Eesti uudised

Täiendatud 05.10 kell 15.55! Põleng sai alguse soojapuhurist!

Tallinnas Ehitajate teel päästsid päästjad eaka liikumisraskusega mehe ja joobes perepoja (2)

Toimetas Kristin Aasma, 4. oktoober 2016 23:35
Foto: Teet Malsroos
Täna õhtul kell 21.26 teatati, et Tallinnas Mustamäel Ehitajate teel on 14korruselise kortermaja ühes esimese korruse neljatoalises korteris süttinud toas põlema voodi. 

Põlengust andis Häirekeskusele teada maja trepikoja valvuriruumis olnud valvur, kes kuulis tööle rakendunud tulekahjusignalisatsiooni, vahendas Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs. 

Suitsu täis korterisse sisenes esimesena korteriühistu esimees, kes aitas põlevast voodist välja liikumisraskustega vanema mehe ning proovis valvuriruumist võetud pulberkustutiga kustutada põlevat voodit. 

Voodit tal täielikult kustutada ei õnnestunud, siiski aitas ta voodis olnud liikumisraskustega mehe korteri välisukseni. Nõmme päästekomando päästjad tõid liikumisraskustega mehe suitsu täis korterist õue, väga õigel hetkel appi tõtanud ühistu esimees väljus korterist iseseisvalt. 

Lisaks tõid Nõmme päästekomando päästjad korteri teisest toast õue alkoholijoobes perepoja. Õnnetuse hetkel oli korteris ka pereema, kes väljus iseseisvalt. 

Tuleõnnetuse tagajärjel keegi teadvust ei kaotanud. Voodist päästetud vanema mehe ning ühistu esimehe viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Kahele teisele, õnnetuse ajal korteris olnud inimesele, andis kiirabi esmaabi kohapeal.

Põlengust eritus suitsu ka lähedalasuvatesse korteritesse, kust tuli evakueerida mitu inimest. Teistes korterites olnud inimestest keegi kiirabi ei vajanud. Päästjad panid põlengule piiri kella 21.35ks.

Päästetöödel osalenud Nõmme, Lilleküla, ja Lasnamäe päästjate ning Hüüru vabatahtlike päästjate jaoks oli sündmus lõppenud kell 22.39. Siis lubati korteritesse tagasi ka sealt evakueeritud inimesed. 

Kolmapäeval kell 15 teostas päästeamet ekpertiisi ja tuli välja, et põleng sai alguse mitte suitsukonist, vaid hoopis soojapuhurist, mida vanem meesterahvas kasutas sooja saamiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee