Maailm

Putini suvise kadumise müsteerium lahendatud? Vene riigipea omab Karjalas suvemaja... (5)

Toimetas Piret Kütt, 5. oktoober 2016 12:05
Foto: YouTube/Kuvatõmmis
Venemaa presidendil Vladimir Putinil on Karjalas, Ladoga järve kaldal puhkemaja. Kohalikud on suvilat kutsunud juba aastaid "Putini onnikeseks", olgugi, et täpsed kinnitused valduste omandi kohta puuduvad.
Foto: Kas tõesti Putini suvila Karjalas? (YouTube/Kuvatõmmis)

Samal teemal

Arvatakse, et just seal oli Putin läinud juulis, mil ta avalikkuse vaateväljast mõneks ajaks kadus. Vahetult enne seda oli ta aga külastanud Soomet, vahendab Ilta-Sanomat. Pärast "kadumist", 11 päeva hiljem, väisas riigipea Valamo õigeusukirikut nii, nagu poleks midagi juhtunud. 

Putini võimalikku salapärast puhkepaika võttis kätte lähemalt uurida Vene telekanal Dožd, kelle reporterid püüdsid kõnelda ka riigipea naabritega. Üleaedsete sõnul on maa-ala tugevalt turvatud, samuti tiirutavat nende naabruskonnas ringi helikopterid.

Foto: Naabrite kinnitusel on Putini võimalik suvituskoht pidevalt turvatud.(YouTube/Kuvatõmmis)

Kõnealune villa asub Peterburist 200 kilomeetri kaugusel. Kuigi Putin näikse viibivat seal pigem suvel, kannab hoonekompleks oma esimese omaniku tõttu nime Talvevilla. Ehitis valmis 1909. aastal tohtrihärra G. C. Winteri soovide kohaselt ning selle arhitektiks oli Elien Saarinen.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee