuma tootvale tööle.
.
Tundub, et nende kaadri küsimuses on vägagi problemaatilised probleemid.
.
Kogu juhtiva seltskonna peaks saatma eemale.
j
John/ 6. oktoober 2016 02:13
Lapsele igati vajalik õppetund. Las saab selgeks mis riigis ja milliste inimeste keskel ta elab. Ühel teibitakse suu kinni, teine visatakse rongist välja jne, jne.
e
ema/ 6. oktoober 2016 01:24
No mida soga see linnavalitsus ajab, et peaks töötama. Terve linna lapsevanemad teavad, et ei tööta. Ei tööta uhkes tasuta trammis, kus valideerimata jätmise eest võib trahvi saada, ei tööta rongis. Vanematel lastel on rohelised kaardid alles, aga esimese klassi juntsude vanemad ju paljud ootasid seda kaarti ja ei hakanud eraldi rohelisi kaarte muretsema... Klienditeenindajate osas peab Elron endale pikalt otsa vaatama. Ma saan aru, et Elroni probleem on selles, et linnalt iga viimane kui sent kätte saada ja selle jaoks on vaja registreeritud pileteid. Kuidas nad oma klienditeenindajaid peedistavad ja kontrollivad, et oma peaga mõtlemise võimet välja juurida, seda ma ei tea, aga ilmselt nad kuidagi seda teevad, sest selliseid õnnetuid näpuga järgi ajavaid värisevaid hiirekesi ma pole mitte kusagil mujal pileteid müümas näinud. Õige oleks registreerida kõik mittetoimivad kaardid ja saata nende kohta linnavalitsusele kaebus, sest see on Kõlvarti käkk. Lapsi muidugi ei tohi välja tõsta,
v
Võts/ 6. oktoober 2016 06:50
Mis on õhist mittetöötaval kaardil , Elroni rongi ja sellega seonduval näiteks Linnavalitsusega?
Ema seisukohtadega olen nõus, aga koht kuhu minna oma õigust nõudma onnatuke vale.
Ja piletita sõidu, ehk tänapäeval siis valideerimine - sai ka vanasti trahvi, saab ka nüüd ja ilmselt ka edaspidi. Nii siin Maarjamaal, kui kauges heas Ameerikamaal.
a
aga/ 6. oktoober 2016 12:41
niipalju on ühist, et tegemist on Tallinna õpilaspiletitega. Elronil on Tallinnaga leping. Õpilaspilet ei tööta ei trammis nagu eelpool mainitud ega Elroni piletitädi käes - kuigi õpilasel on õigus tasuta sõiduks. Kas peab veel detailsemalt selgitama?
m
mis inimesed?/ 6. oktoober 2016 01:12
Jälle on raudteepersonalil õigust ülearugi.
l
Lugedes kommentaare/ 6. oktoober 2016 00:36
Selgub, et inimesed ei saa artikli sisust aru. Tekib küsimus, kas päevad otsa elektrooniliste vidinatega toimetamine jooksutab aju kokku.
Samuti ei saanud see klienditeenindaja aru, et lapsi ei tohi ühistranspordist välja tõsta. Miks klienditeenindaja ei tunne seadust? Kes teda instrueeris, kes võtab vastutuse? Miks klienditeenindaja tase ei vasta elementaarsetele oskustele?
ö
öeldi ju koolist/ 5. oktoober 2016 23:57
et õpilaspilet ei tööta veel. Aga lapsevanem saatis ikkagi oma lapse rongile ja saigi jälle pildile.
Kas see Evelin ei vaja äkki mingit arstlikku kontrolli, kohutav vajadus on ajalehes olla
t
Täitsa õige kaebus/ 6. oktoober 2016 01:23
Kuule "Öeldi ju koolist" võta nüüd tuure maha...
Eelköige peab klienditeenindaja jääma teenindajaks ja püüdma olukorda lahendada. J akindlasti mitte last transpordist maha tõstma. Mis rikkuja see laps on? nagu eelnevalt öeldud on tallinlasel nii ehk naa õigus tasuta soita (kuigi jah dokument peab olema), aga sel puhul oli lapsel ka dokument olemas! Ja ISEGI KUI tal sed apoleks olnud, sisi eksimine ja unustamine ka inimlik. Olek stäiskasvanu, et siis ehk püüabki jänest sõita... Aga laps rongist maha tõsta? Mis siis , kui selel lapsega oleks seal mõni kohutav õnnetus juhtunud? just seepärast , et ta polnud rongis, vid kuskil jaams, ajal, mil t seda enam poleks pidanud olema.
Väga nõme kommentaar sinult... Mõni kontrolör ongi kiiksuga ise ja kasutab võimu valesti ära. Olen ise kohanud üht selist... Kellele sai öeldud, et tal ei ole õigust "teatud" asju teha ja mille peale kontrolör vastas: Ma võin sinu sit...ga teha mis tahan. Vot ega ikka ei või küll! Ja tookordne piletita sõit lõppes "hoiatusega" kui kohapeal selgitusi andes selelst käitumisest juttu tegin. Mina ei tulnud ajakirjandusse. Nemad pääsesid, andsid "hoiatuse", arvates et päästsid , säästsid mind trahvist. oige tegu! tulebki ajakirjanduse poole pööduda ehk siis jääb neid taoliselt käituvaid teenindajaid vähemaks
Kui invaliid ka oma pileti koju unustab. Siis samamoodi lükatakse ta ratastooliga ronist välja? et mine toendi järgi, kuna igaüks võib ratastooli kasutada peitmaks suutmatust piletit osta? Kuhu me jõuame nii? veidike inimlikkust... paluks
l
Loe/ 6. oktoober 2016 08:09
artikkel ikka läbi,ära hakka kohe kommenteerima.süsteem ju pidi töötama.
o
ogooo,klienditeenindajal kohe aega/ 6. oktoober 2016 09:38
j
Jüri/ 6. oktoober 2016 09:57
o
oppa/ 5. oktoober 2016 23:26
elroni esindaja juttt kipub nagu paljudel teistel yhte väravasse,klient on alati syydi,nemad on alati õiged.Kurat,õppige lõpuks kõik viisakalt ja inimlikult suhtlema,mida te Eestimaal sõidate pidevalt yksteisele selga,eriti lastele,ei oska Eesti inimene käituda,õel ja torssis
b
Bo/ 5. oktoober 2016 23:18
K
A/ 5. oktoober 2016 23:35
s
Sina ei tunne Bo´d!?/ 6. oktoober 2016 00:23
V
.../ 6. oktoober 2016 04:45
Vahet sel on, mis inimese nimi on?

t
tavaline inimene/ 5. oktoober 2016 23:17
Ainus viis selliste olukordade tekkimise vastu on mitte ühistransporti kasutada. Olen sellest ammu loobunud ja ei luba ka oma lastel seda teha. Nii kaua kui silm seletab ja kõrv kuuleb sõidame autoga. Eriti hull on Elroni porgandisüsteem. Las jäävad siis vedama invaliide ja vanureid kes ise autoga sõita ei saa. Evelin, tean, et see on teinekord raske ja aeganõudev, aga kui suudad oma last ühistranspordi õudusest säästa, siis oled teinud hea investeeringu tulevikku. Sest millest koosneb ühistranspory? Joodikutest narkaritest, kurjadest pensionäridest, madalalaubalistest klienditeenindajatest ning ebaturvalistest transpordivahenditest. Milleks see kõüik?
e
ei ole/ 6. oktoober 2016 08:09
sina ei ole tavaline inimene, sina oled tõusik. Mina olen tavaline inimene.Said nüüd läbi ajakirjanduse pasundada, et sul on auto. Mina ei ole ei vanur, ei invaliid, ei joodik ei narkar, kuri pensionär ammugi mitte ja madalalaubalist klienditeenindajat ka ei tea.
Sõidan ühistranspordiga, olengi tavaline inimene
M
..kusagil/ 6. oktoober 2016 18:38
Mina kasutan ühisveondust ja ühissõidukisse sisenedes TUVASTAN kohe rohelise kaardiga.
s
5. oktoober 2016 23:01
seina äärde see kliendipeenendaja !
k
Kobruleht/ 5. oktoober 2016 22:52
E
Loogiline oleks/ 5. oktoober 2016 22:50
Et see "jaamakorraldaja" enam selles ametis ei töötaks. Võiee...kuidas?
m
must/ 5. oktoober 2016 22:33
Õhtulehe UUDISED: Klienditeenindaja tõstis väikese lapse rongist välja.
Illustratsiooniks pilt mingist naisest. On ta see laps? Ei ole. Väljatõstja? Samuti mitte. Järgmine kord, Liis Vaksmann, kui teed rahvale tabloiduudist "naised saunas rääkisid", pane illustratiivpildiks alasti naine. Kas suvaline Evelin Samuel või ükskõik kes,
g
g/ 5. oktoober 2016 22:42
Lugeda ei oska või? Terve lugu on sellest, et tegemist oli tema lapsega.
k
5. oktoober 2016 22:45
Kas on mõistmisega raskusi?Evelin Samueli laps tõsteti rongist välja
m
Matu/ 5. oktoober 2016 22:17
Huvitav küll, kes saab siis olla üks 7 aastane laps, kui mitte koolilaps. Annab ikka olla nii haige bürokraat et seda mitte taibata.
t
teate,neid nn.haigeid on päris mitu/ 6. oktoober 2016 09:40
vähemalt Viimsi valla bussides on neid ikka ja jälle juhtunud. Kui veel olin sõitja inime,siis ei möödunud kuudki ilma .
k
kikku/ 5. oktoober 2016 22:14
kuidas ei olnud õpil.piletit. Kui oli ju, aga tehniliselt veel ei kehtinud. Ühesõnaga vahet pole - NII VÄIKEST LAST EI TOHI KUNAGI VÄLJA TÕSTA !!!Ma lihtsalt ei saa aru sellisest kl.teenindajast. Kas ta ise pole laps olnud. Laps kardab ja muretseb ju kohutavalt sellise asja pärast.
e
EESTI ÕIGUSRIIGIS/ 6. oktoober 2016 04:14
pole laps mitte keegi seni kuni ei maksa makse ja kui makse maksma hakkab siis jälgitakse ,et makse kõrvale ei pane.
k
küsimus / 6. oktoober 2016 10:21
täna on 6.otoober, kas laps on süüdi, et süsteem ikka veel ei tööta?
s
süüdi on/ 6. oktoober 2016 14:20
laps ja Savisaar. vene solbakas muidugi ka ka kommunismus.
n
nomisnüüd/ 5. oktoober 2016 22:13
See on hea, et lugu läks trükki, sest tegelikult tulebki ka teil, parastajatel, kasvatada oma lapsi nii, et nad seisaksid kahe jalaga maas. Mida see tähendab? Seda tähendabki, et teie võsukesi vihatakse ja ei aidata nii nagu kommentaariumides suhtuvad meisse kaasinimesed. Selline see reaalsus paraku on. Hoidke sõpru, kes teid päriselt armastavad!

m
milleks/ 5. oktoober 2016 22:08
väikestelt lastelt üldse midagi nõuda!? Mõistusevastane süsteem. Te ülemused jätke altkäemaksud võtmata ja raha jätkub kõigeks.
t
Teema/ 5. oktoober 2016 22:07
Teema on vana ja mitte ainult õpilaspiletitega. Jama on k tavaliste roheliste kaartidega kui tellid sinna peale teloga pileti. On juhtunud et pilet ei jõuagi kaardile sõidu ajal. Mind on peaaegu seetõttu rongist maha tõstetud.
s
sama teema/ 6. oktoober 2016 09:53
jama kui palju, e-mailile pilet jõudis, kaardile mitte. Poleks mul läpakat kaasas olnud, oleks rongist maha tõstetud, andis ikka selgitada. Piletikontroll ei tahtnud e-mailile potsatanud piletit tunnistada.
