Todd Orr pärast grislikaru rünnakut. Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Toimetas Vidrik Võsoberg 5. oktoober 2016 11:54
Ameeriklane Todd Orr läks septembrikuu viimasel päeval matkama ning kohtus enda õnnetuseks poegadega emakaruga. Karult lausa kahel korral järjest rappida saanud mees postitas pärast juhtunut internetti iseendast filmitud video. "Polnud just mu parim päev, aga olen elus," märkis mees päev hiljem. 

Paljud meist on näinud filmi "Mees, kes jäi ellu" ("The Revenant"), kus Leonardo diCaprio kehastatud tegelane elab üle ränga karurünnaku. Äsja juhtus sarnane lugu USA-s Montana osariigis. Todd Orr läks läinud reedel varahommikusele matkale eesmärgiga põtrasid luurata, kui märkas grislikaru koos poegadega. Õnnetuseks märkas karu ka teda. Pärast vahejuhtumit tegi mees iseendast video ja riputas selle päev hiljem oma Facebooki kontole.

"Mulle tundub, et käsi on murtud, aga jalad on korras, siseorganid on korras ja silmad on korras," märgib mees videos. "Kõndisin just kolm miili (4,8 km – toim) ja nüüd pean minema haiglasse."

Facebooki postitusest selgub, et Orr pritsis looma suunas karupeletit, aga too pühkis sellest mööda.

"Viskusin näoli maha ja panin käed kaitseks ümber oma kaela," kirjeldab Orr. "Ta oli minu peal, hammustas mu käsi, õlgu ja seljakotti. Hammustuste jõud oli nagu suurel hammastega vasaral. Ta peatus paariks sekundiks ja siis hammustas jälle. Ikka ja jälle. Mõne minuti pärast, mis tundusid kui igavik, ta kadus."

Mees oli šokis, kuid kergendatud mõttest, et ta on veel elus. Orr asus teele oma auto suunas, kuid 5-10 minuti pärast oli karu tagasi.

"Ta prantsatas minu peale ja hammustas jälle mu õlga ja käsi," kirjeldab mees. "Üks hammustus läks läbi käeluu ja ma kuulsin prõksu. Käsi muutus kohe tuimaks. Järsk valu pani mind võpatama ja õhku ahmima."

Orr püüdis rahulikult lamada. Mees pelgas, et kohe hammustab karu teda kaelast ja teeb nii talle lõpu peale, aga äkitselt karu peatus, seisatas korras ja jooksis siis minema. Mees ajas end jalule ja asus tagasi sörkima. Siis tegi ta ka oma video.

Kui Orr jõudis levialasse, helistas ta oma pruudile. Esmalt küsis ta temalt, kuidas hommik läheb. Siis aga oli sunnitud naisele hirmu nahka ajama, paludes tal tuua endale haiglasse puhtaid riideid.

Seejärel helistas mees hädaabinumbrile ja jõudis haiglasse. Arstid nägid tema vigastustega vaeva kaheksa tundi: õmmelda tuli kätt, õlga ja nägu, kust karu oli välja rebinud 12 cm pikkuse tüki.

"Ei olnud just mu parim päev, aga ma olen elus," kirjutas mees Facebookis.

Videot karu rünnaku ohvriks langenud, kuid ellu jäänud mehest vaata siit.