r
reisija/ 6. oktoober 2016 10:23
kas sa oled kohanud normaalset piletikontrolli, mina ei ole?
a
ametnikuhing/ 5. oktoober 2016 22:04
Laps sai esimese koolituse, kuidas bürokraatidega asju ajada.
x
XXX/ 5. oktoober 2016 22:03
Nilbe on see klienditeenindaja.
f
Familyman/ 5. oktoober 2016 22:03
Inimlikust paluks ;) Ok ;) Mina reisisaatjat ei süüdistaks antud artikli põhjal. Emotsioonid! NB! Inimlikust ja mõistmist, mitte ärategemist ja targutamist ;)
m
5. oktoober 2016 22:57
f
Familyman/ 6. oktoober 2016 19:48
Kui nii arvad, juu siis olen ;) Enda arvates aga ei ole ;) Peace :)
p
piilupart/ 5. oktoober 2016 21:54
Sealt maalt kust algab raudtee lõpeb mõistus.
p
Piilupart2/ 5. oktoober 2016 22:17
" Sealt maalt kust algab Eesti lõpeb mõistus " :D
e
Elroni/ 5. oktoober 2016 21:51
Puhul täiesti tavaline nähtus. Alles suvel jäeti üks alaealine laps viimase rongi pealt linna, kuna väidetavalt asendusbussidele jalgratast võtta ei tohtinud.. Kuigi minnes seda lubati. Juhtusin mõlemal sõidul sama liini peal olema ja üsna sõnatuks ikka võttis küll.
j
Jan/ 5. oktoober 2016 21:48
Mingi kibestunud vanamutt kindlasti; nendega tuleb konkreetne olla.
Muidugi lapsel on sellest raske veel aru saada, aga küll ta õpib.

o
oeh/ 5. oktoober 2016 21:42
tüüpiline bürokraatlik lähenemine, kus paber loeb rohkem kui inimene.
K
'' Rõhutame klienditeenindajatele veelkord üle, et..''/ 5. oktoober 2016 21:39
Keskeakriisis vaevlevad vanatüdrukud ei sobi teenindussektorisse. Punkt.
j
5. oktoober 2016 21:38
Just sellepärast ma Eestis ei elagi. Õudne.
b
b/ 6. oktoober 2016 01:08
no see on vale. sama ütlevad ka aafriklased ja muud pagulased, kes kodumaalt jalga lasevad, selle asemel, et kohapeal ise elu paremaks teha. või ootad, et meie siin teeme elu ilusaks, et sa saaksid siis võibolla ka siin kenasti elada kunagi?
a
Aga Evelin Samuel/ 5. oktoober 2016 21:35
miks sa ei astunud siis ise vahele,mina näiteks poleks lubanud last välja tõsta,see tagantjärele kisa ei aita.
s
5. oktoober 2016 21:40
See oligi ju Evelini laps. Loe enne kommenteerima asumist tekst läbi!
a
Advokaat/ 5. oktoober 2016 22:30
See on ilmselt sama lol* kommentaator kui see idio*dist klienditeenindaja. Kahju, kuid ka selliseid rämpsinimesi leiab Eestist!
I
:)/ 6. oktoober 2016 08:48
Ilmselgelt oli rong selleks ajaks juba läinud, kui Evelin lapsele järgi jõudis. Kuhu vahele ta pidi astuma? :) :)
k
Kurb/ 5. oktoober 2016 21:34
... riigi mainekujundus kampaanja.
e
Erla/ 5. oktoober 2016 21:29
Kuhu jääb inimlikkus? Või karistavad ettevõtted oma töötajate inimlikkuse kohe ära? Siis tuleb ka Elroni poole näpuga näidata ja väga häbistaval moel.
h
hulgus/ 5. oktoober 2016 21:18
loodetavasti sai selline "usin"teenindaja kinga
t
Tolerast/ 5. oktoober 2016 21:28
Eestis võib tegelt kõike teha
ä
ära looda/ 5. oktoober 2016 22:07
see tõsine sai hoopis preemiat ja au ning kuulsust.
N
****kari/ 5. oktoober 2016 21:17
Need värdjad valetavadki otse näkku ja oma viga ei tunnistata. Olen samuti pettunud ühes teises suurettevõttes kes mulle otse näkku valetas ja hiljem suutmata klienditeenindaja eksimust tunnistada.

n
nelly/ 5. oktoober 2016 21:14
Oi,kus selliseid nn. klienditeenindajaid sooviks töötukassa uksetaga järjekorras näha :))
e
Erla/ 5. oktoober 2016 21:30
Siin võib ka tööandja poole vaadata. Mitmed suuremad ettevõtted keelavad oma töötajatel inimlikkuse. Ja miks? Osad teenust kasutavad inimesed jooksevad iga klienditeenindaja vea peale kaebama.
e
Elronile/ 5. oktoober 2016 21:14
Mis on selle klienditeenindaja nimi?
Loodetavasti see isik enam klienditeenindajana ei tööta ja ei saa ka kuskil mujal tööd, kus peab inimestega suhtlema.
s
Sellel rongil on videokaamerad/ 5. oktoober 2016 21:06
lp.ema nõudke Elronilt video. Seal on kõik näha.
k
kindlasti/ 6. oktoober 2016 12:43
jah ja kiiresti, sest hiljem nad väidavad, et on juba kustutatud. Mingi paar päeva hoiavad.
n
Neo/ 5. oktoober 2016 21:04
Teil on seal eestis midagi väga valesti.
t
TT/ 5. oktoober 2016 21:51
Sina seal kuskil eikeegi ole siiapoole kuss ja tegele oma majanduspagulasprobleemidega
j
Juhan/ 5. oktoober 2016 21:04
Elroni juhatuses on ilmselged moraalsed värd*ad, kui sellise laste mõnitamise süsteemi on loonud. See piletikontroll on muidugi ka kõnts, mitte inimene.
t
to juhan/ 5. oktoober 2016 21:49
kirjutasin su nime meelega väikese tähega. ka mulle ei meeldinud see, et lapseke pidi sõidu katkestama, kuid teist inimest kõntsaks nimetada?? ok, teenindaja käitus valesti. aga juhan, kui meesterahvas (ma eeldan), siis niimoodi väljenduda naisterahva üle?!?
v
5. oktoober 2016 23:13
veel üks KÕNTS , ja suurte tähtedega !
j
Juhan/ 6. oktoober 2016 02:36
Kas väljendit "kõnts" tohib siis sinu meelets kasutada ainult meesterahvaste kohta?! See oleks ju diskrimineerimine? Tundub, et oled šovinistlik kõnts, kes inimesi nende sootunnuste alusel diskrimineerib.
n
Neo/ 5. oktoober 2016 21:03
Teil on deal eestis midagi väga valesti.
v
Võib-olla on küll midagi valesti,/ 5. oktoober 2016 21:44
aga see ei ole majanduspagulase õiendada!
m
Matu/ 5. oktoober 2016 22:15
Ega teil seal ida pool ka millegagi suurt kiidelda ei ole. Ainult relvi täristamas olete haiged elukad.
u
uuu/ 6. oktoober 2016 09:45
v
Vana/ 5. oktoober 2016 20:57
Täiesti arusaamatu, milleks on vaja õpilasel oma õigust tasuta sõita tõendada. See, et lapsed peavad midagi tõestama õpilaspileti või mingisuguse kaardi esitamisega on ju täielik nonsens. Ega mingi plastitükk ei muuda last rohkem lapseks ega tõesta, et lapsel on õigused. Plastitüki abil on võimalik vajadusel last tuvastada aga bussi või rongisõiduks sellist vajdust ei teki. Meil on ju igat sorti volinikud nagu naiste õiguste või mis õiguste veel. Minu arvates tuleks alustada kriminaalasi lapse teadlikult ohtu seadmise kohta. Näiteks USA-s oleks kohus juba käinud ja kontrolör ning teda mahitanud isikud aastateks vangi mõistetud. Käesoleva juhtumi baasil peab käivitama protsessi laste põhiseadulike õiguste tagamiseks ja riigis lokkava superbürokraatia ohjeldamiseks.
n
Noor/ 5. oktoober 2016 21:20
Point selles ju, et tulebki rongis tõestada tasuta sõiduõigust, õpilane peab ostma sooduspileti. Tasuta saavad Tallinna elanikud, ilmselt sellest see jama tuligi, kui õpilaspilet ei näidanud tasuta sõidusoodustust.
n
Noor/ 5. oktoober 2016 22:48
Ei "plääguta" ma siin midagi, sinu näol ongi asi selles, et oled midagi lugenud aga asjast aru saanud pole. Mina Laagri elanikuna ja samuti 1 klassi õpilase vanemana tean, et kui pole tallinlane, tuleb osta pilet, mina ostan täispileti ja mu laps õpilaspileti alusel sooduspileti. Viimasel ajal just positiivse asjana olen täheldanud, et lapselt dokumenti ei küsita. Olen näinud palju juhtumeid, kus tallinlased ilma dokumendita nõuavad oma tasuta sõiduõigust, teadmata, et rong pole linnatransport jne. Lapsevanemana tuleks juhul, kui ei tea, kas paberid korras on taskuraha anda ja hoolitseda, et laps turvaliselt kindlasti koju saaks, mitte ametiasutusi sarjata, tuleb jälgida, kas laps on küps ise ühistransporti kasutama jne.
v
vana/ 5. oktoober 2016 23:31
Kahju, et inimesed on bürokraatia nii omaks võtnud, et õigustavad seda nagu nii peakski olema.
t
to Noor/ 6. oktoober 2016 12:45
lp Noor - elektroonilise õpilaspileti puhul ei saa vanem seda kuidagi eelnevalt kontrollida. Üks päev töötab, teine päev ei tööta. Asi taandub siiski inimlikkuselt ja infovahetusele. Antud hetkel käitus Elron ebainimlikult.
v
vanaema/ 5. oktoober 2016 21:22
Ametniku omavoli pole nüüd alati riigi süü.Karistama peab konkreetset piletikontrolöri ja tema tööandjat. 1.klassi last,kes niigi suure hirmuga oma esimesi üksi liikumise katseid teeb,ei tohiks mingil juhul ühistranspordist välja ajada.Ime veel,et seda suvalises kohas metsa vahel ei tehtud. Laps võib pärast seda pikka aega karta üksi ühistranspordiga sõita.
o
OK/ 6. oktoober 2016 12:04
Tõenäoliselt ei andnud teenindaja korraldust lahkuda, vaid selgitas, et neid dokumente on vaja jms ning lapsele jäi mulje nagu ta ei tohiks edasi sõita, mispeale otsustas ta väljuda.

g
Goodspeed/ 5. oktoober 2016 20:57
Elron ära vabanda. Nikuinii on teenus s### kuubis
a
Arne/ 5. oktoober 2016 20:48
Nõukogude aegu oli ütlus, kus algab raudtee, seal lõpeb mõistus. See kehtib ka eesti reisirongide, eriti kohta.
o
oligi nii/ 5. oktoober 2016 20:57
siis tõsteti lapsi alatasa rongilt maha , oli ju !
l
lugeja/ 6. oktoober 2016 13:02
seekehtibkommentaatorite kohta ikka palju rohkem
h
hull linn see tallinn/ 5. oktoober 2016 20:47
laps ei saa kodukoha koolis ka käia, peab rongiga teise linnaotsa sõitma. miks küll???
nii suur linn, nii palju koole. 1.klassi laps võiks ikkagi kodupiirkonna koolis käima. ei oleks seda rongidega logistamist mööda linna ja muid ohtlikke asju.
k
5. oktoober 2016 21:03
Kui laps on ise valinud selle kooli, mis peaks siis vanematel selle vastu olema? Tihti juhtub olema nii, et mõni kool on ka parem kui teine. Mina olen samuti alati käinud äärelinna kodust kesklinna koolis ja ei näe sellega mingit probleemi.
e
Ema/ 6. oktoober 2016 10:36
Kooli valivad vanemad ja tihtipeale selle järgi kui edukas kool on. Lapse vajadused on teisejärgulised.
j
5. oktoober 2016 21:05
Ja mis see sinu asi on, kus koolis see laps käib?
e
erik/ 5. oktoober 2016 20:44
isegi väikese ajumahu korral ... mis siin keerulist on: last ei tohi niimoodi välja tõsta
t
5. oktoober 2016 21:04
Tõenäoliselt ei andnudki see teenindaja korraldust lahkuda, vaid selgitas lihtsalt, et neid dokumente on vaja jms ning lapsele jäi mulje nagu ta ei tohiks edasi sõita, mispeale otsustas ta väljuda.
Eks need teenindajad ole ka sellised nagu on.... Lapsele, eriti veel 1. klassi jüngrile tulebki ju selgitada võimalikult arusaadavalt ja antud olukorras kindlasti mitte kasutada agressiivsemat suhtlemist. Laps ehmataski ilmselt sellest ära.
b
b/ 6. oktoober 2016 01:00
no mida üldse vaja esimese klassi lapsi seal rongis segada? igaüks saab aru, et laps ja tasuta sõidu õigus olemas.
k
Kati/ 5. oktoober 2016 20:35
Või klienditeenindaja? Nimetame ikka õige nimega, need on kliendipeedistajad ja tuleks viharavile saata. Leidis keda kiusata-väikest last, ebardlik tegu!
e
Eesti/ 5. oktoober 2016 20:31
Rong läks kohe kergemaks ja võttis vähem kütet!
eesti on haige
t
Tähelepanu!/ 6. oktoober 2016 08:28
Elroni teenindaja hoidis ära raske kuriteo. Esimese klassi laps sõitis enda teadmata kehtetu sõiduõigusega. Palun esitada premeerimiseks ja aasta teenindaja nominendiks.
v
Vahur/ 5. oktoober 2016 20:25
Selles Elronis töötavadki vaid vähese mälumahu ja olematu protsessoriga robotid! Pressiesindaja peab siluma absoluutselt iga päev mingit jama...
s
Seadused on seadused,/ 5. oktoober 2016 20:20
aga miks peab laps üldsegi tõestama, et ta on õpilane. See, et riik makse kogub ja selleks kõiksugu ametnikke paklab, on üks asi aga kui meil on kohustuslik kooliharidus ja kui on ikka näha, et no tegemist on koolieas poisi või tüdrukuga, siis mis see õpilapileti näitamine siis annab. Hingerahu, et saab asjalik olla? Ametnik ikkagi. Või mis?

n
nähh/ 5. oktoober 2016 20:18
hull värk, kahjuks on selliseid lugusi ka mujalt kuulda olnud
k
kohus või/ 5. oktoober 2016 20:32
m
mitte inimesed ei loomastu/ 5. oktoober 2016 20:58
vaid raha ajab hulluks ja julge rahahundi rind pidi olema rasvane .
s
Sass/ 5. oktoober 2016 20:11
ELRON`il on lausa karjuv probleem personaliga!
Klijenditeenindajaga on lood kuidas on, kuid turundusjuht(!) on täiesti vale inimene sellisel ametikohal! Vastus meenutab ehedat ENSV aegset !
Aga need probleemid saavad alati alguse "kala peast"!
t
Toslem/ 5. oktoober 2016 20:09
Loodame, et firma sai nüüd finantsiliselt heale järjele.
j
juhmakas/ 5. oktoober 2016 19:56
Kuidas võetakse klienditeenindajateks sellised juhmakad, kes midagi ei taipa ja saadavad väikesed lapsed,ka õpilased, transpordivahendist välja. Laps peab saama koju sõita ja tuleb küsida nime ja kooli vms,vanemate nimed ja kaasa anda kiri, mitte õpilasi välja visata. Selliseid ärge tööle võtke rohkem.
k
kuidas , et juhmard/ 5. oktoober 2016 20:10
mitte sinnapoolegi. See teenindaja teab , et vaid raha teeb inimese inimeseks ja õnnelikuks. Rahata olend ei vääri inimese nimegi.
e
5. oktoober 2016 19:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
Lumememm/ 5. oktoober 2016 20:25
Nõus Sinuga :)
Nõukaajal koolist koju sõites jäi mu väike onupoeg bussis magama ja sõitis mitukümmend kilomeetrit kodust mööda.
Läti piirini, kus oli bussi lõpp - peatus.
Tol ajal telefone polnud, et keegi järgi kutsuda.
Bussijuht pani muu rahva maha ja viis väikse poisi keset ööd kodu juurde tagasi.
Inimlikkus on siinkohal vist õige sõna.
m
mann/ 5. oktoober 2016 20:54
Kui see oli Mõisaküla buss nr 49 siis seal sõitsid tõesti imetoredad bussijuhid.
a
Autojuht/ 5. oktoober 2016 19:44
Kahjuks ma rongiga ei sõida sekkuksin füüsiliselt.Esimese klassi laps rongist välja ajada see kontrolört tuleks kohe vallandada.Ja kus oliod teised inimesed.
a
AIX/ 5. oktoober 2016 18:57
Näotu lugu,saamatu kontrolõr,võinuks kirja väikse kirjutada kasvõi lapsele päevikusse ,et kool ja vanemad saaksid siiski asjad korda,samas lubanud lapsel sihtkohta sõita.Ei kujuta ettegi kui laps omaette ei oska ka muud liikumist kodu poole ette võtta,ainus tee politseiniku juurde minna,kui keegi on kohapeal.
m
Must huumor/ 5. oktoober 2016 18:48
Jumala tõtt rääkis, et õpilaspilet midagi ei maksa. Sest õpilaspiletid antakse koolis latele ju tasuta!

v
Vilz/ 5. oktoober 2016 18:43
Ausalt, kas see on mingi Googli tõlge või?
r
Rita/ 5. oktoober 2016 18:17
Igas lauses on vähemalt 3 viga! Me kõik teeme vahel lohakusvigu, kuid see kirjutis ületab isegi kehva koolipoisi taseme. Tänapäeval on võimalik ju arvutis grammatikakontroller peale seadistada, mis ei taga küll 100% vigade leidmist, kuid enam-vähem ajab asja ära. Selline kirjavigadest kubisev jutuke teeb SL Õhtulehele väga häbi!
r
ritale/ 5. oktoober 2016 18:50
ilmselt ei tea sa arvutitest midagi, kirjutad kirja valmis vaatad köik öige saadad ära ja siis ta sunnik parandab omaarust kirjavead
s
Sa/ 5. oktoober 2016 21:05
..räägid vist telefonitest. Arvutites küll siukest asja pole..
r
Raivo/ 5. oktoober 2016 22:01
Väije laps tõstetakse välja ja sa otsid kirja vigu.oled sa debiil või?
k
kui pannakse pahaks klienditeenindaja ülimat inimlikkust,siis/ 6. oktoober 2016 09:48
teine klienditeenindaja hakkab õpetama grammatikat suitsukatteks.
Avalikustamine teeb ajalehele häbi ???
p
5. oktoober 2016 18:15
Püha müristus, mis kirjavead. Kust kohast te, armas kirjanik, oma hariduse saite? Põhikoolist küll kaugemale ei küündi.
r
Roland / 9. oktoober 2016 11:00
Mis Sa,idioot,neid kirjawigu ocid!? Wäitlus käib selle yle,et wäike laps rongist maha tõsteti.
e
Eestis tahab pisike valge ronida transpordivahendisse ?????/ 5. oktoober 2016 18:13
klienditeenindaja teab,kes on INIMENE .
o
Oi kurjam/ 5. oktoober 2016 18:36
Oleks teadnud noorena et kui oled väike saad jänest sõita olex pool ilma läbi kärutanud.
s
sel tondinahalk ja rassistil oli/ 5. oktoober 2016 19:35
õpliaspilet ja oli roheline kaart ....
Oi kurjam, olete te ise see ülimalt õige klienditeenindaja ??? Õnne teile üüratu töövõidu puhul